Kočárek Inglesina Magnum Easyclip Bike 2008. Máte zkušenosti?

bibet
30. zář 2008

Ahoj všem maminkám, objednali jsme si kočárk Inglesina Magnum. Vyslechli jsme přednášku prodávajícího celkově o kočárcích a tenhle vyhrál. Máte s ním některá nějaké zkušenosti? 😉

evao26
30. zář 2008

Gratuluji, koupili jste jeden z nejlepších kočárků na trhu. Budete spokojeni 😉 Škoda jen to, že dřív měl Magnum větrání přes celou boudu z jedné strany na druhou a taky praktickou kapsičku zvenku na boudě vzadu. Miminko vám bude vděčné, že neskáče jak horská koza. Až mu bude vedro, odvětráte. Až bude svítit slunce nebo foukat vítr, překlopíte boudičku trochu dopředu, až bude chtít čumákovat a vleže bude řvát, zvednete zádíčka, až bude chtít spát, položíte je. Když na něj budete chtít vidět, dáte korbu proti směru, v zoo zas po směru, aby vidělo dítě na zvířátka 😀 Nemusíte se bát těžkého terénu, přejedete hravě všechno možné. Kočár se neporouchá, dítě nevytřese. Není těžký, takže nebudete mít žádný problém s přizvedáváním, zatáčením, přejížděním překážek, jízdě do kopce atd. Kolečka vám nezadrhnou, nezaseknou se o kamínky a ďolíky, nikam nezapadnou. Uřídíte jednou rukou, dostanete se všude možně. Do košíku narvete všechno možné. Později koupíte lehké golfky nebo jste-li maniaci do kočárků lehký sporťáček. Jak se vám bude chtít. Ale není problém využívat Magnum přes rok - tedy déle než golfky. Líbí? 😀 😀 😉

bibet
autor
1. říj 2008

Tak to jsem moc ráda 🙂 . Podobnou chválu na něj pěl prodávající s tím, že ho má doma a taky naprosto spokojen. Malej sporťák už máme v zásobě taky, takže vše ok😉. Taky jsem nadšená z košíku, přijde mi, že dneska dělají ty košíky jednak hadrový nebo plastový a nic do toho člověk nedá. Jj, tak už se těším až se nám to narodí a budem drandit 😲 . Díky za odpověď 😉

tereziep
9. pro 2008

Ahoj, taky se připojím ke chvále. Jezdím s ním cca 4,5 měsíce a malá je spokojená. Je to krásnej, lehkej a hlavně velkej kočár. Teď má malá cca 70 cm a do klasického hlubokého už by se mi s pytlem nevešla. Ty se dělají max. 78 cm. Tady je v pohohě i s pytlem a ještě stále máme hygienickou vložku. Tu ještě můžeme vyndat a pak bude mít k dobru ještě pár centimetrů. Kdybych měla kupovat kočár znovu, šla bych do něj. Jen se mi moc nelíbí ta letošní kolekce barev.

miri9
10. pro 2008

mně se právě začal líbit až letos, viuděla jsem v Praze tu čoko modrou a vínovou a jsou super, jen nevím, jestli není lepší klasická korbička na začátek.....ještě ho musím detailně prozkoumat, ale líbil se mi, takže kdo s ním má zkušenost, jezdit po zpevněných lesních cestách s ním není problém??? 😉

fia
10. pro 2008

Ahojte mamičky, na Inglesinu Magnum som čítala viacero len pozitívnych ohlasov. Aj mne sa už začína pozdávať, ale rada by som si ju niekde pozrela naživo. Viete mi poradiť, kde na Slovensku ho dostať kúpiť? Alebo, že by bolo výhodnejšie kúpiť ho v Čechách?

denisab32
11. pro 2008

Magnum patrí aj medzi mojich favoritov 😉 Ceny myslím porovnateľné u nás ako aj v Čechách, nakoľko je iba jeden dovozca pre oba štáty...

