Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

astrane
3. čer 2009

No a na doma,třeba do předsíně to bude to samý....já taky raději po kočárku zametu a setřu,než se mordovat s nějakým návlekem 😝 ale pokud bys je chtěla,tak kola to má stejný jako 99% všech kočárků s nafukovacíma kolama-je to jeden průměr(nemám teda inglesinu,ale co jsem viděla a porovnávala,tak je to fakt to samý,neboj 😉 ),takže univerzál na nafukovací kola bude určitě sedět

luccii
3. čer 2009

yanna, diky moc 🙂
ja ty navleky chci ne do auta, ale na doma, protoze kocarek chci parkovat v obyvaku, v chodbe je desne malo mista

luccii
3. čer 2009

astrane, to ja radsi nandam navleky, nez kazdy den vytirat 😅

astrane
3. čer 2009

No já k tomu mám ještě dva psy a staršího syna,takže to beru všechno jedním vrzem... 😉 😀 A to když přijde zvenku a projde domem,tak už to návleky nezachrání🙂
A taky každýmu vyhovuje něco jinýho...klidně to zkus a uvidíš,třeba se ti to fakt osvědčí 🙂
a kola jsou opravdu standart nafukovací,takže toho se nemusíš bát

artepeli
5. čer 2009

Caues, vozite s sebou nahradni dusi? Respektive mate ji vubec? Vcera, kdesi daleko od domova, takovy zvuk jak kdybych pichla, tak mi celkem zatrnulo... 😖 Ale koukala jsem dneska na internet a nahradni dusi jsem nasla jenom v jednom obchode, coz mi je divne.

tereziep
5. čer 2009

luccii - tak já bych teda kolečka raději umyla. Když bude sucho tak to bude dobrý - to budou kolečka jen od prachu, ale pokud bude pršet nebo bude sních, tak ti návleky asi moc nepomůžou. Myslím si, že se promočí.
Já teda kočárek měla ve sklepě, ale mamka, když jsem byla malá ho měla v chodbě a pokaždé, když přijela z venku, tak kolečka na chodbě před bytem umyla a teprve pak kočárek dala dovnitř.
Nedovedu si představit, že mi kočárek stojí v obýváku. Jsme docela ráda, že ho můžu mít ve sklepě.
artepeli - já jsem sebou vozila jenom pumpičku - manža mi ji dal do košíku a já ji nějak nevyndavala. No a pokud by jsi píchla, tak nevím jak ty, ale já bych stejně neuměla duši vyměnit. To bych musela sebou vozit náhradní kolečko. Jinak jsem s kočárkem jezdila 10 měsíců a max. 3x jsem dofukovali. Kolečka byli supr.

misule82
6. čer 2009

Holky prosím o radu. Původně jsem měla vybranou inglesinu, i jsem si ji vyzkoušela a perfektně mi sedla do ruky, ale bojím se sporťáku.... Začala jsem uvažovat ještě o jané nomad, je sice dražší, ale má lepší sporťák..... Tak jsem teď úplně vedle, jaký kočárek pořídit, přece jenom nejsou nejlevnější. Co byste poradily?

tereziep
8. čer 2009

Misule - záleží na tom co preferuješ. Já jsem chtěla houpací kočárek na malé mimčo a inglesina byla supr. Jako sportovní je to trochu horší. My měli problém s délkou lůžka. Malá má v 10 měsících 80 cm a už se tam skoro nevejde. Tak jsem koupila sportovní. Ale nalituji. Ten kočárek od jané je na golfovém podvozku a pro mimčo by mě nevyhovoval. Teď se v tom utvrzuji. Sporťák nemám sice na tomto typu podvozku, ale je tvrdej a nehoupe. Osobně bych ho na mimčo nepoužívala - jen v případě nouze. Prostě si myslím, že houpací je lepší. No a pokud nebudeš mít moc dlouhý mimčo tak ti v inglesině vydrží klidně do 1,5 roku a pak můžeš koupit golfky nebo sportovní kočárek a budeš na stejné ceně, jako by jsi koupila kočárek od Jané. Mě ty dva kočárky - inglesina kočárek + autosedačka + taška + vložka + sportovní kočárek - vyšli skoro stejně jako komplet od Jané. Já bych šla znovu do inglesiny. Mě se prostě nelíbí nehoupací kočárky na malé děti. Ono je to vždy něco za něco. Buď budeš mít supr hluboký a horší sportovní kočárek nebo naopak. Já si osobně myslím, že pro malé mimčo je pohodlnější houpací podvozek - hlavně ti krásně usne.
No a jak jsi napsala - jané má lepší sporťák, ale daleko horší hluboký. No a ze skušeností vím, že v kočárku je mimčo nejvíc jako malé. Čím je starší, tím je v kočárku méně.
Já osobně bych ti radila koupit inglesinu. No a potom uvidíš. Třeba ti bude vyhovovat a pak opravdu koupíš jenom golfky. Já to skoro oplakala, že jsem se jí musela vzdát. Prostě už v ní nemůže malá spát. Na sezení by šla, ale na spaní už ne. No a my tam právě spíme.

