Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

mmacko
3. dub 2012

@laguardia ahoj, to rozdiel oproti raceru pri VIP je este v tej rucke, pri VIP je teleskopicka a pri Raceri polohovatelna. Ono je to asi o zvyku, obe asi vies dat aj do vytahu (teleskopicku zasunies a polohovaciu napolohujes). To nizke sedenie je asi tiez o zvyku, mozno to bude pre teba "divne" tie prve mesiace, ked do sportaka ide este malinke polrocne babo, ale za 2-3 mesiace ked uz sedi a aj ho mozno otocis sem tam od seba to bude fajn. Odpruzenie aj sedacka su rovnake +/-...ako pisala
@vlnka81 hartany su naj odpruzene (mam vyskusanych asi 20 kocikov a je to fakt, este je dost odpruzeny gesslein, ale ten sa rozhega do stran co je desne, hartan sa nerozhega).
....zhniem to takto....ja kocikova maniacka keby som este raz riesila kocik, tak jedine hartan, ci racer alebo vip zalezi od velkosti kufra auta, vytahu a pod 😉...Vo velkosti kosiku podla mna je jedno tych par centi 😉

laguardia
3. dub 2012

@mmacko No ďakujem pekne za názory. Presne si to vystihla, velkosť výťahu, kufra, manipulácia, váha, sú to aj moje dôvody pre VIP. A polohovanie a teleskopickú rúčku som tu porovnávala o pár príspevkov vyššie, tá teleskopická mne osobne vyhovuje tiež viac. A ak aj odpruženie je zhruba rovnaké,a asi nemám čo riešiť a bude VIP. 🙂

mmacko
3. dub 2012

@laguardia super...hartan je naj volba 😉...ktoru farbu si vybrala? Mne sa velmi pacila este v 2011 taka bordova s kvetmi na sedacke, ale v 2012 ju uz nemaju, kamoska ma taku bezovu s kvetovou sedackou a sestra mala farbu 279. taka oranzovo zelena-seda pasikava a ta bola tiez velmi pekna. Ale znama ma nejaku taku do seda a ta je dost o nicom....v 2012 sa mi pacia 632 a 647 farby napriklad aj pre dievcaj aj pre chlapca.

mmacko
3. dub 2012

@laguardia ono ta 279 je stale asi najkrajsia, je pekna ta strecha zvnutra, ta biela latka, co je na vacsine farieb zvnutra striesky je taka obycajna, v tej 279 je taka peknucka 😉....ja by som si asi z 2012 vybrala zas tu farbu, je aj pre chlapca aj pre dievca, nie je cierna, je vesela a pritom dost tmava, ze nevidno spinu 😉

laguardia
3. dub 2012

@mmacko Noo tak farba je u mna uz asi posledna nevyriesena vec 🙂 Ta 279 ma cosi do seba. Mne sa celkom paci z roku 2012 c. 638,bezova s pasikmi vnutri a na strieske. To na sportak. A rozmyslam ze vanicku by som este vedela objednat aj vzor z roku 2011 a to 745 auquatica S. Oliver. To preto ze sportak z tejto farby uz zohnat neviem. Tak som si povedala,ze ved sa s tym nechodi naraz,aspon bude zmena,nebude to sice set v jednej farbe,ale.. Neviem co si o tom myslite?

mmacko
3. dub 2012

@laguardia podla mna je to fajn napad, aspon budes mat trosku zmenu 😉. Minuly rok boli krajsie farby ako tento rok aj ta bordova, aj taka tyrkysova, aj cierno tyrkysova.....tento rok by som fakt asi brala tu 279........jaaaj, skoda, ze ja uz kocik nemozem riesit 😎

