Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

lennis
22. zář 2008

Přesně tak, jak píše Eva, taky bych se nebála koupit korbu a sedajdu z bazoše, navíc např. já prodávala po 7 měs autosedačku a malý v ní byl jestli 6x, jelikož v ní řval jak tur, takže jsem se statečně cestování s ním vyhýbala, koupili jsme sedačku větší - 9-18kg a je spokojenej, že vidí ven, ale už aspoň neřve. Takže já ji prodávala jako novou. Další mimi bych taky ráda rodila v zimě a na další ho mít už ve sporťáku, pěknej lehkej malej kočárek. Jsem ponaučená z firkona na dosmrti 🙂 .
Dagi, stejně nejdřív budeš oddělávat korbu a spodek secvakneš k sobě a pokud to nevydrží "lepší" kočár tak často, tak ty levnější určitě ne a navíc jestli budeš takhle často skládat kočár, tak to bych teda neváhala koupit jen s nacvakávací korbou,jinak bys toho litovala velmi brzy - jako já s firkonem, a to jsem s ním cestovala sama tak cca 2x do měsíce.

kacka.va
22. zář 2008

dagi: já ho skládám pořád, do auta z auta a je to v pohodě, žádné změny. Já bych v tom problém neviděla.
My jezdíme v sedajdě pořád a na takové šup šup vyřizování a popojíždění je to super, že se sedajda nacvakne na podvozek a jede se. Některé jiné kočárky jsou v tomhle složitější, nejprv se tam musí dát nějaký mezičlen a už to zdržuje. Kamarádka minule byla překvapená, jak rychle jsem kočár složila a rozložila. Ona má x-landera a říkala, že jí to zabere mnohem déle. Navíc to rozkládání je fakt přepichové, jak jen podržíš rukojeť a nohou odjistíš tu záklapku a je rozloženo.

lennis
22. zář 2008

jo,já si to taky nemůžu vynachválit 🙂 cvak, cvak a je hotovo 😀 , prostě vždy záleží na prioritách u kočáru, co upřednostňuješ aby to ten kočár měl, žádný není dokonalý .... 😉

evao26
22. zář 2008

dagi, nevím se skládáním... já ho ještě nedostala.. čekám na barvičku 😀 já i kámoška skládáme naše houpací podvozky denně 2x, jelikož jezdíme na takové procházkové místo autem. No problemo. Já mám na rukojeti takový forichtung, zmáčknu a podvozek se začne skládat. Na Magnumu odcvakneš vršek, na obou rukojetích zatáhneš za takové obdélníčky k sobě, ono to povolí a pak jen zmáčkneš na placku. Ale právě je blbý na pouhé pojíždění s sebou tahat podvozek i korbu/sporťák. Jinak cvakání je super. Nacvakneš po směru, proti směru korbu, sporťák, autosedačku.. 😉
lennis, jak tě mohly kritizovat ohledně Firkonu? 😕 😅 Vždyť máš pravdu. 😎 😀 Tyhle kočárky vypadají všechny monstózně a i se tak chovají... Už jsem některý jmenovala v minulém příspěvku. A je to tak. Ale jak ony neozkouší něco jiného, tak neví. Taky čtu, že do těžkého terénu jedině těžký kočár. Nikoliv. Dobrý podvozek (houpací) ano. Není, co by se na něm porouchalo a hrboly zvládá. Ale musí být lehký! Ne zas ultralehký, to bych mimi vyklopila nebo by se rozvrklal.. Ale nic nad 15 kg a nic se špatným těžištěm!! A aby to bylo vychytaný a dalo se s tím jednoduše manipulovat jak při jízdě, tak při skládání. Ono v přírodě se hodí každá vychytávka - hlavně na delších procházkách. 😉

evicka7
24. zář 2008

Dagino, skládám Nomada 3x denně 3 měsíce, mám ho po jedné paní, ale ta ho s nejvyšší pravděpodobností skládala a používala jen vyjímečně. Kočárek drží, jen je trochu rozvrzaný a padá brzda, ale to je pravděpodobně následek pádu ze schodů, protože když jsem si měla vybrat, jestli pustím holčičku nebo kolečka, tak raději letěly kolečka. Jinak jsem kočár kupovala přesně kvůli prvnímu patru, je to slušná pakárna i s takhle lehkým kočárkem.

