Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

terkajesterka
29. říj 2009

díky 😀 budu koukat okolo sebe a odchytávat maminky s inglesinama a skejtíkama a co se dozvím, tak písnu sem 😉

kutcher
29. říj 2009

Tak mi pani pred chvilkou napsala, pry tam jde!

sven
14. lis 2009

Ahojky, nemáte některá manuál na Inglesina Magnum (rok 2005)? Kdyby jo a šel přescanovat a poslat mi, byla bych moc ráda. Díky.

baarca
1. pro 2009

Ahoj, teď jsem si uvědomila, že nevím, jak s pláštěnkou až přejdeme na sportovní variantu Magnumu. Mám takovou jednoduchou pláštěnku, která má tvar na hlubokou korbu, ale jak to přestavím na sporťák, nebude sedět. Navíc pokud to otočím po směru jízdy. Nevíte některá, dělá se nějaká pláštěnka na sportovní variantu? Nebo se dá sehnat nějaká univerzální?

kutcher
1. pro 2009

Mne teda ta hluboka plastenka normalne jde i na sportovni verzi

kutcher
1. pro 2009

sven: jen ze se ptam... on te ten magnum 2005 nejak extra jinej, ze potrebujes jen tento?

aaadus
30. pro 2009

Ahoj holky,
po dlouhém váhání a obhlížení všech možných i nemožných kočárků jsme se nakonec rozhodli pro Inglesinu. Původně jsme měli vybraný Peg Perego GT3, ale po shlédnutí Inglesiny jsem musela uznat, že moderní trojkombinace jsou na houby - malá korbička, nehoupe, většinou jsou z plastu. Takže bych se vás chtěla poprosit jestli by jste mi mohly napsat, jak se vám jezdí ve sporťáku a jaká je ta autosedačka, jestli se do ní mimčo vleze až bude větší a budu ho muset narvat do fusaku. Čekáme květňátko tak předpokládám, že příští rok se mi v tuto dobu vleze do hluboké korby i fusakem a nebudu muset hned přecházet na sporťák. A ještě k barvám - uvažuju buď nad kolekcí 2009 ta čoko-modrá nebo kolekce 2010 červená, ale nevím jestli barvy v létě nevyblednou.

baarca
30. pro 2009

Aaadus, taky mám květňátko, ale letošní. Pořád jezdime v nastavení "hluboká korba" s nánožníkem, ale některé stejně staré děti by už nevydržely v kočárku jen ležet a chtějí víc koukat ven. Můj Mates, když chce koukat, jde na bříško. Ono u Inglesiny vlastně pořádně nějaké přestavování na sporťák moc není - jen jsem vyndala tu látkovou hygienickou vložku a je to. A až bude chtít koukat ven, zvednu záda.
Autosedačka je stejně velká jako jiné, tam mi nepřipadnou žádné rozdíly. Já do ní malého dávám ve fleecovém fusáčku a v pohodě. Ale ten je tenčí, nevím, jak by se vměstnal ten pořádný silný, pokud myslíš ten. Máme auto v garáži, takže je v něm hned teplo.
A barvy - já mám tu olivově zelenou a vůbec nevybledla. A kolem našeho domu jezdí ta hnědá a taky není vůbec vybledlá.

aaadus
30. pro 2009

baarca to je rychlost 🙂 a jde v té hluboké korbě udělat to, že když už prcek bude sedět že mu zvednu jenom tu zádovou opěrku? Já se ptám, ať potom nejsem v obchodě jak Alenka v řiši divů. Jo a ještě mě napadlo jestli se dá dobře složit a narvat do auta? Hodně budu jezdit sama tak ať s tím moc nebojuju. A ten podstavec co je k autosedačce se dává do auto nebo na kočárek?

baarca
30. pro 2009

Ano, jde zvednout jen záda. Skládá se úplně v pohodě, krásně lehce se korba odcvakne a zase nacvakne. Já jsem tintítko - 159cm a 45 kg a zvládám to v pohodě sama. Podstavec je do auta, připevní se pásem a zůstává tam a autosedačka se na něj nacvakne.

