Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

llucinka
1. dub 2008

lady: Jezdíme celou zimu a na nohy nám netáhne 😕

miladaspackova
12. zář 2008

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-99913.html

tereziep
20. lis 2008

Ahoj, musím se připojit ke chvále na inglesinu magnum. Je supr. Mám ji sice krátce, ale jiný kočár bych pro první rok nebrala. Ségra měla Roana a nedá se to vůbec srovnat. Byl těžší a hlavně se méně houpal. Mám na balkóně půjčený starý kočár a malá tam vůbec nechce být. Brečí a nechce usnout. Jen jí dám do inglesiny, tak spí.
Nánožník bych neřešila. V létě je teplo a v zimně je mimčo ve fusaku. No a když si koupíš tu hygienickou vložku tak nikdo nepozná, že to není hluboký.
Kouklala jsem na ten kočárek Nowalex Focus. Připadá mi hodně podobný Roanu. I hmotnostně odpovídá. Záleží na tom, jak často ho budeš skládat. Já osobně kočár do auta rozkládám - nemám dost síli ho tam dát v celku a inglesina má supr sundavání korby. Jen se vycvakne a nacvakne. Tamten kočár má klasické - musíš se správně strefit aby korba zapadla na podvozek. Ségra když vozí můj lituje, že do inglesiny tehdy nešla.

yanna.o
21. lis 2008

Tak já se také připojuji, zrovna jsem to psala vedle, tak to napíšu i sem:

Já mám Inglesinu Magnum, kolekci 06 a je to perfektní kočár. Jezdím s ním už 16 měsíců. Má výhodu, že má větrání v boudě, překlápěcí stříšku dopředu, polohovací madlo, obrovský košík a že se dá polohovat do sedu, takže si to zvedneš dle potřeby a nemusíš dávat dítě brzy do sporťáku, když chce koukat ven nebo když se nevejde do korby (některé kočárky mají fakt minikorbičky 😅 ). Pro první rok ideální. Poté se rozhodneš, zda budeš dál využívat Inglesinu jako já nebo si koupíš lehčí nebo bytelnější golfy nebo nějaký golfosporťák. To uvidíš dle podmínek. Taky má výhodu, že nidke neskladuješ sporťák a korbu zvlášť. Je to 2 v 1 😉
Je lehčí než Roan a líp propracovaná. Ten Roan je ale těžší tak asi jen o 2 kila. Zrovna ten nepatří mezi ty těžké houpací. A Magnum už vůbec, patří mezi nejlehčí kočárky vůbec. Do terénu skvělý. Je snad nezničitelný Pro dítě velmi praktický, prostorný a pohodlný. V zimě je tam teplo. Já mrzla a malý si lebedil.Otáčet se dá po a proti směru jízdy jednoduchým cvaknutím. Do 8 kg váhy dítěte jezdil kočár snad sám, pak jsem pocítila rozdíl, v 11 kg ještě víc, ale stále platí, že do něj strčím a jede. Teď v zimě mám ruce v kapse a postrkuju si ho před sebou, takže vlastně neřídím žádnou rukou 😅 . Jinak ovládat jde jednou rukou bez problémů, včetně prudkého otáční. Obě ruce používám akorát při jízdě po hrbolech, jelikož mi je na ně zima 😖 a alespoň jednu musím mít v kapse. Šla bych do Magnuma znovu. A rozhodně ho neprodám, ale nechám si ho na další mimi 😉

Jo a dělaj i podvozek allum, který je ještě lehčí, ale ten jsem nechtěla. Sice je odpružený, ale 4 velká nafukovací kola a houpací podvozek je určitě nesrovnatelně lepší! Ale můžeš si vybrat. Nacvaknout to lze na oba. Stejně tak autosedačku Huggy. Po i proti směru jízdy 😉
Má i spoustu dalších věcí, které bych chválila, ale to už bych se rozepsala moc 😀

