Kočárek Icoo Peak 4, 8. Jste s ním spokojení?

kurka
1. únor 2009

Uvažujeme o tomto kočárku. CHtěla bych se zeptat, jestli ho někdo má a jak je spokojený???

krista
3. srp 2009

hanka13 • Včera v 09:09
Ahojky, jsem zde dnes poprvé 🙂

a ráda bych se Vás zeptala, zda máte někdo zkušenosti s tímto kočárkem. Původně jsem měla vybraný jiný levnější kočárek, ale v posledním obchodě mě strašně zaujal. Jen mě trošku odrazuje cena. Tak nevím, zda kvalita opravdu odpovídá ceně. Bohužel jsem k němu nenašla žádnou diskusi.

Děkuji za odověď

carys • 5d • Včera v 09:24
ahojky já sice s tímto kočárkem nemám zkušenosti ale vím,že každý kočárek má své mouchy,žádný není perfektní.Je ale fakt,že dražší kočárek je i kvalitnější,taky jsem měla možnost srovnat a každému vyhovuje něco jiného.Pokud se ti líbí,tak do něj jdi.Zjisti si kolik kočárek váží,to je dost důležité aby nebyl těžký,jak je skladný do auta,jestli má hlubokou stříšku u sportáku - aby dobře kryla dětátko před větrem,jestli není malinká korba u hlubokého no a pak taky co od kočárku očekáváš.Třeba jestli by měl mít sporták otočnou sedačku,otáčecí přední kola,nánožník atd.

carys • 5d • Včera v 09:31
TAK JSEM SE MRKLA NA www.kočáky-pro-mrňata.cz a kočárek je hezký ovšem váha 20,5 kg o je teda síla.Asi bych se poohlédla po podobném 😖

carys • 5d • Včera v 09:37
můžeš zkusit i coo pico 7 ipod.Je velmi podobný,levnější,lehčí a je to hudební kočárek.A pořád seš u i coo 🙂 😉

hanka13 • Včera v 10:52
No, tak tu váhu jsem trošku přehlédla 😒 Zkoušela jsem si ho v obchodě a byl v porovnání s ostatními lehčí a perfektně ovladatelný. kromě malého nákupního košíku (což mi ani tak nevadí) byl absolutně perfektní-mám 185 cm, tak na mě byla vysunovací rukojeť dost vysoká, velká korbička na naše velké dítě přes zimu 🙂) To mě zmátlo, maj hold vymakaný podvozky. Váha 20 kg je opravdu hodně. Tak jsem asi opět na začátku. Nechtěla jsem žádné poláky, a asi u toho skončím. Líbil se mi i jané Nomad, ale u toho mi sedl pouze sporťák, korbička na mě moc nízko a malá. No děs. Tak nevím. Asi nad tím moc přemýšlím a u každého kočárku najdu něco, co se mi nelíbí a pak váhám.

carys • 5d • Včera ve 13:10
Hani ale pokud se ti líbí tak ho vem.Polské kočáry jsou taky těžké a já měla chvilku na Matýska Tako a nikdy víc.Kolečka začala vrzat po pár týdnech,batva vybledla s prvním slunkem a když jsem dala malého na sporták a pustila jsem se rukojeti,tak se mi normálně převáhl.Ten letěl.Podobný i coo je Gesslein,zkus se na něj mrknout a Teutonia je taky podobná a lehká.Velmi krásná.Když s kočárkem člověk jede po prodejně,je to fakt jiné,než pak s půlročním dítětem,menším nákupem a do kopce,to je těch 20 kg fakt dost.Jané jsem měla jako sporták na kluka po tom děsným Tako a byla jsem vcelku spokojená.Akorát má mělkou boudu a když byl vítr,neměla dobré krycí schopnosti.Hluboký je malinký.To měla švagrová a po 4 měs.prodávala

hanka13 • Včera ve 13:51
Moc díky za tvůj názor, ještě musím promyslet. No uvidím, možná ještě jednou skočím do obchodu (budou mít ze mě radost, byla jsem tam už asi 3x 🙂 ) a porovnám vedele sebe ty kočárky, co se mi nejvíce líbili.

