Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

aemmi
16. zář 2011

@jop No právě, tohle je jeden z tech větších kočárků a jak tak koukám na ty fusaky, tak jsou podobně dlouhý, (myslím fusaky tohoto typu, ne ty maličké s beránkem) takže ho asi zakoupím, děkuju za zkušenost.

jop
16. zář 2011

@aemmi nemáš zač, já bych se toho nebála 🙂 A hodně štěstí při porodu, jak tak koukám na tvůj termín 😀

aemmi
16. zář 2011

@jop Díky, no termín je za pár, ale kde nic tu nic 😅 😀

jop
16. zář 2011

@aemmi jj, to známe 🙂 Já jsem taky nic nepociťovala, až přesně v den termínu přišly kontrakce a malý byl za 10h na světe 😉

aemmi
16. zář 2011

@jop jé, to by se mi taky líbilo, za 10 hodin 🙂

slunce_veruna
4. říj 2011

Ahoj holky,
tak jsem zas sem zavitala a pisu svoji zkusenost s vlozkou a matrackou. Taky mi tam nesedela ta dira na pridelani boudicky na vlozce, stacilo zasunout madlo na doraz, nasadit vlozku a madlo zas vytahnout tak, aby nepadal nanoznik (verze 2010). A matracku jsem mela pod vlozkou, tam se vesla paradne. Popruhy jsem mela jak uz tu nekdo psal, stredni vytazeny, ramena zastrcena dozadu, mezinozni oklopeny co nejniz aby ho dite melo nekde pod nozickama a ty oka po strane tam zbyly a to zvladla ta matrace. Malej jezdil v leze cca do 8mi mesicu a mel tam jak vlozku tak matracku. Fusak tam nahnoucate do nozicek kdyby byl moc velky, protoze mimco vam do tech 74 cm doroste zhruba v ty dobe kdy pujde do sportaku pokud to teda nebude nejakej extra obrik a lenoch v jednom. Ja teda mela Little Angel a ten se vesel v ty kratsi verzi v pohode.

popellka
11. říj 2011

Ahoj holky,

my máme kočárek Inglesina Magnum na malou taky. Nemůžu si ho vynachválit a ani ostatní maminky v mým okolí, který vidí, jak krásně drndá, krásně se s ním jezdí, má dobrý kola,.....no prostě doufám, že ho budem moct použít ještě na druhý mimčo, protože tenhle kup se nám fakt povedl. Mám ho od sestřenky už po jednom dítěti, ale byl jako nový. No a jediná chyba je, že k němu nemám kabelu. Vozím sice dole takovou plátěnou kabelu v který mám plínky a ostatní vybavení, ale jak teď bude zima, tak by byla v košu celá promáčená, takže bych chtěla pořídit kabelu na říditka jako mají ostatní kočárky. No a viděla jsem v Růžovém panteru (obchod s kočárky, ale to určitě víte) krásnou kabelu v tmavě modré, která by nám i seděla ke kočárku, od značky Emitex a nevím, jestli by to na náš kočárek šlo. Nemáte s tím náhodou některá zkušenost? díky

amulienka
28. říj 2011

Ahojte. nejake nove referencie? mate niekto rok 2011? Citam same chvaly, ale okolie ma odradza od tych neotocnych koliecok. Nie je to az taky problem, kedze Inglesina je super aj do terenu, nie? Vdaka za nove postrehy.

sarkastrobachova
25. lis 2011

Ahojda, začali jsme používat sportovní verzi Inglesiny Magnum po dlouhých týdnech spokojenosti v hluboké korbě. Nemohu se ale se sporťákem poprat. Nechci se ho vzdát, protože mi jako kočár do terénu MAX vyhovuje. Jen netuším následující:
1. Jak lze na sportovní verzi natáhnout pláštěnka? Když ji dám na kočár, tak je nalepená až na obličeji dítěte. Stříška kočáru je strašně blízko u obličeje a pořádně ji nemohu při dešti stáhnout a tak buď má prcek kolem obličeje pláštěnku, nebo vůbec nic nevidí, protože má střechu až na klíně 😀 (trochu přeháním, ale ve skutečnosti je to velmi nepraktické a je jedno, jestli dítě ve směru nebo po směru)
2. Jak zapínáte nánožník? Když dám dítě do sporťáku, nemám šanci zapnout nánožník tak jako u hluboké korby, bych dítě preštípla vejpůl. Takže musím mít tak polovinu nánožníku ohrnutou a ne správně připnutou po stranách. Na reklamních obrázcích je sice nádherně sportovní verze provedená a nafocená, ale bez dítěte. Protože to by to dítě muselo být placaté, abych upnula nánožník na patenty co jsou po stranách.