Fia, zoznam predajcov je tu: http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/

tereziep
11. pro 2008

Ahoj, jak už jsem psala Inglesina je supr. Miri k té tvé obavě kvůli hluboké korbičce - neměj žádnou. Pokud by jsi chtěla Inglesinu Magnum tak je zbytečné kupovat klasickou hlubokou korbu. Když je mimčo malé tak madlo máš v nožičkách a nánožník ti kočárek uzavře tak, že ze sedačky je rázem hluboká korba. No a ještě můžeš koupit hygienickou vložku a tím vlastně uděláš dokonalou iluzi hluboké korby a četla jsem, že se dá sehnat i madrace. Moje malá je v něm od narození a to mám letní miminko. Ze začátku jsem jí tam měla v zavinovačce a později když byli horka tak jen ležena na plence. Zatím jsem jela s kočárkem jen jednou po lesní cestě a bylo to docela dobrý - i po louce to šlo. Jo četla jsem docela dost debat, když jsem se rozhodovala jaký kočárek koupit. Všechny se schodli, že je to supr kočárek. Záleží hlavně na tobě co od kočárku očekáváš. Všude vidím jen kočárky Jané nebo X-lander či quiny. Já bych neměnila. Malá je spokojená - měla jsem nožnost vozit kočárek bebecar a byl to děs - teda o proti tomu mému. Připadal mi horzně těžký. Hlavně Inglesina myslí na pohodlí miminka. Vem si jak jsou dnešní kočárky malé. Koupila jsem jí hlavně proto, abych nemusela mimčo dávat už ve 4 měsících do sportovního kočárku - já i manžel jsem docela vysoký a tak byl předpoklad, že i mimčo bude velké. Taky jsem měla strach, jaký bude jako hluboký - hlavně v zimně. Malá je ale v pohodě. Koukni na další diskuse

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

lucijja
3. led 2009

Ahoj, ja som si priniesla Inglesinu z CR, manzel je cech a jeho sestra ma siet kojeneckych predajni. Zatial som len cakatelka, takze skusenosti nemam, ale kociar je velmi chvaleny a zatial sa mi velmi paci. Mam ho v plnej vybave v olivovej farbe, ktora je zo sezony 2009, je naozaj krasny...

evulebobule
3. led 2009

Taky se mi tenhle kočárek moc líbí. Určitě pořídíme 🙂

fia
5. led 2009

Ahoj lucijja, mohla by si povedať, koľko Ťa vyšiel kočík v Čechách, a ešte aj, čo je v plnej výbave. Ja som tiež čakateľka, babenko budeme mať v máji. ďakujem. fia

susik77
5. led 2009

super kocik, my sme kupov. aj s autosedackou+plastenka+taska+ moskytiera cez www.detskyraj.cz. vyslo nas to v r. 2007 na 16600 Kc

tereziep
5. led 2009

My jsem ho loni koupili za cca 17500 Kč - v ceně byl kočár + autosedačka + moskytiera + taška + hygienická vložka + základna do auta na autosedačku. Kočárek sám o sobě stál 12000 Kč. Pokud nechceš vyslověně novou kolekci - dají se sehnat kočárky loňských barev levněji. Mě se právě nelíbili barvy roku 2007. Jinak se dají pak sehnat i kolem 9000 Kč.

lucijja
5. led 2009

ahoj fia,

plna vybava znamena kociar, autosedacka, plastenka, taska, sietka, taka biela opratelna vypln, matracka a plachticka. Ale bohuzial neviem ti povedat cenu, pretoze my sme platili len autosedacku a zvysok nam darovali svokrovci a svagrova, ktora ich predava. Ale kedze ich predava mozem ti zistit presne ceny ak mas zaujem. Ako hovorim, ja mam kocik z novej sezony, ktora sa na SK este nepredava a v cechach len od dnes, ale vlanajsie farby su lacnejsie ako vravi tereziep.

yanna.o
5. led 2009

Loňská kolekce se dá sehnat za 9 až 10 tisíc za samotný kočárek, který jinak stojí kolem 12 tisíc. Já ke kočárku koupila vložku, matraci a autosedačku se základnou a pláštěnku. Tašku jsem vzala Emitex, ale nevyužila jsem. Všechno házím do košíku. Využívám ji až teď v zimě, kdy je mokro, bahno.. tak aby se mi neušpinily věci. Kolekce 07 má výhodu v daleko lepším (mnohem větším) odvětráním boudy, které se dá zakrýt zapnutím zipu. Také má jinak šitý nánožník, který po stranách není tak krytý, takže po rozepnutí zipů lze odvětrávat "korbičku" po stranách, když se mimčo paří, ale není počasí na to ho odkrýt úplně. Kolekce 08 už je jiná. Vzhledově stejná jako 09, jen u 09 už necvaká bouda při sklápění. K těm cenám ještě.. stačí zadat do vyhledávače "hygienická vložka", "antialergická matrace", "autosedačka inglesina huggy se základnou" a vyjedou stránky českých eshopů s příslušnými cenami. Já Magnum považuji za nejlepší kočárek vůbec 😅 😀 😉

