Kočárek Implast Bolder SD Ecoline 2010

pavlinaoo
10. srp 2010

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli má někdo tenhle kočárek. Vypadá vážně pěkně, ale nikde nemůžu najít žádné recenze, nebo zkušenosti maminek....Máte ho někdo, nebo uvažujete nad ním? Viděl ho někdo naživo?

monalis
30. srp 2010

@werry to že se korba na videu hýbe je pravda. V reálu to tak strašné není a když do kočárku položíte cokoli o hmotnosti od 3kg tak se hýbat přestane. Zkoušeli jsme to v obchodě s tří kilovým vakem naplněným nevím čím a opravdu to tak je. Těžiště je pak jinde a kočárek má korbu stabilní. Já jsem s ní lomcovala tak, že na mě paní v obchodě moc důvěřivě nekoukala, ale potřebovala jsem zjistit jak to ve skutečnosti je, že? 😉
Jinak pro pavlulusa - do terénu doufám, dobrý je. Budeme se stěhovat na vesnici a já s ním hodlám drandit všude. Kolečka působí docela terénně. 😵

werry
30. srp 2010

jojo, v reálu je korbička stabilní, to bych se nebála, a kolečka srovnatelný s tim dorjanem, takže si myslim že do terénu budou dobrý. jen ten sporťák. fakt se mi ten kočárek líbí a má skvělej přístup do košíku oproti jiným, i když je níž, takže asi nic těžkého tam.

pavlinaoo
autor
30. srp 2010

werry a v čem je sporťak tedy jiný, horší? Holky psaly, že je menší, ale kvůli tomu to asi není, že ho nechceš...u toho dorjanu se mi nezdá, že je ta korbička tak úzká 33 cm...ale možná je to normální. Já jsem jezdila s dorjanem (ale asi s 2009) a byl strašně těžký..tenhle jsem koukala, že je váhově podobný s eco line...jak se jezdilo s dorjanem tobě?

werry
30. srp 2010

ten sporťák je určitě menší a nepřijde mi tak "hlubokej", já bych ten kočárek moc chtěla, ale manžel ne 🙂 nevim, prostě mi u toho dorjana přijde líp polstrovanej a větší..ale těžko říct, nezkoušely jsme ho na podvozku...a jelikož bych sporťák chtěla mít i na příští zimu, kdy bude prckovi 1 rok, tak si tim nejsem moc jistá, i ten nánožník mi přijde malej, ale fakt tomu moc nerozumim a nevim co u toho hodnotit 🙂 a je určitě i na to ježdění lehčí než dorjan, ale žádný velký rozdíl, ovladatelnost u obou super.

monalis
30. srp 2010

Sporťák má vnitřní šířku 33cm. A myslím si, že šířka v porovnání s většinou dalších kočárků je dost podobná. Stačí si to přeměřit. Osobně jsem ho viděla i na podvozku a je super. Také se mi nezdá, že by byl kočárek nějak těžký. Já si se svou postavou ani těžký kočár nemůžu dovolit a s eco-line se jezdí dobře. Rozhodně se do sporťáku vejde roční dítě i starší. Kamarádka teď vozí v Jané a její sporťák na vnitřní šířku má 31cm. Co se týká nánožníku na sporťák tak mě se zdá dostatečně dlouhý.
Já osobně už řeším jen barvu. Naštěstí mi manžel řekl, že jelikož vozit budu hlavně já, tak si mám barvu vybrat sama. Ale dodal, že jemu se líbí barva modro-zelená 😉 No, uvidíme 😵

bu_bu
9. zář 2010

Ahoj holky, tak co už jste si některá tento kočárek pořídila a projela se? Já ho byla včera okouknout, byla jsem už dříve, ale furt neměli tu moji barvu 😀 až včera jsem ji tam viděla tak jsem koukala a nechala si ho ukázat. Mi se teda fakt moc líbí, jen mě zajímá jestli je stabilní a jak se s ním jezdí?
Navím dneska jsem četla tento článek http://www.novinky.cz/ekonomika/210955-na-trhu-... je to sice jiná verze, ale taky Implast tak mě to docela zarazilo....