carys • 5d • Včera ve 20:22
jasně Hani,vybírej v klidu,vždyt kočárek stojí hodně peněz,je potřeba si všechno prohlédnout.A ještě něco.V obchodě vyber a kup přes internet.Vyjde to levněji.(vlastní zkušenost) 😉 Hodně štěstí a pak kočárek vyfot do alba. 🙂

ygreen • 1d, snž • Dnes v 11:15
my měli i coo platona a nikdy víc, hele korba, luxusní, sporťák taky, zimní fusak dokonalej, sedačka k ho*nu je děsně mrňavá, takže pokud budeš i coo kupovat nenech se v žádném případě ukecat do jejich sedačky a kup si maxi cosi cabrio a kup si na kočár adptéry. Ale problém jsme měli s podvozkem, ale možná to byl jen vadný kus, nevím. Měli jsme problémy se skládání a zatahováním rukojeti po zimních mrazech.

Teď máme Ingleinu zippy golfky a super, úža mega spokojenost, takže u druhýho miminka asi koupíme inglesinu jen korbu zippy na golfky kočárke inglesina magnum.

Za komplet I coo se vším jsem dali 24 tisíc. Pokud na to máš kup si kočár Teutonie, ten se to myslím nepodělá 😉

hanka13 • Dnes v 11:50
Děkuji za názor, to přesně potřebuju slyšet, protože v obchodě na něm vidím jen plusy. důležitý je info od někoho, kdo ho používá.Mám vybraný ještě další kočárky, tak icoo asi opustím...

malovani
4. srp 2009

Já jsem taky chtěla I coo Platon, ale testovali ho na ftaláty a neprošel, takže jsme nakonec koupili Jané... jsme spokojení.

jaxinka
19. srp 2010

Na první dítě jsem měla Icoo Platon, byla jsem s ním maximálně spokojená a proto když jsem čekala druhou holčičku, šla jsem do stejné značky. Jezdila jsem s ním do 20 měsíců a pak teprve přecházela na golfky, vůbec mi nepřipadal těžký (při jízdě se to nezdá a do tramvaje jsem ho nikdy nervala sama). Možná díky váze je kočárek neskutečně stabilní. Momentálně ho prodávám, celý komplet za 14 000,-, je v záruce do 11/2010.

lunkal
19. srp 2010

Dobrý den,právě chystám k prodeji kočárek I´Coo Peak,4 nafukovací kola s otočnou přední nápravou,stříbrno šedé barvy-vhodné pro holčičku i kluka. Mám ho vplné výbavě,tj.hluboký kočár,sporťák,autosedačka s adaptéry a taška na kočárek.Já jsem teda nejvíc milovala právě tu autosedačku na podvozku.Miminko v ní bylo nejkrásnější...Ach jo,už mě vyrostlo.Je houpací,robustní konstrukce a velmi spolehlivý.Pořizovací cena kompletu byla necelých 30.000,-.Já jsem z něho byla nadšená,jedině proti čemu jsem měla výhrady byla ta jeho hmotnost.Ale nakonec jsem si s ní i se svými 160 cm poradila...A při vaší výšce byste ocenila vysouvací koženou rukojeť-tu si vysouval můj 192 cm vysoký manžel a SLUŠELO mu to stím kočárkem 😉 Pokud byste chtěla více informací,písněte mi.Já Vám tak závidím,že můžete vybírat kočárek...

