Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

tina_7
18. lis 2014

Holky, která máte starší model Hartan R1? Koupili jsme ho v bazárku - tak abych si případně měla s kým vyměňovat zkušenosti 🙂 Díky!

kekelka
19. lis 2014

Holky prosím o radu, když chci udělat z té soft tašky fusak, tak to jenom vyndám to vyztužení? Když odepnu ještě tu horní část , tak mi tam zůstávají uši. Poradíte prosím?? Díky Ester

tina_7
20. lis 2014

Prosím jaký máte na Hartan rukávník? Dostala jsem k bazarovému kočárku fleesový, ale připadá mi to, že abych kočárek bezpečně řídila, musím mít ruce více od sebe a jak je rukávník na suchý zip, tak se mi rozpíná... buď neumím řídit kočárek nebo potřebuji širší rukávník 🙂)

alemari
20. lis 2014

@tina_7 já mám hartanový a dá se popnout na větší a menší, je kožešinový.

tina_7
20. lis 2014

@alemari Díky! Mohla bych poprosit o změření kolik cm má uvnitř na šířku? Myslím když je na madle. Děkuji!

alemari
20. lis 2014

@tina_7 na ty patenty,co jsou dál od sebe?jsou tam dvoje. Pro velké a drobné ruce, drží se v nemm madlo dobře, za to ručím🙂.

tina_7
20. lis 2014

@alemari Dále od sebe - já měřila teď můj stávající a s bídou 40 cm, kamarádka má Emitex a ten má více. Ten origoš je hodně drahý, tak se bojím do něj jít, abych pak nesplakala nad výdělkem jak se tak říká 😉

klarkak
20. lis 2014

@tina_7 ahoj, ano já jsem koupila na bazárku také tento model 🙂 zatím na mimi čekáme, ale jsem z něj nadšená, tak snad budu i nadšená z jeho používání 🙂

agne
21. lis 2014

@xovicka prosím tě, můžu se zeptat jak to myslíš s tím obepnutím nánožníku zipem 😉 ? Mám zip jenom na madle, na originálním nánožníku jsou jenom dva druky, ať to zkouším jak to zkouším, upevnit mi ten nánožník na sporťák jde jenom tak, že vycvaknu druk z boudičky a místo toho tam nacvaknu ten nánožník.... Zkusila jsem už i nechat ten nánožník protáhnutý mezi madlem, a pak zacvaknutý za jeden druk, aby nesjížděl...

xovicka
22. lis 2014

@z_kopretinka Ano, mám zacvakané všechny gumové ťapičky a vůbec všechno, co jde kde zapnout a i tak to klouže. Ale samozřejmě to není tak strašné, že bych fusak vláčela po zemi, to ne.Mnohé maminky s fusakem v kočárku ho mají sklouznutý mnohem více než já, až si říkám, jestli to vůbec umí připevnit. Ale prostě třeba u dítěte v polosedě nebo u dítka, které se sotva naučilo sedět mi to hrozně vadí, jak mu ten zadeček s fusakem pořád sklouzává níž a níž až je z něj takový malý zapadlý vlastenec.
@tina_7 Rukávník... Jo ze začátku me to připadalo jako zbytečná investice, takže na první dítě jsem neměla. Na druhé jsem ale rychle dokupovala. Originál mi přišel zbytečně drahý, tak jsem koupila obyčejný emitex a teda po pár měsících jsem stejně ten originál kupovala a jsem za něj fakt ráda. On je ten emitex takový jakýsi krátký, nebo jak to napsat, prostě mi na ty ruky pořád někudy foukalo.
@agne Doufám, že to nepíšu úplně zcestně a nová verze zase nějak neinovovala. Pro jistotu tedy upozorňuji že mám kočárek asi 4 roky starý. Můj nánožník má po stranách druky, kterými se dá připnout k boudičce a zároveň má zip, který na první pohled vypadá, že slouží k prodloužení nánožníku. Je v horní části nánožníku a po jeho rozepnutí se nánožník cca o deset cm prodlouží. Ale zároveň ty centimetry akorát stačí k tomu, aby se nánožník dal zapnout kolem madla. Pak nikam necvakám ty druky a nastavením sklonu madla si pěkně vypnu ten nánožník, funguje mi to výborně. Mimochodem moje staré madlo taky mělo zip, ale jelikož jsem ho ztratila a doobědnávala nové, tak to nové už zip nemá...

