Kočárek Implast bolder

nastenka1
10. čer 2007

Ahojte holky, koupili jsme si tento kočárek a doporučuji ho www.kocarky.medplus.cz, má vše co potřebujeme a cena cca 11tis

ene
13. čer 2008

Miren, bohuzel nemam ten nas sportak tak zazity, abych mohla prisahat, ze to tak opravdu je. Asi bych te znovu odkazala na pani z kocarkova, ktera mela na krame oba typy - minimalne velikosti prebalovaci tasky se lisi urcite, pak taky uz tam neni druha striska (coz je stejne zbytecny) apod. Sportakem bych se ale asi nezatezovala. Neda se predem odhadnout, jestli zrovna vase dite nebude mit v roce 14 kilo, to je pak kazdy sportak problem 🙂 A poridila bych o to vic padnouci golfky nebo vylozene sportovni kocarek, ktery je vzdycky lehci na manipulaci nez sportak z trojkombinace (vyjimka me napada akorat casualplay, tam mi prijde sportak stezejni).

miren82
14. čer 2008

Tak to si mi moc neporadila,tak fakt nevím,chjooo.

ene
14. čer 2008

Napis te pani z kocarkova, urcite ti poradi.

miren82
15. čer 2008

Takže holky,pokud jste měly pochybnosti jako já jestli je Bolder kolekce 08 opravdu menší,mám pro vás rozřešení.
Psala sem paní z kočárkova a ta mi sdělila,že tato fáma po netu letí ale není to pravda.Korbička u sporťáku je stejná,jen na novější kolekci je na potahu jakoby našitá zmenšovací vložka,což je větší pohodlí pro dítě ale určitě je korbička stejných rozměrů.
Takže tím je to pro mě jasný,koupím si Boldera.
Doufám že jsem pomohla i dalším z vás které měly stejně jako já pochybnosti.Ahojky

agnessa
15. čer 2008

Miren, tak myslím, že paní z Kočárkova na tuto otázku odpovídá asi častěji 😀 zrovna mi od ní přišla taky odpověď, že je to jen tím vylepšeným polstrováním, že působí menší...
taky jdeme do Boldera, už se moc těším, až budeme mít kočárek doma 😉

ještě bych měla otázku - nevíte, jaké jsou z kočárkova dodací lhůty? jsem v 25tt a nechci mít kočárek doma třeba 3 měsíce před porodem, ale zas bych nerada nechávala toto na poslední chvíli 🙂

ene
15. čer 2008

Agnes, staci se s pani domluvit. Kocarek jsme pak meli asi do tydne doma, jenom se vcas poptej, jestli maji tu tvoji barvu. Jinak zaruku pani pise vzdycky az na den porodu, do te doby jako kdyby si ho nemela 🙂

aknely
16. čer 2008

ahoj, chtela jsem se zeptat zda nekdo nevite, kde videt "nazivo" tenhle kocarek v Ostrave a okoli? Nechci jezdit nekam 200 km daleko 😒 A zatim jsem ho tady nikde v obchode nevidela. Pravda taky je, ze jsem zatim prodejen s kocarky v Ostrave a nejblizsim okoli moc nenasla. Pokud nekdo muze poradit, budu jen rada.
Cekame miminko na zacatku listopadu a protoze to je nase prvni miminko, tak jsem samozrejme ze vseho paf ☹ Co jsem tak cetla, tak dle rad zkusenejsich je dobre na zimu vybirat kocarek s tou nejvetsi moznou korbou. Proto jsem ze zacatku byla pro Roan Marita, pote pro Peg Perego Young. Vypadaji jako klasiky. Jenze porad jsem se snazila najit nejaky kocarek, ktery by alespon trosku vypadal moderneji, ale presto mel dosti velkou korbu. Ene tady psala, ze delka u Implastu je nejakych 78 cm, ale jaka je sirka vnitrni korby? Doufam teda, ze kdyz tam dam mimi s fusakem na tech par mesicu, ze se mi tam v pohode vleze, ze opravdu neni velky rozdil mezi velikosti korby tohoto kocarku a napr. toho Peg Perega, kde jsem nasla miry 74 x 38. Proto se chci zeptat Ene, jaka je sirka te vnitrni korby.
Take se chci zeptat, kdyz uz mluvim o te velikosti korby...protoze jsem ho opravdu jeste nevidela "nazivo"...Ene, ty uz vozis teda mimco v tomto kocarku nejakych 5 mesicu a rikas, ze uz zacina byt kocarek miminku maly? Myslis, ze tenhle kocarek teda nevydrzi pro mimca na tech 6 - 7 mesicu? Beru to podle sebe, pokud budeme mit mimco v tom listopadu, doufam ze mi v tomhle kocarku na tech 6 - 7 mesicu vydrzi 😒 Opravdu se mi tenhle kocarek libi a nechci se ho za zadnou cenu vzdat 😅
Dekuji predem za jakekoli tipy, rady a zkusenosti 😉 Sice jsem si tuhle diskuzi precetla celou, tak i presto budu rada kdyz mi nekdo snad odpovi i na tyhle me dotazy.
dekuji aknely 🙂