r_radka
27. říj 2010

@krista
Ahoj. Naší Aničce je dnes 1,4 roku a od začátku jsme vsadili na I coo peak 4. Podle mé zkušenosti jsme nemohli udělat lépe. Kočár je stabilní a já oceňuju hlavně jeho pohodlnou jízdu a snadné ovládání. Kristo, to že má kočár vyšší hmotnost, vůbec při jízdě nevadí!!!! Zkoušela jsem Aničku vozit v lehčím kočáru a pocitově jsme se nadřela víc, protože to byl kočár "natřásací". Naše malá v něm lítala, až jsem si říkala, kdy a kde ji budu sbírat 🙂 . V I coo kočáru si jede jak královna!!! Ale fakt, nejsem žádnej prodejce, kterej by potřeboval kočár vnutit. Prostě jsem jen maximálně spokojená uživatelka. Mám kamarádku, která má stejně starýho klučika a už vystřídala tři kočáry a není spokojená doteď. Její náklady se vyšplhaly k těm našim a na druhý dítě plánuje právě I coo.
Jo a k té váze. Já sama mám 65 kilo a zvládala jsem kočár nastrkat do auta. A že jezdíme s Aninkou opravdu hodně často. Navíc jsem vyšší (183), takže oceňuju teleskopickou rukojeť. Neznám druhý takový kočár, u kterého bych při chůzi nekopala do košíku.
Prostě: jsem maximálně spokojená. Váha při jízdě s kočárem není vůbec znát. Je to asi dané i tím, že jsou ta přední kola natáčecí, takže ty vlastně vůbec kočár nenadzvedáváš. Jen otáčíš rukojetí. Jsme z města a jezdíme hodně na venkov, do lesa, do přírody. A opravdu máme jen tenhle jeden univerzální kočár a všude nám posloužil.
Pokud si koupíš základ a netrváš na tašce, fusaku, plášťěnce a tak ve stejné značce, tak to zas taková pálka není.

krista
27. říj 2010

@r_radka děkuji za odpověď, já jsem pouze kopírovala příspěvky, zřejmě je to adresované uživatelce @carys nebo @hanka13 😉

r_radka
27. říj 2010

@krista tak snad si to přečte carys i hanka13 🙂

slochacek
13. pro 2010

@r_radka Ja som tiež rozhodnuta pre kočík icoo peak 🙂 a dakujem, že si to tak super popísala si velmi zlata 😉 Tu na Slovensku kúpim kočik za 621Eur je v tom komplet všetko okrem tašky+ vajičko 😀 No tašku si určite dokúpim 😀 pre inšpiráciu malé video...

https://www.youtube.com/watch?v=MjV095ipp2k
gabrici
17. bře 2011

Ahoj holky,
já mám taky momentálně strašné dilema ohledně kočárku. Mám dva velké psy a dost často budu s kočárém jezdit do lesa, tak potřebuji nějaký, který něco vydrží. A I´COO Peak Air mi připadá být jako tank do terénu. Ale zase se mi nezdá moc ve městě. Když jsem řídila tříkolku Peg Perego GT3, bylo to úplně něco jiného.
Nenadřu se příliš s tak těžkým kočárkem? Nejsem žádný obr 😉 ( 163cm).
Jaký jiný kočárek mi prosím doporučíte, aby se s ním dalo do lesa a louku a na sníh. Jezdíme dost na hory a kočár chceme všude tahat. Projede tříkolka hlubším sněhem?

Díky díky moc za odpověď

G.

hlavinka
27. říj 2011

Ahoj holky, mate nekdo Peak 8? jste spokojene?

cacenka_d
13. bře 2012

Tak nase recenze peak air 🙂 Do mesta i do terenu super kocarek. Jediny kdy bych po nem nesahla je kdybych mela jezdit MHD casteji a nebo pokud bych bydlela v panelaku, staci obcas ty sileny najezdy na to je fakt tezsi, ale v pohode se to da. Jinak jsme s nim maximalne spokojeni, brazdim s nim v bahnech a zaroven i ve meste. Vaha ano je vyssi, ale merim 161 cm, vazim 50 kilo takze nejsem zrovna silak a v pohode ho zvedam do SUV nahoru.
Jeste dodam, ze mame 2 bigliky a 2 jezevce, at skacou jak chteji tak kocar se ani nehne 🙂
jinak v trikolku patrona terenni maji znamy a nesla bych do toho mam s tim problem i ve meste pri vyssich nerovnostech.
@gabrici