Máte s tímto nějaké zkušenosti? Jak jste řešili období sněžení a dešťů bez pláštěnky a nánožníku? Jen ve fusaku se mi tam to dítě nechávat nechce... (Navíc mi prodejce oznámil, že to není úplně sporťák dělaný pro děti ve fusaku a ten nánožník, že s tím asi nic neuděláme.) Tak nevím, jsem buď hloupá a nevím, jak vše správně upnout, nebo nebyl prodejce na správném školení 😀 Prosím poraďte, nerada bych kupovala na poslední zimu nový sporťák, ale až na jaře rovnou golfky...

m.o.u.s.e
25. lis 2011

@sarkastrobachova mám magnum z kolekce 2009 a zrovna jezdíme ve sportovní verzi i s fusakem ( emitex)....máš pravdu v tom, že nánožník nahoře lze těžko upevnit k těm patentkám. Moje malá není žádný divoch,ale minimálně pro lepší výhled se i předklání a to by se zapnutým nánožníkem dělat nemohla. Vrchní část nánožníku mám mírně odhrnutou, esteticky to vychytané není a sama jsem se to ještě nesnažila vyladit, ale není to pro mně důvod výměny kočárku, protože jezdím po vesnici a s nadcházející zimou bude inglesina zase jednička do sněhu 🙂 .

sarkastrobachova
25. lis 2011

@m.o.u.s.e No, mně se právě taky měnit nechce 🙂 Je fakt, že estetika mně taky moc netrápí, spíš mi jde o praktičnost. Jen mne mrzí, že za ne úplně malé peníze nemají toto vychytané. Jinak bych kočár taky neměnila ani za nic... Spíš mi vadí ta pláštěnka. Máme psa a na procházky musíme ať se blýská či ať prší 😀 Proto spíš sháním nějaké vychytávky a podobné rady...

berticka
17. bře 2012

Ahoj holky, obnovuji diskuzi, vážně uvažuji o inglesině magnum a chtěla jsem se zeptat, jestli už někdo nemá postřehy ohledně kolekce 2012. Dále by mě zajímalo, jestli se u kočárku už zlepšilo vrzání nebo jestli stále hodně vrže a musí se hodně promazávat. Také by mě zajímaly názory na autosedačku inglesina huggy. Byly jste spokojené? Využily jste nacvakávání na podvozek?

slunce_veruna
24. bře 2012

@berticka co se tyce vajicka, tak to moc spokojena nejsem, je hodne "posazena" takze na uplny novorozence to neni moc dobry, spis v ni sedi nez lezi, takze pokud budes hodne jezdit tak se vykasli na nacvakavani a kup si nejakou lepsi. Pak se taky v ni hodne deti poti takze je potreba koupit nejaky protipotivy potah. Nacvakavani je dobry ale ja ho vyuzila jen parkrat a obcas se to "seka" a nejde z podvozku vycvaknout ale nevim jestli to neni problem konkretniho kusu. Jinak jako plus je ze je velka a dite se v ni v pohode do roka vejde takze nemusis resit prechod do vetsi sedacky s ditetem ktery nesedi nebo nema devet kilo. Takze za me kdybych si mela ted kupovat sedacku tak jdu do Maxi Cosi.

kuratkol
25. bře 2012

@berticka My máme kočárek Inglesina Magnum 2010. Kočárek je fakt úžasný, nemůžu si na něj stěžovat. Právě naopak. Myslím, že vrzání je ten nejmenší problém, občas zavrže, tak to namažeme, ale mocčasto to teda není. Na nákupy je kočárek naprosto ideální. Vlezou se mi tam 4 balíky plen Pampers active baby nebo velký nákup potravin za 2 tis. Kč nebo 3 balíky vod + menší nákup. S tou autosedačkou musím souhlasit s @slunce_veruna, malé miminko v ní moc sedí a není to pro něj moc pohodlné a myslím, že ani moc bezpečné. Koupili jsme ji schválně, abychom ji mohli dávat na podvozek třeba v obchodním centru, ale to stejně neděláme, protože se nám zdá moc otevřená, mimčo v ní vypadá zranitelně a musíme si dávat dost pozor, aby mu nikdo neublížil např. taškou apod. Takže ji k tomuto účelu vlastně moc nevyužíváme. Mimču totiž v marketech dost vadí ta silná světla, očárek je prostě lepší. Kdybych se měla znovu rozhodovat, tak bych si autosedačku koupila jinou Maxi Cosi nebo Romer, ty vycházejí jako nejbezpečnější v crash testech. I to upoutání autosedačky Inglesina v autě mi příjde ne moc bezpečné vzadu, příjde mi, že ten pás může snadno vylézt z toho úchytu. Myslím, že dítě do roka se nám tam určitě nevejde, máme teď 8 měsíců a už se nožičky dotýkají sedačky, ještě chvíli a už jí to nebude dost pohodlné.

