Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

sovicka21
27. únor 2014

@mppm tak to ste ma potesili, blizka kamoska ma odradzala ze sa mi v tej taske bude mimcko v lete potit, ze nie je tak vzdusna ako korbicka... na zimu si chcem dokupit lodger bunker fusak tak aby sa mi tam mimco 4 a viac mesacne voslo...

evitasa
2. bře 2014

hartan maximalne doporucuji byl muj prvni a to uz pred 10 lety! na prvniho syna a pak jsem u druheho syna zkousela jine znacky ale hartan byla vzdy 1* mam ted 4 dite a opet hartan topl line s limitka s.oliver a jsem zase spokojena k hartanu mam i bebecas class ten je taky uzasny tohle jsou dva pro me srdcove kocarky 🙂 🙂 🙂

mppm
2. bře 2014

Holky a jaký máte na kočárku slunečník? Fakt se mi nechce dávat 1300Kč za takovou "blbost". Plínka u nás neprošla, malej se vztekal jak blázen, už takhle mi v kočárku nechce být, tak bych zkusila slunečník, aby mu nesvítilo do očí.

xovicka
2. bře 2014

@mppm Nemám slunečník, mám originál sluneční clonu s moskytiérou (takový ten kšilt se zastrčenou síťkou), přes poledne funguje spolehlivě, ale jakmile je sluníčko nízko, pomůže jediné - přehodit rukojeť. Plínku jsem měla na prvního prcka a velmi brzy se ji naučil strhávat. Slunečník se mi moc nelíbí a myslím si, že ani nebude moc praktický, navíc jiný než originál tam nejspíš nenacvakneš. Nevím jak hluboká korba, ale sporťák tam pro něj má otvor. Pořídila bych nějakou tu sluneční clonu. Mě se vyplatí originál, neb používám i moskytiéru. Jestli ale chceš jen něco proti slunci, vem jakoukoliv. Dobře by mohla fungovat taková ta dlouhá plachta, co se gumičkou přichytí k rukojeti.

llela
3. bře 2014

Ahojte baby. Prosim vas nemate niektora golfky od Hartanu. Ja ma sportovy Hartan Racer Gt a som snim velmi spokojna, len som chcela este golfac. Ci sa mi to oplati? A nebudete niektora popripade predavat?

xovicka
3. bře 2014

@llela Nemám, taky jsem o něm dlouho přemýšlela a nakonec jsem koupila maclaren. Záleží na tom, co od golfek požaduješ a které golfky od hartanu jsou tvými uvažovanými. Já si s prvním prckem vystačila zcela bez golfek, ale je pravda, že od cca 18ti měsíců už to byl docela mazec. Naštěstí prcek hodně chodil a já celkem nikam nespěchala, takže se procházky přizpůsobovaly dítěti. Na druhorozenou jsem golfáče pořídila a čekají ve sklepě na oteplení, neb se mi nechce přendávat fusak. S druhým dítětem se už většinou potřebuji někam dostat a nemůžu chodit jen pořád kolem domu, kam dojde. Dlouho jsem měla vyhlídnuté od Hartanu I-go, ale pak je přestali vyrábět a misto nich hodili golfky s-oliver, které mě zase až tak nezaujaly. Ty jejich velké golfáče buggy ix už se mi zdají příliš jako sporťák. Potřebuji prostě něco lehkého, obratného, skladného, s velkou opěrkou na záda. Připomínají mi trochu golfáče peg pérego, Báječné, vychytané do všech detailů, ale za mě, 10 kilo už je na golfky moc. Kdybych měla jako sporťák nějakého rozhrkaného x-landera a těšila se, že se ho konečně zbavím, x-lander vyhodím a jdu do nich, jako jediného kočárku od cca 9ti měsíců dál. Ale já už prostě jeden úžasný těžký kočár mám, tak teď potřebuji jako doplněk něco lehkého skladného. Chtěla jsem tak do sedmi kil, rozhodovala jsem se mezi maclarenem a valco baby snap. Vyhrál maclaren techno xt.

agne
9. bře 2014

Ahoj, začínám koukat po jarním fusaku 😎 do sporťáku Hartana, zvažuji český Kaarsgaaren 😵 , který mě zaujal barevně, ale neviděla jsem jej na živo, anebo klasiku Emitex 😵 . Máte některá srovnání, který je "lepší"? Ten K... je o trošku delší, široký jsou stejně, akorát netuším jestli vychytaný přidělání jako E... (stahování). Ten E... je čistá bavlna, K je biobavlna, vnitřky jsou asi polyesterový oba, K... je jednou tak drahý, E... levnější... Tak váhám který pořídit, Lodger asi pro roční mimi už není, že ano... A jiná firma mě nenapadá... Díky za názor... 🙂

elana
10. bře 2014

@agne já mám ten 2v1 Emitex a byla jsem spokojená...ale nemám srovnání s jiným, tak asi moc neporadím.

