Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

xovicka
8. kvě 2015

Na baby jogery jsem se svého času také dívala, už nevím přesně, co to bylo za modely, (byly podobné tomu valcu) ale ty čtyřkolové už jsem prohlásila za těžké. Jednou z priorit pro mne byla právě co nejmenší hmotnost, pak také skladnost a polohovatelnost. Kdybych bývala byla uvažovala o těžších golfáčích, jako dobré by mi připadaly peg pérega. Kolosální mi na nich přišla ta možnost stupínku pro staršího sourozence, no a pak taky mají madlo a nánožník. Maclareny madlo nemají (ale celkem mi nechybí, jen zpočátku to byl nezvyk) a místo nánožníku lze koupit originální fusak (zatím nemám, do budoucna o tom přemýšlím). Jinak u nás jsem na první dítě byla bez golfek, nebyl důvod, vystačila jsem si s Hartanem a dítě celkem bez problému chodilo. Golfáče jsem pořídila až pro druhorozenou. S tou je to chození dodnes náročnější. Jednak většinou ani moc chodit nechce a druhak ji zajímá vše okolo, takže doprovodit staršího včas do školky by s mladší bez golfek bylo neřešitelné. Druhé narozeniny už měla a vozí se stále. Staršího jsem u golfek naučila držet se takového toho poutka na ruku (některé kočárky včetně toho mého maclarenu mají pro jistotu jakési poutko, které se dá připevnit na rukojeť a maminka si je navlékne na zápěstí, aby jí kočár neujel, kdyby ho náhodou upustila, téměř nikdo to v praxi nepoužívá, ale jako vodítko na staršího mi to přijde dost dobré). Za pár dnů se má narodit třeťátko, tak si říkám, že golfáče využiju i pro něj a nebyla to úplně zbytečná investice. Každopádně kvůli té mojí prostřední opičce mi nezbylo nic jiného, než si za hartánka pořídit i skejt. Každé dítě je holt jiné, na prvorozeného jsem nepotřebovala ani golfáče ani skejt a ve 20. měsících došel vzorně všude sám. Jo a po inglesině trip jsem se také dívala a nezdála se mi špatná, navíc je levnější. Nemám vyzkoušeno, ale skoro bych řekla, že udělá stejnou službu jako maclaren. Vídám ji často před školkou u jiné maminky a často si říkám, zda jsem neprohloupila, že by mi možná ta inglesina posloužila stejně a nemusela jsem ani tolik utrácet. Ta konstrukce vypadá hodně podobně.

xovicka
8. kvě 2015

Ještě doplním jedna věc, která mi na golfáčích přijde oproti Hartánku úžasná. A to ta, že na dítě vidím i ve chvíli, kdy ono kouká dopředu. V životě většiny mimin nastane chvíle, kdy už nechtějí koukat na nudnou matku, ale chtějí koukat na cestu. V tu chvíli se zpravidla u hartana přehodí sedačka po směru jízdy. Jenže v ten okamžik matka ztrácí dítě z očí, no dá se na to zvyknout, ale u golfáčů zpravidla dítě jak sedí níže a bouda, pokud neprší, je obvykle shrnutá, tak na dítě shora bez problému koukám a vidím, co v tom kočáře vymýšlí. Nevýhodou většiny golfek je, že se člověk musí naučit chodit tak, aby si do nich nekopal, přecijen je má blíže u těla než klasický kočár. Jo a výhoda maclarenu techno xt oproti inglesině trip tkví zejména v tom, že trip je vhodný až od 6. měsíců, myslím že proto, že nejde do úplného lehu. Maclaren je vhodný už od narození. Má pro tyto účely v prostoru nožek schovanou jakousi síťku, která se dá upevnit jakoby právě pro malá mimina. Na běžné ježdění s miminem si ho sice neumím představit, ale dokážu si docela dobře představit, že v určitých situacích se to může hodit. Třeba jako kočár na letiště a do letadla bych ho klidně i na mimino použila...

z_kopretinka
11. kvě 2015

@vanilkacka dívala jsem se na informace u různých prodejců a u všech mají rozměr korby 74x32.co se týče upevnění korby tak rozdíl je mezi kolekcemi tak od 2014 je jiné uchycení. Dívala jsem se na veletrhu na 2015 a přišlo mi úplně stejné jako u 2014.

vanilkacka
11. kvě 2015

@z_kopretinka Ano,uchycení je od 2014 jiné,ale díky za info,kdybych se rozhodla koupit na další dítě novou korbicku,tak aspoň vím,že můžu vybírat i z nové kolekce 😀

spiritty
13. kvě 2015

Zdravím kdyby měl někdo zájem tak se chystám prodávat kočárek hartan topline S včetně hluboké korby a autosedašky Maxi cosi Cabriofix. Kdyžtak pro více info a foto písněte zprávu 🙂

lucca13
13. kvě 2015

Ahoj 🙂
chtěla jsem se zeptat, jde dokoupit nebo vyměnit podvozek?

