Kočárek. Jakých chyb se při koupi vyvarovat?

terra
11. pro 2006

Ahoj maminky
Omlouvám se pokud jsem začala nové téma,které se tady již probíralo. Hledala jsem v příspěvcích,ale nenašla jsem co hledám 🙂

Chtěla bych od maminek,které již kočárky používají na případné chyby,kterých by se při další koupi kočárku vyvarovaly. Nezajímají mě značky kočárů,ale praktické rady ohledně výběru. Až když člověk kočár využívá,tak příjde na jeho přednosti a zápory.

floowy
11. pro 2006

Já doporučuju nekupovat moc ty trojkombinace, teda aspoň nám se to nevyplatilo, taky se příště budeme dívat po tom, aby veškeré důležité mechanizmy nebyly z umělé hmoty. Čím více se to dá rozložit, tím dřív se to vychechlá. Nemám s tím dobré zkušenosti, vypadá to, že kočárek po jednom dítě jsme úplně odrovnali. Takže spíš opravdu koupit raději dva než jednu trojkombinaci a hlavně se koukat, z jaké ho jsou všechny udělátka materiálu. ☹ ☹

musko
11. pro 2006

Ahoj!
Tak ja mám prvé dieťa a pri druhom už budem kočiar riešiť inak....
Zváž si, kde s kočíkom budeš viac fungovať - či v meste, alebo v ťažšom teréne - tam treba vačšie nafuk. kolesá. Ďalej váha kočiarika - dieťa rastie a priberá a Ty sa namakáš - hlavne v zime. Potom, či sa mimi narodí v prvej, alebo druhej polovici roka - v druhej polovici je lepšie mať klas. hlbokú verziu - lepšie ochráni pred vetrom a zimou a potom už začneš využívať športovú verziu.Doležité sú aj rozmery ložka, vezmi si so sebou centimeter apremeraj si. Potom si zváž, či chceš podvozok, na kt možeš dať všetko - hlboký, športový a autosedačku. No a ešte, prehadzovacia a výškovo nastaviteľná rukovať kočiarika. ( Ja mám t.č. trojkomb. a už nikdy viac - je neskladný a veľký, okrem neho do kufra auta skoro nič nedáme. V hlbokej vyberateľnej vaničke sme boli len cca 5 mes, bola úzka a krátka a je strašne ťažký.) Tak veľa šťastia. 😉

terra
autor
11. pro 2006

Díky Floowy za radu. Ještě mi vysvětly,jaký je rozdíl mezi dvou a tří kombinací. Někdo říká,že dvou je hluboký a sporťák a tříkombinace je hluboký+sporťák+sedačka,která se dá nasadit.A jiní zase tvrdí,že tříkombinace je hl+sporť+taková ta přenosná taška.
A myslíš,že je lepší,když se kočár při skládání rozloží na dva kusy nebo se jen sklopí a zůstává jedním celkem?

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
terra
autor
11. pro 2006

Magdi to se rozumí,že chceš ten nej kočárek 🙂 Je moc fajn,že jsi se přidala,tak uvidíme jaká bude odezva,pokud nějaká vůbec bude. Ale taky se nechci napálit. Je dnes takový výběr a každý výrobce chválí to své,ale není nad osobní zkušenosti.
Taky jsem narazila na šířku kočáru. Já budu vozit mimi zhruba ve 3/4roce ve fusaku,bude zima.

kristi
11. pro 2006

korbicky hlavne u italskych kocaru byvaji mensi (Quinny, Mutsy apod.), na to si dejte pozor

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
floowy
11. pro 2006

Magdi, já bych si ten kočárek pozorně prohlédla, je fakt, že ten náš měl přehazovací rukojeť, ale jak jsem psala - hodně spojů a jiných částí tam bylo místo kovových umělohmotných a tak se nám to přehazování pokazilo, prostě se nám tam ten plast vychechlal a teď se to láme a něco se už i utrhlo a navíc, když máme rukojeť přehozenou za korbu, tak se kočár celý špatně ovládá...Jak je to, že se obrací korba nevím, ale já bych už vybírala něco kvalitnějšího a rozumně rozkládatelného - stačí do auta a dobrý, jak je to moc (to co máme my, tak u toho leda tak nadávám), samozřejmě taky je důležitá váha. 😉

kristi
11. pro 2006

my mame otaceci sportak, tak snad to bude v pohode..