yanna.o
9. čer 2009

misule, souhlasím s tereziep. Vždy máš možnost vybrat lepší hluboký (houpací) a horší sporťák nebo naopak. Ale je fakt, že ten kočár využiješ nejvíce v prvním roce a pak už to není tak horký, když dítě začne chodit (cca 10 až 15 měsíců, někdo trochu dřív, někdo ještě později, v průměru tak kolem roku). Až začne chodit, běhat, tak už tě může obtěžovat tahat větší kočár, třeba ti bude vadit v kufru apod. a jako většina koupíš golfáčky. O Jané Nomád jsem uvažovala až později, kdy jsem rozmýšlela, zda koupit golfky, sporťák nebo golfosporťák - což je právě Nomád. Sporťák jsem nevzala, protože bych si skladností ani váhově nepomohla. Já totiž často jezdím autem nebo do kopce, tak proto. Golfosporťák Nomád se mi líbil, protože je na potěžkání podobně těžký jako těžší golfky, ale je prostornější a mnohem lépe ovladatelný než typické golfky, protože má spojenou rukojeť a lepší těžiště (gofky mají moc krátké a kolmé rukojeti). Nakonec jsem vzala ale právě golfky, protože jsou skladnější a menší. Skládáš je do deštníku, Nomád na placku (i s textilem). Zabere stejně místa jako podvozek Ergo Bike od Inglesiny. Pro malé mimi bych ho nebrala, je to tvrdší jízda (menší negumová méně odpružená kolečka a malá krátká korba a následně sporťák jen po směru -druhé dva body platí i pro Slalom). Pro starší dítě už ano. Já rozhodovala mj. také mezi Jané Slalom (ten má velká gumová kola, je o něco těžší než Nomád, ale je malinko lehčí než Inglesina a taktéž se skvěle ovládá) a Inglesinou Magnum. Vyhrála Inglesina, protože má houpací podvozek, který nejen že houpe, ale skvěle tlumí nerovnosti, má velký, snadno udržovatelný a úplně přístupný košík, lze otáčet po a proti směru jízdy jednoduchým cvaknutím (v obou směrech se dobře ovládá) a nemá pevné nožky, takže když je mimčo obřík nebo je starší, tak se pořád vejde a většímu budou třeba kousek přečuhovat. Nám pak přečuhovaly, ale to už začínalo ťapací období a léto (11 měsíců). Taky je supr, že má polohovací záda, takže napolohuješ kdykoliv za jízdy dle potřeby a neskladuješ doma korbu a sporťák zvlášť (ač u Nomáda a Slaloma jde jen o textil). Ovládá se snadno i bez otočných kol, protože je lehká a má dobré těžiště. Jané mají také dobré těžšitě a supr váhu a navíc mají otočná kola, takže mezi regály a při otáčení kolem své osy je to perfektní, u kojence je to jedno při jízdě někde venku, rozdíl bude u staršího dítěte, kdy jané ¨je lépe ovladatelné než houpací inglesina. Ale neovladatelná není, jednou rukou uřídím i s rok a půl starým dítětem. Já kupovala golfky až v roce a půl a do té doby jsme opravdu denně jezdili terénem a po kopcích. Ono záleží, kde žiješ, po čem budeš jezdit. Do terénu, který jsem jezdila já, je stopro lepší čtyřkolka bez otočných kol, ale víš co.. zvládla bych to i s Janéčkem. Jen by to víc drncalo. Jo a ještě jedna věc, s podvozkem Ergo Bike projedeš všemi dveřmi, aniž bys musela otevírat druhé křídlo nebo sundavat kolečko.