xovicka
22. lis 2014

Jsou to fotky z mobilu, tak snad to půjde poznat. Jedna fotka je detail vzniklého tunýlku na madlo. Jedna je rozepnutý nánožník. A jedna zapnutý.

alemari
22. lis 2014

@tina_7 už jsi asi rozhodnutá pro jiný, viď?🙂 takhle sedí ten hartanový.

alemari
22. lis 2014

@tina_7 jé, koukám, že ta fotka z něj udělala špinavý😀, je čistý, fakt😀

z_kopretinka
22. lis 2014

@xovicka já myslela takové gumové potisky ze zadní strany - jsou ve tvaru ťapiček. Jako jsou třeba na ponožkách pro těti. Takové gumové aby jim to neklouzalo.

xovicka
22. lis 2014

@z_kopretinka aha, protiskluzovou úpravu na zadní straně fusaku nemám, tak to nevím, jak to bude fungovat, uvidíš. 🙂

agne
22. lis 2014

@xovicka jé díky moc. Tak naštěstí nejsem nechápavá 😀 , kolekce z roku 2013 už je bohužel opravdu bez zipu, pouze má z každé strany jeden druk a ta část jak jsou druky je trošičku jakoby vypolstrovaná či vyplněná, tak, že může sama stát tím jak je silnější než ten zbytek...
Hold, proč to co funguje ponechávat, že ano 😅 .
Každopádně děkuju 😉

ptjj
30. lis 2014

Ahoj, potřebovala bych poradit, jaký skate pasuje za Hartan Racer GT.......nemáte někdo tip? Díky.

clarrinka
1. pro 2014

Ahojky, tak se přidávám k diskuzi 🙂 Hartan byla pro mě láska na první pohled 😀 a když jsem si ho vyzkoušela v obchodě tak bylo rozhodnuto. My máme termín až začátkem ledna, takže kočárek už máme, nicméně jsem ho ještě neviděla až po porodu 😀. a máme Skater GT design 411 🙂. už se na něj fakt těším. Jinak nánožník mám od Hartanu, tašku taky a rukávník od Emitexu tak jsem na to taky zvědavá jak to bude pasovat. 🙂 Náš nánožník nemá žádný zip jen cvoky na boku..

jusinka
15. pro 2014

Zdravím 😉 ,i já mám kočárek Hartan, ale už nepotřebujeme. Takže pokud by mel někdo zájem.. Je udržovaný, pouze běžné známky použití.. Kupovaný v plnné výbavě, cena lidová 🙂

ptjj
1. led 2015

@xovicka díky za tip s tím madlem, to mě vůbec nenapadlo, celou dobu to používám jen jako prodloužení nánožníku a vždycky jsem byla naštvaná, že to tam na ty druky blbě pasuje 😀

xovicka
2. led 2015

@ptjj Není zač, jsem ráda, že to alespoň někomu pomohlo. K těm skejtům, podle internetu by měl pasovat buggyboard nebo bumprider. První má na svých stránkách seznam všech kočárů, ke kterým pasuje a dá se tam dohledat i fotka s připevněním na topline s, druhý se tváří jako nejuniverzálnější na světě a to upevnění tak docela vypadá. Praktickou zkušenost nemám, ale taky budu brzy řešit.