aaadus
30. pro 2009

baarca děkuji, už se nemůžu dočkat až bude doma ať můžu trénovat 😀

jirinkaa
2. led 2010

Ahojky holky,
uvažuju o pořízení Inglesiny...A mám prosbu. Někdo kdo ho máte, nemohly byste zmeřit vnitřní rozměry? Zatím co brouzdám po netu, tak jsem našla dost odlišné údaje a nevyznám se v tom ☹
A copak nějaká ta nevýhoda? 🙂
Předem moc díky! 🙂

jirinkaa
8. led 2010

Koukám, není to moc žhavá diskuze ☹ Asi se vám dobře drandí s kočárkem, tak jste pořád venku a ne u počítače,že? 😉
Chci jen poprosit, můj dotaz stále trvá. Můžete mi prosím některá změřit Magnum, jak je vevnitř dlouhý?
Moc děkuju 🙂

kutcher
8. led 2010

zmerila bych ti to ale mam otutto ale ty rozmery pry maji inglesinky + - stejne

terkajesterka
8. led 2010

jirinka, inglesinu ti změřím, až půjdu ven (máme jí ve sklepě). tak snad se sem pak do večera dostanu 😉

a nějaká nevýhoda se taky najde - myslím, že jsem to sem už psala: servis není moc dobrý, v podstatě se vykrucují ze záručních oprav (dle mého dojmu), nechtějí reklamaci uznat, což mi u zlomené středové tyče rok po koupi nového kočáru přišlo divný ☹ ale co naděláš, jezdit se musí.......
a ještě doporučuju si při koupi přiobjednat náhradní péra, protože ty by se měly měnit a občas prasknou. A náhradní kolo, popř. duši do kola taky oceníš 😉
nevím, jak ostatní, ale my jsme sportovní verzi zas až tak nevyužili, protože se mi pak lépe jezdilo v golfkách. Sportovní verze u nás byla aktuální cca od roku do roku a půl, a to ve směru jízdy, pokud jsem korbičku dala do sedu proti směru jízdy (tzn. že dítě koukalo na mě), tak mi přišlo, že těžiště není ok a že se s kočárem hůř zatáčelo a manipulovalo.

terkajesterka
8. led 2010

ještě poznámka k té délce - vzhledem k tomu, že inglesina nemá u nožiček žádnou pevnou zarážku (je to dané pouze tím, že je tam nánožník), tak je délka korby v podstatě dost variabilní (ocenila jsem hlavně v zimě, kdy synovi byl rok), protože ačkoliv byl hodně velké dítě, tak se mi tam vešel i v beránkovém fusaku - jen jsem sundala nánožník a díky tomu mohl kus fusaku koukat ven. A pak to bylo super na jaře, kdy mu nožičky už fakt lezly z korby ven, tak se mi tam stále mohl v pohodě vyspat - nožičky prostě kousek vyčnívaly a on ležel na rovném 😉

jirinkaa
8. led 2010

Děkuju moc! 🙂 My asi budem mít mimíska v červenci,takže právě hledám nějaký velký kočár, kam se mi pak vleze i fusakem + chci něco do terénu... Docela mě překvapilo, že jsem na netu našla rozměry od 77 cm do 84 cm... 😀 Teď čemu mám věřit 🙂
A jak potom s détětem ve sportovní verzi? Nebyl mu kočár malý?