Krásně houpe, takže jízda je naprosto komfortní. Košík je super. Je praktický, dá se větrat, polohovat, bouda lze sklopit dopředu, madlo je polohovatelné a dobře se s ním kočár ovládá. Je lehký, ovládat se dá jednou rukou. Nebo žádnou. Teď v zimě má obě ruce v kapse, jen do něj trochu strkám bundou a on tak nějak jede sám. Vypadá pěkně. A to houpání je fakt bezva, lepší než sebelépe odpružený kočár. Ergo Bike je přeci jen volně , kdežto nehoupací kočárky jsou v přímém kontaktu s terénem, takže na určitých úsecích je znát rozdíl. Ergo Bike je super podvozek a taky je fajn, že se dá jednoduše přehazovat korba i autosedačka. Jen cvaknutím. Úplně jednoduše a dobře se na dané místo strefuje a i se to při přehazování vcelku dobře drží v ruce. Viděla jsem několik různých kočárů a tam to přehazování bylo celkem komplikované. Mám i golfky, ale vůbec je nevyužívám. Je to k vzteku. A to jsem vybrala ty bytelnější s většími koly atd. I ve městě se mi s nimi jezdí hůř. Takže zas tahám Magnuma. Golfky jedině kvůli místu v kufru nebo do obchoďáku mezi úzké regály a na nějaké opakované neustálé nastupování a vystupování dítěte.. třeba v zoo..

yanna.o
5. led 2009

Ještě k té výbavě. V základní ceně kočárku není nic jiného než kočárek. Pláštěnka, matrace, vnitřní pratelná hygienická vložka (potah kočárku je také pratelný, ale já myslím tu bílou vložku, co uzavře vnitřní prostor kočárku), autosedačka, taška na kočárek, síťka proti hmyzu a nevím, co ještě.. se musí koupit zvlášť originál nebo od jiného výrobce dle vlastního uvážení.

yanna.o
5. led 2009

miri9, ještě odpovím na tvůj dotaz. S Inglesinou Magnum na podvozku Ergo Bike (tedy tom houpacím, pak je ještě nehoupací allum s možností odaretování kol) není problém jezdit na nezpevněných cestách. Já už s ním jezdím rok a půl a počítám, že tak do půl roka nebudu skoro potřebovat žádný kočár. V létě, když nám byl rok, tak jsme stejně akorát někam dojeli a tam jsme lítali, na trávníku, louce.. už se tolik nespalo v kočáru. Podvozek je snad nezničitelný, to mi můžeš věřit, protože takové kapky, jaké jsem mu dávala já, kočárku hned tak někdo nedává. Jezdili jsme v bahně, sněhu, po kamenech, po drnech, přes klacky, a to denně!! Kolikrát s párkilovou zátěží v košíku. Já nikdy neřešila, kudy jedu. Jako teď s golfkama, to je hrůza. Pořád dávám pozor, kde nejlépe sjet z chodníku, kde jsou menší hrboly, kde je louže, na jezdící schody se mi hůř nastupuje i hůř jede, hůř se mi to drží, navíc si nemůžu měnit směr sedačky, na většinu míst, na která jsem denně jezdila, s goflkama nemůžu ani ve snu. Nidky jsem nemusela moc přemýšlet, jestli někam můžu vjet nebo ne. Prostě jsem jela. S golfáčema se musím soustředit furt, košík mají malý, je to fakt děs běs. A blbě se ovládají. S odaretovanýma kolama je musím furt směrovat, musím je držet a pořád srovnávat. Blbě se přizvedávají. Jedině snad, že je vynesu do schodů i s dítětem a že v kufru jsou menší a při tlačení do kopce lehčí a jsou lepší do zoo, když je sucho, když dítě furt vyndaváte a zandaváte a nedáváte do fusaku. S golfkami jsem se divila, o co všechno se zaseknu. O takovou malou škvíru v chodníku třeba.. Ke kleci se zvířátkama jsem se nemohla dostat přes trochu hrbolatý beton. Kolečka jsou malá, tvrdá, otáčecí. Takže to drncá a zasekává se to každou chvíli. Terén je pro ně asi všechno, co není obchoďák.. 😅 Podvozek Ergo Bike mi stál venku rok a čtvrt nonostop!! a je i přes to náročné a hrozné zacházení bez poruchy.