kikes83
2. led 2015

Milé mamči a zkušené majitelky Hartana 🙂
Je to pár měsíců, co jsem si poctivě pročítala tuhle diskusi a rozhodovala se, do jakého kočáru půjdu...právě zítra si jedeme pro "Topline S" 😉 U nás přicházel v úvahu jen z druhé ruky a také jsem měla jasno o volbě vložné tašky...žel, už není moc na co čekat a tak jsem reagovala na dobrou nabídku, leč s korbičkou.
Prosím, nezvažujete některá prodej vložné tašky (Softtasche) kolekce 2012/13...nejlépe v bílo-černé kombinaci (č. 619)??
Budu mít k dispozici korbičku v krásném stavu a tak bych mohla i vyměnit....v mém případě to není otázka vzhledu, ale bezpečnosti (mám potíže s pohybem, proto Hartan jako takový).
Případně, je do tohoto modelu vhodná i nějaká univerzální taška, např. Emitex?
Předem moc díky za reakci 🙂, je to pro mě velmi důležité...

frufrunka
2. led 2015

@kikes83 Bohužel neposloužím, mám celou korbičku a pak tu Kombitasche, ale starší model a tuším v roce 2013 se měnil způsob uchycení, takže by to na Tvůj podvozek nepasovalo. Myslím ale, že jakákoliv univerzální taška tam bude pasovat, když jsem před rokem a půl vybírala kočárek a rozhodovala se, jestli znovu Hartan a nebo Gesslein, tak mi to tam paní prodavačka předváděla a mám pocit, že do těch kočárků dávala pro názornost právě Emitex... 😉

bjoucik.15
10. led 2015

ahoj mám otázečku... má někdo Hartana a starší dítko? není ten kočárek moc těžký do kopce, když starší vedete za ruku?? máme tady samé kopce,tak se bojím abych se nenadřela... ☹ a existuje za kočárek nějaký skejtík pro starší dítko??

elana
10. led 2015

@bjoucik.15 je to těžší kočárek, ale nějaká hrůza to není, myslím že v praxi rozdíl mezi ním a "lehčím" nepocítíš...on je zas velmi dobře ovladatelný i jednou rukou, takže tím se to trošku vyrovnává, že se zas tak nenadřeš.

skejtíky rozhodně existujou (myslím na této nebo min. stránce) někdo dával i konkrétní tip na značku...já ho nekupovala, mám mezi dětma 2.5 roku a už mi nepřišlo nutný, aby syn musel skejtík mít, byl komplet odkočárkovaný když se malá narodila.

bjoucik.15
10. led 2015

@elana Někde jsem četla že má 15kg.. nevím s mými 50kg zda bych se neudřela :( No a skejtík, ještě nevím, zda budu řešit. Malá bude 2,5letá,tak to ještě promyslím... jaký máš typ, zda se můžu zeptat? přemýšlím zda trojkolku nebo 4 kolku....

elana
10. led 2015

@bjoucik.15 mám Topline S. Jako na rovině (i na kopci) jeho váhu nějak nepozoruju, rvaní je s tím po schodech, zvlášť když už pak dítě něco váží.

s tím skejtem uvidíš, znáš své dítě nejlíp. Mě třeba by ani nenapadlo ho kupovat, když byly klukovi UŽ dva a půl, když přišla malá. A zas
@ptjj se tu na skejtík ptá a přitom jejímu synovi je 2.5 roku teď a TP na druhé má až v dubnu, takže mu budou pomalu tři. Holt každé dítě je jiné, jen Ty víš jak je na tom to Tvé.

bjoucik.15
10. led 2015

@elana myslíš jako vyjíždění po schodech, nebo nošení???

elana
10. led 2015

@bjoucik.15 vyjíždění i sjíždění. Nosit bych nenosila...to fakt ne. Ale upřímně? to žádný. Ani golfky.

ptjj
10. led 2015

@elana jj, budou mu skoro tři, ale když potřebuju něco rychle zařídit, tak nevím, kam bychom s jeho tempem došli, to mi přijde pohodlnější ho naložit na skejt a jet, budeme možná chodit pěšky i do/ze školky, což je asi kilometr cesty, procházkou nám to trvá teď tak hodinu, což nevím, jestli chci každý den absolvovat