Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

alemari
1. dub 2014

@puclacek pokud už sedět umí, kup podložku, pojud nesedí sám od sebe , tak padat prostě bude🙂.

puclacek
1. dub 2014

sedí a podložku bych koupila ráda, ale absolutně netuším jaká by tam mohla pasovat

scvrcek
1. dub 2014

@puclacek nevyřešila...naštěstí od 18m nejezdíme a všude dojde a dojede na koloodrážedle...ale v levných golfkách krásně seděl, v hartanu furt sjížděl...švagrová v tom kluky vozila v pohodě, náš v tom prostě sedět nechtěl a ani se mu nedivím, když jsem viděla, jak mu to klouže...ani podložka to moc nevydržela, i když to bylo lepší...ten pás mezi nohama je opravdu daleko..

alemari
1. dub 2014

@puclacek kolik má měsíců? Pokud je ještě maličký, tak mu popni ten pruh mezi nohama.Já si nechala šít u paní na MMB🙂.

moja72
1. dub 2014

@xovicka prosím ťa kde si kupovala tú slnečnú clonu s moskytelierou?

xovicka
2. dub 2014

Clonu jsem objednávala z Malvíka, ale je tam čekací doba stejná jako na nový kočár. Dítě mi v kočáře nesjíždí, Ten pruh, co vede mezi nohama se dá provléci ještě pod takovým malým páskem, který je kousek blíž k dítěti, tím se to trochu zkrátí. Následně to pak nezapínám kolem spony (to jen v zimě, když používám fusak), ale zapnu to kolem madla. Takhle mi žádné z mých dvou dětí v kočárku nesjíždělo.

puclacek
2. dub 2014

malému je 10 měsíců, nejlépe mi sedí když ho vůbec nepřipoutávám pásem, jen okolo boků a on se sám posadí. když je má totiž i na ramenou připadá mi že mají tendenci ho do toho sedadla zarážet a on je tam úplně zborcenej. Nevím jestli jsem to pochopila dobře, ale včera jsem udělala to, že jsem provlékla ten pás z látky okolo toho spodního pásu co je na připoutání a poté omotala okolo madla, ale stejně mi připadá že to nemění nic na tom, že je to pro malého prakticky stále stejně daleko. Ale už nevím jak jinak..

puclacek
2. dub 2014

@xovicka asi jsem natvrdlá, ale nechápu, mohla bych poprosit třeba o foto?

alemari
2. dub 2014

@puclacek to poutání ani není zdravé, taky jsem pásala jen někdy. 🙂

babymarket_sk
2. dub 2014

@puclacek
Skúste pásy uvoľniť, aby neboli veľmi natesno, pásu sú dôležité pre bezpečnosť, aby dieťatko nevypadlo z kočíka.

xovicka
3. dub 2014

@puclacek Omlouvám se za zmatečné informace. Dívám se nyní na fotky a shledávám, že novější modely maji tu sedačku řešenou jinak. Můj kočár má ještě mezi nožkama pouze ten látkový pruh, který se dá omotat jak kolem spony, tak kolem madla. Novější modely tam mají pásy dva, jeden k madlu a jeden ke sponě. Pokud je problém v popruzích přes ramena, pak je tolik neutahujte. Více poradit nedokážu.

marosko
7. dub 2014

Dievcata , prosim o radu. Ako ste riesili dieta v zime. Chceli by sme kupit Hartan Topline S s kombi taskou. Pevna ,ale na vyberanie. + k tomu taky tensi fusak. Predpokladam ,ze do vanicky kombitasky sa babo zmesti max. do 5-6 mesiacov, co v nasom pripade bude december (prosinec)
Kocik som nevidela nazivo , tak nemam tusenie , ak ho dam do sportovej casti s original zimnym fusakom cim ho prikryt. Da sa vrchna cast fusaku pripevnit k sportovej casti. Neviem ci ste ma rozumeli o co mi ide , ale dakujem za kazdy postreh a nazor.

