Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

baca
19. kvě 2010

Holky, mám inglesinu 2008 a mám problém s nánožníkem. Když malou posadím, tak ho tam prostě nezapnu na ty cvoky u boudičky, prostě to tam nedošáhne. DFost mi to vadí, tak nevím, jestli nemám kouit nějaký univerzální nánožník, ale aby taky nebyl malý...

literakl
15. čer 2010

Ahoj, mame magnum z kolekce 2007. Teď se jej snažíme předělat do sedací polohy, ale nejde nám zasunout madlo. Jako by bylo zaseklé nebo jej něco blokovalo. Z návodu jsem nic nevyčetl, prý máme jen zatlačit. Jaký je na to trik? Dík za radu.

literakl
15. čer 2010

@literakl oprava - ne madlo, ale tu trubku, která slouží jako spodní okraj korbičky.

literakl
15. čer 2010

Tak jsem našel na kraji dvě páčky, které ji uvolnily. Na obrázku v návodu je neměli. 😠

jarkad
21. črc 2010

Ahoj holky,
prosím vás jak se vyměňuje pružina u předního kola inglesiny magnum? máme ji z druhé ruky bez návodu a všude jen píšou, že je to hrozně jednoduché, dumám tu nad tím celý den a výsledek žádný!

147258
1. říj 2010

Všechny zdravím! Holky máte nějaké nové poznatky, ať už pozitivní nebo negativní ohledně tohoto kočárku? Je to můj favorit, ale stále váhám jestli nemám jít do něčeho sportovnějšího, když budu většinou drandit jen po městě a otočná kola by se asi hodila. Děkuji moc za info 🙂

baarca
3. říj 2010

@147258 Inglesinu považuju pro miminko za nejlepší kočárek. Skvěle odpružený, relativně lehký, dobře ovladatelný, i když nemá otočná kolečka. Pro město je velká výhoda to odpružení, že neskáče na kostkách, dobře se s ní najíždí do nízkopodlažních tramvají a autobusů, mnohem lépe jak s naším druhým kočárkem s otočnými koly. Vychytané je polohování opěrky zad a to, že pak jde bouda přetáhnout před dítě, aby na něj nesvítilo (to ale pomůže jen částečně, protože starší dítě se pak stejně vyklání ven, aby vidělo, ale to není chyba kočárku). Velký košík a co jsem zjistila později, tak velká výhoda je to, že je drátěný, protože se v něm nechytá bordel jako v látkových košících. Do terénu taky výborný. Údržba zahrnuje jen promazávání a nikdy jsme neměli jiný problém, zatímco na sporťák jsme měli reklamaci po 4 měsících používání.
Nevýhody pro mě byly dvě a projevily se až u staršího dítka - s větší vahou dítěte je samozřejmě horší ovladatelnost a víc se nadřež a malej jí šíleně rozhoupával, což ho teda bavilo, ale já se bála, aby se nepřekotil. Takže jsme těsně před rokem přešli na jiný sporťák, ale víc jsem byla spokojená s Inglesinou. Jen škoda, že prcek nezůstal to malé miminko 😀 Ještě teda jedna drobná nevýhoda pro mě byla, že nemá ruční brzdu.
Mimochodem ten sporťak máme od vychvalované Teutonie a teda fakt mi příjde Inglesina lepší.

147258
3. říj 2010

@baarca děkuji ti za odpověď,půjdu to konečně omrknout do obchodů, ale myslím, že už mám vybráno🙂ještě by to chtělo nějakou slevu 😀

markettka
6. říj 2010

@147258 Mám skoro 4 měsíční miminko a nemůžu si Magnum vynachválit. Trošku mi teda vržou ty plasty na konstrukci kočárku, ale jinak jsem zatím spokojená. Sporťák jsem ještě nezkoušela, ale moc chváli jsem na něj neslyšela, tak jsem zvědavá.
Bydlím na vesnici, oceňuju jeho vlastnosti v terénu, na kostkách, v lese... Zdá se mi poměrně lehký, podvozek je dobře skladný a občas využijeme i nacvaknutí "vajíčka" na podvozek. Hlavně v obchoďáku se malej hezky rozkoukává a je hodný (což je co říct, jinak se dost napláče) - oceňujeme houpací podvozek 😀.
Nepostrádám otočná kolečka, mám podvozek bike a košík na něm taky super 🙂 .
Já bych do něj šla rozhodně znovu, kdybych si měla vybírat kočárek.
Jen teda ty barvy mě moc nenadchly, máme modrý z kolekce 2010, když bude druhé holčička, hold bude v modrým kočáře 😀