floowy
11. pro 2006

terri: Tak v tom, jestli je dobrý rozdělávatelný nebo složitelný ti neporadím, rozhodně bych koukala na kvalitu. Viděla jsem, že se dá sundat korbička, šoupneš jí do auta a kolečka s konstrukcí sklopíš nebo sklopíš celý kočárek. My máme to, že sklopíš celý kočár, ale jak pořád píšu, my máme kočár na prd. Barvy jsou bezva, to nemůžu říct, ale jinak jsme opravdu sáhli vedle. Je hodně těžký, takový neohrabaný, hodně je ho prostorově a strašně špatně se s ním jede, když máš rukojeť na druhé straně za korbou. Ohledně těch dvou a tří kombinací, z toho taky nejsem chytrá, já jen vím, že máme tří, ale už bych si jí nepořídila ani kdyby mi jí někdo dával zadarmo. Já bych šla do toho hlubokého - klasika a pak později sporťák a pak golfky, ale jinak asi ne. Ale ty kočárky, co je u nich autosedačka a taky se dá připevnit na kočár, myslím taky nejsou k zahození, ale my už sedačku máme, takže to by pro nás bylo zbytečné. 😒

kristi
11. pro 2006

flowwy, tak nahod co to je za kocar, at vime...

floowy
11. pro 2006

raději ne, ale naštěstí už myslím moc není vidět na trhu, myslím, že ho stáhli nebo ho už doprodali, ale že by se dali do další série nevím... 😅

gedren
11. pro 2006

Ja jsem pri vybirani kocarku hledela hlavne na vahu a kvalitu zpracovani, tim myslim, aby to nebyl nejakej totalni bakelitak, kde se kazdou chvili neco zlomi. A taky myslim, ze lepsi pouzity kvalitni znackovy (znackovy neznamena vzdy kvalitni, ale casto jo 🙂), nez novy 20kilovy cely z umele hmoty 🙂

kocurek
11. pro 2006

gerden, mas recht, jak se u nas rika.....

terra
autor
12. pro 2006

Díky všem za rady a všimla jsem si,že se tady otevřelo úplně stejné téma,jaké Jsem otevřela já 🙂
Myslíte si tedy,že ta přenosná vanička v kočárku je nepraktická a málo využitelná?
V čem se blastně veze mimi z porodnice. Může se vézt v autosedačce,v takovém tom vajíčku? Nebo musí být v naprosté rovině a na to je právě vhodná ta přenosná taška z kočárku?

zuzu_z
12. pro 2006

terra: většinou co jsem viděla (mamka je zdravotní sestra) tak maminky vozí miminka z porodnice v autosedačce 0-13kg - vajíčku. Nemusí být v naprosté rovině, a při předpokladu, že pojedeš autem, musíš mít miminko v autosedačce, navíc málokdo asi pojede s kočárkem první den z porodnice, protože mimi má v zimě horší termoregulaci... doporučuji jednoznačně vajíčko,ale je to asi na mamince

musko
12. pro 2006

Autosedačku na prevoz mať musíš - zo zákona. Alebo tie drahšie kočiariky - nap. Bebecar - majú hlbokú vaničku homologovanú ako autosedačku, musíš si len prikúpiť špec. pásy pre mimi.

terra
autor
13. pro 2006

Musko já vím,že sedačky jsou povinné ze zákona. Jen kamarádka mi říkala,že převážela prcka z porodnice v té tašce z kočárku,že mimi musí ze začátku být v naprosté rovině. Taky se mi to moc nezdálo a říkala jsem si,že převážet miminko v tašce bez připoutání je za prvé protizákonné a za druhé nebezpečné.

Ta autosedačka to vajíčko je záležitost jen na pár měsíců,tak zvažuji,zda má smysl kupovat novou,když maminy nabízejí použité. Jen mám obavy abych při svém štěstí nekoupila z druhé ruky sedačku třeba z bouraného auta.
Existuje nějaké vodítko,jak takovou sedačku poznat?