Viz diskuze:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

yanna.o
21. lis 2008

Já teď přemýšlím nad golfkami, ale pořád si žádné nemůžu vybrat, moc tomu výběru nedám.. No určitě je využiju daleko kratší dobu než Magnuma 😉 Sporťák nebo golfky využijou delší dobu pouze ti, kteří miminko stěhovali z korbičky, když bylo malé (zpravidla v 4 - 6 měsících a většinou proto, aby vidělo ven a neplakalo nebo protože se už nevešlo). A sporťáky a golfky jsou většinou jen po směru 😒

tereziep
22. lis 2008

Já teď právě koukám po sporťáku na léto. Chtěla bych tam malou dát a v zimně bych jí pak chtěla šoupnout opět do inglesiny. Nechci nic na golfovém podvozku. Vozila jsem v nich neteř a nic moc. Po chodníku to bylo fajn, ale jak jsme zajeli na štěr nebo kamínky hrůza. Kočárek se jakoby třásl 😵. Tak bych chtěla na nafukovacích kolech, co nejlehčí a hlavně chci koukat na mimčo. Moc se mi nelíbí dnešní sportovní kočárky se sedačkou koukat jen dopředu. Měla bych strach. Tak chci buď přehazovací rukojeť nebo aby šla otočit sedačka. Už mám pár typů - nejhorší je, že co se mi moc líbí je drahý a manžel moc nechce slyšel o novém kočárku. Když jsem si vybírala Magnum tak proto, že je velký a že je i sporťák. Jenže bych chtěla i spoťák - Magnum se mi zdá docela robusní na sportovní kočárek. I když možná, že u něj zůstanu až do dvou let. Bude taky záležet, jak dlouho se do něj malá vejde. Jsou nám 4 měsíce a máme už skoro 70 cm. Tak uvidím.

yanna.o
25. lis 2008

tereziep, no jo, jseš zmlsaná 😝 😀 Já řeším to samé, je nám 16 měsíců a hledám a hledám... 😅 😖 Z těch lehkých otočných má přehazovací ručku Peg Perego Uno. To má jedny kola velký a druhý malý otočný, bouda překlápěcí dopředu, spojená rukojeť, velký košík - na to jseš asi zvyklá. Bohužel složený zabere přibližně tolik místa jako podvozek Magnumu bez korby. Ale skládá se to i s tou sedačkou. Nevýhoda také cena - nový kolem 8 tisíc. Pak mají přehazovací rukojeť různé levnější kočárky jako Hauck shopper rs, pak nějaké od baby designu atd. Ale mohou být těžší a mají víc takový golfový podvozek. Přehazovací sedačku má PP pliko Switch, ale je těžší než Uno, Inglesina Ottuto, také těžší a musíš koupit i korbu.. pak třeba teutonia fun system.. ale tam se sedačka nedá pořádně otočit.. a možná se ani neskládá dohromady s podvozkem.. nevím.. Pak už zbývají těžší (tak 13 kg a víc) sporťáky. Takže tam by sis s váhou ani velikostí nepomohla nijak 😉 Třeba Hoco Striker má přehazovací ručku, různé Teutonie atd. Je toho dost.

tereziep
25. lis 2008

No to jsem. Dneska jsem byla venku a koukala po ostatních kočárkách. U nás jezdí buď kombicance nebo kočárky typu Jane. O sportovním uvažuji z důvodu, že ráda jezdím na Šumavu a chtěla bych tam už příští léto jet a nechce se mi tahat inglesinu. No a taky si myslím, že malá nebude schopná chodit takové procházky co s ní chodím teď a minimálně do 2,5 let budu potřebovat kočárek, možná i déle. Někdy jdu jednou, jindy 2x denně a vždy je to tak cca 4-6 km. Už mám svoje favority. Koukala jsem na BabyWelt Riva Air, HAUCK Ontario Victory, Patron Bohemia Fenix F4 nebo ABC Design PRAMY LUXE. Kromě Patrona jsou všechny s přehazovací rukojetí. Jsou s nafukovacíma kolama. Koukala jsem na ty co jsi mi napsala a vesměs jsou na golfovém podvozku. U nás je to těžké. Bydlím na okraji města a rádi jezdíme po lese. Takže golfky nepořicházejí v úvahu. Kočárky Teutonie jsou krásné, ale drahé.