aknely
16. čer 2008

jo, a jeste dotaz...nevite, zda neni lepsi si zajet pro tenhle kocarek do Polska? vyplati se to? je tam nejaka pak zaruka, kdyz si to clovek koupi tam?
dekuji 🙂

ene
16. čer 2008

Vnitrek 35 cm. Na listopadove mimi je to v pohode. Se zarijovym by mohl byt v breznu problem s fusakem, ale kdo zaruci, jak bude velke mimi a jaka bude zima, ze.. Na 6-7 mesicu snad vydrzime. Kdyby to bylo mimco jako nas synovec (na roce 13 kg), tak predem rikam, ze ne 😅
Co jsem tak pocitala, tak se to v Polsku nevyplati, resp. vyjde na stejno, ale to byl kurz minuly podzim, chce to zkusit prepocitat znovu.

andelka
16. čer 2008

aknely: Mně se tenhle kočárek taky líbí, ale fakt mi přijde malý a moc se mi nelíbí sporťák u něj a taky dost cena. A mám pocit, že nemá přehazovací rukojeť a to já chci. Viděla jsem ho na trhu v Těšíně, ale nevím, za kolik ho měli. Jinak ohledně reklamací, moje švagrová měla kočárek z Polska a normálně ho jeli reklamovat a v pohodě. Dneska se dá všechno.
Jinak já mám taky docela blbé nároky na kočárek, i když teda nevím, kdy se mi jednou mimčo narodí. Chtěla bych čtyřkolku, s nafukovacíma kolečkama, aby trochu houpal, nebyl moc těžký, měl nastavovací a otočnou rukojeť, větrací boudičku, aby měl solidní koš dole (Inglesina se mi proto nelíbí, že tam má ten "rošt") a dobré jízdní vlastnosti. Ale to bych ho musela asi zkombinovat z několika. 😠

ene
16. čer 2008

Prehazovaci rukojet neni (u otocnych kolecek to neni dost dobre mozne 🙂, ale da se prehodit korbicka i sportak na libovolnou stranu - oboji se pridelava na ctyri plastove klipsy, zachazi se s nima jednoduse.

agnessa
17. čer 2008

Aknely, my čekáme mímo koncem září a myslím, že z těch modernějších je to snad jediný, do kterého bych měla vzhledem k velikosti odvahu jít (chci 4-kolku, aspoň trochu houpací, hezkou, aby se mi tam dítě ještě v březnu vlezlo s fusakem, ale nechci ten klasický Roanovský typ kočárku) - velikost dítěte stejně dopředu neodhadneš, my čekáme, že budem mít asi dlouhánka (manžel má 185 a já 178cm, takže se dá čekat, že prcka asi mít nebudeme)... říkám si, že při nejhorším bychom šli dřív do sportovní korbičky - dá se polohovat až do lehu, což je velká výhoda a moc sportovních kočárků to nemá - teda porovnávala jsem v té cenové relaci max do 15tisíc...
Jak už psala Ene, obrovskou výhodou je, že se hluboká i sportovní nástavba dá otočit... mám pocit, že většina kočárků s otočnými koly nemá přehazovací rukojeť, protože by to asi značně zhoršilo jízdní vlastnosti, ale konkrétně Implast má teda aspoň tu přehazovací korbičku - je mi jasné, že na každém rohu nebudeš otáčet kvůli slunci celou korbičku, ale pochybuju, že by Tě bavilo na každém rohu přehazovat rukojeť - mimochodem, my jsme taky přežili kočárky bez přehazovacích rukojetí apod. a žijeme 😀 😀