arrowka
7. dub 2014

@marosko Kombitasche jsem neměla, ale pořídila jsem do sporťáku originál fusak So-wi. Má sice zimní vložku (takovou pofiderní srst, trochu mě to zklamalo), ale je to spíš zateplený nánožník. V místě nožiček je dost místa, tak když je zima, přikrývám dekou. Vejde se tam i silnější deka. Předpokládám, že fusak, který vznikne z kombitasche, vypadá podobně. Jestli jo, tak se nijak nepřipevňuje, prostě pásne akorát do kočárku a leží tam, není důvod připevňovat. 🙂

jika10
7. dub 2014

@marosko Já teda nemám kombitasche ani originál fusak od Hartana. Fusak na zimu mám Kaiser iglu, má vzadu protiskluz a navíc se dá připevnit zezadu šňůrkou. Navíc mi ten fusak držely pásy pro mimčo ve sporťáku. Za celou zimu jsem fusak v kočárku upravovala 2x. Navíc když bylo hodně zima, přidala jsem dovnitř do fusaku přes nožičky silnější deku a nahoru přes fusak jsem dala nánožník, co mám ke sporťáku a malé nikdy nebyla zima. Navíc mimčo budeš mít v nějaké kombinéze, tak si myslím, že neprochladne. A myslím, že když z kombitasche uděláš fusak, tak že tam bude dost prostoru, aby jsi přidala taky deku dovnitř, případně ven přes fusak

agne
9. dub 2014

@xovicka
@moja72
Myslíte, že je ta originální clona proti sluníčku dobrá 😎 ? Opravdu do sporťáku nesvítí? Plínku mi malá strhává...

xovicka
9. dub 2014

@marosko Mám kombitasche, tak ti odpovím. Jde ti asi o to, že z té tašky se dá potom složit fusak a ten vložit do sporťáku. Funguje to tak, že část, která je na dně jakoby místo matrace se dá sepnout s šástí, která je nahoře jakoby místo nánožníku a pak se to normálně vloží do sporťáku běžným způsobem. Ale takto vzniklý fusak není úplně zimní. Já ho používám na podzim a jaro. Myslím si ale, že do kombitasche se ti dítě vejde i déle. Já dovnitř dala ještě fusak emitex. Do sporťáku pak na tuhou zimu šel taky ten emitex a na to nánožník, dítě navlečené v chlupatici. Ten originální fusak vzniklý z kombitasche se dá používat do +5 s kvalitní chlupaticí a normálně tak do +10. Je ale o trochu teplejší než fusak so-wi. Kombinovat to s dalším lehčím fusakem mi nepřipadá moudré, radši si pořiď jeden opravdu teplý.

@agne Originální sluneční clona proti sluníčku funguje, ale pouze za předpokladu, že slunce opravdu svítí shora, což je asi jen kolem dvanácté. Bohužel jediné, co funguje opravdu spolehlivě je přehození rukojeti, což jsi asi slyšet nechtěla. Prostě čím více se sluníčko blíží k obzoru, tím méně jsou všechny metody účinné.

agne
9. dub 2014

@xovicka Maj recht 😀 . Tak přehazovací rukojeť nemám, takže asi budu muset překlapávat celý sporťák... 😝 Co už. 😎

xovicka
9. dub 2014

@agne U větších dětí kšiltovky a sluneční brýle 😎 Pro menší mne ještě napadá nějaký takovýhle typ clony http://www.littleangel.cz/product/detsky-textil... určitě to dělá více výrobců, sunshine kids, myslím že i maclaren ke svým golfkám, a kdoví jestli se to nedá najít i v DM...

marosko
9. dub 2014

@xovicka
@arrowka
@jika10
Dievcata ,dakujem za rady. Potrebavala som sa narýchlo rozhodnut, nakolko som kupovala uz pouzity kocik. Sla som do toho ,ze len obzriem.Nakoniec som vzala a zatial maximalna spokojnost. ( Cena, kvalita,stav) . Snad ma neskor nesklame. Tiez predpokladam ,(dufam),ze kombitasche vyuzijem aspom prvu zimu. A potom budeme riesit sportovu cast s fusakom.
@xovicka ako nanoznik si myslela vrchnu cas toho fusaku alebo zvlast dokupovane. Netusim ako upevnit fusakovu cast o sportovu verziu kocika,ci je to vobec mozne.