147258
7. říj 2010

@markettka no mě i pro holčičku příjde modrá fajn. U nás to po včerejšku právě vypadá na slečnu a líbil by se mi ten fuchsiový, ale přece jenom mám krapet strach,aby ve finále to nebyl chlapeček a pak bych ho chudáka vozila v něčem takovém, tak možná šáhnu po neutrální béžové, ale ještě není rozhodnuto 🙂 S tím sporťákem prostě uvidím, když ho občas vidím ve městě, tak mám pocit, že bude fajn, že se obáváme zbytečně. A když už teď je taková kosa, tak se nám bude na podzim pořád ještě hodit takový festovnější sporťáček nebo se přinejhorším koupí lehké golfky, ono opravdu těžko předvídat dopředu 😉

baarca
7. říj 2010

Příjde mi, že teď v posledních kolekcích 2010 a co jsem viděla 2011, tak hrozně omezili výběr barev a souhlasím, že bych teď těžko vybírala. My máme 2009 a to bylo na výběr snad nějakých 7 barev, ale přesný počet si nepamatuju.
S tím sporťákem, jak jsem psala, s vahou dítěte se zhoršuje ovladatelnost a živější dítě bude s kočárkem houpat. Sice nečekám, že by samo mohlo kočárek opravdu překotit (teda za předpokladu, že na uchu nebude navěšená těžká taška), ale i tak to není nic moc.
Ještě jsem zapomněla napsat, že do sněhu je to asi nejlepší kočárek, co jsem viděla.

147258
8. říj 2010

@baarca ty jo, ty už jsi viděla 2011 a kde? Bych se právě na ni chtěla mrknout, jestli třeba nemám počkat, ale kdo ví, kdy to bude v obchodech. Tak já se teda začínám smiřovat s tím, že jiné golfky asi pořídíme, už teď mám pocit, že mám krapet živé mimčo, dost se vrtí a na kontrole mi doktorka říkala, že je tam tak na stojáka, jak kdyby už chtěla chodit 😀 .

peta3
8. říj 2010

Tak já taky přidám své hodnocení: určitě bych šla znovu do inglesiny, řešila jsem velikost kočárku, jelikož je Martínek srpňátko, tak jsem nechtěla v zimě měnit hluboký za sporťák - vydržel mi v hlubokém do června, takže téměř do 10 měsíců, pak si v něm začal sedat, tak jsme vyndali vložku a začali používat kšíry. Doteď mi v kočárku spí - a dávám ho do lehu. Marťa je teda kliďas, takže mi kočárek vůbec nerozhoupává 😅 . Naopak mi houpací kočár maximálně vyhovuje - to byla další podmínka. Na zimu myslím taky super kočár - neměla jsem s ním téměř žádný problém. Super je velký a dobře přístupný koš - krásně se mi tam vešel nákup, plíny...
Negativum - náš kočárek byl dost vrzací, než jsme přišli na to, kde co namazat 😔 , ale teď už je to zase naprosto bez problémů.
Další nevýhoda je opravdu omezená možnost na výběr barev. Já měla kliku, jelikož jsem se zamilovala do Olivy, která byla zrovna v roce Marťovýho narození, jinak bych si vybírala těžko - safari mi na živo přišla hodně nevýrazná, "vyblitá" 😔, letos je ten výběr ještě horší, asi bych šla do hnědého (nová kolekce jena ofic. stránkách inglesiny http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/ )

baarca
8. říj 2010

@147258 Na stránkách italské Inglesiny nebo jak píše peta3.
To vrzání, my jsme to po prvním provrzaném měsíci dovezli do prodejny a tam nám ukázali, jak na to a od té doby to je v pohodě. Ale takhle to je snad s každým kočárkem, že vrže, dokud člověk nevychytá mazání.

@peta3 To závidím, že kočárkem nehoupe 🙂 U nás to byla největší zábava 😀

147258
8. říj 2010

Tak už jsem na novou kolekci mrkla a čekat na ni co se týče barev se nevyplatí...na živo ani kolekce 2010 není tak pěkně barevná jak z fotek, takže asi půjdu do béžové, tou nic nezkazím 🙂

markettka
8. říj 2010

@147258 Fuchsiový je naživo nádherný a to tyhle barvy moc nemusím... I ta moje modrá se mi moc líbí a holčička to v ní dyštak nějak zvládne 😀 . Chlapeček ve fuchsiové by opravdu nebyl nic moc 😎
Nová kolekce mě moc nenadchla, ale asi bych šla do té červené. Původně jsem chtěla červený, ale 2010 měla vínový a přišel mi spíš holčičí.

147258
9. říj 2010

@markettka tak to jsi mi nasadila brouka do hlavy, snad ji někde budou mít vystavenou, abych to omrkla na živo, zatím jsem viděla jsen tu modrou a červenou, ale ještě jsem neoběhla všechny kšefty 😀