tereziep
5. led 2009

O víkendu jsem potkala jednu kamarádku a ta se mi ptala, jak mi malá spí v kočárku. Ona má 1,5 roků starou holčičku a ta jí první půl rok v kočárku brečela. Tvrdila mi, že je to tím, že neviděla. Když si pak sedla a viděla, tak už v kočárku nebrečela. Myslím, že se jí tam nelíbílo. Ona si koupila sportovní kombinaci. Někde jsem četla, že malé děti do půl roku mají být v hlubokém houpacím kočárku. Je to zdůvodu toho, že 9 měsíců je nosíme v břišku a tam vlastně plavou ve vodě a ta tlumí chůzy. Malá je v Inglesině maximálně spokojená. Nikdy se mi nestalo, že když jí položím do kočárku, že by plakala. Naopak, usne mi tam ještě než vyjedu ven. To na chalupě mám kočáre cca 15 let starý a tam mi brečela, tak jsem musel vozit její kočárek. Na další mimčo kupuji nějakou starší inglesinu. Myslím, že i stará je docela dobrá.

baarca
7. led 2009

Ahoj, také mám vybranou Inglesinu Magnum. Jelikož se nám mimčo narodí v květnu, určitě využijeme odvětrávání korbičky. Tak jsem se chtěla zeptat, zda je tedy opravdu lepší koupit kolekci 2007 než 2008. Chceme tmavě modrý a ten mají v obou kolekcích, takže si vyberu.

yanna.o
7. led 2009

baarco, já nemohu posoudit aktuální modely, se kterými nejezdím. Mám kolekci 06, která je stejná jako 07. Nové kolekce se liší střihem nánožníku (víc kryje z boků a nějak jinak se asi otevírá - nevím, neznám) a velikostí větrací síťky. Dle mého názoru je větší větrání lepší nejen v létě, ale kdykoliv, kdy se mimčo začne v kočárku potit, protože korbičku si rychle zadýchá a s nižší venkovní teplotou bývá více oblečené a přikryté. Dávám ti odkaz na fotky, kde je vidět ta starší kolekce a ty to můžeš porovnat v krámě, kde si změny v kolekci 08 a 09 pořádně prohlédneš. http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/

Mně se narodilo mimčo v létě, v lednu mu bylo půl roku a lezlo nebo nějak začínalo lézt, další léto mu byl rok a začínalo chodit a teď mu je skoro rok a půl a lítá, jezdí na klouzačce po zadečku, po bříšku, sám si na ní vyleze, i na velkou pro velký děti. Takže to budeš mít podobný a souvisí s tím i vytížení kočárku. No ještě samozřejmě záleží na tom, kde kdo bydlí, zda má auto atp. 😉

lucijja
7. led 2009

ahojte,
ja mam inglesinu magnum kolekciu 09, ak bude treba niekomu tak mozem nafotit detaily a poslat. 🙂

tereziep
8. led 2009

Ahoj, já mám kolekce 08. Větrání jsem moc nepoužívala. Malá se mi narodila v červenci a to byli ty tropické dny a tak jsem chodili ven až večer nebo bzro ráno. Když už jsem byli odpoledne tak malá byla ve stínu. No a když už jsem to používala, tak si myslím, že to stačilo. Většina hlubokých kočárků to nemá. Rozdíl v nánožníku je takový, že u kolekce 08 se odepne hořejšek - takže vlastně zůstane jen kolem kočárku a vytvoří klasický hluboký kočárek. Když jsem tam měla hygienickou vložku, tak nikdo nepoznal, že je to sportovní kočárek. Na léto je to asi prektičtější. Netaháš sebou celý nánožník. Mě to vyhovovalo.

yanna.o
8. led 2009

Jo, tak to bude asi o tom, že pokud možnost je, využívá se, pokud není, nechybí to a člověk využívá to, co je a je spokojený. 🙂
Já ten nánožník zarolovala k nohám. Nevím, jestli to jde u toho letošního. Právě jsem ho buď zarolovala a bylo to jak otevřená korbička nebo jsem ho jen porozepnula po stranách, když bylo uvnitř moc vedro. Nemusela jsem ho odepínat a vozit třeba v košíku, jen jsem si ho takhle upravovala podle potřeby. Větrání jsem využila maximálně. Nemusela jsem sklápět boudu, takže mimču nesvítilo do očí, ale zároveň tam proudil vzduch. Měla jsem to větrání úplně otevřené už první den při odchodu z porodnice, kdy bylo asi 35 stupňů. To léto byly asi týden hrozný hice. A vůbec skoro celé léto bylo horké. V létě nebo v dusnu se z korbičky raz dva stane trochu skleník. To odvětrání u kolkce 07 a všech starších se dá ohrnout jen trochu nebo úplně. Pootevírání nánožníku i odvětrání boudy jsem využívala i na podzim a na jaře, kdy se doslova každou minutu měnilo počasí - poprchávalo, foukal vítr, pak zas nefoukal a vylezlo slunce, které na jaře má velkou sílu. Nebo jsme vyšli nabalení, protože byla zima a za hodinu najednou bylo horko atp. Já kdybych dneska měla takto volit, tak pokud bych narazila na výprodej, vzala bych starší kolekci. Bylo to lepší a nechápu, proč to zrušili. Ale to se nedá nic dělat. I tak je Magnum super kočár 😉
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#a1...
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#he... - tohle je focené na jaře - někdy v březnu
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#a1...
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#a1...
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/#a1...