yanna.o
9. čer 2009

Ale zeptej se i v diskuzi o Janéčkách, taky mají svá plus a já nechodila moc mezi lidi, samá příroda.. Ve městě je to taky víc jedno, máš větší možnost volby mezi těmi kočárky. No a je to i o povaze. Někdo prostě žije, baví se mezi lidma, furt někde trajdá po návštěvách a jezdí jen po městských chodnících a jen krátké úseky a tak.. Takovým lidem může být jedno ,že mimčo bude ve sporťáku od 4 - 6 měsíců, protože si zvykne.. nevím, tak může někdo uvažovat.. Jiný zas řekne, že s mimčem rád komunikuje a chce na něj vidět i v roce věku a to je pak dobrý, když jde měnit směr sedačky/korbičky.. Taky kvůli počasí, když třeba fouká a svítí slunce a jede se dlouho jedním směrem.

artepeli
9. čer 2009

Teda Yanno, to bylo naprosto vycerpavajici! Rozhodovala jsem se taky mezi Inglesinou a Jane, ale takhle dukladnou analyzu jsem si teda neudelala 😨 A co ze to teda nakonec mas za golfky??

aponchie
9. čer 2009

ahoj..mam inglesinu vittorii sice,ale je to suprovej kocar..jsem rada,ze mam houpaci kocarek a ne ginglaci ze stran na stranu..nicmene ..vymenoval jste nekdo pruziny uz?chci si je objednat pac se mi zda ze jedna pruzina je asi nejak vyglojdana a kocarek je mirnounce naklonen na jednu stranu..nic jineho to bejt nemuze dle me..

misule82
10. čer 2009

holky díky za informace 🙂 zatím u mě vede inglesina, ale musím se poradit s manželem

artepeli a co ty jsi si vybrala? jané nebo inglesinu?

peta3
10. čer 2009

misule, koukám, že budete taky srpňátka - já jsem si už Inglesinu objednala přes net - koncem května. Je to set s taškou, hyg. vložkou, moskytiérou a pláštěnkou. Už se strašně těšim, až dorazí. A u manžela prošla vpohodě. Tak u vás snad taky, ať se ty srpňátka krásně povozí 😀

tereziep
10. čer 2009

misule, musíš na manžela zapůsobit. Ten můj ji taky nechtěl, ale argumenty byli silnější. My máme červencové a tak jsem mu řekla, že chci velkej kočárek na zimu, že bych ho mohla mít i na 1,5 roku staré dítě. No a tak jsem ho koupili, ale realita byla trochu jiná. Mimčo vyrostlo trochu víc a tak jsem museli koupit delší sportovní. Ale peněz nelituji. Schovám ho na druhé. Je to fakt surp kočárek. Myslím, že mezi klasickýma patři mezi špičku. Teda hlavně ta značka. Je tu přímá úměra mezi kvalitou a financema. Některé stejně kvalitní jsou třeba i o 50-90 % dražší.

artepeli
10. čer 2009

Mischule - jasne ze vyhrala Ingesina 😉 A jsem za to moc rada. Sice se rika, ze to je kocarek hlavne do terenu, ale ja jsem v Praze a i na tech kostkach ocenuju vyborne odpruzeni a houpani, a hlavne jak je lehoucky. Co jsem tlacila kocarek kamaradky, mam neporovnatelne lepsi. Jo a nase pidalka ma ted dva a pul mesice a uz mi prijde, ze ji zacina byt kocarek celkem plny - nevim, jak to musi vypadat v mensich korbickach, tam aby ty decka snad lezely bez moznosti pohnuti..

