Kočárek Implast Bolder SD Ecoline 2010

pavlinaoo
10. srp 2010

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli má někdo tenhle kočárek. Vypadá vážně pěkně, ale nikde nemůžu najít žádné recenze, nebo zkušenosti maminek....Máte ho někdo, nebo uvažujete nad ním? Viděl ho někdo naživo?

lennikka
8. dub 2011

@dorinka88 no a myslis si, ze se mala vejde do toho sportaku i v zime, treba i s fusakem? Decka urcite stacit nebude... 😒 To prave resim, ze taky predpokladam, ze se v zime nebude dat jezdit s golfkama... 😀

kackabk
8. dub 2011

@dorinka88 já mám pocit, že je třeba rozlišovat i bolder sd a canu, protože u toho canu ani nejsou potřeba jakékoliv zarážky, vážně je ten systém jiný - strčíš tyčku do dírky, za tyčkou zaklapne zobáček a tyčka je tam napevno, nemá se vůbec kam posouvat, korbička nemá po čem popojíždět, takže ani není nikam třeba zarážka...
@lennikka no my budem mít mimi na začátku srpna, takže na tu další zimu bude ještě malinko větší, než to vaše (a o kkaminkovic mrněti ani nemluvě) 😅 ale myslím si, že se vše dá nějak vyřešit, kdyby se náhodou stalo, že už by se do sporťáku prostě nevešlo...pokud chceš trojkombinaci, myslím, že si extra nepomůžeš s žádným sporťákem, navíc mi lůžko sporťáku canu nepřipadá kratší, jako spíš užší. kolečka mají poměrně nahusto ty "loukotě"(nevim, jak se těm příčkám vlastně říká v dnešní době 😀), takže s klasickou pumpičkou se k tomu ventilku asi špatně dostává, ačkoliv je ventilek vykloněný do strany -možná by to šlo lépe nějak pomocí šlauchu, kdo ví, to se musí vyzkoušet až doma. a ten obchod chicco, co psala dorinka88 na štefánikove, je ten náš babyland. je to jediné místo, kde je v Brně k vidění. v panterovi na prodejně ho nemají, pouze si ho přes ně můžeš objednat, což jako fajn, že ho mají levnější, ale bez osobního vyzkoušení mi to přijde celkem naprd..
@kkaminka já právě ještě přemýšlím o ajashopu, který je v Přerově, mají ho tam za 10290 i s taškou...poštovné zdarma, horší s reklamacema, ale tak je to něco přes hodinku cesty autem a můžu věřit, že to nebude potřeba 😉
tý jo, pravda, že lilac blue vypadá taky dobře a obojetně 🙂 tak pak písni, až dorazí. košík super, že je přístupný, jen se trochu bojím toho drhnutí o zem či o sníh...ale podle mě nic není neřešitelné 😅

ciernavila
8. dub 2011

@lennikka Ano, aj som nakoniec upustila z Canu a sla som nakoniec do DorJan Danny sport Flower coll. 2011. Mam ho už doma a som spokojná, už som sa s ním pohrala, poskúšala na ńom všetky možné variácie 🙂 Tak som zvedavá, dúfam že dobre poslúži aj v praxi. Ja som sa preto tak rozhodla lebo skôr než mestský tip tak som viac na prírodu a lesy, takže som potrebovala dačo pevné. A hlavne každá mamina sa rozhoduje aj podľa obdobia kedy rodí, takže mne vydrží dlho nielen velká korba ale aj sporťák - ktorý má možnosť pri ležaní napojiť špeciálny nánožník, čo celý kočík akoby predĺži na dlhšiu vaničku. Čiže nakolko budem využívať sporťák cez zimné obdobie, potrebovala som ho mať vačší a aby viac chránil proti nepriazni počasia, preto som sa nakoniec nerozhodla pre Canu. Každému vyhovuje čosi iné.