dagina
25. zář 2008

Evicka, jj, asi na každém něco bude, já už jsem z toho jelen. Včera jsem u nás viděla maminu s červeným Janéčkem, a byla u něj šíleně vybledlá boudička, jinak byl zachovalý, takže tzn. že mu léto dalo sluníčko pěkně zabrat 😖 ... . No za ty prachy se mi to teda moc nelíbí... .

kacka.va
26. zář 2008

dagi a víš z kterého roku to bylo. Já teda viděla jané 06 a vybledlé nebyly vůbec, tak třeba to byl nějaký starší rok

dagina
26. zář 2008

Kači, to nevím, ale podle vzhledu to byl 08, ale jistá si nejsem. Také mě to dost překvapilo, ikdyž červená barva je na blednutí jak čert..., my chceme právě červený..., tak nevím 😖 .

kacka.va
26. zář 2008

nám teda přes léto kočár nevybledl ani trošku, tak se právě divím

lennis
27. zář 2008

taky mám červený 06 a celý léto teda ok, no nevím, náš zatím drží 😀 😀 😀
tak jsi se měla zeptat, kde jí to vybledlo, třeba byli u moře, tam je to asi intenzivnější, ale nevím....
je jasný, že za ty prachy by to mělo držet, taky by mě to asi nakrklo, leč u Firkona nevydržela černá ani3 měs, byla šedá a oproti nepoužitý sprotovní sedačce to byla teda hrůza rozdíl. Reklamace se ti na to určos nevztahuje asi u žádnýho kočáru, píšou to většinou v záručáku a napíšou tam, že nemáš jezdit na slunci 😵 😵 😵 ,tak to mně dostalo, kámoška teď reklamovala Vcross, že krom jiného, ji nešlo jezdit pozadu a napsali jí, že to není kočár na ježdění pozadu 😀 , tak to mně taky dostali. Ale jinak holky krásný víkend a užívejte sluníčka.
Dagi, - vyběr kočárku je vždycky blbárna a já už pak o kočárech nechtěla ani slyšet 😀 😀 😀

kacka.va
27. zář 2008

no bůh ví, jestli to třeba v něčem nevyprala, čím by se to třeba nemělo čistit.

katchula
27. zář 2008

Holky co máte Jane nomad hlubokou korbičku chci se zeptat co jste si koupily do něj za fusak na zimu? Nebo prostě v čem jste vozily mimčo v zimě v hl. korbě? Zavinovačka a deka nebo peřinka a deka asi nestačí, ne?? Chtěla bych nějaký fusak, který by šel použít i do autosedačky, abych nemusela kupovat dva. Ale není to podmínka. Díky 😉

dagina
30. zář 2008

Ahojky, Lennis 😀 , jj, blbárna vybírání kočáru rozhodně je 🙂 , už aby se mimčo narodilo a kočár byl vyřešený 😵 . Hm, s tím vypráním to je možné, na to nás paní také upozorňovala že není dobré ho prát, stačí jen otřít hadříkem..., praním se zničí impregnace....

Ale ještě bych na vás měla jeden dotaz 😉 , když jedete delší cestu se zaaretovanými kolečky, neujíždí kočár třeba do strany???? Koukali jsme, že kolečka mají docela velkou vůli (viklají se).... 😖

kacka.va
30. zář 2008

mě se zaaretovanýma jede pořád rovně, ale jezdím se zaaretovanýma jen na nerovnostech, jinak je pohodlnější je mít odaretovaný. Jinak já na to koukala u ostatních kočárků a viklají se taky.

lennis
30. zář 2008

já teda jezdím furt s odaretovanými, jsem si na to strašně zvykla, nedávno jsem je zacvakla na lesní cestě a je to hrozný jak si člověk zvykne na tu snadnou manipulaci. Spíš jsem měla problém v lese se vyhnout něčemu, než aby ujížděl, právě, že mi to přišlo, že jede strašně rovně a nešlo mi to uhýbat, ale to já jen lehce přitlačila jako když mám kola na volno a ono nic. Takže já měla spíš problém naopak, nešlo mi to uhýbat.
Katchulko, já neporadím, já mám jen sporťák. Já měla klasiku fusak beránka. Do autosedačky jsem ho vždy přikryla larisou - koupila jsem takovou menší cca 1m na 1m.