vlnka81
5. dub 2012

@kiki30
@laguardia

Pre farbu som sa rozhodovala velmi dlho - asi hodinu a pol v obchode - a bola by som tam asi do dnes ak by nemali zatvaraciu dobu 😀 moje prve kriterium bolo, aby sa velmi nespinil - teda aby bol tmavsej farby (aj ked mi srdce pistalo aj za bodkovanou 613). Asi by ma svihlo keby som ten potah musela casto prat, pretoze ak bude dieta ci po mne alebo po manzelovi tak je iste ze sa ciste dlho neudrzi 😉 Druhe kriterium bolo, aby bol dobre kombinovatelny aj s inymi farbami boy/girl version 🙂 dalsi faktor pri rozhodovani bol moj satnik 🙂 a sice, ze mam rada jesenne farby a to hlavne hnedu ktora sa vyborne kombinuje s tyrkysovou, modrou, cervenou, orandzovou, kremovou, atd. 🙂 A tak podla toho som si urobila zoznam a postupne som vyradzovala. velmi sa mi pacil dizajn 607 - kombinacia hnedej/kremovej/modrej - pruzky ale som si povedala ak budeme mat este dievcatko tak by som to kombinovala uz v 4 farbach a to by bolo vela. Tak som sa nakoniec rozhodla pre 602 hnedo/ kremovu ktora je v skutocnosti krasne cokoladova - na rozdiel od 624 ktora vyzera na obrazku skvelo ale v skutocnosti je hneda takmer cierna. A to preto lebo vo mne zvitazila prakticka zena a vybrala som hnedo kremovu, ktora sa nebude tak velmi spinit a bude sa lahko kombinovat s hociakymi farbami - a to som uz myslela na opice od pinkie, podlozky do kociara, ktore mi poradila @mmacko (http://www.pinkie.cz/podlozka-do-kocarku-polstr...) , urcite si to pozrite 🙂 podlozky urcite bude treba minimalne dve - ak sa bude jedna prat a susit, pripadne ak budete chciet vase bejby/ alebo skor seba/ potesit 🙂 tak vela stastia pri vy berani 🙂

kiki30
5. dub 2012

@vlnka81 peknu si si vybrala, inak fakt ked pozeram tu 624 tak aj sportak aj hlboka cast je velmi pekna na obrazku aj farebne, ale ked nazivo je skoro az cierna, tak nie je o com, a fakt ta hnedo kremova je taka univerzalna, a hodi sa ti do nej hocijaka farba ci uz deky, podlozky, oblecko.
tak uz len pockat kedy dorazi, potom kym sa narodi mimco a mozete vyrazit do ulic! mimochodom kamoska si kupovala ojazdeny hartan vip, a vcera jej prisiel a je s nim nadmieru spokojna, ze necakala taky super kocik, lebo hladala sportak, a teda viacere sme jej radili radsej nech si kupi lepsi znackovy.

nikisvord
6. dub 2012

Ahojte,pozeram si tieto hartany,hlavne model vip xl,alebo racer gt....ale pouzity by som radsej,no na sk ani cz,som nic na bazaroch nenasla ☹ inak fakt super kociky 😉

kiki30
6. dub 2012

@nikisvord kamoska tento tyzden prave kupila vip xl z inzeratu ako novy za 165e, ale este jeden vip som prave dnes videla tu na MK - sportak +hlboky za 400e.

nikisvord
6. dub 2012

kiki30 hej,ten som videla,ja by som nieco pre dievcatko..cerveny,alebo fialovy..nieco vo vyraznejsej farbe ako bezovy
🙂

nikisvord
6. dub 2012

@kiki30 hej,ten som videla,ja by som nieco pre dievcatko..cerveny,alebo fialovy..nieco vo vyraznejsej farbe ako bezovy
🙂 ale dik

kiki30
6. dub 2012

@nikisvord tak snad sa zadari najst taky 🙂

nikisvord
6. dub 2012

@kiki30 dakujem 🙂

99azura99
7. dub 2012

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ci si niektora nechce objednat (alebo nema) Haran VIP arktis? Je z bielej kozenky, v predajni ma utvrdzovali ze udrzba nie je problem. No neviem 😖 pls podelte sa o vase skusenosti, dakujem 🙂

mochenkaa
8. dub 2012

@99azura99 Já zvažovala v barvě 621 (bílá koženka bez blištivých ornamentů a bez toho chlupatého), ale nakonec jsem od něj upustila. Pár stránek zpátky ho holčina má (loňská kolekce) a je s ním moc spokojená, ale říkala, že ho přetře hadrou každý den! Já vybrala Hartan proto, aby sloužil mě, ne já kočárku (jako třeba u DorJanu - každých 14 dní promazávat, jinak vrže), což čistit kočárek každý den nějak nesplňuje 😀

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa viděla jsi na bazoši ten topline S? To je cena 😲 jako nový!

mochenkaa
11. dub 2012

@alemari neviděla. Jak už mám objednaný nový tak už nehledám. Jaká cena??