yanna.o
26. lis 2008

Hm. to jo.. to jsou ty lehčí (krom té drahé teutonie, ta má asi taky nějakých 13 kg), a pak už sporťáky typu hoco striker (ten má přehazovací ručku) a ty, které jsi jmenovala. Taky třeba sporťák od X-landeru. Ale ten je těžší než Magnum. Já mám letní mimi, v lednu nám bylo 6 měsíců, teď v lednu nám bude rok a půl. Přes celou zimu jsem v podstatě furt chodila s kočárem venku. Několikrát denně pár kilometrů. V bahně, v lese, po šutrech. To znám. V 10 měsících jsem už malého nechávala lézt po louce i na lesním pískovišti. To už bylo teplo. On mi teda spí 2x denně dodnes, ale už nechodím s kočárkem. Spí doma a odpoledne usne v autě, když většinou někam jedem. V létě mi usnul v kočárku odpoledne cestou domů, dopoledne spal v postýlce. Tou dobou už jsem s kočárkem ty štreky nechodila. Stačilo někam dojet a vyndat dítě, ať si leze, běhá. Jak se teď ochladilo, tak to na velké procházky není. Mít ho v kočárku a chodit se mi nechce. Nemůže se proběhnout. Vyndat ho můžu na chvíli (oproti létu, kdy jsme mohli být venku celé odpoledne), pak už je zima, vítr, mráz, déšť, sníh.. hrůza.. 😖 😀 A letíme domů nebo do nějakého dětského koutku. Takže od léta už se v kočárku tolik nevozíme. Spíš jen někam dojedem. Jak se ochladilo, využívám ho i na zahřátí. Ale je to jiné, než když byl miminko. Takže já do dalšího sporťáku nejdu. Poohlížím se spíš po golfech. Nejradši bych s možností změny směru. Ale PP Switch je těžké, teutonia ještě víc a levný to teda není.. 😒 A s otáčecí ručkou je UNO nebo třeba hauck shopper nebo galaxy, ale naživo to na mě nedělá dobrý dojem. Asi budu muset nakonec koupit nějaké golfky jen popředu s překlápěcí boudou dopředu a kšiltem. V krámě stejně buď lítá po svých nebo sedí v nákupním vozíku. Venku se moc být nedá a když, tak taky chodí. Ten kočárek potřebuju čím dál míň. Na nafukovacích kolech jsou ještě takové kočárky jako třeba Zekiwa biker air - myslím kvůli typu.

tereziep
27. lis 2008

Ahoj, mě by se taky líbíli víc golfky, ale pokud pojedem na chalupu tak jsou mi k ničemu. Do lesa nejdou. Nechce se mi neustále tahat inglesinu. Sice je lehká, ale není zas až tak skladná. Jo mrkni se na golfky chicco for me - u nich se přehazuje sedačka a nejsou špatný. Ségra je koupila v Kice něco kolem 5 tisíc - vyprodávali loňskou kolekci. Je s nima spokojená. Složí se jako golfky, i když je sedačka otočená k mamče. Jediné co v této pozici sedačky nelze dát je madlo. Jinak jsou supr - pro mě až na ty kolečka. Nebo taky golfky Astral - taky mají otočnou sedačku. Nejsou špatný, měla je kámoška. I když já jsem v nich vozila její malou jako těhotná a to se mi zdáli těžší. Asi to bylo tím stavem. Jsem docela zvědavá, jesli nakonec neskončím taky u golfek. Ještě nemůžu posoudit, jak bude malá běhat.

