Kočárek Inglesina Magnum. Máte zkušenost?

karotky
29. bře 2007

Mám na Vás všechny dotaz:"Nemá někdo z Vás tento typ kočárku nebo podobný a jaké s ním má zkušenosti?"
Děkuji za Vaše odpovědi.

slunce_veruna
12. led 2010

Ahoj, take uvazuju o kocarku Inglesina Magnum, podvozek Ergo Bike a asi bezova barva 2010. Koukala jsem se na nej v obchode a mam par otazek, jednak pani rikala ze mezi modely 2008-2010 je rozdil jen v barvach, nevite nekdo jestli to tak je?
No a pak taky co se tyce te hluboke korby co nema pevne nozky, jak se do toho dava mimi v lete? Sundava se ten nanoznik i u leziciho mimi? A nevypadne pak to mimco ven az budu najizdet na obrubnik nebo ho musim porad poutat? Asi to je hodne hloupy dotaz, cekam prvni mimi v cervnu.
A jeste, koukala jsem ze se korba nosi za takova dve ucha, je mozne v tom nosit mimi? Prislo mi ze to ma teziste moc vpredu a je to hrozne tezke i kdyz v tom dite neni.
Diky za odpoved.

terkajesterka
13. led 2010

jestli je rozdíl jen v barvách, to nevím 😕 , já mám model 2006, ale když jsem porovnávala můj kočárek a o 2 roky starší, tak byl v podstatě stejný, jen např. řidítka byl z trochu jiného plastu, ale funčně to bylo stejný.

nánožník nemusíš úplně sundavat, já jsem ho vždycky srolovala, takže díru u nožiček zakryl a tak miminko nemohlo vypadnout. Jestli by vypadlo, kdyby tam nánožník nebyl, tak to fakt nevím 😉

za ucha jsem korbu nenosila, taky mi přišlo, že to těžiště není úplně vyvážené a tak se korbička mírně převažovala, bylo jistější to chytnout za okraje korbičky.

meri
13. led 2010

Tuliska, já mám Inglesinu 2004. V zimě byly uchá pod fusakem, teď už kšíruju. Chvíli jsme tam měla jako podložku pod vložkou složenou zavinovačku a pak jenom tenkou deku. Ale to kvůli chladu. Myslím, že na nich ani přímo neležela, že stejně nebyla tak široká.

kutcher
13. led 2010

Tulisko, ty ksiry jdou ven, ale ja je tema hackama chytla zd vrsek operky a bylo!

baarca
14. led 2010

Slunce_Veruna: Opravdu se v letech 2008-2010 liší jen barvy a trochu provedení korbičky - např. otvor na odvětrávání, teď ta nová kolekce má vyšší kryt přes korbičku, ale to jsou je detaily. K tomu nánožníku - já mám verzi 2009 a jde odzipovat jen ten horní dekl a spodní část nánožníku zůstane přidělaná - tak jsme to v létě používali. Plus jsem tam měla vloženou tu hygienickou vložku, takže to vlastně byla zavřená korbička. Předpokládám, že to snad i tu té nové verze jde.

slunce_veruna
26. led 2010

Ahoj, tak jsem tu opet s dotazy ohledne Inglesiny, diky za odpovedi jak sem tak do IP. Byla jsem se vcera podivat v obchode kde meli letosni i lonskou kolekci, a to letosni provedeni nanozniku se mi teda vubec nelibilo. Uz nejde ten vrsek odepnout cely, ale jen po stranach rozepnout a pak ho asi musi clovek kamsi zarolovat. To lonske mi prislo praktictejsi, ze v lete budu moct ten kus nechat doma. Mam teda dotaz ke kolekci 2009, jak tam jsou ty plastove presky, na prodejne je mely dost ulamane na tech vystavenych dilech, mel jste s tim nekdo problem? Jde to jednoduse vymenit za novou? A k cemu je vubec ta preska u toho nanozniku? Neodhalila jsem jeji funkci. To odvetravani na 2010 ma jiny tvar a taky nema tu presku, nevim jestli ta plocha se sitkou je stejna nebo mensi, to by asi nemelo mit na nic vliv. Ale zkousela jsem zvednout zadicka kocarku kdyz jsem mela sklopenou boudicku, a uplne se mi tam zmotaly ty vystuhy v boudicce, ze jsme mely s pani prodavackou docela problem to narovnat zpet. Nesetkaly jste se nekdo s tim?
No a posledni dotaz, nevite jak jsou mezi sebou kompatibilni autosedacky mezi jednotlivymi kolekcemi? Meli tam lonskou jen ruzovou a ja bych rada neutralni, kdyz se teda smirim s tim ze nebude v barve kocarku...
Diky.

tereziep
26. led 2010

Já mám kolekce 2008 a je supr. Přesky na nánožníku jsem nějak neřešila. Myslím, že je tam kvůli tomu odjímatelné horní části nánožníku. Mě hrozně vyhovovalo to odepnutí celého vršku nánožníku. Jak píšeš, v létě jsem z toho měla hluboká kočár a horní část byla doma. Nemusela jsem rolovat.
No a ohledně kompatibility sedačky. Sedačka se nacvakne na podvozek. Takže pokud neudalají nějakou změnu v podvozku, tak lze použít sedačka i z kolekce 2006.