ciernavila
8. dub 2011

blizsie detaily - viz foto v albume

motol
10. dub 2011

Holky,je pravda,že ty přední kolečka nafouknout je boj,klasika pumpičky sou naprd,máme vyzkoušenou takovou tu co nato nasadíte a zacvaknete a 3x se šlapne a bylo to hned nafouknuto.Je to jen o zkoušení a vždy se varianta najde.ted se nám stalo,že nám prasklo kolečko,ale pneuservis to v pohodě opraví.a my ted máme 5měsíc a můžu říct,že přes léto tam určitě vydržíme a malej není žádnej drobek,mě dor jan přijde takovej těžkotonážní,měla ho kámoška a je dost těžkej,ale každej máme jiný nároky a fakt to chce vše odzkoušet.

aleks
11. dub 2011

Ahoj, holky.
S Canu Eco line jezdím už čtvrtý měsíc, přes zimu. Poslední dobou mě dost rozčiluje to, že ten košík opravdu drhe při nájezdech na chodníky apod. Je umístěný moc nízko.....Takhle bude brzy zničený. Takže teď s přítelem vymýšlíme, jak ho trochu posunout nahoru, nějak uchytit, aby se neprodřel. Taky máme měkká kolečka a chystáme se dofukovat, tak pak dám vědět, zda objevíme nějaký problém i v tomto 😉

lennikka
11. dub 2011

@aleks jejda, tak dalsi spatna zkusenost s Canu... 😲 to me moc mrzi... ☹

kackabk
12. dub 2011

@aleks nj, to se dalo čekat, za přístupnost košíku se platí tímhle, pak dej vědět, co jste vymysleli, taky jsem nad tím trošku uvažovala, jestli nějak nepodložit ty pásky, kterýma se to upíná vepředu, ale moc se mi v tom obchodě kolem toho nechtělo šmrdlat... a jinak kočár v pohodě?

lennikka
14. dub 2011

@kackabk no vcera jsem se byla na kocarek podivat v Babylandu a docela me to vazne zklamalo.. ☹ Opravdu ten kosik je umisteny strasne nizko, a o tom sportaku ani nemluvim, ten je opravdu malinkatej, jak na sirku, tak na delku operky zad.... ☹ Meli tam jeste jako na ukazku malou panenku, a tak to bylo videt docela zretelne, i ve srovnani s ostatnima sportakama, je to vazne velky rozdil... 😠 Tak ze vim jiste, ze do Canu nepujdu... ☹ Ale docela se mi tam libil kocarek Maxim X-trail, velka korbicka, velkej sportak, dobry pristup do kosiku a za velice dobrou cenu 7700,- i s autosedackou... 😉 a maji ho docela i v peknych barevnych kombinacich... 😉

kackabk
14. dub 2011

@lennikka Jo, Maxim x-trail mi tam paní taky pořád podstrkovala, ale protože jsem se přišla podívat na Canu, nevěnovala jsem mu nijak extra pozornost. Připadal mi strašně širokorozchodnej a těžší a ty vzory - střídání nějaké strakaté látky a jednobarevné už mám celkem okoukané, prostě mi vzhled Canu sedí líp. Co se týče sporťáčku u Canu, nevím, jestli sis to měřila, přišel mi menší jenom do šířky, na délku jsem naměřila víc, než výrobce udává, to mi tak malý nepřijde... No já jsem asi ochotná to risknout 😉 Ale chápu, že pokud tě tolik zklamal, tak hledej dál, to už bys z něj neměla takovou radost...