xovicka
9. dub 2014

@marosko Jémine, já slovo nánožník v tom elaborátu zmiňovala několikrát. Fusakovou část do sporťáku připevníš následovně... Vezmeš kombitasche. Odepneš z kombitasche nánožník. Vyndáš z kombitasche polstrování ze dna (má to otvory na pásy). Oboje součásti mají po části obvodu zip, tak je sepneš dohromady. Vznikne ti klasický fusak. Fusak vložíš do sporťáku. Připravenými otvory protáhneš pásy. nahoře je gumička s kouskem látky, který se upevní za sedačkou. Ještě mne napadá, pásy se dají rozpojit vepředu u spony, aby to šlo protáhnout těmi otvory. No a máš fusak ve sporťáku. Ale jak píšu, není to úplně zimní fusak. Na zimu ve sporťáku je lépe mít zimní fusak (ten se připevňuje stejným způsobem). A je lépe mít na něm ještě i nánožník. A v tomto případě nemyslím slovem nánožník tu část, která slouží jako nánožník v kombitasche. Teď myslím normální nánožník ať už originál nebo neoriginální (tedy další část k dokoupení). Nánožník z kombitasche plní ve sporťáku pouze funkci fusaku a bez toho druhého dílu, samostatně, se na sporťák upevnit nedá.

jika10
9. dub 2014

@marosko
@xovicka nerada se Vám do toho míchám, ale @xovicka jako nánožník myslí tohle http://www.detskydum.cz/detail/hartan-topline-n...

marosko
9. dub 2014

@xovicka dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂
@jika10 dakujem

bjanka00
22. dub 2014

Ahojte, mam zaujem kupit jeden z nemeckych znaciek, napr.aj Hartan, no len citam citam vyhody nevyhody, ale nazivo som nemala moznost vidiet vyskusat, viete o nejakom obchode v KE? Resp.viete mi poradit ci nahodou niekde inde ste ich nevideli, na vychode? Presla som vsetky, ale ani jeden z nich nemali a ani neplanuju. Do BA nemozem zdravotne :( .

monihart
25. dub 2014

Prosím o radu, jaký slunečník máte na Hartana Racer? Originál nechci, je předražený. Díky!

agne
25. dub 2014

@monihart zatím mám sluneční clonu od Emitexu, jde jak na hlubokou tak sportovní korbu, po slunečníku se teprve dívám, ale ta clona, kterou doporučuje xovička v příspěvcích o kousek výš je zřejmě lepší... 😎

monihart
25. dub 2014

@agne Clonu mám origoš s tou síťkou na hmyz, ale lepší je slunečník, který se dá různě nastavit. Chci to i na autosedačku.

agne
25. dub 2014

P o p t á v á m přebalovací t a š k u ke kočárku Hartan, vzor 517 (kolekce z roku 2013). Děkuji za nabídku.

puclacek
27. dub 2014

Nakonec poutám jen ve spodní části a přes ramena vůbec a je to už ok. Ty popruhy přes ramena v našem případě úplně na ..., ale pro bezpečnost samozřejmě ok, ale my prostě nepoužíváme. Díky všem za rady 🙂)

xovicka
28. dub 2014

@puclacek Jo já to takhle mám u golfek. Na druhorozenou jsem se rozšoupla, koupila Maclaren. Báječný kočár, jen mi tam to nebohé dítě v sedě pořád sjíždí, když ji správně připoutám, takže horní pásy nedávám přes ramena ale povolím je a vedu je pod rameny. Ale mám pocit, že ty golfky mají úplný sed méně kolmý než Hartan.

lucie451
29. dub 2014

Ahojky, mohla bych se optat zda je lepší. Kočárek hartan Racer Gt nebo Topline S? A jestli vložená taška nebo korbička? Děkuji za odpovědi 🙂