jajinka1214
16. srp 2012

Zdravím, také se podělím o zlkušenost s I´Coo. Já osobně mám starého Platona (4 nafukovací kola, natáčecí náprava). Mimino je v něm maximálně spokojené, lze polohovat do úplného lehu, natáčet sedačku podle toho, kam chce dítě koukat, je prostorný. Hodně chodím na procházky do všech možných terénů, je jako tank, projede všechno. Váha kočárku - ano je těžký, ale právě díky tomu zvládne kdejaký terén a hlavně mímo je v něm maximálně spokojené, jezdí na břiše, má výhled, neničí si záda. Je skvěle odpružený, dítě necítí žádnou neorvnost. Zkusila jsem také trojkolku Quinny - hezký, ale nestabilní a v terénu drncal, že mi kluk brečel, mám ještě Mutsy Urban Rider - podvozek fajn, přesto je Icoo miminem oblíbenější. Mutsy nemá příliš dobrou sedačku, i když vypadá hezčí. Kamarádka si koupila Teutonii a pak do terénu I´coo. Teutonii si nemohla vynachválit - dobře ovladatelná, lehoučká, Icoo proti ní težký, nicméně teď má roční dítko a prodává Teutonii, nechává si I´coo 🙂) kočárek dáváme obě takřka denně několikrát do auta a není to zase tak hrozné, rozhodně za to tn kočár stojí. Na příští mimi chci určitě zase I´coo. Mám zkušenosti i s golfkami Cybex a Babypoint - ty jsou dobré tak maximálně na nákupy.

eiculka
26. říj 2012

AHojky holky, narazila jsem na Vasi diskuzi,tak ja jen kratce.Ja mam doma ,rada prodam, tento kocarek,mela jsem velke kluky a vysokeho manzela,bydlime v obci a do terenu super super super.Jedine minus je ze je tezsi,ale to nam vubec nevadilo.mela -mam ctyrkolku,stabilni,super manibulace.Jo jeste mi vadilo,ze nejde udela klik klik a mam prehozenou rukojed,musi se prazovat cely na podvozku. a kosik maly.Ale to nam vubec nevadilo!!!!maximalni spokojenost!!!!a i v zime stabilni kdyz potreboval clovek projet snehem.nafukovaci kola...fakt jsem byla naprosto spokojena a taky je velice prijemne,ze tento kocarek nema kazdy...na Morave u rodicu mi ho kazdy chvalil a vubec ho neznal...a v Praze jsem ho videla asi dvakrat a vzdy s uzasem jsem konstatovala...jeeee nas kocarek....
Takze za me pro !!!
A kdyby nahodou,mam navy,korbicku nemam-mam takvou jakoby tasku, stal me 17500tis.je v super stavu.kazdy z kluku tam byl pul roku v hlubokem a prvni asi pul roku sportak,druhy syn vubec jako sportak nevyuzil.
kdyz tak se ozvete na lute@centrum.cz kdyby jste o nekom vedeli.... prodala bych ho za 8000 plus maxi cosi autosedacku tu prvni... fusak emitex pokud se neproda jinde,kde ho nabizim v bezove barve...
tak snad nevadi ze jsem pisla ze mam i na prodej 🙂 dekuji a at uz se rozhodnete jakoliv at jste spokojene! ja byla.hezky vecer Lucie

daskasch
7. únor 2013

@krista
i´coo air 4

Ahojte, napíšem názor na tento kočík, pretože aj mne pri rozhodovaní o kúpe kočíka pomohli diskusie:
Mám ho už dva roky, vozím v ňom dvojročnú dcéru alebo 5 mesačného syna, okrem toho mám aj súrodenecký kočík peg-perégo.

spokojnosť: – veľké kolesá, veľmi dobre odpružený, nemá problém v snehu, keď sa zaretujú kolieska prejde aj po hlbokom, ale zdá sa mi, že má nižší podvozok /keď porovnám s peg-perégom/, do terénu nemá chybu, veľmi rada s ním chodím von – veľmi priestrann vanička /8– 9 mesačné veľké dieťa mi spávalo vo vaničke aj s fusakom/ – ľahká manipulácia, otočenie v smere a protismera jazdy /aj s ľahším dieťaťom, ale opatrne…/ – bez problémov odvezie ľahší nákup, pri ťažšom náklade v nákupnom košíku sa ťažšie tlačí, ale dá sa – vysoká rukovať