slunce_veruna
20. říj 2010

@147258 pridavam se ke chvale na Inglesinu, jezdime 4 mesice a az na to vrzani si nemuzu stezovat....mam teda Olivu, prave ta bezova vypada v realu hur nez na obrazku....ale videla jsem na veletrhu v Letnanech a v Detskym Raji tu hnedomodrou z 2011 a moc se mi libi jak je z toho mansestru, jen nevim nakolik je to prakticke...
Jezdim po Praze a ovladatelnost je v pohode, jediny kde se mi jelo hur je tocita rampa nebo kdyz si nalozim moc do kosiku (treba karton 1,5 l lahvi) jenze do jakyho jinyho kocarku bych to nalozila! Je to proste nakladak 🙂 a dalsi vyhodou je snadne nacvaknuti korbicky, kdyz potrebuju prekonat par schodu tak nejdriv popadnu korbicku s ditetem a pak podvozek a je to, to samy ta otocitelnost, kdyz jedu dlouho z prudkeho kopce, precvaknu korbu a malymu je lip. No a princip zvedacich zad mi vsechny maminy s vanickovyma kocarkama zavidej, v tomhle veku uz dite rado kouka ven takze kdyz mi breci a ja potrebuju aby byl zticha, tak ho na chvili posadim a on se uklidni.

147258
5. lis 2010

@baarca @slunce_veruna @markettka holky, co už drandíte s Magnumkou, poraďte prosím...dají se ty bezpečnostní pásy sundat nebo jste je používaly od malička, i když byl mimísek ve fusaku? Nebo jste dětičky na ně položily? Nevadilo jim to? Ještě nemám koupenou tu hygienickou vložku a to vlastně stejně dám na pásy, takže nebudou k použití, nějak si to neumím představit...děkuji za případné poznámky 🙂 Jinak zatím spokojenost, už se těším do terénu 😉

baarca
5. lis 2010

@147258 Vyndat jde jen část pásů a to ta, co je kolem pasu dítěte. Tu jsem vytáhla, pásy, co jsou přes ramena jsem položila směrem nahoru a pás mezi nožičkama zase směrem dolů. Na to přišla ta hygienická vložka a miminko vlastně na pásech neleželo vůbec. Pásy jsme začali používat, až když jsem zvedala záda.

@slunce_veruna Ta možnost postupného zvedání zad je super, hlavně se mi líbilo, že loni v zimě jsme takto plynule přešli na sporťák a přitom byl pořád Matýsek, když usnul, krásně chráněný jako v korbičce.

slunce_veruna
5. lis 2010

@ 147258 ja taky odepla ten kolem pasu, ten kolem ramen jsem prostrcila naskrz zadama za potah a myslim ze i ten mezinozni ale to bych se musela podivat kam jsem ho nacpala a tak mi tam zbyly jen ty dve ocka v pase. Na tom mam jeste tu inglesinackou matraci (i kdyz v navodu pisou ze se tam davat nema stejne tak jak pisou ze se nema veset taska na rukojet) http://www.babygoods.cz/kocarky/kocarky-inglesi... no a na tom tu novorozeneckou vlozku takze ho nic netlaci

147258
5. lis 2010

@baarca @slunce_veruna děkuji moc za info, o té matraci jsem taky přemýšlela, uvidíme za pochodu, co bude potřeba vylepšit 😉

baarca
5. lis 2010

@147258 Já matraci neměla, v té době nebyla vůbec k sehnání a šlo to i bez ní.

markettka
6. lis 2010

@147258 ahoj. Já mám pásy asi vyndané všechny (dělal to přítel a když koukám do kočárku, tak tam vážně žádný nevidím 😕 . Matraci jsme neměli, jen tu novorozeneckou vložku.

cincinnati
6. lis 2010

Ahoj holky, začala jsem se dívat na kočárky od Inglesiny a líbí se mi Magnum nebo Sofie. Nevíte jaký je mezi nimi rozdíl? Myslím kromě optického vzhledu (tvrdá korba vs.nánožník) ? Díky

147258
6. lis 2010

@cincinnati myslím, že ze Sofie neuděláš sporťák, je to jen hluboký kočár, mrkni na odkaz :

http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/

cincinnati
6. lis 2010

@147258 Ty stránky jsem viděla... Jen v všude v e-shopech jsem viděla i jiné informace, než jsou na těchhle stránkách. A taky z obrázků nejde vše poznat ...

anemrk
22. lis 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl v modelu Inglesina Magnum 2009, 2010 a 2011, samozřejmě kromě barev. 🙂

jankabry
5. pro 2010

Ahojky holky, další dotaz 🙂 V návodu to není, nikde jsme to nenašli a jsme asi fakt super pitomí 😅 všude se píše, jak jde podvozek Ergo bike - ten standartní k magnumu, tááák jednoduše a navíc jednou rukou rozložit. No ale my absolutně nepřišli na to, jak ☹ kde je nějaký čudlík, který se zmáčkne, aby se odblokovalo to složení v tom kloubu?? v návodu to není napsané .. nechápu, ale fakt to tam není. Je tam jak ho složit. To bych snad ani nepotřebovala, protože to je opravdu strašně jednoduché a tou jednou rukou to jde 🙂
pomooooooooooc

evlyn
6. pro 2010

@jankabry A jsi si jistá, že v návodu myslí rozložení a ne složení do auta? Protože to jednou rukou jde, ale rozložit to v tom kloubu bude vyžadovat minimálně šroubovák, aspoň co jsem se dívala. Na co to potřebujete rozložit?