a co se týká nákupu v Polku, nevím, ale myslím, že konkrétně tady je to asi celkem jedno - nejsou to přímo polské kočárky - konstrukce je tuším holandská a v Polsku se šijí jen potahy 😉

aknely
17. čer 2008

ahojte, diky za odpovedi 😉 No, i kdyz se mi tech 35 cm ta sirka korby nezda az tak velika...teda, kdyz to porovnam s kocarky, u kterych pisou sirku korby napr. 38 cm, tak kdyz to tak vezmu, tak 3 cm neni takovy rozdil (se divam ted na pravitko 😀 ). Takze na tech prvnich par mesicu mi tam snad to mimco vleze a pokud nekdo tady psal, ze sportovni sedatko je uzsi, tak to mi tak nevadi, protoze ja mam sportak uz jiny, od firmy Graco. Takze kdyz uz mimo opravdu do fusaku do hlubokeho nevleze, tak to proste nejak zkombinuju. U toho Graca jde taky polohovat zada az do lehu, takze pri nejhorsim, bych mimco zabaluchala nejak tam. Myslim, ze to neni problem.
Andelka....no, mi maly neprijde...opravdu taky jsem hledala hluboke korby vzhledem k tomu, ze budeme mit zimni mimi a treba ty Roany nebo to Peg Perego Young maji tu korbicku napr. 74 x 38 cm. Tech 38 cm se mi sice libi vice nez tech 35 cm, ale taky me trosku odrazuje ten vzhled tech kocarku...je to proste klasika a kdyz jsem to ukazovala manzelovi, tak rikal: "prosim te, cos to vybrala" 😀 Tak jsem mu rekla, at si teda hleda na netu sam...takze mu se nejvice libila Cam Cortina ...jenze mi se zda, ze tenhle kocarek ma jeste mensi korbu nez Implast. Uvadeji 76 x 33 cm. 😒 Takze jsem hledala a hledala a nasla tenhle. Manzel mi nechce verit, ze proste nektere korby se delaji mensi a nektere vetsi a ze proste Cortinu bych mela mozna tak na 3 mesice a pak bych musela mimco asi vozit na zadech nebo co 😀
Problem ale je, kde videt tenhle kocik na vlastni oci...je to fakt problem. V Ostrave jsem teda na obchod s timhle kocarkem nenarazila. Pry maji neco v Koprivnici, no uvidime.
Pokud teda jste nekdo z Ostravy a okoli, tak prosim poradte...kde najdu nejake obchody a bazary s kocarkama v tomhle kraji.
diky 😉

agnessa
17. čer 2008

ještě někdy bývá s těmi mírami problém, že prodejci nebo výrobci uvádí míry vnější nebo měřené v horní části korbičky - to jsou potom jiné čísla a na pohled to vypadá na super velký kočárek a nakonec člověk zjistí, že je ještě menší...
s Ostravou bohužel neporadím, kde se dá vidět - chce to zkusit asi obejít obchůdky a poptat se...
nebo zkusit objednat a když se nebude líbit, tak hned vrátit...

ene
17. čer 2008

Agnes, proto jsem objednavala z kocarkova, kde garantuji vraceni penez. To byl jediny eshop v te dobe s timhle kocarkem 🙂

smardik
17. čer 2008

aknely:Implast byl v lase 🙂 jen si nejsim jistá zda konkrétně Implast Bolder nebo jiný (pokud jich je víc), včera jsem na něj koukala