Mám topline X, jsem s ním spokojená, bydlíme na vesnici s děravýma cestama, takže sem skvěle pasuje, ale budeme se stěhovat do velkoměsta a tam bych radši otočná kolečka než pevná 😅
Chtěla bych Topline S kvůli přehazovací rukojeti a nechce se mi kupovat komplet nový a jiný kočárek odmítám 😀
Nevíte náhodou? 😉

truskape
13. kvě 2015

Ahoj holky,

mám Hartan Racer GT od listopadu. Dnes jsem zjistila, že se mi u podvozku zlomila tyč v místě svaření, která spojuje levou a pravou stranu kočárku. Půjde na reklamaci. Chtěla jsem se zeptat, stalo se Vám to některé? A uznali Vám to? Mám ho celkem krátkou dobu, jen skoro 6 měsíců. Ach jo. Jak říká manžel, asi špatná karma 😉. Díky.

miskadovci
13. kvě 2015

@truskape ahoj, tento týden jsme zjistili úplně to stejné... Kočárek máme od května, v sobotu ho vezeme na reklamaci. Jsem hrozně naštvaná, něco takového jsem opravdu nečekala! Ale jsem ráda, že nejsme sami, protože to teda bude opravdu vada a reklamaci snad bez obstrukcí uznají 🙂 Bohužel nám ale obchod neposkytne náhradní kočár, takže jsem si musela shánět po známých ☹

maroon7
14. kvě 2015

Ahojte baby, neviete mi niektora poradit, ako by som mohla upevnit prebalovaciu tasku na obrazku nizsie na VIP XL? nijako mi tam nedrzi, to je asi jedina nevyhoda co vidim na tomto modely.

truskape
14. kvě 2015

@miskadovci Nám sice kočárek půjčí, ale jen hluboký a my máme sporťák s vloženou taškou. Taky jsem hrozně naštvaná. Vzhledem k tomu, že máme ani né pul roku, tak by nám ho měli vyměnit. Ale obávám se, že nebudou chtít. A paní nám říkala, že to bude trvat třeba až dva měsíce ☹. Ach jo.

miskadovci
14. kvě 2015

@truskape Včera jsem objevila maminku, která stejnou věc nedávno reklamovala, reklamaci v pohodě uznali a opravili, říkala, že to trvalo asi dva týdny 🙂

truskape
14. kvě 2015

@miskadovci Jee. Tak to jsou super zprávy 🙂. U nás to bude trvat dlouho, protože jsem si ho koupila v krámě, kde tam jezdí jen jednou za měsíc. Takže jeden měsíc než ho tam dovezou a druhý měsíc než ho vyzvednou 😒 . Ach jo.

moniquue
21. kvě 2015

Ahoj, chtěla bych se zepta zda máte už někdo model Racer GTS? A zda máte někdo pevnou korbičku klidně i u modelu GT je lepší než ta taška? Nemůžeme se rozhodnout ale zatím je tento hartan náš favorit 🙂 za jakékoli info díky 🙂

miskadovci
22. kvě 2015

@truskape takže aktuální info, kočárek jsme v sobotu odvezli na reklamaci a dnes volali, že ho tam máme opravený nachystaný k vyzvednutí 🙂 oprava probíhá v Praze a tato vada kočárku je teď reklamovaná celkem často, jedná se o vadnou sérii

z_kopretinka
24. kvě 2015

@truskape
@miskadovci nemáte fotku jak se vám to rozbilo? Mám také GT a objednávala jsem ho loni v kolem léta z kolekce 2014. Musím ho prohlédnout jestli někde něco není. Člověk by čekal za ty peníze lepší kvalitu. Ale chyba se stát může... snad už nebudete mít žádný problém.

truskape
24. kvě 2015

@miskadovci Díky moc.To jsou skvěle zprávy. Nám ale kocar poputuje do Německa,takže na něj budeme čekat trochu dyl ☹ .Ach jo.

truskape
24. kvě 2015

@z_kopretinka Večer sednu k počítači a pošlu. Snad z nich něco uvidíte.

truskape
24. kvě 2015

Posílám. Taky jsem pěkně naštvaná. Teď jezdím kočárem od segry, který byl o hodně levnější a starý sedm let a pořád dobrý.

