Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

chaluska
21. črc 2009

ahoj, nemáte nějaké info co se týká skejtu na Inglesinu. Koupila jsem "univerzální" a nějak nejde připevnit žádným způsobem. 😅

yanna.o
28. črc 2009

tak jsem změřila ten houpací podvozek ergo bike od inglesiny (použitelný pro hluboké korby ottutina, sofia nebo kombinaci Magnum). Na metru jsem viděla 55 cm. Nejširší je v gumách, nikoliv u středů.

Pokud jde o stabilitu u staršího těžšího dítěte, tak nestabilní není. Při rozdrncávání do stran je určitě stabilnější než golfky, které sice mají sedačku níž,ale jsou lehčí a mají jinou konstrukci. Při přizvedávání k sobě má v jistých situacích tendenci se převažovat k řidiči. To je také důvod, proč se velmi snadno ovládá. S těžším dítětem a s taškou na madle se to někdy přizvedne víc, než by člověk chtěl. Já vozím tašku v košíku, na madle mi překáží. Nestabilta při přizvedávání je však i u mnoha golfáčů, golfosporťáků, sporťáků. Lehké a velmi dobře ovladatelné golfky typu tfk buggster (trojkolé), se dají velmi snadno převrátit. Kočárky s konstrukcí typu Nurse Look http://www.e-broucek.cz/kocarky/sportovni/sport... se převažují také velmi snadno při přizvedávání. A takto se dá pokračovat. Takže to chce si nemyslet, že koupí sportovního podvozku se nestabilita řeší. Oproti těmto kočárkům je houpací inglesina mnohem stabilnější. A jsou to právě goflky, ve kterých se vozí těžší a živější batolata 😉 Kočárek (jakákoliv kombinace) se využívá zpravidla 8 měsíců až rok a půl. 🙂 Samozřejmě někdo vozí ještě ve dvou letech, někdo už v roce a půl nepotřebuje ani ty golfky. Je to individuální. Ale kočárek opravdu není od 0 do 3 let. Jak děti začnou chodit, tak už je kočárek jen takový doplněk na rychlé popojetí, nákupy, odložení odrážedla a tašek a nějaké výletní procházky dejme tomu. Ingleisna Magnum je ideální pro malé mimčo. Pro mimčo, které nechce ležet a v 5 měsících začne řvát a jinak neusne (má polohování zad, to bych chtěla z tohoto důvodu i v jakékoliv jiné korbičce - dítě může 5 minut čučet v polosedě, usne, pak se to sklopí, za tu chvíli se mu se zádama fakt nic nestane), později je to dobré zas proto, že dítě čučí a když náhodou usne, tak to lze sklopit do úplného (vodorovného) lehu a má pohodlí. Výhoda je, že doma neskladujete korbu a sedačku zvlášť, ale je to 2 v 1. Je to kočárek pro mimčo a pak na překlenovací období od kočáru ke golfkám, sporťáku, šátku, nosítku.. jak kdo chce 😉 Já s ním teda jezdila až do roka a půl 😀 (v terénu i ve městě).

tereziep
28. črc 2009

My z důvodu velikosti dítěte přesedlali cca v 9 měsících do sportovního kočárku. No a nedávno jsem byli na výletě. V mistech, kde jsem s inglesinou hladce předrncali přes kameni, jsem se s novým kočárkem dřeli. Já bych ho neměnila, ale kvůli tomu, že malé už v 9 měsích přesahovali dost nožičky jsme kupovali delší sportovní kočárek. Malá v něm právě na výletech a chalupě spí. No a pohodní malé je přednější než to moje.

yanna.o
29. črc 2009

terez, jasně, pohodlí je na prvním místě.