jika10
10. bře 2014

Holky, potřebuji radu. Budu muset kočárek komplet vyprat, protože u nás v baráku probíhají už skoro rok rekontrukce bytů a chudák hartánek výtah vytře. Takže boudička u sporťáku je total špinavá od prachu. Jenže problém je ten, že boudička nejde sundat. Jak tedy nejlépe vyčistit. Nechci aby třeba nezůstali divný mapy když bych někde nechala víc mokrý a jinde míň. Máte zkušenosti?

xovicka
10. bře 2014

@jika10 Normálně vymáchat ve vaně, namydlinkovat nějakým pracím mýdlem. Mapy se mi udělaly jednou a prala jsem už asi tak pětkrát. Řekla bych, že důležitější je sušení. Nejsem expert.

agne
10. bře 2014

@elana díky, zatím alespoň vím, že s tím Emitexovým to pasuje - ten 2v1 jsem měla na mysli... Akorát mě moc nezaujaly ty barvy, obávám se, aby nebyl hned jak čuně 😀 . Třeba se ještě někdo zmíní ohledně toho Kaarsgarenu... Jinak zimní Emitex je do hluboké korby v pohodě... 😉

elana
10. bře 2014

@agne aha, tak já nevím jaký barvy teď mají...já mám černý (takový antracit spíš) a oranžový vnitřek a vyšitou tu kytku. Kupovala jsem to tehdy pro syna (ale tušila jsem, že jednou budem mít i holku), takže jsem chtěla nějakou unisex barvu a do toho ještě jsem potřebovala aby to šlo jak k tmavomodrýmu Hartanovi, tak k jedlově zeleným Inglesina golfkám. Takže moc možností nebylo 😅 , byť z tý oranžový zrovna odvařená nejsem.

já mám v korbě beránčí fusak ještě po nás 🙂 , do sporťáku jsem pak měla na Ondru Odenwälder Mucki L, počítám s ním i napřesrok, přece jen ten beran není pro sedící děti tak pohodlný.

petrasd
15. bře 2014

Ahojky, Hartana můžu jen doporučit, mám sportovní Topline X. Hluboký jsem měla Inglesinu classicu a ve 4 měsících jsme museli kupovat sporťák, protože malý se do ní už nevešel. Mám Hartana s prodlužovacím dílem a odjezdila jsem s ním celou zimu, i když teď už začíná být s fusakem těsný (náš malý má v 10ti měsících kolem 12 kg a 80 cm), takže prodlužovací díl budu muset zrušit. Kdybych měla znovu volit kočárek, tak si od narození beru Hartana. Navíc Topline X je super do horšího terénu. Jediná nevýhoda je, že je trošku těžší (hodně cestuju autem), ale dá se to zvládnout. 🙂

agne
15. bře 2014

@jika10 zkusila bych otírat vlhou houbičkou, jak to doporučují u sportovních baťohů, přece když to tak nepromočíš nemůžou vzniknout mapy, ale sušení bude důležitější než praní samo o sobě...

agne
17. bře 2014

Harťanačky, prosím vás, máte některá vyzkoušeno jak pasuje letní/podzimní fusak Kaarsgaren do sporťáku Hartana? Na prodejnách jej totiž nemají, abych jej vyzkoušela, takže váhám zda jej objednat pas blint... 😨 Díky moc.

agne
17. bře 2014

Mám dotaz, přecházíme na sporťák a napadlo mě jak je to s pláštěnkou 😎 na kočárek, používá se ta stejná co na hlubokou korbu anebo se musí dokoupit nějaká univerzální? Ať až nezaleze sluníčko nekoukám jak puk... 😀

m_d
18. bře 2014

@agne ahojky ja teda nemam primo hartanovskou plastenku, mam univerzalni za par korun 😉 katdopadne pouzivala jsem ji jak na hlubokej tak i ted na sportak 😉

elana
18. bře 2014

@agne jo, používá se ta samá. Ale já z ní nějak odvařená nejsem, je strašně neskladná, takový pytel...mám i univerzální z jiného materiálu (taky samozřejmě igelit, ale víc se lepí k sobě) a tu mám radši. Nicméně ta origoš sedí jak na korbičku, tak na sporťák (na ten ještě líp).