misule82
10. čer 2009

no holky už jsem skoro úplně přesvědčená, že to bude inglesina 😉 i jsme si jí zkoušeli v jednom krámě a krásně se mi s ní jezdilo 🙂 a manžel je s ní už myslím smířenej, akorát ho děsí peníze, který budeme dávat ještě za sporťák, ale nějak bude 🙂

tereziep
11. čer 2009

misule uvidíš, třeba nebudete mít zas tak velký dítě a inglesinu využiješ i 1,5roku. No a pak můžeš koupit jenom golfky. Stejně děti tak kolem toho 1,5 roku se pomalu učí chodti a v kočárku být nechtějí. My jsem ze sporťákem tak trochu vyjímaka. Malá je opravdu dlouhá a prostě jsem neslesla, že když spinlká, tak má hlavičku až úplně nahoře a nožičky jí začínají vyset z kočárku. Tak jsem byli nuseni koupit sporťák. Jinak vidím tady pár maminek, co vozí mimčo v inglesině do toho 1,5 roku i třeba v peg peregu - se sportovní sedačkou. Můžu ti říct, že jsem byla dost nešťastná, když jsem si kupovala sporťák. Mrzí mě, že inglesina nedělá také klasické sporťáky s přehazovací rukojetí a lůžkem přes 90 cm. Do toho bych šla bezváhání, ale ty golfosporťáky nejsou pro mě. Chci na malou ještě pár měsíců vidět.

yanna.o
11. čer 2009

artepeli, to jsou základní rozdíly mezi těma kočárama, jsou to 2 úplně jiný typy. Jané je sportovní kočárek, ke kterému lze dokoupit korbička. Inglesina Magnum je houpací klasika (ale na gumových kolech a s odpružením), ke které je 2 v 1 korbička kdykoliv přestavitelná na sedačku.
Já nakonec vzala golfky knorr eagle. Stojí 3 a půl až 4 a pů (jak kde), takže levný. Typově i váhově srovnatelný s Inglesina Zippy. Provedení podvozku stejné, tam opravdu nevidím rozdíl v ničem. I skládání je snadné. Horší provedení je v designu (ten je trochu mimo 😅) a materiálu. Inglesina je kvalitnější a taky dražší. Mně na ní vadilo, že je moc úzká (Zippy), to se fakt nedalo. Já knorr vzala, protože jim jdou sklopit záda a hlavně malému perfektně sednou. Má krásně opřené nohy o opěrku nožiček, může se držet madla, stoupat si, předklánět se, nepodjede mi pod madlem, protože tam je takový pruh textilu kolem toho madla, takže ani nekšíruju a boudičku má překlopnou dopředu stejně jako magnum. Jen mi vadí menší košík a že pokaždý, když je rozložím, tak se mi odpojí bouda na jedný straně od konstrukce, já je totiž skládám asi 50x denně, protože furt jezdím autem 😀

I inglesinu jsem vybrala kvůli pohodlí pro mimčo. A pokud jde o mě, tak proto, že jí snadno uřídím (oproti různým jiným levným i drahým celkem těžkým kočárům).

terez, to je fakt, že Inglesina dělá jen golfky a pak houpací kočáry a pak ještě mají ten podvozek allum no..
nic moc. Nám ty nožičky pak taky přesahovaly, já nemám drobné dítě, ale nemám ani obříka.. Jenže malý od tý doby, co začal ťapat v tom roce, tak v kočáru míň a míň spal a pak to byla a stále je už jen výjimka, že mi usne v kočáru venku. To čumí, kde co lítá a nespí 😅 Takže ono záleží i na tomhle a to je na dítěti a to nikdo nemůže odhadnout předem. Záleží hlavně taky na tom životním stylu, jestli má někdo stereotypní procházky, tak to dítě pak usne i jako starší asi.

mia4
9. črc 2009

Ahoj holky,

potřebuju poradit. Mám možnost mít hluboký kočárek model r. 2007 Inglesia Magnum i s "vajíčkem" za 5000,-Kč (od příbuzných, kteří umí s takovýma věcma zacházet a kočárek vypadá krásně jako nový) a nebo bych si koupila Roan (protože jsem slyšela, že je výborný), ale to za plnou cenu a ještě bych si k tomu tu sedačku musela dokoupit. Tak co myslíte Inglesia nebo Roan??? 😖