Malý od 9 měsíců spal míň v kočáru (jako dost dětí, jak to tak pozoruju kolem sebe), kratší dobu a déle usínal. Od roka ještě hůř a pak už vůbec a spíme jen doma. Golfky jsem kupovala v roce a půl v zimě a za celou dobu mi v nich spal 3x (2x spící přenesen z autosedačky, aniž se u toho vzbudil a 1x usnul za jízdy 😕 😅 ). Teď jsou mu 2 roky.. Spí jen doma, venku ani omylem. Jízda v kočáru mu vůbec nevadí, ale neusne. A to do toho roka neusínal naopak nikde jinde než v kočáru. Pak se to prohodilo.. 😀 Takže já to měla jinak a možná i v jiným ročním období - mám letní mimčo. Nožičky mu taky musely trochu přesahovat a po roce i přesahovaly (samo ne půlka nohy 😀), ale to jsem to neřešila, protože pak přišla zima, měl je ve fusaku a nánožníku. A v roce a půl jsme přešli na golfky. Někdy v únoru. Magnum má asi 76 cm, takže pro větší děti žádný zázrak, ale líbí se mi, že právě nemá pevný nohy, něco se tím zachrání. Takže když chci pro mimčo houpací kočár, tak mi Magnum přijde supr, protože se dá polohovat, má vůli u nožiček, pořád je drží nánožník (ale nenarazí do pevné korby, které se ani nehne) a jde jednoduše přecvakávat po a proti směru jízdy. A nemusím doma skladovat korbu a sedačku. Taky jsem ho kupovala proto, že je pohodlný pro dítě. Následně jsem zjistila, že i pro mě. Jednoduché skládání, výborná ovladatelnost i bez otočných kol - toho jsem se bála, jak se všude říká, že bez otočných kol se nadřu. A nenadřela 😉

Je jasný, že delší děti to mají horší a musí se pro ně hledat vyloženě sporťák s dlouhým lehem. Pokud jde o kombinace, tak to bývají ty polohovatelné sedačky s vloženou taškou a často mívají přehazovací rukojeť. Např. jako máš teď ty ten sporťák nebo astrane deltim travel. Ale je jich dost. Hoco striker, z těch dražších nějaký Teutonie, Hartany a tak dál.

yanna.o
29. črc 2009

já předrncávám s golfkami. Měsíc jsem si zvykala a nadávala, ale pak jsem si už zvykla a jezdím jen s nimi 😉 Jsou lehčí (jízda do kopce, vynášení do schodů i s dítětem) a skladnější (přejíždíme furt autem). Teď s nima jezdím i přes hlínu, ale jen když musím překlenout nějakou překážku, s Inglesinou jsem si jezdila po hrbolech furt.

Proč myslíš, že nejde přejet s traxem ty větší hrboly, když má velký kola (teda myslím 😀 )?

tereziep
29. črc 2009

Je to v tom, že nemí odprožený jako normální kočárky typu dorjna, bebeto. Má to dělaný jinak. Ono hrboly jde přejet, ale ty kameny šly dost stuha - občas jsem musela manželovy pomoc. Ona ta cesta byla spíš pro náklaďák než pro kočárek. 🙂 Sle zase jsem tam jeli s inglesinu někdy brzo na jaře a šlo to, ale s tímhle to moc nešlo. Prostě inglesina je pro mě elegance do města a tank do terénu. Fakt mě mrzí, že už nedělají sporťák s přehazovací rukojetí. Někde jsem ho viděla, ale ten byl už fakt dost jetej.

yanna.o
30. črc 2009

terez, to máš pravdu. Oni moc na výběr nemají. Jen hluboké korby, ke kterým si můžeš dokoupit sportovní sedačku, což asi moc lidí neudělá. Pak Magnum, ten je supr na první rok, pro někoho i na rok a půl a na spaní do dvou let - s tím, že ale čumí nožičky. A to Magnum není jak ty pidikorby jako je to dneska tak často vidět. Dávat dítě do sporťáku ve čtyřech měsícíh by se mi nechtělo (mně teda ani později 😀 ). No pak mají to Ottuto, který lze přehazovat po i proti, ale složit i s podvozkem (ne dávat sedačku zlvlášť), jenže ten podvozek je skoro jak golfový, takže to padá. No a pak už maj jen golfky. Dřív dělali nějaký yeti, jestli myslíš ten. Měl přehazovací rukojeť a sportovní sedačku do lehu s vloženou taškou. Znám ho jen z obrázků: http://ingfiedler.cz/inglesina/sportaky/yeti/pa...
A golfky vyráběli dřív max planet se spojenou rukojetí..

