Kočárek Implast bolder

nastenka1
10. čer 2007

Ahojte holky, koupili jsme si tento kočárek a doporučuji ho www.kocarky.medplus.cz, má vše co potřebujeme a cena cca 11tis

ilci
9. zář 2010

@hanicko já myslela jako po kamenité cestě, hodně kamenité, po lese je to v pohodě
my teď máme jané sporťák a MM vzpomíná nostalgicky na boldera, jak skvěle pružil 😀

terak
9. zář 2010

Rizikový výrobek - dětský kočárek
(Praha, 9. září 2010) Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují vážné riziko pro uživatele.
Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4, který spotřebiteli prodán volně bez obalu.
Výrobcem kočárku je firma P.P.H. IMPLAST s.j. ul. Wykopy 11, 60-001 Poznaň, Polsko.

http://www.coi.cz/cs/aktuality-1/rizikovy-vyrob...

aktekram
9. zář 2010

Jo i já jsem četla http://www.coi.cz/cs/aktuality-1/rizikovy-vyrob...

Zvlášť mě zaujalo toto:

„Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Budete na to nějak reagovat??? Koho kontaktovat prodejce nebo výrobce??
Co teď dál, když už ho máme doma????

sira
9. zář 2010

Už jsem psala dotaz na čoiku jestli má zákazník právo na vrácení peněz. Jinak já mám tříkolku, tak jsem se ptala jestli je to to samé. No ale abych řekla pravdu tak ty důvody proč kočár neprošel mi přijdou jako uživateli divné, s kočárem jsem jezdila rok a půl a že bych s hlubokou korbou 3x do něčeho narazila nebo se sporťákem 10x, to rozhodně nee. A oni určitě dělali náraz pořádný. Po zkušenosti vím že obě korby tam drží opravdu dobře pro normální používání.

luci81
11. zář 2010

není to tak dlouho,co tenhle případ,že se korbička vysunula ukazovali i ve Zprávách.Já osobně nechápu,jak k tomu může dojít,pokud jsou ty ,,úchytky,, nacvaknuté,tak se to podle mě nemá kam vysunout,na jendé straně je ,,trubka,, ohnutá a na druhé je další ,,trubka,,o kterou by se to zarazilo.je jasný,že když testujou nějaké výrobky,dělají s nimi rozhodně větší nárazy atp.než potom uživatel 😉

@sira my máme taky tříkolku,podle mě, by to mělo být stejné je tam jen rozdíl v počtu kol.Kdyžtak sem pak písni,co Ti na čoice odpověděli-díky

elt
12. zář 2010

Kočárek bolder SD4 mám 9 měsíců. Moc se mi líbil a zdál se mi naprosto vyhovující. Po dobu, co jsem používala hlubokou korbu a vajíčko bylo vše bez problému. Klipy držely na konstrukci velmi dobře. Problém nastal až u sportovní sedačky, která mi z konstrukce bohužel sjíždí. Občas mi vypadne tyčka od brzdy, kočárek vrže a vyjíždí kolečko z ložiska. Čekala jsem tedy větší kvalitu. Konstrukci kočárku posílám na reklamaci. Dle výrobce mi ji vymění za novou, popř. na starou dodají protiskluzovou tyčku a opraví brzru a kolečko. Snad to nebude dlouhotrvat a pak už bude vše o.k. Jinak hluboká korba je dost prostorná. Sportovní varianta je taky rozměrově vyhovující (až na to klouzání z konstrukce). Jen se mi zdají zbytečně od sebe daleko zadní kolečka - problém v některém výtahu. U kočárků bolder canu 2010 by už všechny chyby v konstrukci měly být vychytané. Pokud bych měla kočárek vybírat znova asi bych už do bolderu nešla. Cena opravdu neodpovídá kvalitě, ikdyž desing kočárků ve velmi pěkný. Tak šťastnou volbu při výběru kočárku 🙂

elt
12. zář 2010

@bacina
s reklamací snad problém nebude, též mi sjíždí sportovní sedačka. Podle prodejce vymění u výrobce celou konstrukci, popř. k původní dodají protiskluzovou tyčku. Sama jsem zvědavá, jak s reklamací dopadnu 😉

aktekram
13. zář 2010

@elt my jsme po reklamaci sportovní korbičky taky sjížděla, podvozek upravili, přidali tam zarážky proti samovolnému sklouznutí a taky přidali další tyč jako výztuhu. Máme bolder SD 4.
Strašně by mě zajímalo co na to výrobce a distributor do ČR jak na to budou reagovat, ale podle mého si myslím že dají na čoi opravený (vylepšený) podvozek pro novou kontrolu a pokud projde tak doporučí uživatelům o doručení kontrukce k opravě, ale peníze za kočárky určitě vracet nebudou.

aktekram
13. zář 2010

@sira už máš nějaké zprávy z ČOI ???