Holky a autosedačka musí být připásána na sedadle v tom samonavíjecím pásu? Nevíte některá? Nebo může být i takový ten v těch starých autech,co se nenavíjí,jen se musí dobře utáhnout?

hankah
13. pro 2006

holky a odvézt si miminko v náručí v zavinovačce, když maminka sedí na zadním sedadle-to nejde? 😲

lucias1
13. pro 2006

Hani...myslím si že to nejde,že je to proti zákonu.Já budu mít prcka v tom vajíčku,přece jen to bude bezpečnější ež v náručí 😉

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
terra
autor
13. pro 2006

Hankah to je prý ta nejhorší možná varianta. Jestli jste někdy viděly v telce ten kratičký pořad,který natočil Besip o bezpečnosti na silnici,tak tam se tomu v jednom díle věnovali.
Tak autosedačku budem stejně potřebovat a koupit se musí,pokud se teda bude používat na přepravu auto 🙂

hankah
13. pro 2006

já chci autosedačku taky, to jo, se mí líbí ty, co pak můžeš vzít i do ruky a nést jí. jen mě tak napadlo jak nás vlasntě vozily naše maminy 😉 , v tomhle mám nějakou mezeru,musím to dopilovat 😉

terra
autor
13. pro 2006

No buďto nás vozily v té korbičce i když se mi to moc nezdá,ale pravděpodobně v náručí. Hrozný hazard brr. Ale přežily jsme to 🙂

Včera jsem se koukala v bazaru na použité kočárky a vcelku mě udivil jejich žalostný stav. Rozheklané,kolečka vychechtané,no hrůza. U toho taky asi dělá své,že některé kočáry se prostě nedaj houpat! Všimla jsem si,že ty maminy pak tím kočárem huštaj tak do boku a z toho jsou pak asi vychechtané ty kolečka. Teda si to myslím. Ty osky jsou úplně volné.

zuzu_z
13. pro 2006

terra: máš pravdu, taky jsem ten pořad od Besipu viděla... poslední dobou mají i figurínu těhulky a to je docela taky zabíračka. Akorát nevím, která z nás má pás do auta pro těhulky Be Safe Belt za 1500 ☹ Taky jsem si všimla¨, že v bazaru je to docela otřes. Proto půjdu do nového kočárku raději, myslím, že to bude bezpečnější... teda aspoň doufám... 😒

carodkaa
13. pro 2006

Určitě bych si dala hodně pozor na velikost hluboké korbičky,třeba kamarádka má kočárek Driver 3XL a má 4měsíční mimčo a prostě s fusakem se jí tam už nevejde.. 😨

terra
autor
13. pro 2006

No ten pás to je síla. Myslím,že to přežiju v klasickém,jen budu dbát aby byl pod bříškem. Ale ani nevím,jaký je rozdíl mezi klasickým pásem a tím těhotenským.

terra
autor
13. pro 2006

No Carodko já budu potřebovat dlouhý kočár. Mimi čekám v květnu a budu ho vlastně vozit ve fusaku celou zimu a to bude mít mimčo kolem 3/4 roku. Takže na to budu dbát,aby se mi tam vlezlo. Ale už jsem četla i o různých šířkách korbičky,ale v tom už mám guláš. To snad budu chodit po krámech s metrem.
Ty rady od prodejců nejsou moc objektivní,chtějí prodat,tak vychválí úplně všechno a řeknou to,co chcete slyšet. A pak se v tom čert vyznej. 🙂

womann
13. pro 2006

Podle meho nazoru je jednoznacne nejlepsi autosedacka.Ono to zas takova investice neni,ten rok vetsinou vydrzi.Rikate,ze je na par mesicu,ale kolik veci si dneska kupujete na nekolik let?Je to ze zakona,tak to tak nereste.. 😉

terra
autor
13. pro 2006

Já jsem samozřejmně pro sedačku a koneckonců to nařizuje i zákon. Jen jsi mě špatně pochopila. Já se rozhodovala zda to nejmenší vajíčko,které vydrží jen na krátko,mám kupovat nové,nebo si pořídit nějakou z druhé ruky,když se jich toliko prodává. Jen mám strach abych třeba nekoupila nějakou vadnou.
Samozřejmně a jednoznečně sedačku ano,vozit dítě bez sedačky je hazard a nerozum rodičů.