monalis
9. zář 2010

@bu_bu také jsem koukala na tu zprávu od ČOI. Docela mě to vyvedlo z míry. Pak jsem se podívala přímo na oficiální zprávy ČOI a každý rok je to jiný tip kočáru, který neprojde. Dokonce se tam v loňském roce objevily i takové značky u kterých by to člověk nečekal. Takže mě to docela uklidnilo. 😉
A třeba testovali i jiné kočáry od implastu a u těch nic nezjistily. 😵

bu_bu
9. zář 2010

@monalis aha, tak to jsem se už přímo na ČOI nedívala. Ještě mám měsíc na objednání čas, tak snad se do té doby něco neobjeví, jinak jdu do barvy Olympic - tyrkysovo-zelená je fakt nádherný, hezčí než na obrázku 😉

pavlulusa
9. zář 2010

Ahoj holky,taky jsem se byla dneska na neho podivat i jsem se snim projela a super 🙂 ,pripadal mi uplne stabilni,nevite jak nazivo vypada ta kombinace cerno-zelena,protoze tu zrovna v obchode nemeli,dekuju

terak
9. zář 2010

Doporucuji precist toto: http://www.coi.cz/cs/aktuality-1/rizikovy-vyrob...

(Praha, 9. září 2010) Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují vážné riziko pro uživatele.
Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4, který spotřebiteli prodán volně bez obalu.
Výrobcem kočárku je firma P.P.H. IMPLAST s.j. ul. Wykopy 11, 60-001 Poznaň, Polsko.

Při posouzení výrobku a příčiny nebezpečí bylo zjištěno, že vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky.

motol
9. zář 2010

Ahoj Holky

tento tip už je dost dlouho na trhu,takže je dost divný,že teprve ted přišli stím,že je poruchovej,na diskuzi tady o boldru 4 některé maminy píší ,že se stalo,že korba popojela,ale ne že by vypadla,jinak je sním celkově spokojenost,a prostě je to kus od kusu i u dost dražších značek sou vady,ale každej kočár má něco,takže já bych se nebála a tento novej canu má zase novej podvozek a snad i kvalitnější,no my do něj určitě jdeme,kdo ví zda v tom není zase nějakej reklamní boj 😠

ale sem ráda,že se více maminkám líbí ,jelikož v Brně ho nikde nemají na prodejně,a sem ráda za recenze

monalis
9. zář 2010

Asi u něj také zůstanu. Zauvažovala jsem nad x-landrem, ale ten byl ve zprávě ČOI v loňském roce. Takže si člověk asi nevybere. Až si kočárek objednám tak po doručení s ním v obchodě pořádně zaklepu a asi budu simulovat i náraz 😉 abych se teda přesvědčila, že je vše o.k. 😵
A ještě mám dotaz: Jakou barvu volíte??? Já se nemůžu stále rozhodnout.

motol
10. zář 2010

@monalis my jdem do barvy atlantik,ale vím,že čekáme kluka a chci ted konečně modrou 🙂 ,ono je těžký vybrat barvu,mají fakt nádherný kombinace 😉

monalis
10. zář 2010

@motol Barvy mají opravdu pěkné. My čekáme holčičku, ale nechci vyloženě červený nebo růžový kočárek. Uvažovala jsem o té kombinaci fialová - modrá. Když se mi ale nebude líbit naživo tak bych volila barvu olimpic nebo černo-zelenou, i když mi ty černý kočárky přijdou dost smutné. Prostě se nemůžu rozhodnout 😢

motol
10. zář 2010

@monalis sem ti to chtěla navrhnout,že pokud holčička,tak ta fialová by byla můj favorit,ta je fakt nádherná,di tý bych šla 😉