evao26
30. zář 2008

😠 .......................... barva stylon došla.. 😅 Takže buď černý (za tu cenu) nebo nějaký jiný kočár 😎 Tak teď nevím, co mám dělat.. 😕

Lennis, to je dobrý 😀 Já jezdím už dlouho s houpacím netěžkým kočárem a naopak jsem odvykla na otáčecí kola 😅 😀 Mám tendenci přizvedávat i golfky.. 😀 Já ale dosud jezdila hlavně v přírodě. Takže já mezi ničím nekličkovala - ani nebylo kam 😅 když jsou třeba šutry nebo drny všude, tak se jim těžko vyhneš, že jo 😀 Právě jsem zamilovaná do svého houpacího kočáru a těžko se ho vzdávám. Kdykoliv uhnu z cesty, když chci třeba něco vidět.. je mi jedno, že začíná tráva nebo šutry nebo ztvrdlý bahno. Prostě jedu. Jak ten kočár není těžký, tak fakt nemám problém. V diskuzích se straší s hroznými problémy s přezvedáváním čtyřkolky s nenotáčecími koly, ale to je zkušenost maminek, které měly zkušenost s těžkým a špatně ovladatelným kočárkem. Ale není čtyřkolka jako čtyřkolka. Když je lehčí a má dobré těžiště, tak otáčecí kola ani nejsou třeba a v přírodě jsou spíš na škodu. A pokud jde o zatáčení, tak já jen tlačím příslušným směrem do rukojeti a ten kočár nějak zatočí sám.. 😎 😅 a když chci zatočit prudce, tak ho tedy laskavě trochu přizvednu a je to 😉 Teď se budu zas na otáčecí učit. Já měla tu čest s Bugaboo. Ke konci těhu jsem ležela a teta mi ho prostě koupila. Styděla jsem se s ním jezdit. Připadala jsem si jak slepice, mohla jsem to mít rovnou nalepený na čele. Kočár to tady, kde bydlím, samozřejmě nezvládal. Pokud pominu podvozek, tak vršek (korba i sportovní sedačka), je kus hadříku na konstrukci. Kočár je absolutně bez výbavy a vychytávek, nechrání proti nepřízni počasí a je děsně nevzhledný. A na pohodlí pro dítě se jaksi zapomnělo. Vpředu malý kolečka, vzadu velký. Pravda, dá se otočit i ručka i korba, ale jakmile jsou ty malý otočný kolečka vzadu, tak je problém kočárek přizvednout. Péra se zhoupnou, dá to o to víc práci. Kolečka malý zapadnou. Těžiště špatný. Brzda na rukojeti! Hrůůza. Mohla bych pokračovat ještě týden 😅 Stojí 30 tisíc s pár doplňky. Jeho pyšné majitelky mají zřejmě pocit, že vlastní něco extra. Ale jako u ostatních kočárků, je toto jen jeden z několika typů konstrukce a vyrábí ho víc značek. Ať to ostatní kopírujou nebo prostě vyrábí tak jako tak, tak tuhle cenu to nemá. Mělo by to stát do 10 000,- jako všechny ty těžší golfky. V reklamě je, že je to kočár do písku, do sněhu, do města i do terénu, pohodný, odpružený, skladný, lehký, originální, snad i sám lítá.. Nemůže být kočár zároveň ultralehký a s pidikolečky a zároveň výborný do terénu. To je nelogický nesmysl a protimluv. Ale je dost těch, kteří na tu záhadnou universálnost naletěj. Podle podvozku bych ho zařadila k lepším golfkám, podle korby taky (takový ty golfky, co umožňujou předělat sedačku na korbičku (samo to není pořádná korba) a podle sportovní sedačky bych ho zařadila k těm úplně obyč lehkým přenosným a nejlevnějším golfáčkům. 😉 To jen k tomu, že jsi narazila v debatě o Firkonu. Já do diskuze o Bugaboo radši nic nepíšu, neb by se na mě děvy slétly jak vosy jako na jednoho chlapa, co jim tam na začátku napsal svůj názor. Do té doby kočárek chválily, aniž by ho měly a ani nenapsaly, proč je tak dobrý. Že prý se dá pověsit doma na trámy na lana a houpat. Tak tomu jsem se fakt chechtala, jelikož je spousta kočárků, které mají na korbičce madlo a navíc jsou i korbičky, které se dají houpat jako kolébka po položení na zem. A pokud jde o houpací kočáry, tak no comment 😎 To jen jeden příklad za všechny, takových perel tam je mnoho 😉 Raději se tedy nepřu a nechávám je, ať si myslej, že maj úžasnej, originální a variabilní a vychytaný a úplně nejlepší kočár pod sluncem 🙂 A hlavně trendy, in, cool apod. 😎 😀 😀 😀