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa 10 000,-. Sporták, taška, prodlouzení, nánožník. Ale jak jsme se bavily o tom vyblednutí, tak je tam 22 měsíců starý, černozelený a fakt není vybledlý 😉 , já tam hledám vozík za kolo, proto brouzdám. Mám 4 tyden od objednání, snad mi nedojde tak brzy jako asi 6 stran zpět🙂 ten co jsi objednávala ty přišel za 3 týdny jestli se nepletu 😀 To nevím kam bych ho ukryla pred zvědavýma bráškama 😀.

mochenkaa
11. dub 2012

@alemari Já mám zítra 2 týdny od objednání. Ale za týden fakt dojít nesmí, čekáme ještě až na něj přijdou peníze 😀 Ale zas by mohl přijít dřív než za 12 týdnů (to už by jsme nemuseli stihnout). Max tak jako @ptjj má objednaný 624 a přišel jí po 10 týdnech 😉
To je super, že není vybledlý. By mě zajímalo, proč teda některé barvy bledly 😕

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa já jsem tu žádné fotecky neviděla že by někomu došel? 😢 ,@ptjj vím že mela 624,já jí taky zprvu chtěla🙂, ty barvy jsou mi záhadou, v obchodě mi prodavačka říkala" tu si neberte,ta bledne, tu si neberte ta je tenká, tu si neberte, je tam bílé obšití z tenké lemovky..."asi jejich zkušenosti. Ale jsem ráda že mě varovala, ted bych litovala. Mě to vychází asi 3-4 tydny před porodem, ale už 2 měsíce ležím tak to třeba vyjde i přesně 😉 .....

mochenkaa
11. dub 2012

@alemari Jsem s ní v uzavřené diskuzi tak to vím. Zatím ho sama neviděla, jen jim přišel k rodičům. Nám v obchodě takto neradili. Ale když jsem okukovali tu 613 tak majitel obchodu říkal, že si ji pořizoval kamarád a že jsou nadšení. Ale že prodávají snad všechny vzory, myšleno tak, že se bere tak různě všechno. Mě vychází 12 týdnů od objednání na 21/6 a termín mám 27/6 😅 😀 😀 ale v obchodě tvrdí, že jim to teď chodí po 8-10 týdnech 🙂

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa kdyby bylo nejhůř tak si dojedeš pro můj🙂 ráda bych do července vydržela. Já mám těch terminů víc, od 14cervence až do 1 srpna. 😀
V obchodě mě znají, tak proto ten servis. 😉

mochenkaa
11. dub 2012

@alemari já mám termíny mezi 27-30/6 😀 jenže mám cukrovku, takže je riziko, že půjde dřív 😒
Mám kočárek vymyšlený tak, že pokud by nestihl přijít, tak si půjčíme od M tety. Jeho bratranec má 3 roky a mají ještě kočár ve sklepě, tak by nám ho na tu chvilku půjčili. Ale věřím, že se všechno stihne jak má. A první projížďka venku s kočárkem už bude náš Racer GT 😵 😵

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa no jo, cukrovka. To stihnete 😉. U nás vyjel už druhý 610 tentokrát GT. Asi velmi oblíbená kombinace. 🙂
Nelituješ že jsi nevzala tu koženku?

mochenkaa
11. dub 2012

@alemari nelituju. Je krásná, ale furt to čistit fakt nechci. Uvidíme jak se šedá látka osvědčí naživo, ale věřím, že jsem udělala dobře s výběrem. Hlavně jsem šťastná, že je světlý, ve Zlíně snad nejezdí jiné kočárky než černé 😕 teda kromě Roan Marita, ty jsou barevné, ale jinak všechno černota..

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa na Vsetíně je to stejné, černota-většinou na třech kolech jako ve Zlíně. To budeš svítit, asi jako já s tím kapučínem🙂
Tu 624 jsem viděla na jiné diskusi vyfocenou-hezká.

mochenkaa
11. dub 2012

@alemari aspoň budeme originální nejen kočárkem ale i barvou. Já navíc s tou bílou konstrukcí 😵 😵 budu svítit do dálky 😀

alemari
11. dub 2012

@mochenkaa napsala jsem to špatně, 619 co tujezdí-černobílý☹ já mám taky bílou konstrukci! 😵

zuzka_bluzka
11. dub 2012

objednany Hartan Topline S, farba 613 🙂 huraaa, uz sa tesim ked pride