tereziep
9. črc 2009

Ahoj mia,
já bych šla do inglesiny. Sice jsem ji používala jenom do 10 měs., protože malá byla hodně velká a už se mi tam na spaní nevšla - koukali ji nožičky. Jinak jsem vozila oba kočárky - jsou dobrý. Rozdíl je v tom, že inglesina se podstatně lépe skládat, skladuješ jenom jedno korbičku. U roanu máš zvlášť hlubokou korbu a zvlášť sportvní sedačku. Jediné plus u roanu je, že sportovní sedačka je níž než hluboká korba. Jinak pokud chceš na roan dát autosedačku, musíš použít adaptér. To u inglesíny není. Pokud je kočárek hezky tak bych do něj šla. Já osobně jsem původně chtěla roan, ale díky tomu, že jsem viděla jak ho sestra pracně sama rve do auta, protože se blbě rozkládá a skládá - když ho rozložila, tak se jí vždy špatně nasadila korba na podvozek, tak vyhrála inglesina. Skládání je fakt surp vychytaný.

mia4
9. črc 2009

Díky za radu, pročítala jsem ještě net a vypadá to, že vyhraje Inglesina 😀

yanna.o
9. črc 2009

mia, jestli ten kočárek nijak nerasili a vypadá pěkně, tak jdi do něj, i když je ojetý. Do Roanu bych šla jen z finančních důvodů, kdybych musela šetřit. Je to dobrý kočárek, co jsem tak četla, maminky jsou spokojené v podstatě z podobných důvodů jako s Inglesinou, jenže Inglesina je trochu lehčí, je vymakanější, designově taky. Skládá se velmi jednoduše, nacvakávání je také je nakliknout a vycvaknout, madlo - rukojeť jde víc polohovat než u Roanu. Kolekce 2007 Inglesiny je podle mého lepší než kolekce novější proto, že má zakrývatelné větrání v boudě, které je velké a má tvar půlměsíce (přes celou boudu). Nově je tam jen malý čtvereček a ještě blbě zakrytý. Na kolekci 09 je lepší to, že necvaká bouda při sklápění.
U Inglesiny oproti roanu skladuješ jen jednu věc. U Roanu je to (opravdu prostorná) korba a sedačka je zvlášť. U Inglesiny polohuješ záda, vlastně jí můžeš přepolohovat na sedačku. Dojem korbičky se vytvoří zapnutím nánožníku, který ze všech stran dobře přiléhá a kryje. Je tam normálně teplo. A tím že nejsou pevné nožičky je tam vůle pro rostoucí dítě. KOčárek se nejvíc zatíží v prvním roce, kdy se jezdí častěji a déle a pak se kupují golfky nebo golfosporťáky. Inglesina Magnum je přesně pro to přechodné období od kočáru ke golfkám. Sedačka lze nacvaknout po a proti směru asi jednodušeji než u Roanu, ač tam nevím přesně, jak to je. Já to využívala dost často, přecvakla jsem i s dítětem nebo před vyjetím, když jsem malého vypustila na trávník během procházky. A mohla jsem si s ním povídat ještě v roce a půl čelem ke mně. Pak jsem pořídila golfky. Měla jsem celkem Magnum, pak golfky Knorr Eagle a ergonomické nosítko Ergo, které máme teď místo krosny. Pro malé miminko jsem chtěla využít šátek, ale začala jsem pozdě a nezdařilo se, takže jsem si huntovala záda. Boudička inglesiny lze překlopit vpřed, roanu asi ne.. A nánožník kolekce 07 se dá porozepnout po stranách a udělat díru na odvětrání dle potřeby velkou. Nánožník se nemusí celý sundavat a vozit v košíku, stačí ho zarolovat k nožičkám (kol. 07). Inglesina nevypadá tak humpolácky jako Roan (já to teď nemyslím nějak blbě, do Roanu bych šla klidně taky, ale ta inglesina má několik plus a odpovídá tomu cena). Já koupila magnum za 10 000 vč. hygienické vložky (do tý jdi). Přikoupila jsem autosedačku s bází, pláštěnku, tašku neoriginální od emitexu, "antialergickou matraci Ingesina" kvůli měkkosti a pohodlí a síťku proti hmyzu. Ona nová Inglesina s orig. příslušenstvím vyjde klidně na těch 17 000 nebo tak nějak. ¨Výhoda je, že přikoupíš jen to, co chceš a nemusíš si platit drahý originál. Polohování zad má výhodu i ve věku, kdy mimčo vleže strašně řve. Já malému zvedla záda už v 5 měsících, jinak bych nevyjela ven a vyjet jsem musela. Doma nespal kvůli venkovnímu smradu a hluku. Stačilo 5 minut a vytuhnul, tak jsem to hned sklopila a spinkal 2 až 3 hoďky. Velmi také záleží, kde budeš jezdit. Já na vesnici, po kopcích a v terénu a celou dobu úplně sama. Ve středně velkém městě, kde je rodina a všechno u nosu, je to jiné. Lidi kupují golfky nebo golfosporťáčky v nějakých 8 měsících, někdo v roce, někdo v roce a půl. Záleží, jak je dítě spokojené v kočáru, zda není sporťák blbý (u kombinací bohužel často je, i když jsou na pevném podvozku), zda maminka musí často kočár tahat do MHD, po schodech a tak. S chodícím dítětem jsou golfky takový pomocník. Sice nutný, ale už méně využívaný než kočár u malého mimča. A jsou skladnější a lehčí než sporťák. Jak dítě začne ťapat, je to všechno jinak.. Já s koupí golfek změnila i procházky, jezdím autem (to jsem dřív neměla k dispozic) takže už nejezdím terény a používám hlavně je. Uf 😅 Ve městě je to s tím kočárkem víc jedno, já zkusila jak izolaci, terén, samotu, kopce.., tak život v normálním městě, kde je všechno u nosu, kamarádi, rodina. Je to veliký rozdíl. Inglesina je dobrá i do města na hrboly a obecně udělá službu a nebude mít mouchy jako dneska hodně kočárků (nic nejde ztuha, nerozbíjí se atp.). A co by mohlo na ní vadit, vadilo by i na sporťácích jakékoliv jiné kombinace (někde je to, jinde ono, stačí projet diskuze). Kočáry - kombinace se zpravidla používají jen 8 měsíců až rok a půl, ač jsou do 3 let. Samozřejmě záleží na tom životním stylu, jak jsem psala.