trošku sklamanie: – vyšedivel mi hneď v prvé leto, používala som ho od januára/2011 /máme tabaco 2010/ čo ma najskôr mrzelo, ale tá farba je teraz zaujímavá, taká zvláštna melírovaná… – veľmi mi chýbalo polohovanie vaničky, lebo dcéra mala silný reflux, ale vyriešili sme to podložením vankúšika pod matrac vo vaničke, ale teraz mám pri druhom dieťati aj peg-perégo s polohovateľnou vaničkou, a môžem povedať, že v i´coo mi to vlastne nechýba /používam obidve vaničky na striedačku/ – pri športovej časti mi zo začiatku, pri malom dieťati vadilo, že chýba bočné čalúnenie bokov pri hlavičke, hlavne, keď malá spinkala, mala som pocit, že vypadne, aj keď bolo pripútaná /dá sa to vyriešiť kúpením originálnej prenosnej tašky/ -čo mi ale chýba je: že zakrytie vaničky nemá vyššiu zábranu proti vetru /napr. ako navetta xl peg-perégo/ – model 2010 nemá zateplený nánožník – dieťa pri výške 95 cm už nechce striešku, lebo si o vrch striešky šúcha hlavičku
Autosedačku som nemala, nepáčila sa mi. S autom nemám problém, lebo mám veľké auto a ani z výťahom, lebo bývam v dome.

Som s ním veľmi spokojná. Striedam ho aj s Peg-perégo duette SW a I´coo je proste mašina… Som rada, že som si ho vybrala. Dúfam, že to niekomu pri rozhodovaní pomôže.

sarkafisarka
27. bře 2013

@krista
Ahoj Hani, na tohle nemůžu neodpovědět. Máme I´coo Peak 4 Air, kolekce 2011 a nekoupila bych jiný. Vybírala jsem dlouho a řešila to hodně. Nakonec se nám tento podařilo koupit za 15tis bez vajíčka (to jsme měli půjčené od známých). Kočárek je opravdu kvalitně vyrobený, mám bitelnou kovovou konstrukci s minime plastových částí, což má sice vliv na celkovou váhu. Ale přiznám se, že s tím jsem neměla nejmenší problém. Jezdím dost autem, takže jsem ho složený dávala do kufru a to mi problém nečinilo (a to nejsem žádný vazoun). Tu hmotnost bych řešila asi jen v případě, že bych často jezdila MHD. Kočárek je velmi stabilní, dobře ovladatelný díky kolům, která se otáčejí zároveň a ne každé zvlášť, takže je vhodý do terénu. V Jihlavě je náměstí pokryté kostkami, ale pro nás to nebyl absolutně žádný problém, díky nastavení odpružení podle potřeby. (kamarádky malá v kočárku drkotá zubama, když jedem přes náměstí, naša malá v I´coo pluje jako na obláčku 🙂 ). Další důležitá věc - sporťák jde otáček po i proti směru jízdy. Hluboká korba má v boudě všitou moskytiéru, což je super, že jí nelze nikde zapomenout 🙂 a my jsme s manželem ocenily teleskopické vysouvání rukojeti, což je určitě lepší než klasické nastavení výšky ohnutím v kloubu, jak to často bývá (manžel měří 190cm a já 160 🙂 ) Dokonce i úložný košík, který mi při výběru připadal příliš malý, je vychytaný 🙂 Na pluchu za předními koly jsem mockrát postavila tašku s nákupem nebo např. balík vod a do košíku odložila spoustu drobností, ale i láhev s vodou, deštník, dvě velké mikiny (mojí a manželovu) takže košík je malý ale šikový 🙂 Nestalo se, že bysme něco neuvezli 🙂 Korba je dost veliká, takže na zimu není problém s fusakem a sporťák je dobře řešený, co se pohodlí týče ( uvažovala jsem ještě o Bebecaru, ale tam je sporťák naprostá hrachovina, proti I´coo). takže toť má zkušenost a přeji šťastnou ruku při výběru 🙂