1martule1
18. bře 2014

@katrinn22 dobrý den,máte ještě kočárek?děkuji 🙂

katrinn22
19. bře 2014

@1martule1 dobrý den, už je prodaný.

anika142
21. bře 2014

Ahojte, chcem sa opytat, pouzivate do Hartana v sportaku nejaku navyse podlozku? My sa o chvilu chystame presedlat do sportaku, no zvazujem ci tam nedat nejaku univerzalnu podlozku,. nechcem nejak znicit potah, este neviem ci casom budem predavat alebo ci si necham pre dalsieho drobca. No kazdopadne by som ten potah nerada znicila.

elana
21. bře 2014

@anika142 já jsem tam měla (a zas budu mít) obyčejnou univerzální od Emitexu. Z jedna strany je teplý flís, z druhé bavlna (tato vrstva má taky nepromokavou omyvatelnou oblast v místě nožiček). Nebyla to žádná designová hitparáda, ale účel to splnilo.

PS: koukám, že máš holčičku teprve pětiměsíční. Můžu se zeptat, proč už plánujete přesun do sporťáku? Čistě ze zvědavosti, já jen, že před pár týdny se tu řešilo, jak jsme hromadně oplakávaly přesun do "ošklivého" sporťáku z té krásné a ladné korbičky😅 a většina tam dítě cpala, dokud mu nevisely nohy přes rantl😀 (s nadsázkou).

agne
21. bře 2014

@anika142 ježiši, my tam přesedláváme až kolem devátého měsíci, ještě ji tam nechej, teplo klame - březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem 😀 - musí se tam vlézt, alespoň do konce dubna/května a vyjde ti sporťák na léto, co víc si přát... 😉
Hodně holek používá letní fusak... Má průřezy na pásy takže ochráníš potah... 🙂

xovicka
21. bře 2014

@anika142 Pro prvního prcka jsem nepoužívala, pro druhorozenou časem pořídím. Látku jsme nijak nezničili, ale bylo to pořád špinavé. Šlo to vždycky vyprat. Dokud dítě nechodí, celkem to není třebaa. Jakmile ale dostane první botičky, sporťák není možno udržet čistý. Vřele doporučuji v této fázi, oddělat z kočárku madlo. K ušpinění kočáru zpravidla dochází při strkání nožiček pod madlo obzvlášť pokud dítě nespolupracuje a vzteká se, že rozhodně nechce do kočáru a chce zůstat ještě na písku.

anika142
21. bře 2014

@elana
@agne
@xovicka
Dakujem velmi pekne. No tiez som chcela malu udrzat co najdlhsie vo vanicke. No, zacina mat dost tesno a co viac vadi je to ze zacala mi revat vo vanicke. Totis, ona nosila ortezu kvoli klbom 4 mesiace. Teraz ju ma uz len v noci. Mozno si viete predstavit, aka je teraz ako vytrhnuta z retaze. Dam malu do vanicky a zacne strasne kopat, zacne rev. No doteraz to bolo len take mrncanie, tak som bola rada, ze sa to este da. No uz dnes zacala strasne vrieskat. Ja som sa bala ze tu ortezu bude musiet nosit dlhsie, tym padom by musela ist este skor do vanicky lebo kvoli sirke vanicky sa ltt vosla, no nastastie uz je dole. Dufam ze tam este kus vydrzi. No ak to nepojde tak budem musiet vymenit.

anika142
21. bře 2014

sorry za preklep

maxinkaa
24. bře 2014

Holky, jaká je nosnost korbičky? Děkuji

loulou02811
30. bře 2014

Ahojte,
Predám Hartan Topline S, kupovaný júl 3013, jazdený 7 mesiacov v perfektnom stave.
Set obsahuje:
-športovú časť
-vložnú soft tašku
-sieťku proti hmyzu so slnečnou clonou
-pláštenku do dažďa
-prebaľovaciu tašku s termo obalom na nápoj a
cestovnou podložkou na prebaľovanie
-nánožník na športovú časť
Využívali sme len soft tašku, športová časť nebola vôbec používaná
Kočík má aj ručnú brzdu a všetky doplnky sú značky Hartan.
Cena dohodou.

puclacek
1. dub 2014

@scvrcek Můžu se zeptat jak jste to vyřešila?5ešímě ten stejný problém ☹

puclacek
1. dub 2014

Neřešíte tu prosím ještě někdo, že Vám díte v Hartanu Vip či Lite prostě pořádně nesedí a strašně sklouzává?Náš malej vypadá jak když má v sobě tři piva ☹ Zdá se mi že ten pětibodovej pás co je mezi nohama je strašně daleko a tudíž se malej o něj zarazí až když sklouzne. V golfce sedí v pohodě a tady to prostě nechápu.. Už nevím co s tím a jsem čím dál tím víc vzteklá, co pořád s tím kočárem musím řešit a to stál takovejch peněz ☹((