cifer
19. čer 2008

Ahoj, tak jsem konečně přelouskala celou diskusi 🙂 kočárek implast bolder se mi moc líbí a zamilovala jsem se do něj ještě než jsme miminko čekali 🙂 i když i teď mám ještě na kočárek dost času, začínám brouzdat na netu a vybírat a
Implast je zatím horký favorit 😵 Jen mi kamarádka z jiné diskuze, která ho viděla naživo, říkala, že jí zdá ta korbička dost otevřená oproti jiným kočíkům. Protože budeme mít prosincový mimi a není k tomu ani vložná taška tak mám trošku strach, aby mimískovi nebyla zima. Co si o tom myslíte, vy co ho už máte doma?
Dál mě trošku děsí velikost toho sporťáku, aby se mi tam mimís vlezl ještě tu další zimu s fusakem, když bude mít rok a víc.... ale zase teď jsem to srovnávala s jinými kočárky (našla jsem že sporťák má šířku 33 cm) a cortina má třeba 34 cm a další byly 35, 36 cm maximum, což není žádný rozdíl, tak nevím 😕 bohužel tady ještě vyzkoušený sporťáček moc není ... tak snad než se budu muset rozhodnout, někdo podá reference 😉 🙂

ene
19. čer 2008

Ano, korbicka je opravdu hodne otevrena. Koukam, ze mas stejny termin jako ja. Mela jsem pujcenou tasku od kamaradky, dalsi kamaradka ale z toho byla nesva, ze tam mam porad hodne prostoru nad ni - pred svoji holku delala primo barykadu z nanozniku, ze se tam ten vzduch ani nemohl dostat 🙂) Me to bylo celkem fuk, z tehotenstvi mi bylo porad vedro, tak jsem tolik nenavlikala ani ji 🙂 A popravde ta zima stejne stala za prd a na konci unora, kdyz zacalo snezit, uz byla po sestinedeli 🙂 To jsem ale hodne poradila, co? 😀 Misto tasky bohate poslouzi fusak s berankem, takze maximalne nejak poresit ten volny prostor nad mimcem, aby tam nesel narazovy vitr. Sice tam je nanoznik zvyseny, ale asi o 5 cm, coz je jako kdyby nebyl.
Sportak myslim nema cenu resit, nevis pocasi, nevis vahu, nevis schopnosti (jestli fakt bude sedet - kamaradky kluk se posadil na roce 😉 ).

aknely
20. čer 2008

Ahojki, takze konecne jsem nasla obchod v Ostrave, ktery se specializuje jen na Implasty a Roany. Sla jsem po 4-kolce. Jenze kdyz jsme ji s manzelem zkouseli, zdal se mi tezce ovladatelny diky prednim natacecim koleckum. Kdyby byly uplne otocne, tak by to bylo podle meho mnohem lepsi. Tak jsme pak zkusili 3-kolku (kterou jsem puvodne vubec nechtela) a ta sla krasne lehce otacet a manipulovat. Takze to vyhraje asi ta 3-kolka. I kdyz nevim, jestli je dobra na zimu, kdyby bylo hodne snehu...ale to predpokladam, ze zase v metru snehu nebudu nikam jezdit. Takze uz jsem rozhodla na 99 procent pro Implast Bolder 3...a zatim vyhrava (teda u me 🙂 ) ten cerny s kytickama. Manzelovi se libi kyticky ale ten bezovy co ma Ene, tak uvidime.
Jinak sportak jsem u toho nejak zapomnela prozkoumat, i kdyz tam byl jeden slozeny...teda divala jsem se na neho, rikali ze jdou polohovat zada, to madlo jde sundat, ale nejak jsem se zapomnela soustredit na tu velikost. Tak priste, stejne se na neho jeste pujdu tak nejmin 100x podivat 😀 Do listopadu jeste casu dost 😀
Taky ty kraje uvnitr boudicky nemely vsechny kocarky stejne...nektere to mely z te latky, co je cela boudicka a nektere mely ten vnitrni kraj z bavlny. A taky jsem se zapomnela zeptat na to prani, ale to rikala Ene, ze jde vse sundat a vyprat, tak to snad u te kolekce 2008 pujde taky.
Jinak...meli ho tam ted v akci za 10 500,- Jinak pry stoji 12 500. Chtela jse se zeptat, ty z vas, ktere si ho kupovaly z Kocarkova...je ta cena 11 990 uz s DPH? Protoze kdyby to bylo bez, tak by to pak s DPH delalo asi nejak tech 12 500,- , ne?