krista
27. bře 2013

@sarkafisarka tvoje odpověď nejspíš patří uživatelce @hanka13 🙂

sarkafisarka
28. bře 2013

jojo, pardón, jsem se sem přihlásila jen kvůli této odpovědi a nějak se mi to nepodařilo přidat tam, kam jsem chtěla ☹

cacenka_d
5. dub 2013

A ted z jineho soudku holky, sehnal jste na to nekdo stupatko? Porad nemuzu zadne objevit 😔

katazblata
29. led 2015

Mam Icoo peak air 4, od septembra ho pouzivame a je fantasticky. Vyuzitelny do prirody, mesta, vaha absolutne nevadi a vyborne sa sklada aj do auta. Ale hlavne dietatku je v nom neuveritelne pohodlne, nic s nim nehrka, dietatko sa v kociariku aj v narocnom terene prijemne hojda. Mame odskusane aj na chate, aj v lese. Manzel si chvali vysuvatelnu rukovat. Vanicka je jedna z najvacsich na trhu 78cm x 33cm a aj sedacia cast na sportaku je siroka. A dalsia vyhoda- sportovu cast sa da nasadit v smere alebo proti smeru jazdy. Naozaj som spokojna. Vyborna volba🙂

keilie
18. led 2016

Dobrý den,

přečetla jsem už asi milion recenzí o kočárku I´coo peak air, hrozně se mi líbí, moc bych ho chtěla, ale bohužel ho nemůžu nikde sehnat v černém provedení ☹ . Maminky nevíte kde je k dostání? Už mám i takový pocit, že ho přestali v této variantě vyrábět ☹
Děkuji za jakékoliv info!!!

Pa Kelie 🙂

hankazz
16. únor 2018

Mame Icoo peak, jsme maximalne spokojeni, korbu jsem pouzivala do 8 mesicu, pak jsme presli na sportak, maly by se tam jeste vesel, ale v korbe uz se nudil. Sportak je taky super, je dost velky, jde uplne polozit. Jak rikaji ostatni, ma 20kg, ale ja to opravdu nepocituji. Je perfektne ovladatelny i v terenu, takze vaha neni znat (alespon podle meho nazoru). Bydlime na samote u lesa, takze ho pouzivam opradu v terenu, ale je stale jako novy. Naklapeci kola jsou fajn do mesta, do terenu zbytecnost. Zalezi,co od kocarku ocekavate,pokud chodite hodne do terenu, mohu vam ho na 100% doporucit. Jestlize jste spise mestsky typ, myslim, ze neni do mesta vhodny (kvuli te vaze, asi bych s nim nechtela cestovat MHD). Takze abych to shrnula, za me jen plusy,ale jsme neustale v terenu. Nicmene myslela jsem, ze uz se nove neprodavaji? A take jsem tu dnes poprve 🙂

hankazz
16. únor 2018

@krista Mame Icoo peak, jsme maximalne spokojeni, korbu jsem pouzivala do 8 mesicu, pak jsme presli na sportak, maly by se tam jeste vesel, ale v korbe uz se nudil. Sportak je taky super, je dost velky, jde uplne polozit. Jak rikaji ostatni, ma 20kg, ale ja to opravdu nepocituji. Je perfektne ovladatelny i v terenu, takze vaha neni znat (alespon podle meho nazoru). Bydlime na samote u lesa, takze ho pouzivam opradu v terenu, ale je stale jako novy. Naklapeci kola jsou fajn do mesta, do terenu zbytecnost. Zalezi,co od kocarku ocekavate,pokud chodite hodne do terenu, mohu vam ho na 100% doporucit. Jestlize jste spise mestsky typ, myslim, ze neni do mesta vhodny (kvuli te vaze, asi bych s nim nechtela cestovat MHD). Takze abych to shrnula, za me jen plusy,ale jsme neustale v terenu. Nicmene myslela jsem, ze uz se nove neprodavaji? A take jsem tu dnes poprve 🙂 P.S.uz jsem dala odpoved dolu,ale to bylo asi spatne,tak to kopiruji i sem 😉