Kočárek. Jakých chyb se při koupi vyvarovat?

terra
11. pro 2006

Ahoj maminky
Omlouvám se pokud jsem začala nové téma,které se tady již probíralo. Hledala jsem v příspěvcích,ale nenašla jsem co hledám 🙂

Chtěla bych od maminek,které již kočárky používají na případné chyby,kterých by se při další koupi kočárku vyvarovaly. Nezajímají mě značky kočárů,ale praktické rady ohledně výběru. Až když člověk kočár využívá,tak příjde na jeho přednosti a zápory.

musko
13. pro 2006

Ahoj!
Z8leží, aký kočiarik budete mať a či nechceš atosedačku, ktorá sa dá dať na podvozok kočíka. Inak si myslím, ža dobrá autosedačka z druhej ruky poslúži rovnako ako nová, akurát si skontroluj, či spĺňa euro normy 😀

terra
autor
13. pro 2006

Musko a jak to poznám,že splňuje ty euro normy? to tam má nějaké označení?

musko
14. pro 2006

Ano, ma to vytlačenú značku, pozri to normalne v obchode, aby si vedela, čo máš kde hľadať... 😉

jitul
9. únor 2007

Ahoj, nemůžu v noci usnout, tak probrouzdávám, co se dá. Narazila jsem tak i na tyto stránky. 😉
Přidávám info k označení sedaček: Zkušební značka
musí obsahovat jméno výrobce a jméno produktu
autosedačka s označením Universal znamená, že je možné ji použít téměř v každém autě
9kg – 25 kg udává váhový rozsah dítěte, pro které je autosedačka určena
E 4 v kroužku je zkušební symbol a kód země (E8 – ČR, E1- Německo, E4 – Itálie...)
03301074 je číslo zkušební značky (první dvojčíslí udává současnou verzi normy / 03/- sériové číslo. Už nevím kde, ale na něj.str.auto-moto uváděli, že 01 a 02 jsou staré testy, vybírejte tedy s testy, které mají označení 03 a 04.
Také není bezpečné koupit použitou sedačku-neznáte historii, uvnitř může být malá prasklina, kterou nezjistíte a při nehodě ..radši nedomyslet. Dále životnost sedačky je 5-max.6 let. Tím, jak je sedačka vystavena vedru v autě stárnou i použité plasty a tím se snižuje jejich bezpečnost při nehodě-jsou náchylnější k poškození. U použité sedačky nevíte, zda ji majitelé "škvařili" permanentně v autě, nebo si ji při neužívání "hýčkali" doma 😀 Dále se nedoporučuje přecházet na větší sedačku dřív, než dítě dosáhne další váhové kategorie, doporučení váhové kategorie výrobcem má své opodstatnění. Pokud najdu zdroj, ještě to sem vložím. 🙂

kopretina82
3. dub 2007

Ahojky, nemáte někdo zkušenost s kočárkem uchyceným na řemíncích?
Mám vyhlídnuté 2-jeden na klasické pružině (Dorjan Cross country, je takový tvrdší) a na řemíncích (Baby Merc, ten se mi líbí víc, líp by se s ním drndalo, ale nevím, jestli to nemá vliv na ovládání nebo stabilitu kočárku...)-nemáte někdo zkušenost?
Díky

smardik
1. kvě 2008

ahojky holky, nemáte některá zkušenosti s kočárky značky chicco? Líbí se mi u nich 2 - kombinace, ale ráda bych osobní zkušenosti mamin, at už pozitivní či negativní