yanna.o
30. črc 2009

pro větší děti, delší.. vyráběj už jen golfky. A ty moc dlouhé nejsou že jo 😅 I ty, co jdou polohovat nejsou na spaní nic moc. Malý v golfách teda nespí ani omylem. Ale vídám v nich v zoo různě zkroucené děti i jen v sedě a mají půlnoc, to u nás neznám 😀
Sporťák jako takový nevyráběj žádný.. 😝

tereziep
30. črc 2009

Jo ten jsem myslela. Myslím, že kdyby ho ještě vyráběli tak bych si ho koupila.

baca
30. črc 2009

Já si taky koupila Ingleisnu a nevěřila bych, že i na anší dědině se 700 obyvateli se dočkám chvály, jaký mám pěkný kočárek, a to i od důchodkyň (samože od ženských, chlap zatím nereagoval 😀)

yanna.o
30. črc 2009

baca 😀 😀 😀

baca
4. srp 2009

Tak už mi kočárek taky vrže, a to ho používáme ani ne tři týdny, namazali jsme, co se dalo, ale poříd to vrže, připadá mi, že vrže ten ikskovej spoj uprostřed konstrukce

ijo
4. srp 2009

měla jsem Inglesinu na první dvě a byl to ten nej nej kočár...ještě slouží u babi na zahradě pro příležitostné spaní naší třetí rozáry

aponchie
4. srp 2009

baca ja mam Vittorii a babicky z ni sili 😀 prej konecne hezkej kocarek jak ma bejt a ne ty hruzy 😀 ale je fakt,ze ted chodim a litostive pozoruju ty ze strany na stranu ginglaci maminky jak si nici kocarek a jeste decko malem vyklopi ja si lehce prstem houpu a M je prestastna 😵 akorat premyslim cim napatlat ty plastove blatniky pac jsou tmavemodre a vecne zaprasene a kdyz je namazu necim mastnym akorat s ena to prach nalepi,.mam ty bile kolecka a chromovej podvozek takze to vypada neupravene vecne..tak nevim nevim

meri
5. srp 2009

Ja jsem koupila použitou Inglesinu, kolekce 2004, no pořád vypadá hezky a dobre slouží.
Malá bude mít 7měsícu a ještě se tam v pohodě vejde i když je na svůj věk veliká. Maminky s moderníma tříkolkama koukaj, kolik tam je místa. Hlavně jsem ráda, že nemusím skladovat ještě samostatně sporťak, ale je to 2v1. Někdy si říkam, jestli by nebyl pohodlnější kočárek s aretačníma kolečkama, no je lehká a zvládám ji uřídit i 1rukou, když je potřeba. Akurát jsem za půl roka už 3x píchla, a to jezdím po Praze

baca
6. srp 2009

A co se stím dělá, když se píchne? Abych byla připravená... 🙂

dagmarkaaa
6. srp 2009

cau holky, koupili jsme ojetou Inglesinu Magnum ergo bike a chtela jsem se zeptat na udrzbu - teda hlavne na ty pruziny, kolik jich tam je? Asi 4 ze jo 😅 a daji se lehce vymenit? Nejsem technicky typ. Asi chceme udelat generalni udrzbu nez se mimi narodi a pripada mi ze by vymena pruzin pomohla, prijde mi takovy vachrlatejsi....
Ta vymena pneusek nebo dusi me taky zajima 🙂

yanna.o
7. srp 2009

meri, takový rozdíl v těch otočných kolech není. Ono záleží na víc věcech. Ty, co mají otočná kola, se třeba hůř přizvedávají (na obrubník a tak) nebo jsou těžší.. Rozdíl je cítit, když na otočná kola přejdeš z neovladatelné krávy. Jinak je to trochu jiné, je to o zvyku, ale na místě se otočím s inglesinou stejně snadno jako s jané slalom .. jsem zjistila 😅 jen je to trochu jiné.. se slalomeme můžu třeba slalomovat mezi kuželama 😀 s inglesinou ne, ale na normální cestě se přizvedávat nemusí, stačí jen jít tím směrem a ona se nějak natočí sama, došoupe se, ani o tom nevim 😀