Andelko...myslim, ze ty ses ptala, kde tyhle kocarky videt v Ostrave a okoli...takze ja jsem ten obchod taky konecne nasla...myslim, ze jsi chtela videt ten modry...tak ten nevim, jestli tam meli zrovna slozeny, ale tenhle obchod se teda specializuje jen na ty Implasty a Roany. Maji ho sice i v Lase, ale tam maji jen jednu 3-kolku a nemuzes to teda porovnat se 4-kolkou a navic, jak tam maji nacvakane vsechny ty kocarky, tak to tam ani nejde moc vyzkouset. Takze ten obchod, o kterem jsem mluvila je blizko Husova sadu v centru na Ceskobratrske ulici, kdyz pujdes od toho cerveneho kostela co je naproti Husova sadu smerem k Nadrazni ulici, tak tam je ten obchod a je na nem napsano "Kocarky", tak to je on.
Ja uz jsem teda rozhodla a uz se ani na jine znacky nedivam. 🙂

Jo, Ene...nekdo tady rikal, ze snad ten kocarek neni moc vystlany pro zimni mimi...tak fusak by snad mel stacit, ne? 😒 Plus samozrejme mimi poradne do neceho tepleho oblecu 🙂

Holky, tak zatim a pokud mate jakekoli nove poznatky, tak piste, piste, jsem na to moc nazhavena a to budu do te doby, nez budu mit kocik doma 😀 Uz se moc tesim 🙂

agnessa
20. čer 2008

tak k té ovladatelnosti 4-kolky - na malém prostoru je to opravdu celkem o ničem, ale měli jsme možnost jet kousek delší trasu (naštěstí obchod byl dost dlouhý a dalo se i vyzkoušet zatáčení 😀 ) a na větší vzdálenost se s ním manévrovalo dobře, jen to chce asi trochu cviku 😎 ale říkala jsem si, že to zatáčení chci stejně hlavně kvůli tomu, abych kočárek nemusela pořád nadzvedávat na procházce , takže snad manévrování v malém prostoru nebude tak časté 😀

my jsme pořádně obhlédli i tu sportovní sedačku a i paní prodavačka sama nám řekla, že se velikosti rozhodně nemáme bát, protože většina těch kombinovaných kočárků ji má stejnou - x-lander atd.... jen je jinak šitá a opticky potom působí větší... a říkala, že stejně mám počítat s tím, že po roce budu kupovat golfky, protože zjistím, že na krátké ježdění jsou lepší.... prý to tak dělá skoro každá mamina 😀 no, uvidíme - rozhodně jsem zatím nenašla jiný kočárek, co by mi vyhovoval takto... i když i Implast má nějaké mouchy, které bych na kočárku mít nemusela, nebo co bych chtěla navíc, ale zjistila jsem, že ideální kočárek fakt asi neexistuje - ale je těžké se s tím smířit 😀 😀

andelka
20. čer 2008

aknely: Díky, určitě se tam půjdu podívat. Já jsem ten kočárek viděla naživo jen jednou a ještě dost z dálky, takže bližší prozkoumání nezaškodí. Sice už uvažuju o nějakém klasičtějším, ale pořád se mi líbí i tento. 🙂
Ale víte co, mně se bude každý kočárek zdát lehký a snadno ovladatelný, když jsem zatím jezdila jen s dvojčecím 😀
agnessa: Jo, ideální kočárek podle našich přání jetě nevymyseli, to máš pravdu. Já bych třeba fakt uvítala přehazovací rukojeť, protože na procházky budu jednou chodit po dlouhém "bulváru" nahoru a dolů, tak asi nebudu vždycky nahoře nebo dole přendavat celou korbičku.

ene
20. čer 2008

Aknely, vsechny eshopy maji samozrejme cenu uz s dph. Kdyz jdes nakupovat do kramu, taky ti nepisi cenu bez, pokud teda nejdes do Makra 🙂 Ty kraje uvnitr boudicky zalezi na tom, jaka je to kolekce. Ta "moje" barva je lonska kolekce, takze ma uvnitr bavlnu.
Fusak samozrejme staci, ale jde tam o ten volny prostor nad mimcem, tam fouka hodne.
Agness, k manipulaci - presne tak 🙂 A ke golfkam taky tak 😀 Jako sportak je to pak jeste s ditetem pres deset kilo proste moc tezky a zbytecne velky.
Andel, me by vadilo, ze nemam pod kontrolou ten prostor nad nim, stat nad korbou mi maximalne vyhovuje. Bala bych se, ze mi tam nejaky pubos hodi flasku nebo nejakej bordel. Nemam to takhle obracene zazity, u nikoho jsem to nikdy nevidela. Kdyz sviti slunicko, hodim pres boudu plinu.
Smarjapano, vas tady je od A, kdo se v tom ma vyznat, uz se ztracim 😅 Nema nekdo nejake zpravy o kikimarusce? 😲 Porad drzim palce a nevim vysledky 😔

