Kočárek Inglesina Ottutina. Jaké jsou vaše zkušenosti?

f.miracle
22. říj 2008

Zaujal nás hluboký kočárek Inglesina Ottutina. Máte jej někdo? A jaká je vaše zkušenost?

karenina
23. říj 2008

máme a jsme naprosto spokojení a naše Terezka taky - přejede práh bytu, houpne to a v ten moment je tuhá, vybrali jsme ho hlavně kvůli tomu, že krásně houpe a má jednu z největších korbiček, tak se nám tam snad ten náš obřík na zimu s fusakem vejde, drandíme s ním jak po Praze městskou dopravou tak i v terénu lesem

zatím jsem objevila jen 2 nevýhody - při rozložení zabere dost místa (to jsme tedy věděli, už když jsme ho kupovali), takže to chce velký kufr v autě, a je potřeba ho často mazat olejem, protože to pérování vrže (to ale prý všechny houpavé kočáry)

zofik
29. lis 2008

mně se taky moc líbí a asi do něj půjdu...

katula
18. pro 2008

taky mame a jak psala karenina, jak prejedeme prah bytu, tak je spokojenost nejvetsi, ikdyz byl predtim rev 🙂 vrele doporucuju, nemuzu si vynachvalit nakupni kos, vyuzivam maximalne a skodolibe se smeju supermodernim kocarum, kam se do kose vleze tak 5 rohliku 😀

tereziep
18. pro 2008

Ahoj. Ottutinu má moje kamarádka. Kupovala jí proto, že se jí nelíbíl podvozek Peg Perego. Jinak už přemýšlí o sportovním kočárku. Je s ní spokojená - i když bych řekla, že jí moc nepoužívá. Moc nechodí ven. Malá spí ve starém kočáru na teresa. Malé je 5 měsíců a už se jí tam pomalu nevejde. Já o ní uvažovala taky, ale nakonec jsem šla do Inglesiny Magnum a udělala jsem dobře. Malé je taky 5 měsíců, ale na rozdíl od kamarádky má o cca 5 cm víc - už máme 70 cm. No a do Ottutiny by se mi už v zimním pytly nevešla. Magnum je přecejenom delší. Sice to není klasický hluboký kočár, ale nechtělo se mi dávat mimčo do sportovního kočárku, když ještě nebude sedět. A hlavně si myslím, že malé děti potřebují a chtějí houpat. Malá v něm krásně usíná. Vozila jsem kamarádky Bebecar a nic moc. Byl těžkej a nehoupal. U Magnumu se mi líbolo, že je to velký kočár - i když ho jako sportovní zatím moc nechci. Chtěla bych si potom koupit buď golfky nebo klasický sportovní kočár. Záleží na tom, jaký se ti líbí a jestli už uvažuješ jaký kočár koupíš potom - je sice brzo, ale tak nějak se počítá, že v hlubokém je dítě do cca 6 měsíců a pak se pořizuje sportovní. Z tohoto důvodu jsem kupovala Magnum - protože jinak bych už musela koupit nový - sportovní kombinovaný. Jo a to vrzání je i u Magnumu. Podvozek je stejný, jen jiná korbička. Možná, kdybych měla malou v zimně tak bych šla taky do Ottutiny, je přece jenom o něco levnější než Magnum. A potom bych koupila už jen sportovní. Jenže mě se malá narodila v létě a zdálo se mi brzo jít v zimně do sportovního - kupovat kombinovaný by bylo zbytečné vyhazování peněz a jen sportovní se mi zdál na zimu špatnej. Jo chtěla jsem se zeptat ještě Katule - koukala jsem, že pleteš. Nemáš nějaké odkazy na web na vzory?

katula
18. pro 2008

Popravde jsem nezkoumala velikost ottutiny a magnumu, mozna, ze je trochu kratsi, nevim. Ja jsem nechtela magnum proto, ze se mi nelibi sportaky na houpacim podvozku, chci pak neco skladnejsiho. Zalezi na kazdem, co preferuje 🙂 kazdopadne ten podvozek nema konkurenci, je fakt skvely! chudaky maminy, co musi kazdy sebemensi najezd na chodnik (byt je bezbarierovy) tezce vymanevrovavat, protoze nenajedou tak plynule jak s tema krasnyma nafukovacima kolama a taky to decka pekne natrasa..
co se tyka pleteni, tak kukla je tady:
http://majkatorka.blogspot.com/2008/10/pleten-l...
a jinak moc zadne stranky nevim, neco malo je tady:
http://www.chytrepleteni.cz/index.htm
Tady je primo diskuze o pleteni:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a holky tam uvadeji dalsi odkazy 😉