Jinak prostorná je, resp. zdá se prostornější, než kolik fakt měří. Často vidím děti v malých korbách, jak krčí nožičky nebo je naopak mají přehozené přes kraj korby.. To tady nehrozí. Má tvar obdélníku, nemá pevné nohy..

pružiny nevím, asi 4 že jo.. 😅 někde jsem četla, že stojí snad stovku a není problém je vyměnit- zeptám se manžela, až ho zas uvidím..
kola se asi dají zalepit stejně jako kola u kol 😀 ale jinak se prodávají inglesina duše 😉 i snad celý kola.. 😕 ty duše určitě 🙂

pokud jde o vrzání, tak když mi stál podvozek venku pod širým nebem rok a čtvrt, tak jsem v zimě za hnusného počasí a mrazu musela mazat co 10 dní, v létě co měsíc až 3 měsíce (záleží, jestli lilo..). Když jsem začala podvozek uklízet, byly ty intervaly mnohem delší. Jinak mazat se musí všechno, i golfky jsem musela promazat. Taky to začne vrzat. Dostane se tam špína, proschne to.. Kočáry se musejí udržovat jako jízdní kola. Promazat to chce pak nejen středy kol, pružiny, ale i ostatní spoje a i tam, kde se to kříží, když v tom to vrže.. Je na to sprej WD40 (jestli nevořu název) - zná to snad každej chlap 😀 i když.. nevím jak třeba IT 😅

aponchie.. jo jo.. 😀

susik77
7. srp 2009

ahoj, ja mam inglesinu magnum s podvozkem ergo bike, r. 2007. zatim vypada hezky, je plne funkcni.
jeste ji chci vyuzit ted na 2. mimco a potom ji chci prodat aj s autosedackou huggie, ktera se da zacvaknout na podvozek+mam tu bazi na autosedacku+tasku na kocarek+plastenku a moskytieru. Co myslite, za kolik bych to mohla prodat? Dohromady to stalo asi 18000 kc.Planuji to vsechno prodat pristi jaro.

aponchie
8. srp 2009

na bambinomio je kontakt a tam z brna objednas pruziny 😎

luccii
9. srp 2009

holky mate nekdo na Magnum slunecnik? prijde mi, ze tam zadny nepasuje... my mame plenu

cipisek007
22. srp 2009

Ahoj holky,

máme sice kočárek Domino Twin, pro dvojčata/sourozenecký, ale i tak se vás zeptám, jestli nevíte. Nemáme ve výbavě nánožníky a já bych je chtěla sehnat. NEvíte, jestli se dají sehnat samostatně, popř. kolik stojí?

kamila02
27. srp 2009

Ahoj,

chceme si pořídit kočárek Inglesina Magnum, ale teď přemýšlíme, jestli ho koupit v "celé soupravě" i s autosedačkou.
Moc se nám zamlouvá možnost nacvaknutí autosedačky na podvozek.
Ale nedaří se nám najít, jak tahle sedačka vychází v bezpečnostních testech a jestli by třeba nebylo lepší oželet kompatibilitu s podvozkem proto, abychom měli dostatečně bezpečnou sedačku.

Nevíte někdo o té sedačce něco víc? Třeba taky to, jestli se dá připevnit na isofix v autě, nebo se jen poutá pásy?

tereziep
27. srp 2009

Kamila já jsem o tom třeba vůbec nepřemýšlala. Chtěla jsem autosedačku, abych ji mohla nacvaknout na podvozek a nemusela ji vláčet v ruce. O bezpečnostních testech jsem začala přemýšlat až když jsem kupovali sedačku další. Stejně vajíčko vyměníš docela brzo za větší. Většinou to lidi mění tak kolem 9-10 měsíce.
Isofix nemá, poutá se pásema nebo si můžeš koupit základnu do auta - tu přivážeš pásem a pak do ní nacvakneš vajíčko.
Já šla do kombicnace kočárek + autosedačku a využila jsem to docela často. Ono, když potom pojedeš třeba k doktoru sama a budeš tahat tašku z věcma a ještě v ruce vláčet autosedačku, tak ono ti to bude dost chybět.