berticka
26. bře 2012

@slunce_veruna @kuratkol Ahoj holky, díky moc za názory, já jsem už definitivně rozhodnutá, půjdeme do magnumu a k tomu autosedačku maxi cosi, sice nebude nacvakávací, ale myslím, že se bez toho obejdeme 🙂 Kdyby vás napadly ještě nějaké postřehy ke kočárku, budu moc ráda!

maffi.
26. bře 2012

do budoucna až bude mimčo, taky uvažuju nad inglesinou a taky bych ráda nějakou lepší autosedačku. říkám si, že kdyby mi nacvakávání moooc chybělo, tak bych rovnou dopředu koupila golfky s možností nacvaknutí vajíčka a bylo by to.

slunce_veruna
11. dub 2012

@berticka jeste jeden postreh, pozor v nekterych autech na tu autosedacku, treba ve Fabii, mam problem ji tam dat i s tou zakladnou pokud pred tim mistem nekdo sedi, takze pokud pocitas s tim ze bys jezdila na spolujezdcovi tak muzes mit problem s mistem protoze ji nenacpes za ridice ani na prostredek pokud je ridic zvykly jezdit odsunuty.
@kuratkol mas pravdu Jarousek jezdil posledni mesice s pokrcenyma nohama, ale on od malicka sedaval v podstate skoro v tureckem sedu takze fakt vydrzel do 14 mesicu. A souhlasim ze bych priste sla z bezpecnostnich duvodu do Isofixu, s tim pasem se mi obcas stavalo ze jsem cvakla do zakladny a zapomnela na pas takze upoutani nula nula nic, nastesti jsme nebourali. No a v nakupaku jsme zas naopak hazeli vejce do nakupniho kosiku abychom nemuseli vozit podvozek.

kacena00
12. dub 2012

Dobrý den, taky přicházím se svou trochou do mlýna, já patřím emzi kritiky Inglesiny, kdybych volila porudhé, rozhodně bych do Inglesina Magnum nešla...

1.Strašně mě prudí jak vrže- ale to je detail, ačkoliv moje miminko se nedokázalo nějakých devět měsíců po porodu vypnout, takže mu to vadilo, pořád se tím budil, řval, s kočárkem jsem nakonec musela přestat jezdit...kočár začal bez problémů používat až po těch devíti měsících promazávala jsem kolečka, ale pomohlo to sotva na den, když sem s tou vrzající věcí vyjela mezi lidi, dost sem se styděla, byl to hroznej kravál, nedalo se to neslyšet 😀 😀 😀 😀

2. prodlužování a zkracování madélka...to je kapitola sama pro sebe, potřebovala bych na to ještě jednu ruku nebo druhého člověka, jako zvládnout v jednom člověku se to dá, ale docela krkolomně...

3. opět problém s madlem- v případě, že máte dítě už větší (já konkrétně mluvím o dítěti cca 20-24 měsíců v zimě s fusakem- není možné ho do kočárku dát s fusakem a mít tam přitom i to madlo, škoda, že pro starší dítě se nedá zvednout jako to mají ostatních kočárky, u staršího oblečeného dítka prostě překáží, před Vánoci jsem si takhle dítě z kočárku vysypala...vyjížděla jsem z obchodu, bohužel chodník byl rozbitý, já vjela do díry v chodníku, kolečka se mi v té díře zapíchly a vzhledem k tomu, že jsem na kočárku neměla madlo, dítě mi z kočárku vypadlo.... (měla jsem na výběr- dítě ještě po obědě spící s fusakem a zimníma botama) bez madla nebo smůla dítě bez fusaku a nenechám ho vyspat (to nebylo možné, v tu dobu to opravdu vyžadoval a potřeboval...)

naštěstí měl jen pokousaný jazyk a pěkný šok, já byla taky pěkně vylekaná... kdyby měl před sebou madlo, rozhodně by nevypadl...

každopádně madlo je u inglesiny ten nejslabší a nejhloupější článek a kdybych to věděla, už bych podruhé do ní nikdy nešla, na to jak blbě to má udělané je opravdu předražená...