cifer
20. čer 2008

ene: díky za ohledně té příliš otevřené boudičky 🙂 implast se mi opravdu strašně líbí, ale tohle je asi věc se kterou budu dost bojovat 😔 asi bych ho potřebovala vidět na živo, což je na jižní moravě asi dost problém 😒 zatím jsem nenarazila, že by nějaká mamina psala že by ho tu někde měli...

cifer
20. čer 2008

ene: díky za odpoveď.... 😝 nějak mi vypadlo slovo 😅 😀

agnessa
20. čer 2008

Cifer, nevím přesně odkud jsi, ale mají je v síti kočárků VaV - http://www.kocarkyvav.cz/
a ta otevřená boudička je přesně jedna z těch "much", které jsem na něm našla... 😖

cifer
20. čer 2008

agnessa: jsem z Vyškova a zrovna dnes jsem byla pracovně v Kroměříži a v prodejně VaV jsem byla 😉 😀 ale v KM implast vystavený zrovna nemají ☹ možná v UH nebo ve Zlíně.... ale hoooodně mě tam příjemně překvapil kořárek Roan Marita, který mám také v albu, na živo vypadá moc hezky 🙂 ale musela bych u něj překousnout ten klasický podvozek 😅

ene
20. čer 2008

Ja uz bych do klasickeho podvozku jit nemohla, ale kdyz se predtim nejezdi s nicim jinym a libi se ti, tak bych nevahala 🙂 Jinak ta otevrenost se da resit tou vloznou taskou, kdyz ma odepinaci cast v oblasti hlavicky - mame tam sponu, ktera drzi ohlou cast, stacilo odcvaknout, zvednout a nefoukalo tam tolik. Lip to asi popsat nezvladnu. Jeste se chystam pridat fotky do alba, aby jste videly, jak v nem vypada pulrocni dite 🙂

aknely
20. čer 2008

ahojki, porad brouzdam po netu a divam se na fotky, kterou barvu nakonec vyberu. Chtela jsem tu cerno-bilou verzi s kytickama, ale pak jsem to videla nekde vyfoceno "nazivo" (ne jako katalogove) a vypadalo to dost kycovite (teda na muj vkus). Tak premyslim, ze bych si vybrala zase tu cerno-bilou barvu, cerna striska a korbicka bila s cernyma kruhama. Mam ale doma takovy maly katalog Implastu a tam je vyfoceny i sportak v teto barve a vsimla jsem si, ze sedatko sportaku je podklad prave ten bily s cernyma kruhama...neni to dost neprakticka barva? Mimco prece jenom potom papa, pije cajiky, kope nozickama...co myslite? Ene, da se ten potah dobre nejak osetrovat? Treba jen mokrym hadrem? Urcite je to sedatko sportaku z te same latky jako boudicka, tak co myslis ☹
Kruci...uz jsem byla tak rozhodla a ted jsem si te bile v tom sportaku vsimla a bojim se toho znecisteni a pak osetrovani, ze to bude jak "prasatko" ☹

ene
20. čer 2008

Stejne tvrdim, ze to dite v tom sporatku bude tak trikrat, pak vas to prestane bavit 😅 No ale k potahu. Pokud je to jednobarevna (bila?) latka, tak je v ramci moznosti omyvatelna, pokud je to ta se vzorem, je to bavlna. Sundavani potahu ze sportaku jsem nestudovala, ale mel by jit taky sundat.

agnessa
20. čer 2008

Cifer, v UH je mají - tam jsme ho už 2x obhlíželi a zkoušeli a velice ochotně nám prodavačka předvedla všechno - od skládání, přes sportovní korbičku atd 😀 😀

Aknely, v té verzi 2008 už tam ta bavlna není vůbec - je to celé z toho omyvatelného materiálu 😉 aspoň na tom, co jsme prozkoumávali nic bavlněného, jako v kolekci 2007, nebylo 🙂