baca
27. srp 2009

ahoj Kamilo, já jsem si auosedačku koupila a dnes poprvé nacvakla na podvozek a bylo to pohodlné. Ale na dlouho to stejně nechci používat kvůli zádům. Vadí mi, že je tato autosedačka srašně málo naležato a je dost do kopce, mimi tam prostě víc sedí než leží a má dost vyvrácenou hlavu dolů. Ted už je to lepší, ale ten náš drobeček s váhou 2. 8 tam dost zapadl.

kamila02
28. srp 2009

Díky moc za odpovědi, dost nám to pomůže. Magnum kočárek chceme určitě, ale možná koupíme radši lepší sedačku a oželíme nacvaknutí, o mimčo se budu určitě bát pořád, ale v autě obzvlášť.

yanna.o
28. srp 2009

kamilo, já to využila hodně, jelikož hodně jezdím autem. Záleží tedy, jestli ty taky musíš všude autem. Já se z domu bez auta nehnu, nejde jen o obchody, doktory.., ale i na většinu hezčích procházek musím autem aspoň kousek. Malý mi v autě usnul a jelikož měl lehké spaní od narození, tak bylo nemyslitelné, abych ho přendala do kočárku, kde by spal dál. Takže jsem autosedačku nacvakla na podvozek a bylo. Bez toho si to neumím představit. Samozřejmě jsem autosedačku nepoužívala místo korby, to snad nemusím vysvětlovat 😉 První rok jsem trávila v kopcích kolem domu s korbou. Byla jsem ráda, že vozím v autě 2 věci, které můžu nacvaknout na podvozek.

Autosedačka Huggy je opravdu dost kolmá, maličký miminko se tam celé kroutí, padá mu hlavička.. Vadilo mi to. Starší mimčo se tam ale naopak vejde líp než do jiných asi o něco menších vajíček (nebo se mi to zdá..?). Já měla huggy se základnou (takže jsem do ní sedačku jen nacvakávala a zajistila jedním pásem, ale celou jsem jí pásat nemusela). Isofixová tahle sedačka není. Osobně bych uvítala, kdyby výrobci kočárků nedělali své vlastní autosedačky, ale místo toho umožnili nacvaknutí maxi cosi nebo romer. Huggy s tou bází je prý bezpečnější (asi kvůli nižšímu riziku špatného připásání..). Někde jsem viděla test na polských stránkách (bez báze snad 3, s bází 4), ale už nevím.. Já příště chci maxi cosi a k tomu koupím nějaký sportovní nebo golfový podvozek (kočár), na který lze nacvaknout. Ale Magnum si pochopitelně nechám.

Kdo nejezdí často autem, tak to tolik řešit nemusí, někdo nacvakávání nevyužil skoro vůbec, i když mohl.. to je individuální.

kamila02
28. srp 2009

yanna, dekuju.

Máš pravdu, že přizpůsobení kočárků lepším sedačkám místo vlastních by bylo mnohem lepší.

S tím autem se holt ve mě perou dvě věci - nacvakávání s kvalitou sedačky. Nemyslím, že bych autem jezdila nějak extra moc často, asi jen nějak k doktorovi a tak. Jinak tu mám základní věci v pěším dosahu. Spíš plánujem jezdit autem hodně na chalupu, asi 70km. Takže myslím, že bezpečnost v tom autě bude důležitější, na chalupě stejně vytasíme rozhodně komplet kočár a nacvaknutí sedačky nebudem potřebovat. Uvidím, co na to manžel.

yanna.o
28. srp 2009

kdybych měla všechno v dosahu (a občas jela delší trasu na chalupu, kde tak jako tak budu mít kočár), tak bych nacvakávání neřešila a koupila bych autosedačku, která má výborné výsledky v crash testech. To nacvakávání je vyloženě o tom, zda musíš jezdit autem. Já musím.

yanna.o
28. srp 2009

a na maxi cosi existuje dost sportovních nebo golfových podvozků (i levých .. např. hoco monterio má snad taky adaptéry). Je fakt, že huggy nacvakneš bez adaptérů..