lucinecka
9. črc 2009

Mio já mám taky Iglesinu a naprostá spokojenost 🙂 Na mimčo super, pak jsme pořídili golfky, protože hodně cestuju MHD a nechtělo se mi s ingleskou tahat. A pokud váháš mezi Roanem a Inglesinou, jdi do Inglesiny. Kámoška si koupila Roana a po několika měsících ho prodala a koupila si radši ojetou Inglesinu a je maximálně spokojená. U Roanu jí vadilo hlavně to, že nemohla polohovat mimču záda když bylo ještě malé na sed ale ležet nechtělo a chtělo koukat ven. Je to velká výhoda!

yanna.o
9. črc 2009

to je pravda, všichni koukaj na to, jak je prostorná korba, ale zapomnínaj na to, že když ve vaničce není polohování zad, tak je to u dost dětí v tomhle věku problém.. řvou, musí vidět, i když se ještě nemají posazovat. Jenže nějakých 5 - 10 minut fakt nevadí. To spíš vadí hodinový řev a nespaní 😉 Děti jdou do sporťáku proto, že se nevejdou do pidikorby nebo proto, že chtěj vidět (jinak řvou) a korba nemá polohování zad, i když je třeba dlouhá až až.

Jinak mě stálo nový Magnum přesně 9500 včetně hygienické vložky (výprodejové ceny, akce..). Roan Marita stojí 8 a půl až 9000,- , ale Inglesina je lehčí, praktičtější v "detailech" a tak.. 😉

lucinecka
9. črc 2009

Nás nová inglesina kolekce 08 vyšla komplet se sadačkou a všema těma vychytávkama 17 tis 😝 Je to pálka, ale tady člověk platí hlavně za kvalitu 😉

mia4
10. črc 2009

Holky díky moc, už jsem si tu Inglesku zamluvila a jsem moc ráda, když čtu tady ty názory 😀 😀 😀 😀 Jo a ten kočárek není vůbec dorasovaný ba naopak ani bych neřekla, že je použitý 😵 a jelikož je to v rodině, tak vím po kom je a kdo se o to staral, tak ho beru 😀