monalis
10. zář 2010

@motol děkuju za radu. Mě se také moc líbí, ale potřebovala bych tu barvu vidět na živo. Uvidím, když tak dám vědět jak jsem se rozhodla. 😵

poopoo
11. zář 2010

Ahooj 🙂..nedávno proběhla internetem zpráva o kočárcích Implast bolder že je musí stáhnout z prodeje jelikož se korbička při nárazu může zřítit i s miminkem dolů. Více je psáno na internetu ale nevím zda se týká modelu který maminka chce a ročníku. Pěkný kočárek ale radši bych si to prověřila 🙂 ... Páá

jiri.stavaric
11. zář 2010

Jednalo se o Bolder 4 u kterého byl problém že korbička a hlavně asi spor´ták jezdili po té konstrukci bylo to špatně vyřešený, ale nového Implast Canu se to netýká ten má jiný systém chycení, ale zase se u něj korbička viklá a to dost.

terak
11. zář 2010

@monalis A co treba koupit kocarek, ktery se v techto souvislostech v zadnych zpravach neobjevuje? Me to teda prijde jako dost velke riziko....

monalis
12. zář 2010

@terak No, když to je těžký. Co jsem se kukala na zprávy ČOI z předešlých dvou let tak je tam různých značek požehnaně. A opravdu nechci dávat 25 000Kč za kočár.
Když tak budu ráda za radu jaký kočár by byl zcela super 😵 . Při požadavcích: čtyři kola a to terénní, větší hluboká korba, lehkost složení a aby se vešel složený do kufru auta, určitě možnost volit mezi více barvami, atd.
Předem děkuji za radu. Papa 😉
Ps.: jestli se můžu zeptat, ty jsi zvolila jaký kočárek?

terak
12. zář 2010

@monalis Ahoj, já jsem podle všech možných testů, zkušeností a toho co se mi líbilo vybrala Maxi cosi, má trojkolku ale i čtyrkolku, ale ne takovou tu klasickou neohrabanou, ale tuhle http://www.maxi-cosi.cz/mura-4.php

Nakonec jsem si ji nevzala proto, ze mi prislo ze ma mensi korbicku a je na me docela tezka.

Vybrala jsem si kocarek Teutonia spirit, protoze podle uplne vsech parametru byl pro me nejlepsi. Je to troj, ale teutonia tech verzi kocarku ma vic a jsou i ctyrkolky. Je lehci, opravdu velice velice snadno se sklada. Ma adaptery na autosedacku maxi cosi kterou jsem chtela, ale ma i svou sedacku. Hlubokou korbicku ma dost velkou, ale vetsi je pak i sportak, je polohovaci do lehu, a muzes obratit korbicku i sportak do obou smeru (v pripade ctyrkolky se daji prehodit riditka). Maji brzdicku a proste vsechno na co si vzpomenes :D

Patri sice mezi drazsi, ale da se v pohode sehnat bazarovy. Ja mam treba hlubokou korbicku z bazaru a je skoro netknuta. Je to i tim, ze se da cely potah sundat a vyprat.

Pak jsem se jeste v obchode divala na Casualplay, Peg perego a Jane, ale vzdycky mi tam neco chybelo. Snad jsem poradila 🙂 Ja mam spoustu veci z bazaru a jako kazdy se snazim usetrit kde to jde, ale ten kocarek bych si fakt nelajzla. Mimoto kamaradka si koupila levnejsi kocarek xlander a po pul roce kupuji novy (je na ni tezky, pry se strasne spatne sklada a blbe ovlada, taky rikala ze uz je takovy rozviklany a cosi plastoveho se jim tam ulomilo). Takze ja to spis vidim tak, ze radsi utratim 20 000,- a vydrzi mi po celou dobu, nez abych nespokojena shanela novy. Mrkni se prave treba i do bazaru, tady ty levnejsi kocarky se prodavaji jeste v zaruce, po par mesicich uzivani a je jich strasne moc, zatimco ty drazsi holky prodavaji opravdu az po dvou trech letech, kdy je prestanou pouzivat. To taky o mnohem svedci 🙂