yanna.o
8. led 2009

hm.. tak většina odkazů se neprolinkovala až do konce 😠 , tak prosím klasicky zkopírovat do adresováho pole prohlížeče 😖

baca
8. led 2009

Ahoj holky, Inglesina je moje láska už od té doby, co plánujme mimčo. Chci se zeptat těch, co mají kočárek v kombinaci s bílou nebo světlou barvou, jestli se moc nešpiní. V letošní kolekci je většina kočárků kombinovaná se světlou. ☹ 🙂

yanna.o
8. led 2009

baco, v zimě jsem jezdila kolem náklaďáků po rozježděném blátě. Občas mě nějaký ohodil. Nejvíc zablácená byla kola a středy. Nahoru to moc nedocáklo, ale taky se stalo. Když to uschnulo, tak jsem to prostě ošmrdlala rukou. Nikdy ten potah nevypadal nijak špinavě. A když už těch šmouh bylo víc, tak jsem ho vyprala a byl zas jak nový. Barvu mám červenou a bílou (nebo takový nějaký odstín to je). Červená dosud nevyšisovala. Jezdila jsem na slunci, když poprchávalo i posněhávalo. 😉

lenecka
10. led 2009

Yanni, diky moc za ty odkazy na fotky. Nemam moznost kocar videt v realu a po tomhle jsem vylozene prahla. Jeste jednou DIK!!!!!!!!!!!!

llucinka
14. led 2009

baco: Toho se vůbec neboj, je to jak píše yanna, u nás taky nic nevypadal ušmudlaně, nebo špinavě. Něco opravdu jde sundat hned jak to uschne a já ho zatím prala dvakrát. Máme ho od 09/2007. Takže si myslím super.

yanna.o
14. led 2009

Zrovna jsem byla v kavárně, kde je vstup užší než doma u klasických bytových dveří. Já otevřela, vjela dovnitř, zaparkovala. Bylo to tip ťop, ale v pohodě jsem projela. Všichni ostatní si museli otevírat druhé křídlo a pak ho za sebou zas zavírat. Trojkolky (Jané, Cortina) a i nějaké čtyřkolky, co tam byly. Proč se omezovat? 😉 Stejně jako s aretací - odaretovávat a pak zas na hrbolech aretovat. Já si jezdím kudy chci, s kočárem se nenadřu, projedu všude. A mezi dveřmi nemusím sundavat kolečko nebo si otevírat druhé křídlo. Do nákupního koše naložím kde co a můžu to tam v pohodě házet, protože je dokonale přístupný. Měnit směr korby můžu jedním cvaknutím a záda si polohuju za jízdy dle potřeby. Potah je kvalitní, větrání to má atd. Výborně se ovládá, má dobré těžiště, není těžký. Navíc je dobře odpružený a k tomu houpací, takže jízda pro dítě pohodlná, korbička/sedačka taktéž dostatečně prostorná, polohovatelná. Já bych do něj fakt šla znovu. Jsem s ním opravdu spokojená. Mému stylu života a procházek vyhovuje zcela. I v přírodě, i ve městě.

yanna.o
14. led 2009

Jo, s tím košem.. to už jsem taky viděla, jak v krámě před kasou položila paní balík plín a nějaký další věci na zem a pak to postupně strkala do košíku. Někdo dokonce odendavá celou korbu, aby se tam dostal. Já nevím, jak bych se musela s tím kočárem nějak víc omezovat, něco štelovat, upravovat.. , tak by mě to prostě otravovalo.. To samé platí pro dítě. Proč by mělo ležet/sedět v nějakém designovém nepraktickém kočáru.. 😒 Ačkoliv zrovna Inglesina je celkem pěkná 😉 😀

artepeli
18. únor 2009

Ahoj, pouzivate do Inglesiny fusak? Budu mit breznove mimco a jsem na vazkach, jestli je treba to kupovat, nebo jestli staci jenom ta hygienicka vlozka+deka. POkud mate fusak, jaky jste kupovaly? Je dobra volba primo Inglesinacky?