kutcher
27. led 2010

lze pouzit sedacky od roku 2003, ty jdou na vsechny easy klipovy podvozky, jen nelze pouzit sedacky a korby zippy systemu

baarca
27. led 2010

Taky myslím, že ta přeska u nánožníku je na nic. Připne se to stejně zipem. Jinak ale se nám zatím ty přesky nijak neolámaly, nic takového. Ono ty vystavené kusy asi dostanou v obchodech zabrat. Stejně tak zvedání zad je úplně bez problémů, nic se mi nikde nemotá.

kutcher
27. led 2010

Jinac holky, mam cislo na sklad inglesina v Brne, maj tam uplne vse od per po potahy podvozky atd no proste nahradni dily, jestli nektera budete chtit, napisu vam jejich cislo do IP tu zverejnovat radsi nebudu... uz jsem u nich objednavala nanoznik, pasy, pumpicku, pera, cudl do poloh. kloubu a polstry na pasy a jednani perfektni.

pikkumyy
10. únor 2010

ahoj majitelky inglesin magnum, chci se zeptat, jak moc narocny a jak rychly je predelani z miminciho kocarku na sportak... jestli to dobre chapu, tak krome oddelani nanozniku se nejak posunuje to madlo - zvladne to kazdej a bez naradi? 😉
a jak velky a tezky dite se do toho jeste da v klidu posadit? mam pocit, ze nekde se pisou dva roky, nekde tri. Nemate nekdo zkusenost? dik 🙂

luccii
10. únor 2010

pikkumyy, ja jeste magnum pouzivam na kojence, takze v tom ti neporadim, ale kamaradka v nem vozila 2rocni holcicku a vesla se v poho... jen je pak kocarek dost tezky... ja planuju koupit jeste golfky, kdyz nebude malej chtit dlouho chodit

susik77
10. únor 2010

pikumyy: prakticka zkusenost: moje starsi dcera tam odmitala byt jak se naucila sedet-totiz ty ksiry jsou dost napevno, nedaji se oddelat od operky zad jako u nekt. kocarku, co ji vadilo. tak strasne brecela, ze jsme museli presedlat do golfek a v inglesine uz vubec nechtela byt. a bez tech ksir je to tam nebezpecne-hlavne kdyz mas temperamentni ditko a chce tam skakat 😎 Je to tim, ze kocarek je houpaci a ta korbicka je vysoko. takze my jsme ho vyuzili do 8 mesicu. Ale kamaradka v nem taky vozila maleho asi do 1.5 roku.

Ja chci prodavat v lete oranz. sedy kocarek s autosedackou, kol. 2007 tak kdyby jste meli zajem napiste IP 😉

pikkumyy
16. únor 2010

diky, no ja to planuju hlavne pro mimino, ale rikam si, ze kdyby mi dvourocak nekdy nekde usnul, tak abych ho tam mohla odlozit...

markettka
5. bře 2010

Ahoj holky,

vážně nad Magnumem z letošní kolekce uvažuju.

Jen by mě zajímala jedna věc: máme po vsi skoro všude místo silnice kostky a potřebovala bych vědět, jestli mi nebude v kočárku poskakovat ten kovový košík a nebude to dělat rámus... Určitě máte zkušenosti. Děkuju 🙂

baarca
5. bře 2010

Markettko, samotný košík nenadskakuje, ale nadskakuje to, co máš v něm 🙂 A to se dá případně vyndat nebo nějak připevnit.

terkajesterka
5. bře 2010

tak jsem po dlouhé době zase zavítala, abych napsala, co jsem zjistila o skejtíku 😉 byla to trochu detektivka, ale prý by měl pasovat tento skejt:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/8592-lascal-buggy...

už jsem si ho objednala, tak pak napíšu, jak funguje. Musela jsem se do toho trochu obout, neb porod se blíží a pak už nebudu mít čas ani energii na řešení 🙂

pikkumyy, předělávka na sporťák není vůbec složitá, prostě jen zvedneš zádíčka, dáš nánožník pryč a prostor pod nožičkama spustíš dolů. Se sportovní úpravou se mi ale líp jezdilo, když byla korbička otočená směrem od řidiče (tzn. že dítě koukalo dopředu, ne na maminku), má to lepší těžiště.

markettko, košík mi nenadskakoval. K upevnění jsem používala takové malé gumicuky, co jsem měla původně na nosiči u kola a tím jsem připevňovala to, co dělalo rámus. Ale s obyč. taškou s nákupem jsem nikdy neměla problém.