truskape
24. kvě 2015
ivetapos
26. kvě 2015

Ahoj, budu prodávat Hartman Topline X potah S'Oliver - pro bližší info piste do sz

z_kopretinka
31. kvě 2015

@oldaurban co se týče tašky babymoov a jejího prostoru, to jsem opravdu spokojená, vejde se tam kde co, ale to upevnění mě zrovna nenadchlo :( Pro uchycení jsou na tašce na našité úchyty, které se upevní kolem rukojeti a zacvaknou. Taška je ale užší než kočárek a tak se po zavěšení roztáhnou strany na kterých jsou úchyty přišité. Zavěšená taška tak má po čase vytahané boky a po stranách je do tašky vidět a to je nevýhodou i při dešti.

miskadovci
31. kvě 2015

@z_kopretinka mám stejnou tašku a jako negativní hodnotím to, že není na zip, přesně jak píšeš, že je tam vidět, tak mě takhle v autobuse vytáhl chlap peněženku... Naštěstí jsem ho viděla, takže mi ji "vrátil"

z_kopretinka
31. kvě 2015

@miskadovci nosila jsem ji zahrabanou až dole. Ale dost blbé je to i při dešti :( jednou jsem šla ven - bylo počasí ok. A pak se tak rychle zatáhlo a rozpršelo. Ale to byla totální průtrž. Nestačila jsem natáhnout ani pláštěnku a měla jsem i softšelku skrz... vy.. jsem se na cokoli a letěla s kočárkem do nejbližšího obchodu. Potah na kočáře to přečkal dost dobře (to jsem ani nečekala, uvnitř sucho a teplo) ale napršelo mi do tašky těma mezerama a plenky jsem rovnou vyhodila :( Nakonec jsem si pořídila jinou menší tašku na běžné vycházky a dost přemýšlím jestli si nekoupit jinou tašku. Tuhle používám zatím jen když někam jedeme na celý den nebo si beru obě - menší hezčí na kočárek a tuhle dolu do košíku.

miskadovci
1. čer 2015

@z_kopretinka to je taky pravda, že dovnitř trošku teče. Na té fotce to máš docela vyřešené, že tam máš ty popruhy, já je většinou na tašce nenosím

z_kopretinka
1. čer 2015

@miskadovci to jsem ani neřešila... já je nosím, protože tašku nosím každý den z kočárkárny dvě patra domů s malou na ruce, takže si hodím tašku křížem přes sebe, abych měla volné ruce. A aby mi neplandal popruh z kočárku dolů tak ho zastrkávám do stran. Mám ji ale už jen na výlety, jen tak na vycházku a k dr. jsem si pořídila jinou :D

miskadovci
1. čer 2015

@z_kopretinka ta je moc pěkná 🙂 co to je za tašku?

z_kopretinka
1. čer 2015

@miskadovci Lässig Casual Buggy Bag. Je opravdu menší. Nevejde se tam toho tolik, ale rozhodně se vleze velká peněženka, přebalovací podložky, plenky, ubrousky, zámek na kočárek a pití. Na běžné vycházky po okolí naprosto dostačující. Mají i další dvě barevné varianty - černá a břidlicová. Na jedné z předchozích fotek jsou vidět na kočárku úchytky od tašky. Jsou na suchý zip a nechávám je tam. Na tašce je pak jen očko za které ji připevním. Jsou součástí tašky, nemusí se objednávat zvlášť. Mám od nich vyhlídnutou jinou a nemůžu se rozhodnout jestli ji koupit a prodat babymoov nebo si jinou pořídit až pro druhé dítko.

ellisabet82
5. čer 2015

Ahojky, prosím vás, kdo máte na hartanu koženkový potah, používáte něco abyste prodloužili životnost materiálu? Koupila jsem z druhé ruky a na některých místech mi přijde, že se koženka začíná jakoby malinko drolit, jde to něčím ošetřit? Nějaká impregnace nebo přípravek, jako bývá na pohovky, nebo třeba na boty?

A ještě jeden dotaz, nebudete někdo během léta prodávat hlubokou korbičku na starší typy podvozků? Tak rok 2011? Neutrální barvu? Bílá, šedá, černá a cenově okolo 2tis?
Děkuji 🙂 🙂

elana
5. čer 2015

@ellisabet82 já ji budu prodávat (2011), tmavěmodrou (měla jsem v ní kluka i holku, kupovala jsem ji právě jako unisex barvu, ke které se snadno ladí doplňky). Nemám ji ale ještě nafocenou, manžel ji slíbil pořádně vypulírovat a vůbec 🙂 , tak jestli neseženeš, určitě se domluvíme (tu cenu jsem si tak nějak představovala, takže bysme se jistě dohodly). Mmch. koukám na bydliště, měla bys to i s osobním odběrem, takže to je fakt super 😀

ellisabet82
7. čer 2015

děkuji za nabídku, zatím poptávám, ještě mám nějaký čas, raději bych šedou, ale kdybych nesehnala a ještě byste měla, určo se ozvu 🙂