jinak má supr podvozek, houpací kolečka, líbil se mi i vzhled, ale s praktičností to u mě pokulhává...čekám druhé a už teď se na ježdění s inglesinouse strááááášně nětěším...kdyby byly finance, okamžitě kupuju jiný kočárek 😝 😝 😝 😝

lenka5731
12. dub 2012

@kacena00 ja jsem velky zastance inglesiny magnum, ale jen jako hlubokeho nebo do cca 1 roku. Vozit v tom dvoulete dite v zime ve fusaku musi byt nic moc, to mas pravdu. o to jsem se ani nepokousela.. jinak za ten rok pouzivani jsem madlo nepovazovala za slabsi cast kocarku, ani nam nevrzal, byl novy.

baarca
12. dub 2012

@kacena00 Mě Inglesina ze začátku vrzala, ale pak jsme jí pořádně promazali a dobrý. A s tím vypadnutím dítěte - to nebylo připoutané pásama? Jinak s madlem jsem problém nikdy neměla, ale vozila jsem v ní Matese jen do 1 roku.

kacena00
12. dub 2012

rok by to šlo, ale já si to kupovala jako kombinaci a jako takový sem ho chtěla používat, vědět, že prakticky ho využiju hlavně pro mimino v životě bych do něj nešla..to už je fakt trochu drahej špás... to bych si koupila nějakej ojetej a pak si radši investovala do nějakýho super sporťáku..navíc jak sem psala, moje mimčo bylo 9 měsíců totálně nekočárkovací, takže celej kočár mi byl vlastně dvě věci 😀 😀 😀 😀

kacena00
12. dub 2012

@baarca no vzhledem k tomu, že byl ve fusaku, tak ne, na to byly pásy prostě krátký...do města sem potřebovala a potřebovala sem mít dítě v kočárku a vzhledem k mrazu muselo být ve fusaku..s normálním sporťákem by nebyl problém, ale inglesina magnum prostě nemá normální sporťák, ale atrapu sportovní verze 😝
jo a promazaná byla několikrát a nepomáhalo a nepomáhalo...

lenka5731
12. dub 2012

@kacena00 no jo.. clovek se bohuzel netrefi vzdy, tak je to se vsim..🙂 tak ho prodej a kup jiny taky jety, coz?

kacena00
12. dub 2012

nechci kočárek jen tak hanit, já z ní před nákupem byla nadšená, po nákupu taky, i když práce s madlem mě trochu zklamala (to prodlužování, zkracování), ale používáním sem se strašně zklamala...vůbec nesplnila moje očekávání...

kacena00
12. dub 2012

@lenka5731 jo, nějak to dopadne, rozhlížím se po sportovních, že bych inglesinu použila jen na půl roku a pak by šla z domu 😀
jen kdybych tady kdysi četla i nějaký negativní názor, možná bych si ještě dala ještě větší práci s výběrem kočárku, maminky se tu ptají na zkušenosti s používáním daného kočárku, tak jen píšu ty svoje, názor už si musí každý udělat sám 😉

lenka5731
12. dub 2012

@kacena00 velky ocekavani jsou problem.. my od ni ocekavali hluboky houpaci kocar s velkou korbou, snadno prenosny, klasicky vypadajici, s moznosti sportaku na omezenou dobu, a to splnil 100 procentne

kacena00
12. dub 2012

že bych měla zase tak velká očekávání bych neřekla...prodává se jako kombinace hlubokého a sportovního a jako takový sem ho použít chtěla, normálně se sportovní kočár používá pro dvouleté děti, tak mě nenapadlo, že tenhle nepůjde 😀

jo, ještě mě napadla taková věc, která mi trochu na inglesině vadila, že to polstrování na kterém pak dítě sedí je dost tenoulinké...když to srovnám s kočárkem kamarádky, tak její dítě si sedělo na peří a to moje na hrachu 😀 kupovala sem pak ještě na MMb vložku do kočárku, aby měl synek trochu měkčí posedění

lenka5731
12. dub 2012

@kacena00 sice se prodava, ale ja to brala tak ze jakekoliv 2 v 1 moc nefunguje 🙂 tak at se vam podari vybrat sportak s kterym budete spokojeni 😉

kacena00
12. dub 2012

@lenka5731 no vidíš, to mě věru nenapadlo 😀 dík, asi to nechám zatím koňovi a p tom půl roce zkusím udělat akci kulový blesk s kočárkem, to by mi snad doma projít mohlo 😀

baarca
13. dub 2012

@kacena00 Já taky souhlasím, že je Inglesina spíš na menší miminko, ale v tom je zase nepřekonatelná. Já bych po zkušenosti spíš koupila od Inglesiny jen hluboký kočárek, který vyjde o pár tisíc levněji a pak samostatně sporťák.