luccii
5. bře 2010

holky, nalomil se nam po 9 mesicich pouzivani kulaty plisek na ose kola tesne u nej (takze kolo drhne o podvozek)... stalo se vam to nekomu taky? majitel obchodu neodpovida 😠

terkajesterka
5. bře 2010

luccii, to ne, nám se akorát zlomila středová tyč a byla jsem dost rozčarovaná z reklamačního řízení - neuznali reklamaci (půl roku po zakoupení).........prodejce mi říkal, že by to uznat měli a pak mi volali z Brna, že mám smůlu, že jsem si to způsobila neopatrnou a špatnou technikou jízdy (zajímavý, těžko mě z Brna viděli jezdit po pražských ulicích).
A co do toho obchodu přímo zajet? Ono je to blbý, když člověk kočárek potřebuje a nemá s čím jezdit. Máte nějakej záložní?

pikkumyy
5. bře 2010

terko - diky za info... a jeste k tomu skejtu - to jde pridelat, i kdyz je magnum slozeny na hlubokej kocar? Jestli se tam jako to batole vejde mezi tu korbicku a drzadlo?

terkajesterka
8. bře 2010

pikkumyy, mělo by to jít, zítra si skejtík jedeme vyzvednout, mají ho v prodejně vystavený přímo na Inglesině, tak uvidíme, a napíšu.

terkajesterka
15. bře 2010

tak skejtík je namontovaný, sice mi to docela dlouho trvalo, než jsem pochopila všechny ty plastové součástky, ale vypadá to festovně, že by to mohlo uvézt i to naše dlouhý těžký dítě 😀 v pohodě se vejde mezi korbičku a rukojeť ( do míst, kam se dává taška). Skejt je polohovací, takže si ho můžeš posunout ještě dál, ale to se bojím, abych o něj pak nezakopávala. 😀 další test bude až s miminkem v terénu 😉

rybka17
15. bře 2010

ahojte,pisala som uz aj do inej temy o inglesine ale teraz som nasla tuto aktualnejsiu 🙂 som zo slovenska a uz som na 99% presvedcena o inglesine magnum a ze si ju objednam v cechach, ale neviem ako je to potom s pripadnou reklamaciou (I ked predpokladam ze to nieje kocik ktory sa nejak moc kazi...ci?)... mali ste vy nejake problemy? hlavne baby zo slovenska-treba potom jazdit do ciech ci sa to da vyriesit aj u nejakeho predajcu v SR?

miija
15. bře 2010

pikkumyy, muj syn taky nechtel byt pripoutany pasy,ale vyresila jsem to ksiry, ktere jsem provlekla plastovymi oky po stranach korbicky. Puvodni popruhy jsem uplne odstranila. A v pohode, syn mohl jezdit v klece, vyklanet se apod. Ale radsi nenechavat kocar bez dozoru, muze se prevazit.

rybka17
16. bře 2010

baby co mate inglesinu, mam otazocku. su nejake extra velke rozdiely medzi kolekciami od r 2005? rozmyslam kupe starsieho,uz pouziteho, ale zachovaleho...tak ci sa to oplati. dik

evlyn
16. bře 2010

No jen tak zpatra mě napadá "cvakání" stříšky když se skládá - nevím od kterého roku už stříška necvaká, ale 2009 už jde určitě hladce. Pak jsem ještě vyčetla že se liší ve způsobu odepínání nánožníku - někde je ze dvou částí, z nichž jedna se dá sundat, jinde se musí ta horní část jakoby srolovat k nohám

baca
16. bře 2010

já mám 2008, tam se horní část nánožníku dá sundat, bylo to tuším i u 2009, ale 2010 už je zase rolovací

rybka17
17. bře 2010

este otazocka, ja som premerala vytah u nas v panelaku a ma 100X80 takze nehrozi aby som sa tam s magnumom vmestila....ale mozem ho nechavat v zamykatelnej pivnici na prizemi...ake mate skusenosti co sa tyka skladnosti?

pikkumyy
27. bře 2010

rybka - ja jsem ted koukala, jak je magnum velky a zda se mi, ze je tak 60 x 90, takze jestli nemate v tom vytahu nejaky divne zaviraci vnitrni dvere, tak bys ses tam s nim mozna i vesla, ne?

markettka
28. bře 2010

Baarca: opožděně děkuju za odpověď 🙂

Nemáte někdo Magnum z letošní kolekce? Pořád váhám, zda koupit Zaffiro (modrý) nebo Fiammu (vínový).
Neviděl jste někdo tyto barvy naživo? Myslíte, že ta vínová se hodí i pro chlapečka nebo mám jít do modré? ☹
Já se byla podívat ve 2 ochodech, kde Magnum prodávají, a v jednom měli kolekci 2008 (což vážně nechápu, proč nemají na okouknutí i nové modely) a v druhém zrovna prodali vystavený kus. Takže jsem barvy neomrkla. Ještě přemýšlím, že vyrazím do Prahy, ale raděj nejdřív zavolám, či ty barvy vůbec na krámě mají.
Ale nejraděj bych kočár objednala přes net a pak si ho jen na Mělníku (kde jsem ho sehnala nejlevněji) vyzvedla...

😀