lenecka
29. pro 2008

Ahoj,
mela bych otazecku ohledne ingl. magnum. Uz jsem se ptala na BC, ale zeptam se i tady. Koukam, ze par z vas jste kupovali novou, chci se zeptat, jak je kocarek baleny? Je to vsechno dohromady nebo podvozek (bike) zvlast a korba zvlast? Jsem do tohodle kocaru zamilovana cim dal vic 🙂 a hlavne opravdu 100% lidi pise jen chvalu. Ziju v zahranici, chtela jsem si ho objednat tady po internetu, ale uz ho sem prestali vyvazet a par poslednich kusu mi vyprodali pred nosem ☹ , takze zvazuju poslani z Cech, ktere neni drahe, ale nesmi to byt moc velke (soucet vsech rozmeru baliku nesmi presahovat 200cm, coz by urcite nevyslo, pokud je vse zabalene dohromady). Tak proto se ptam. Diky moc

tereziep
31. pro 2008

Já jsem ho kupovala v obchodě a tak jsem si ho odvezla vybalený a složený.

llucinka
1. led 2009

lenecko: my jsme si ho objednali v setu i s autosedačkou takže byl ve dvou balících. Jeden byl původní (originál zabalený) a jeden byl jiná krabice, protože tam museli strčit tu sedačku. Obávám se ale, že součet všech rozměrů balíku (pokud je myšleno v+š+h) asi přesáhne 200 cm. Ale zavolej si přímo tam, kde ho chceš objednat. Pokud budou ochotní, jistě ti ho přeměří. 😉

karot
21. led 2009

Ahojky!
Koukám,že to tu trochu zamrzlo,tak to tu trochu oživím. 😉
Máme doma Inglesinu Magnum Bike z kolekce 2006.Trošku nám vyšisovala černá(měli jsme stříbrnočernou)a teď jsem zjistila,že letošní kolekce taky není marná. 😎
Plánujeme na jaro 2010 narození dalšího miminka a je mi líto kočárek vyhodit jen kvůli barvě povlaku.Podvozek a kostru na korbičku mám v perfektním stavu a zajímalo by mě,jestli se nedá někdě přiobjednat nový potah? 😕
Jestli máte info,že to lze,tak mi prosím písněte do IP.Moc se totiž nechodím. 😖

petkula
24. dub 2009

ahoj,

nevite nekdo, kdo vyrabi tyto kocarky (Inglesina🙂 Nejak to nemuzu nikde najit.

petkula
24. dub 2009

Uz vim, vyrabi je Italove.

baca
5. kvě 2009

Holky, které máte magnuma, dají se vytáhnout ty upínací šráky? Mám ho doma asi 2 týdny a zatím jsem to zkoumala jen tak povrchně. 🙂

yanna.o
6. kvě 2009

jo, kšíry se vytáhnout dají. musíš to různě pootáčet, pak to jde. já skoro nekšírovala, vím, že ty horní jdou určitě, spodní si nevybavuju, ale myslím, že taky, navíc tolik nevaděj. já na tom měla inglesiní matraci ještě

evinka
6. kvě 2009

Baca - podle prodavače jdou vytáhnout - i nám to ukazoval, ale určitě s tím budu taky bojovat, až ho budeme mít 😀. S tou matrací je teď nějaký problém, snad, že nejde objednat, nebo nějaká jiná dražší, ale myslím, že na dno složím deku, na to dám plínku a bude to jako matrace....

yanna.o
6. kvě 2009

jasně, kdo chce, může dát deku. já si koupila prostě tu matraci, přišlo mi, že v létě tolik nehřála zespoda, bylo příšerný vedro. ale pokud bych nesehnala, koupila bych deku. Něco by se koupit mělo, je příjemnější, když je to měkčí (nejen kvůli pásům, ale obecně).
jinak se to jmenuje "antialergická matrace"
http://www.baby-eshop.cz/dopnky-inglesina/antia...

yanna.o
6. kvě 2009

já jí koupila v čáryfukovi, ale to už je dýl. je k ní i polštářek, který jsem nepoužívala
http://www.caryfuk.cz/category/Kocarky-detske/p...
ale jak už padlo, kdo nechce matraci, může vzít deku.

yanna.o
6. kvě 2009

jo evi, jde to v pohodě, jen pootočit správným směrem ty umělohmotný zapínátka a je to. já to ale vůbec nevěděla, že to jde. neřešila jsem to a později jsem ani nepoutala, no a teď už nám v pohodě stačí golfky na to popojíždění nebo v krámě, aby mi neutekl mezi regály.