elt
13. zář 2010

peníze vracet nebudou, opravu provedou, jak jsi psala.Čekám na golfky, pak hned posílám bolder k reklamaci 😠 . Jak dlouho ti trvalo než vše vyřídili?

aktekram
14. zář 2010

@elt na reklamaci mají 30 dnů, ale mě volali už po 15 dnech že je hotovo, ale já jsem vezla kočár do Ostravy a odtama do Polska to není daleko, tak se asi nečekalo na poštu 🙂

aktekram
14. zář 2010

@elt a stačilo dát jen podvozek, bez koše, koleček. Ale ty tam máš víc úprav, že?

elt
14. zář 2010

@aktekram děkuju za info, já mám kočárek z Karviné, jinak jsem ze severních Čech, takže přes poštu to bude asi trvat dýl, ale hlavně ať to udělají pořádně a pak už můžeme vesele jezdit dál 🙂, jojo ještě mám to kolečko a občas brzdu,jinak v zimě jsem si ho nemohla vynachválit, projel i neprohrnutým sněhem 🙂

aktekram
14. zář 2010

@elt i my ho využíváme maximálně, a opravdu až na malé drobnosti jsem naprosto spokojená.

sira
17. zář 2010

Z čoiky se mi vůbec neozvali. Jsem teda docela zklamaná že nenapsali ani prd. Jinak já jsem teda fakt s kočárem spokojená, s hlubokou i sportovní verzí. Korby obě drří, nikdy jsem neměla problém že by se mi pohly na těch tyčkách a to jsem dost často používala u sporťáku otáčení korby.

seffinka
18. zář 2010

@sira ahoj.mame taky implast bolder.vcera nam prisla odpoved z coi.ve zkratce-distributor je povinen prevzit zpet od spotrebitele nebezpecny kocarek na vlastni naklady a vratit plnou cenu kocarku.tyka se to vsech kocarku Implast Bolder 4 bez rozdilu kolekce a roku vyroby.ted bohuzel nemuzu napsat vic(paragrafy,cisla zakonu atd)nemam to u sebe.ale pokud budete nektera chtit,muzu to pozdeji dopsat.jinak my jsme pocitali,ze si kocarek nechame na pripadne druhe dite.ale ted jsme se rozhodli jej vratit a poridit dceri(1,5 roku)uz jen sportak.a co bude jednou nebo nebude se uvidi 😉 jen si myslim,ze to vraceni kocarku bude trochu boj. 😒 a ted vybrat jiny kocarek,pro me je to to nejhorsi,co jsem kdy vybirala 😝 vybrat auto by bylo jednodussi 😀

paulie
18. zář 2010

Ahojky 🙂 nedá mi to a musím přidat příspěvek do diskuse ... mám už rok Boldera SD a nemám k němu absolutně nic, co bych mu vytkla. Jezdila jsem s ním celý rok (mnohdy jako prase 😅) a ani jednou se mi nestalo, že by se nastavba sesunula z kontrukce, cokoli nesedělo, byl rozviklaný atd. Do "servisu" jsem ho dala jen jednou, když mi začala malinko oscilovat přední kolečka (ehm, asi jsem měla promazat konstrukci 😅) a vrátil se mi krásně seřízený s bonusem ve formě malinkatých čudlíků na tyčích konstrukce u rukojeti, kde je umístěna nástavba. Takže super jištění, kdyby náhodou něco 🙂
JENŽE - kvůli menšímu rozdílu mezi dětmi jsem se rozhodla jeden z Bolderů prodat a koupit si sourozenecký kočárek (koupila jsem si ještě druhý Bolder, abych jej nemusela převážet mezi městy a ten druhý jsem využila v podstatě minimálně 😅) a ouha ... v podstatě mám pocit, že je neprodejný kvůli drsnějším čoi-testům ☹

Každopádně bych chtěla všechny (budoucí) mamky ujistit, že takhle skvělý a prostorný kočárek, který není na ulicích úplně běžný (aspoň já nikoho se stejným ve dvou velkoměstech nepotkala) jen tak neseženou ... není to sice nejmodernější a high-tech značka, ale je docela promyšlený a funkční.

mkr
18. zář 2010

@paulie jakou máš barvu?

paulie
18. zář 2010

@mkr černobílou ... č. 222 🙂

seffinka
18. zář 2010

@paulie ahoj,v žádným případě jsem nechtěla a nechci nikoho strašit.je to jen informace pro maminky,které čekaly,nebo čekají na odpověď z čoi.a jedná se pouze o typ značený Implast Bolder 4.Ty máš typ SD a na ten se to nevztahuje,takže tvůj kočárek je v pohodě 🙂 neříkám,že je špatný,my s ním taky byli spokojeni,ale pokud chceme ještě jedno dítko,tak nechci schovávat kočárek s vědomím,že byl označen jako nebezpečný.kdybychom měli ten typ jako ty,taky bych neměnila.protože jak píšeš je prostorný,krásně se sním projede kdekoliv a o výběru barev a vzorů ani nemluvě 🙂 já ty moderní kočárky,taky moc nemusím,tak jsem vybírala takovou tu "klasiku". holky,v žádným případě se Bolderu nebojte 🙂že se něco nepovedlo na jednom typu neznamená,že je to špatná značka.a navíc,stává se to i u kočárků jiných a třeba daleko známějších značek.nemělo by se stát,ale stane se,bohužel ☹