pavlinaoo
autor
14. dub 2011

lennika@ Maxim x-trail vypadá moc dobře, ale má plastová, nenafukovací kola, což je pro mě dost problém. Nebo se dělá i s nafukovacími a já to nenašla? Nevíš? A dá se houpat? Canu má podle mě jedinou nevyhodu a to nízko posazený košík, ale jinak mi přijde naprosto ideální. Šířka sporťaku mi nevadí, stejně všichni později koupí lehké golfky... 😉

lennikka
15. dub 2011

@pavlinaoo Maxim x-trail je paradne houpaci, az me to prekvapilo, protoze vetsinou tyto dvoj az trikombinace jsou strasne tvrde. Mam takovy dojem, ze jsem ho nekde na netu nasla, a bylo u neho napsano, ze kola ma nafukovaci...ale to tedy nevim presne, jeste na to teda musim kouknout. 😉
Sirku sportaku docela resim vzhledem k tomu, ze se nam prcek narodi na konci srpna, tak dalsi zimu potrebuju, aby se do toho kocarku jeste vlezl, protoze s golfkama v zime budes jezdit tezko.. 😖 Predstav si, ze to dite musi byt navleceny v nejake hunate kombinezce, bude mit uz pres rok, tak by mohlo mit okolo 80-90cm a takovy dite se jiste do Canu uz nevleze...nebo mozna vleze, ale nebude tam chtit rozhodne sedet, protoze se mu to nebude libit, jak mu to bude tesny... 😠 No tak nevim. 😖 Jsem z toho jakasi rozpacita!!!!

@kackabk co se tyce barvicek, tak Canu je bezkonkurencni, to je jasny!!! Ja to beru mozna az moc do podrobna po prakticke strance... 😉

kackabk
15. dub 2011

@lennikka No mně teďka kamarádka říkala, že si nedělala násilí a odjezdila zimu v golfkách - že ty chodníky jsou stejně hned prohrnutý, takže se člověk moc v břečkách a sněhu nebrodí, a když tam malýho narvala i s fusakem, že aspoň neměl tendence se moc mrvit a byl klidnější, ale že to teda nepoužívala na vycházky, že spíš pro to praktické dojití od někud někam... No a golfky o moc širší než sporťák canu nebudou...škoda že je canu takový nový a maminy, co ho mají, jezdily zatím spíš s korbičkou...Ale tuším, že by ty sporťáčky měly být stejně velké jako bolderácké a to už by ozkoušené být mělo...zkusím pohledat...No a jinak si myslím, že praktická stránka by měla u kočárku vyhrát nad estetickou, no ale... 😝 😀
Jo a souhlas že Maxim xtrail houpal pěkně, to se musí nechat 😉 Ale myslím, že až canu bude zatížené miminkem a nebude se při větším zatlačení do rukojeti zvedat, tak že taky bude fajn.

pavlinaoo
autor
16. dub 2011

lennikka@ tak já jsem canu v reálnu nevidela, když jsi mluvila o tom, že je sporťak úzký, tak jsem myslela, že se tam treba nevejde 2, 2,5 roku staré dítě a ne že je problém třeba s 1,5 rokem starým dítětem...tak to nevím tedy.
kackabk@ no je pravda, že praktická stránka by měla převažovat, jenže člověk taky chce, aby měl kraásný, neokoukaný kočárek. Vždyť jsem prostě ženský a i ty barvy jsou pro nás důležitý...
Jo holky je v canu korbičce polohovatelná opěrka zad? to si taky myslím, že je dobré, když to korbičky mají. Díťátko je pěkně "uklizené" v korbičce a může se dívat na svět pohodlně...

kackabk
17. dub 2011

@pavlinaoo Jj, polohovatelná opěrka tam je. Jinak fakt mrkněte na diskuze o bolderu. Většina majitelek na ně nedá dopustit, píšou, že ten sporťák spíš vypadá malý, jak je boudička nasazená nízko, ale že tam nějaká nechává mimčo spávat i ve dvou letech...Ale kombinace s golfkama je poměrně častá - že jak to mimčo začne chodit, tak chce chodit a je často zbytečné všude vláčet sporťák... Ale našla se i mamina, která byla zklamaná, že ze sporťáčku brzo vyrostli... Prostě všude se najdou pro a proti, asi si to člověk musí zvážit sám...