tereziep
6. kvě 2009

baca, jde to, ale já to jako yanna neřešila. Vyndala jsem akorát ty co byly pod zádíčkama a mezi nožičkama jsem tam nechala. To co z toho zbylo - tedy za hlavou jsem měla hozený vzadu. Nějak mě ani nenapadlo vyndavat o všechno. I když nám to říkali v krámu. Nakonec mi to tam vyndali až v době, kdy malé bylo 9 měsíců a já ji nemohla v pytli přivázat. Tak jsem vyndali mezi nožičkama a já ji přivazovala jako by měla kšíry. Pak jsem doma přišla na to, že ji tam prostě v leže nepřivážu. Má docela dlouhé tělíčko.
Madraci jsme taky neměli - jen hygienickou vložku. Malá se narodila v červenci. Když bylo horko, tak jsem jí tam dala dečku nebo pod sebou měla zavinovačku. No a na podzim jsem dávala deku nebo později pytel. Madraci mi vlastně ani nenabídli.

baca
6. kvě 2009

ahoj, díky za reference! Asi si k tomu budu muset pořádně sednout a poštelovat tím! 🙂 Holt není času! 😀 Tu matraci jsem si nekoupila, ale ted o nízase začínám přemýšlet. Tak mi neříkejte, že není!!!! ☹

luccii
29. kvě 2009

ahoj holky, I.M. uz je koupena, ale ceka u tchyne a ja bych potrebovala vedet, jake rozmery maji kolecka - muzete mi je prosim nekdo zmerit? diky 🙂 chci koupit navleky na kola...

luccii
1. čer 2009

prosim zmerte mi nekdo ta kolecka 😉

yanna.o
3. čer 2009

luci, nemůžu, nejsme teď doma.. ale nějaký univerzální návleky tam půjdou.. nebo zavolej nebo napiš do dětskýho ráje, tam návleky maj.. kolečko je normálně velký 😅 pasovat by to mělo si myslim.. teda já nad nima taky uvažovala, ale v reálu ani omylem. Kola od bahna, sahat se mi na ně nechtělo, tak prostě bylo od bahna auto no.. 😀 na dně kufru je nějaká gumová podložka. U mě prostě zvítězila lenost a to, že na to nechci pokaždý sahat a sto let se s tím s... 😅

yanna.o
3. čer 2009

ty jo, ty už budeš rodit, to letí jak blázen 😅 Přeji rychlý a pohodový porod! 🙂 🙂 🙂

luciek9
3. čer 2009

luciii já jsem nad tím taky uvažovala. Hlavně do aut. Nakonc jsem nic nekoupila. Do auta jsem dali koberec. No a když jsem kočárek brala domů tak jsem si ze starých teplákovek ustřihla čtverec - větší než kola, udělala tunílek na gumičku a používala jsem toho. yanna má pravdu. Taky se mi nechtělo šahat na kolečka od bahna. No a návleky jsem nakonec použila všeho všudy 3x. Jsem ráda, že jsem je nakonec nekoupila.

yanna.o
3. čer 2009

no jasně, pak budeš mít od bahna nebo vody v loužích mokré a špinavé ty návleky, v autě to uschne a při manipulaci se ti to z nich začne drolit. Taky když přijedeš s kočárem k autu, tak ten stojí na zemi. No a co s tím.. ¨Budeš to tam nějak pracně nandavat, já nevím.. to abys podvozek postavila na bok do kufru, pokud by ti tak vůbec držel, abys pak 2 prsty opatrně nandavala návleky, stejně se ušpiníš, návleky taky ušpiníš, pak tam ten kočár nějak zasuneš, pak zas budeš sahat na ty špinavý návleky a ušpiníš se znovu. Stačí, když bahno opadá na podložku v kufru auta, no my ušpinili někdy i ten vršek a boky, když jsme pospíchali, což jsme pospíchali furt.. 😀