yanna.o
18. pro 2008

Já mám Magnum, ale podvozek ergo bike je stejný. A ten je skvělý! Velký, bytelný a omyvatelný koš. Protože není látkový, neprotrhne se a nezamaže. Kola jednoduše odcvakávací, gumová, velká. Konstrukce houpací a houpe fakt krásně. Stačí do toho trochu strkat a ono se to hned kýve. Já podvozek nechávala stát venku rok a čtvrt. Vůbec jsem ho neuklízela. V zimě jsem proto musela mazat tak 1x za 2 týdny. V létě pak 1x za 2 - 3 měsíce. Jezdila jsem s ním denně!! v blátě, přes šutry, po klackách, přes kořeny, do krpálu (kočár je lehký, tudíž jsem do kopců mohla 😉 ), samozřejmě i po asfaltu 😀 A je bez poruchy!!! Pokud jde o jízdu ve městě, tak to samé.. jak už psala katula, najedu plynule a lehce všude, taktéž i lehce sjedu, bez velkého drncání a ovládat ho přitom můžu jednou rukou, jelikož je lehký. Otočná kola mi chyběla jen v úzkých uličkách mezi regály (např. v knihkupectví), když už byl malý starší a těžší (přes 9 kilo). Jinak jsem vždy umanévrovala kočár jednou rukou, i z kopce a do kopce, i jsem se otočila na místě. Do zatáček nepřizvedávám, jen zatlačím na madlo. Přizvedávám jen do ostrých zatáček 😉 A pokud jde o miminko, tak ten houpací podvozek tak krásně tlumí nerovnosti, že jízda opravdu komfortní. V kombinaci s těmi gumovými koly je to paráda. Myslím, že váží nějakých 8 nebo 8 a půl kilo 😉 Jízda po eskalátorech naprostá pohoda, jeden pár kol na jednom schodu, druhý na dalším. Nijak neposiluju, kočár stojí šikmo 😉 Jízda po kočičích hlavách trochu drncá, ale 100x míň než mnoha jiným kočárům a golfáčům 😉 Plynule přejedu všemožné překážky - koleje, kočičí hlavy, obrubníky, díry v asfaltu atd.
Jo a to vrzání není porucha. Musí se kočár udržovat a mazat stejně jako jízdní kolo 😉

Magnuma jsem volila proto, že má vlastnosti hluboké korby, ale je plně polohovací (páčkou zvenku za zády) z úplného lehu do úplného sedu. Takže ideální pro první rok. Ostatní dávají dítě do sporťáku ve 4 - 6 měsících proto, že mají mrňavé korbičky nebo tyto korbičky nemají polohování zad (nebo jen mírné - zevnitř destička) a s dítětem pak nemohou na procházku, jelikož příšerně řve. V našem případě tomu tak bylo od 5 měsíců, takže jsem přizvedla trochu záda, malý během pár minut usnul a pak jsem to hned zas sklopila a 2 hoďky spal jak dudek. Když se vyndá hygienická vložka, tak se prostor na délku ještě prodlouží, jelikož Magnum nemá pevně uzavřené nožičky. Jen nánožníkem. Ale je tam super teplíčko. Byla jsem venku i v mrazech 2 - 3 x denně 😉 Ocenila jsem také velikou zakrývací síťku v boudě. V létě, když bylo vedro. Ale tu letos zrušili. Kolekce 09 má stále malý větrací čtvereček, takže se k tomu nevrátili. Změnili to, že bouda při polohování necvaká. Také mi vyhovuje z několika důvodů, že jde překlopit dopředu a zakrýt mimi/kočár. Nevím, jaké větrání má Ottutina. Tam asi budou nějaké rozdíly. Ottutina má klasičtější vzhled. Já chtěla Magnum jako hluboký a dále pro přechodné období. Brala jsem ho jako hluboký, ale s výhodou, že lze polohovat. Poté se stejně jako u hlubokého lze rozhodnout, zda další a normální klasický sporťák nebo už jen golfky a zda těžší nebo jen nějaké lehounké nevychytané na rychlé občasné přesuny. Já dopadla tak, že s Magnumem jezdím 17 měsíců a před pár dny mi dorazily golfky 😅

tereziep
18. pro 2008

Tak ottutina nemá žádné větrání - je to klasická hluboká korba. Jak jdou polohovat zádíčka netuším. Jo i když to patří asi do jiné diskuze, chci se zeptat yanna.o, jak se překlopí bouda dopředu. Ještě jsem to nezkloušela a tak netuším jak. Jinak souhlasím. Jak už jsem napsala. Je to sice sporťák, ale jako hlubokej je supr. Později koupím jen nějaký lehký sportovní nebo golfky. Původně jsem chtěla Sofii, ale byla moc drahá. Ottutina je vlastně podle mého názoru jen levnější varianta Sofie.