kackabk
21. dub 2011

@kkaminka tak co, už máte kočárek? nebo vám ho teprve dovezou? domů nebo do pantera? kdyby do pantera, bojovala bych s myšlenkou zajít se na tu vaši barvu podívat, moc by mě zajímala v reálu...

kkaminka
23. dub 2011

@kackabk Ahojky,ne nemáme ze 14 dní je najednou měsíc,ale co už.Prý koncem příštího týdne,dají ještě vědět.Bude u pantera ve skladu a máme dát vědět den dopředu o odvozu.Jinak ti klidně můžu dát vědět,kdy tam zajedem a určo ho vyfotím a dám sem na stránky 😉

kackabk
24. dub 2011

@kkaminka To bys byla moc hodná, kdybys dala vědět, moc ráda bych ty barvy viděla na vlastní oči - znáš to - na každém monitoru jsou ty barvy jiné a teď si vyber...Ale říkal prý jeden prodejce, že ty barvy věrně odpovídají obrázku z katalogu. No musím říct, že jsem začala koketovat i se zelenou barvou 😅 A celkově pro canu už jsem rozhodnutá čím dál tím víc, prostě už na jiný kočár nemyslím a spíš vymýšlím, jak si poradit s těma jeho pár mouchama 😉

kkaminka
26. dub 2011

Teď u jednoho fotoblogu (hornetbee) napsala jedna z maminek,že se prý tento kočárek stahuje z prodeje,protože má karcinogení madlo.Volala jsem si do obchodu a o ničem takovém neví a ani na stránkách ČOI nic o Eco line není,jen o Implast Bolder,to je každému asi známá kauza.Tak pokud někdo budete mít lepší info,napište!!!

kackabk
27. dub 2011

@kkaminka Jo, karcinogenní madlo je novinka, jsem fakt zvědavá, jestli to dotyčná dohledá. Cosi o karcinogenech v madle jsem našla u starších typů Maxi Cosi a Quinny Speedi, je to z roku 2009. Ne, tohohle bych se nebála, ta mamina vidí implast, spojí si to s tím, že viděla něco v televizi (i když se absolutně neorientuje o kterém typu to bylo), k tomu si přidá, že by to mohlo mít karcinogenní madlo (když to měly nějaké kočárky, tak tenhle určitě taky, že) a pak začne šířit paniku...

matynela
27. dub 2011

ahoj holky, vybírám už dost dlouho kočárek, abych pravdu řekla, mám "kočárkovskou horečku" už mi z toho pomalu hrabe.. líbil se mi kočárek concord fusion ale vzhledem k tomu, že chci jezdit i v terénu tak mám strach že ty plastový kolečka jsou naprd. Ale nedávno jsem viděla CANU 2011 verzi Emerald naživo v johnellu, tak ten se mi vůbec nelíbí, nelíbí se mi konkrétně ten tmavý podvozek.. ani ta barva, vůbec ale vůbec si nedovedu představit jak vypadá kočárek v barvě olympic, nebo barva LILAC PINK nebo CANDY- ty se mi děsně na obrázku líbí!!!!, nemáte někdo z vás tento kočárek v této barvě??? pokud ano, prosím pošlete mi obrázek jak vypadá.
A vůbec celkově čtu chválu na tento kočárek.....
A taky by mě zajímalo jak je to s těmi karcin. zda je to pravda ale snad ne...