lucinecka
10. črc 2009

Mio tak to bude super kup 😵

yanna.o
10. črc 2009

mio,
je to fakt super kup za tu cenu 😉 😀 lepší ojetá inglesina než nový šmejd 😉 (a to není o ceně, i na dražších kočárech jsou nedostatky, poruchy, každý má ty své 😉 a hlavně jsou často neprakticky řešené jak pro rodiče, tak především pro dítě )

luci jo, kvalita to teda je. Já jezdila v prvním roce na několikahodinové procházky - denně do kopců, přes drny, bahno, výmoly, vysokou travou, děravýma cestama a podvozek jsem ani neuklízela (nebylo místo a po schodech do bytu nebyl čas, kola byly věčně zaflákaný). Stál rok a čtvrt venku na zahradě pod širým nebem nonstop za každého počasí. Pak se místo udělalo, ale do té doby byl opravdu denně na mrazu, slunci, v dešti.. V zimě jsem musela často mazat, jinak to vrzalo (na tom není nic špatného, promazávat se musí i gofláče, jízdní kola, je to normální údržba). V létě stačilo jednou za dva tři měsíce při mém stylu jízdy. Ten kočár opravdu vydržel hodně, jezdila jsem s ním hrozně, až si to vyčítám. Maličko se sklání konstrukce ke straně, ale to jen při pohledu, na jízdu to nemá vliv, protože kola jsou pořád stejně rovně.. rozviklaný a vyklepaný není vůbec, všechno drží. A odpružený a k tomu houpací je tak, že to s malým nijak extra neházelo ani když byl lehké miminko (na prvních procházkách mi přesto vadil sebemenší hrbol na asfaltce, malý se lehko budil). Ješt v roce a půl malého jsem jezdila v zimě v bahnitém lese a pohoda. Já mám letní mimi, v zimě s fusakem to bylo v pohodě, pak začal lézt, do roka a čtvrt jsem uspávala v kočáru, spánek byl ale méně častý a kratší, v létě jsem malého nechávala během procházky se prolézt/proběhnout na trávě, v roce a čtvrt začal podzim, s chodícím dítětem to ve větru a dešti není ono. S malým miminkem schovaným v kočáru to jde i za hnusného počasí, ale s chodícím už to v kočárku není ono, není tak schovaný a především potřebuje pohyb, jenže to pak padá do bláta a louží. Takže na to jsou lepší nějaké golfky nebo jen zahrada nebo dětské koutky, pokud ve městě jsou. S věkem a počasím se to prostě mění 😀 Za plné polohování zad jsem ráda celou dobu, využila jsem jak u řvoucího ležícího miminka (na chvíli), tak i u staršího, které usnulo a já to mohla dát až dolehu. Za možnost jízdy s korbou proti směru jsem taky moc ráda celou dobu, hodí se to v různých situacích (např. změna těžiště při jízdě do kopce, jízda po eskalátorech, vítr, komunikace, příp. to slunce, když se jede delší dobu jedním směrem). Přehodit s dítětem chce sice sílu, ale lepší než kdyby to tam nebylo. Dá se přehazovat i bez dítěte 😝 😀 Otestovala jsem Magnum opravdu hodně dobře jak v terénu, tak v centru Prahy i v obchoďácích. Pár věcí není dokonalých (např. starší dítě má boudu blíž k hlavě když sedí, ale to je i u mnoha sporťáků. Podobné nedostatky jsou úplně všude, ale ty na Inglesině patří zrovna mezi ty méně podstatné 🙂 ). A není těžká, dobře se s ní manipuluje, dobře se přizvedává i jedním prstem 🙂

yanna.o
10. črc 2009

a projedu i dveřmi, u kterých ostatní otevírají druhé křídlo 😀 Pro malé mimi ideální jako houpací a pak i pro přechodné období k golfkám díky polohování zad a možnosti změny směru sedačky.
Teda já jsem spisovatel 😖 mohla bych jim dělat reklamu 😅 ale tenhle kočár jí ani nepotřebuje, většina si ho chválí 😉 V diskuzích o Inglesině je buď stejně nebo často méně "ale" než v diskuzích o ostatních kombinacích. Každý nechce houpací kočár, protože to není jeho styl. Ale kdo o ní uvažuje, tak se nemusí bát.