luccii
8. led 2010

jirinko, Inglesinu Magnum mame, tak jsem ti ji premerila - je to 78,5 cm, ale i s hygienickou vlozkou, ta muze pridat tak 1 cm... my mame dlouhe dite, jsme oba dost vysoci, takze Inglesina byla celkem jasna volba, mame cervnove dite a potrebovali jsme, aby zimu v Inglesine preckalo (venku prevazne spinka)... jsem s ni spokojena, ale chybi mi otocna kolecka 😉 (ted na snehu teda ne, ale jinak jo)

terkajesterka
8. led 2010

jirinko, to rozpětí v cm (77-84) může být právě dané tím, že prostor u nožiček není ohraničený (viz můj předchozí příspěvek), a když sundáš nánožník, tak se ti tam vejde i hooooodně dlouhý 1,5 letý dítě (jako třeba to naše) 😉
proto se ty rozměry liší, věřit tomu můžeš 😀

kutcher
8. led 2010

lucii: proto ma podvozky 2 jeden houpaci a druhej s otocnymi koly

luccii
8. led 2010

kutcher, jenze neni nad houpaci 😉

kutcher
8. led 2010

tak to sice ne, ale kdyz se chystam do mesta, mhd, nakupy, tak ten otaceci ocenim.

jirinkaa
9. led 2010

moc díky holky.
A kde bydlíte, že upřrdnodtňujete otočná kolečka? Má je totiž kamarádka a musím říct, že mě se s tím moc dobře nejezdilo. Jsme sice z města, ale je to pořád z kopce a do kopce a musela jsem pořád vyrovnávat směr... Ale jinak jako nápad mi to přišlo naprosto super 😀

A nemáte někdo zkušenost s výstavou For Kids? Asi tam vyarazíme a okouknem ty kočárky, když jich bude spousty na jednom místě... Nevíte jestli tam mívají slevy a co se třeba vyplatí tam pořídit?

kutcher
9. led 2010

tak otacecipouzivam po Hradci Kralove do mhd, na navstevy, zarizovani a do obchodaku tam se fakt sikne, nebo v zoo je fajn ze je lehci, kdyz jedu bsem tak si ho muzu dat pod nohy jinak na beznou jizdu pouzivam houpaci

terkajesterka
9. led 2010

slibotechna naslibovala změřit a nic ☹ omlouvám se, stihla jsem to až dnes. Měřila jsem vnitřek bez hyg. vložky a bylo to 80cm (měřila jsem po plastovou zarážku u nožiček), ale jak jsem psala, nám nevadilo, když fusáček koukal ven, naopak jsem kočár mohla tím pádem používat déle.

jirinkaa
10. led 2010

dekuju 🙂
80 uz je dost, myslim, ze to by nam stacilo... No jeste ho teda skouknem na te vystave na zivo 🙂 A snad se budem rozhodovat uz jen mezi dvouma...
Nikdy by me nenapadlo,ze vybrat kocarek da takovou fusku! 😀

terkajesterka
10. led 2010

je to fuška 😀 a pořádná. My jsme taky dlouho vybírali, ale nakonec jsem nelitovala. Teď vybírám golfky a je to taky hrozný - milion typů a člověk pořádně neví podle čeho se orientovat......
Tak držím palce, ať výběr dopadne podle tvých představ.

tuliska
11. led 2010

Ahoj, koupila jsem si taky Inglesinu Magnum 2009 v cokoladove barve a potrebovala bych poradit, co s temi ksiry v hlubokem kocarku. Zda se mi, ze uplne vyndat se nedaji, ale prece to miminko nenecham lezet na tech umelohmotnych usich? Poradte mi, prosim, nekdo, jak jste to resily. Matraci do Inglesiny koupenou nemam, jen novorozeneckou vlozku. Diky za pomoc.

jirinkaa
12. led 2010

tuliska : ja teda zatim kocarek nemam, takze neporadim, ale urcite co jsem procitala diskuzi, tak uz se to tu resilo driv...zkus to projet, jestli nenajdes odpoved... 😅

terkajesterka
12. led 2010

tulisko, já jsem je protáhla zespod, takže v ležení nevadily. myslím, že úplně vyndat se nedají, už si to moc nepamatuju, ale řešila jsem to takhle. A pak jsem si ušila dvojitou vložku z vatelínu, potáhla jsem jí bavlněnou látkou, takže tam měl měkoučko.