paulie
19. zář 2010

@seffinka ahoj, já vím 🙂 Jenže málokdo ví ty drobné niance mezi konstrukcemi 🙂 Mít ten B 4, tak se taky snažím okamžitě domluvit s prodejcem na nějakém řešení ... někde v diskusi tu už byl odkaz na distributora - řešila jsem s ním možnost servisu/popř. opravy na tom používanějším kočárku a byli hrozně moc ochotní a vyšli mi skvěle vstříc - http://www.imperia.com.cz/website/mainmenu/kont...

Každopádně já jsem fakt Bolderovka 😀 Vybírala jsem kočárek hrozně dlouho, ale jsem moc ráda, že jsem nepřebrala a zvolila tento - přesně jak píše Seffinka: projede kdekoli, skvělý výběr barevných variant, lehko se mi s ním manipulovalo, i když jsem v něm měla dítě, ...

elt
19. zář 2010

@paulie jsem ráda za kladnou reakci na bolder, ikdyž jak jsem už jednou psala, bolder SD reklamuji kvůli sjíždějícímu sporťáku a kolečkám, no ale porouchat se může každý, snad vymění, popř. upraví konstrukci a bude to o.k., samozřejmě mě to zmrzí..... jinak hluková korba 200%, vajíčko též, projel i drsnějším terénem, vysoký, takže člověk nemusí být ohnutý 🙂 ,super barvy, velký nákupní košík atd., i přes mohutnější konstrukci je skladný, pročítala jsem diskuze i na jiné značky kočárků, všude klady i zápory, takže bolderu bych se nebála, kdybych měla volit znova neváhala bych s bolder canu

mkr
19. zář 2010

@paulie tak to já scháním kytičkový bílo-černý
jinak bych řekla, že by se to mělo týkat i bolderu 3, podle mě ta kostrukce až na kolečka je stejná, jinak mně se nikdy nestalo, že by to popojelo a to je 2 roky plně funkční 🙂, jediný co mě mrzí, že neprodávají zvlášť korbičky, potřebovala bych už novou na další 🙂

mkr
19. zář 2010

na tom odkazu od paulie nemůžu najít bolder 3,4, je to možný?

paulie
19. zář 2010

@elt Tak třeba ti krom opravy namontují ty čudlíky, co mně 😉 A též bych šla letos do Canu - ty barvičky jsou fakt super a na rychlé okouknutí vypadal fakt dobře 🙂

@mkr škoda, já mám jen ten decentní "geometrický" 😀 A je fakt, že mě dodnes nenapadlo, že se vlastně nedají sehnat v obchodě nové nástavby 🙂
Btw - kdysi na tomhle e-shopu prodávali i "trojku" a "čtyřku", ale s příchodem Canu je stáhli z nabídky a nabízejí jen SD a Canu.

sira
20. zář 2010

Ahoj holky, tak už mi taky napsali. nejde to sem ale okopírovat. Psali že se to týká jen Bolder 4 z roku 2009, já mám tříkolku 2008. No stejně si myslím že je to stejné. Píšou že kdo má tenhle testovaný typ tak ho může reklamovat, ale to neznamená že vám vrátí peníze, pokud to opraví. Takže pokud na ty konce něco nasadí aby to nemohlo sjet nebo dají jiné tyče na kterých to je přidělané tak je to opravené a šmitec. No každopádně já si trvám na tom že kočár je bezpečný a chtěla bych vidět tu sílu jakou museli ty testy dělat. U nás je teda k vidění Bolderů dost, dokonce u nás na dědině kde není ani tisíc obyvatel jich jezdí několik, já jsem ho ale měla první 🙂 Podle potahu jsem poznala loňskou kolekci, tak se asi té maminy zeptát jestli o tom ví a jestli s tím má problém. Jinak dávám za pravdu že vybírat kočár je děs, mě padl Bolder do oka hned v prvním obchodě a jinej se mi už víc nelíbil.

filipovaandrea
28. zář 2010

Dobrý den, nevíte prosím někdo, zda prodávají v Klodzku tu kolekci 2010? 🙂

mkr
29. zář 2010

nevíte, kde se dají v Polsku v Kudowy a Klodzku pořídit dětský malý kočárky?

papuellka
5. říj 2010

Holky, prala jste některá potah na sporťák v pračce, nic se tomu nestalo a na kolik stupňů?

aktekram
7. říj 2010

@papuellka peru ho každou chvíli, normálně na 40°, nestalo se tomu nic, Kdyby tak šla nějak jednoduše vyčistit i boudička, je od deště taková ošklivá.