kackabk
27. dub 2011

@matynela Olympic jsem jako jediný viděla v obchodě v Brně - všichni jsou z něj nadšení a prý se hodně kupuje, takže zřejmě odpovídá představám, jaké si uděláš podle obrázku. Ty dorůžova si moc nepamatuju, že bych četla, že by někdo kupoval - kupovali emerald, atlantic, kkaminka kupuje lilac blue. Ještě jsem slyšela, že kočárky, co jsou v kombinaci s bílou (candy) se možná vyřazují, protože se moc neprodávají, protože u sporťáčku je bílý ten vnitřek a je hned špinavý, tak to nikdo moc nechce - ale to by ses samozřejmě musela zeptat prodejce, jestli jsou schopní ti ho opatřit, nebo ne - nechci zas šířit nějaké fámy 😉

kkaminka
27. dub 2011

@kackabk pěkně jsi to napsala u toho kočárku 😀 Ta holka byla dost protivná a samozdřejmě žádný důkaz nedodala.Tečka 😀 😀 😀
@matynela až budu mít doma kočárek,100% sem hodím fotky.Jak psala kackabk obj. jsem si lilac blue 😉

kackabk
28. dub 2011

@kkaminka 😀 Nj, ještě jsem si dneska trošku přihodila - takové "zkušené" lidi, kteří přece chtějí poradit, ale přitom neprávem plivou špínu na něco, o čem skoro nic neví, nemám moc ráda - "nenene" 🙂 Ještě by mě teda zajímalo, jak se z obrázku posuzují jízdní vlastnosti - myslím, že by to spousta maminkám ušetřilo lítání po obchodech a osobní zkoušení kočárku 😉

matynela
29. dub 2011

tak jsem si včera koupila už jiný kočárek, mám colleto austin 3, a byla to láska na první pohled, jsem z něj nadšená 🙂

kackabk
30. dub 2011

@matynela To byla rychlovka 😉 Já s nákupem kočáru ještě počkám... U mě ten první pohled padl na Canu, pak jsem to změnila na babyactive jet (superlehká konstrukce), ale celkem zklamání, pak jsem okukovala i další, no a vrátila jsem se k tomu prvnímu pohledu 🙂 Trojkolky jsem poté, co jsem kamarádce z ní málem vyklopila mimčo, vyloučila. Ale tak gratuluju k rozhodnutí a koupi 😉

aleks
2. kvě 2011

Košík jsme vyřešili zvednutím a přivázáním vzadu, ale drhne stále, takže brzy odejde.....Snad se mi povede pak event. sehnat náhradní, pokud by bylo potřeba. Celkově drhne kočárek i při nájezdech na chodník - přední kolečka. Kočárek se mi stále moc líbí a nemám zkušenost s jiným, ale pokud bych se měla rozhodovat znovu, asi bych volila jiný. Je ale pravda, že má Canu celkem velkou korbičku, což potřebuji. Náš Filípek je totiž dlouhán, teď ve 4 měsících má 70 cm a např. v X-landeru, o kterém jsem taky přemýšlela, by byl už naprosto napresovaný

kackabk
2. kvě 2011

@aleks A co ho něčím podšít, nebo upevnit nějakou plastovou destičku/fólii přes ty namáhaný místa? A čím drhne při těch nájezdech kromě košíku?

motol
2. kvě 2011

@aleks já sem košík zvedla tím způsobem,že ten spodek sem připnula na ten hořejší tyččku kde je to na cvoky a v pohodě to funguje,sice se o něco košík zmenší,ale i tak se tam vejde dost,tak to zkus

aleks
3. kvě 2011

@motol - máš pravdu, to by taky šlo. Ono postačí, když ho uchytíš za ten klips, jako je v autosedačkách nebo sporťácích. Teda, drhne to i tak, ale míň a neměl by se košík zničit. Jen máme ten úchyt jen na jedné straně, asi ten druhý nedodali....
@kackabk - ta kolečka prostě nejsou to pravé ořechové, ať jsou zaaretovaná nebo ne......Mám zkušenost s jízdou s jinými kočárky a takový problém při nájezdech nebyl.........

No, a taky to dofukování koleček, ale o tom se už tady psalo. Přední jdou bez problémů, ale na zadní musíte mít tu speciální zahnutou násadu na pumpičku, protože normálním způsobem se k nim nelze dostat.