monalis
12. zář 2010

@terak Tedaaaaa, moc děkuju za takovou radu. Máš pravdu že maxi-cosi se mi docela líbí. Jen mi příjde korba i sporťák uvnitř docela úzký a já bych ráda aby se mi dítě vešlo do kočárku i s fusakem další zimu. Na Teutonii spirit jsem také koukala, ale nenašla jsem podvozek s nafukovacími koly a ta lépe jezdí třeba ve sněhu nebo když je namrzlo.
Co se týká cenové relace kočárků tak jsem ze začátku také uvažovala, že pořídíme dražší aby jsme pak nemuseli řešit nějaké technické nedostatky či poruchy. Bohužel ale, když jsem se ohlédla na to, že má švagrová měla kočárek za 23 000 kč a měla tzv. dobrou značku (jak říkají jiní) a musela ho dvakrát nebo třikrát reklamovat a nakonec se ji rozbil tak, že ho raději vyhodila, změnila jsem názor na to, že opravdu na ceně nezáleží ☹

Jdu se podívat ještě jednou pořádně na ty kočárky, které jsi mi doporučila a uvidím, třeba výběr změním. Jinak ten kočár od implastu, kterých bych chtěla není přesně ten model, který neprošel testem. Jsem ale na pochybách.

Ještě jednou díky za rady. 😵

pavlulusa
12. zář 2010

Holky taky jsem si pročítala ČOI a byly tam také zmíněně značky jako quinny speady a maxi cosi,ja si osobně myslím že na skoro každém kočaru můžou něco najít.Jinak jsem jezdila s Implastem-Canu a vůbec mi nepřipadalo že se ta korbička hýbe.

terak
12. zář 2010

@monalis Vis co, ja si myslim ze se ti do sportaku vejde s tim fusakem... zalezi na tom jak velke bude miminko a treba v roce uz ve fusaku vubec nebude chtit byt 🙂 Ale maxi cosi je fakt super 🙂 Navic hlubokou korbicku fakt nema cenu kupovat novou (teda pokud nemas volne financni prostredky), protoze se to vzdycky pouziva 4 - 5 mesicu a je to v dobe, kdy to miminko nema proste cim zasvinit (ted myslim treba rohlik s nutelou, kterym se muze cpat ve sportaku :D )

Nakonec bude stejne zalezet na tom, s jakym kocarkem se ti pojede nejlip, zkus si ho slozit, nechej si ho dat do auta, pojezdi s nim v prodejne, zvedni si ho, zkus s nim zakvedlat a podobne. Ale urcite bych volila nejakou znacku, ktera vychazi dobre v ruznych testech kocarku.

monalis
12. zář 2010

@pavlulusa S korbou u Canu máš pravdu. Také jsem tento kočár zkoušela a hlavně s položením tříkilového závaží v korbě a okamžitě se přestala kývat. A hlavně i tak se nijak strašně nehýbe. 😵

monalis
12. zář 2010

@terak Zítra jdu vše prozkoumat a vyzkoušet. Tak uvidím jak dopadnu. 😉

terak
12. zář 2010

@monalis Hodne stesti 🙂 Napis jak jsi dopadla ;)

barnabasek
15. zář 2010

Ahoj všem, taky jsem se včera po dlouhém rzmýšlení rozhodla právě pro tento kočárek, ale jen jsem se chtěla zeptat. Už máte někdo koupený barvu Olympic nebo Calipso? Jak vypadají tyhle barvy na živo. Neviděli jste je třeba někdo? Díky moc předem za odpovědi.

barnabasek
15. zář 2010

bu-bu. ty jsi viděla ten Olympic na živo? A je fakt pěknej? Můžu se zeptat, kde jsi ho viděla?

pavlulusa
15. zář 2010

@barnabasek ahoj ja jsem atlantic vydela na zivo a je moc pekny