yanna.o
18. pro 2008

aha, tak to já mám obří větrání - takový půlměsíc přes celou boudu, odhrnu dle potřeby míň nebo víc. Ale ten udělali naposled u kolekce 07 a pak to zmenšili na takový čtvereček.
Bouda lze překlápět jen s přizvednutými zády 😉 Vleže nikoliv. No a normálně čapneš kdekoliv a strkneš dopředu a překlopíš trochu nebo úplně - využívám když - poprchává, posněhává, jede smrdutý náklaďák, svítí sluníčko (ale to jsem si vždy jistila i plínou) a taky využívám, když tam malý není a lítá po zemi a přitom posněhává a poprchává, jelikož úplným překlopením kryju kočár, aby se to nedostalo dovnitř, když to mám celý rozeplý a odkrytý, jak malého furt vyndavám a nandavám 😉

yanna.o
18. pro 2008

já mám magnuma i s hyg. vložkou za 9 a půl tisíce. na podvozek bike pasuje několik druhů korbiček a sportovních sedaček. podvozek je, opakuji, skvělý! 😀

katula
18. pro 2008

jo ottutina je klasicka hluboka korba, o zadnem vetrani nevim. ale ja prave toto chtela. zada se daji polohovat takto: vepredu na vnejsi strane korby je takove tahlo, kterym se to provadi, nevim jak lip to napsat 😀

yanna.o
18. pro 2008

katule, no jasně. Proto se taky ta Ottutina vyrábí. Pro ty, kdo chtějí normální, pěknou hlubokou korbu. To s tím ovládáním polohování vpředu je dobrý 😎 😎 😎 Já na tyhle ani podrobně nekoukala, takže moc neznám. Na nějaký čumákování, kdyby škvrně mělo záchvat breku vleže, to zřejmě stačit bude. Jsem zvědavá.. nebo nejsem.. ale po zhýčkání se Ottutinou, Sofií, Magnumem je to oříšek 😀 Já projela dneska prvně golfáče a teda bolely mě z nich trochu ruce. Dělaj je většinou jen pro prťavý lidi 😠 Jako na kličkování v narvanym pražskym obchoďáku samozřejmě lepší než Bike (ale já v něm tahám rok a půl staré batole, což je znát; já ale s Magnumem projela v klidu i v tom narvaným, ale neměla jsem potřebu tak strašně kličkovat, ty golfky k tomu vybízejí), vysoký obrubník jsem se bála sjet, tak jsem radši dojela na konec, kde už vysoký nebyl. Do kolejí jsem nezapadla (nemám úplný pidikolečka), kočičí hlavy jsem předrncala (to pocítily ty ruce). Nemůžu si už otáčet sedačku po a proti směru jízdy. Takže budem jezdit jen po. Košík malý. To je nezvyk. Skládat a rozkládat zvládnu Magnuma také rychleji. U golfek mám klasické rychlé skládání tažením za páčku vzadu. Jedině je budu brát do obchoďáku nebo MHD, protože v davech zaberou asi míň místa.. No prostě golfky. Jinak s Bikem v krámě je to luxus, jelikož já jedu s kočárem, manžel s vozíkem a oba nakládáme nákup 😀 A i když někdy nakládáme jen do vozíku, tak z vozíku samozřejmě hned házíme do košíku u kočáru. To s gofama můžu zapomenout 😝

yanna.o
18. pro 2008

jsem blbá.. vypadlo mi, že jsem zvědavá, co po ottutině vybereš, že je to oříšek 😅

katula
19. pro 2008

no ja jsem taky moc zvedava, jaky sportak nebo golfky vyberu. mohla bych uz zacit, at to stihnu 😀

zanet2009
7. lis 2010

Chtěla bych obnovit toto téma.
V pátek jsme pro mimčo pořídili právě tento kočárek a já jsem z něj úplně nadšená. Je strašně lehoučký,má velikánskou korbu a celkově je super.
Jak dlouho Vám v něm děti vydrželi?

zanet2009
31. led 2012

Tak už je to 11 měsíců, co jsem v něm vozila dcerku. Jelikož jsme už z bezpečnostních důvodů přesedlaly do sportovního kočáru, tak moji oblíbenou Inglesinu prodávám.
Kdyby někdo měl zájem:
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/y46w/in...