lennis
30. zář 2008

Evi, ty mně dostáváš, se tu chechtám jak pominutá, já byla včera cvičit po X měsících a jsem z toho celá bolavá, tak to mi už nedělej 😀 ,hlavně to břicho bolí.....malej se mi tu teď motá pod nohama, tak to nemůžu číst pomalu a najít se ten úžasnej lítecí kočárek na netu, jak to vlastně vypadá, to až večer. Ale mám hned lepší náladu.
Evi, jinej kočár? Tak to mi musíš průběžně psát na jakej dobrej kde narazíš, sázím na tebe, až budu vybírat další kočár, tak ti volám 😉 , ty jsi v tomto oboru prostě neporazitelná ( míním to v tom nejlepším slova smyslu a smekám 🙂 )
jo a černý se mi ale taky líbí - negro 😀

dagina
30. zář 2008

Dík holky za info, takže další problémek ohledně koleček máme vyřešený 😵 . Když si ještě na něco vzpomenu, tak budu ještě otravovat 😉 .

evao26
30. zář 2008

lennis ó díky 😀 hele já toho moc neznám, jen jsem viděla a zkusila několik typů kočárů - ono je to pak furt dokola.. a pamatuju si to no.. a v tom terénu člověk pochopí hodně. tak ty mě lámeš do negra jo? 😀 já jsem nikdy nechtěla černý a růžový kočár 😅 i když vím, že barvy nejezděj, to mi je jasný.. 😝

Já ti to ulehčím s tim bugaboo:

zde je bugaboo cameleon - ten zázrak modrení techniky - s přitroublým průvodním textem
http://www.annaviktorie.cz/bugaboo/oblibene-bar...
ve městě s ním můžete jet tak
http://shop.annaviktorie.cz/foto/custom-bgb-mes...
v přírodě onak
http://shop.annaviktorie.cz/foto/custom-bgb-ter...
na pláži odmontujete kolečka, hodíte si je přes rameno, ruce si pak rovnou opláchnete v moři a mezitím se dáte na posilování, které spočívá v táhnutí kárky s těžkým dítětem přes písečné vlny po dvou kolech 😉 (to já jen když už jsme u toho cvičení 😀 )
http://shop.annaviktorie.cz/foto/custom-bgb-pla...

na mimibazaru jsou podrobnější fotky, kde jsou vidět ty jednotlivé hadříky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14894223&tab=2

podobné nebo na podobném principu (jen příklady, nejsem s to dát sem všechny značky 😅 😀 )
sportovní kočárek pikolo 8000,-
http://www.babyexpert.cz/produkt/sportovni-koca...
dema nexxus 8000,- (tato cena odpovídá výkonu toho kousku hadříku na 2 tyčkách)
http://www.detskyraj.cz/zbozi/5635-dema-nexxus

bugaboo není nic jinýho než obyč golfáčová nepolohovací sedačka - navíc bez pořádného zateplení/krytí, větrání, doplňků atd. (což mají kdejaké golfky) na tyčkovitém podvozku s nějakým tím odpruženíčkem. Pouze 2 kola jsou nahrazená za větší gumová a to je ta věc, která z něj dělá super kočár do terénu 😎 Zřejmě za to může ten černoch v růžovym triku, co machruje v obchoďáku na ochozu. Kdo by mu odolal.. 😅
http://www.bugaboo.nl/
Zas abych nekřivdila, kočárek je lehký a skladný. Na takový to nakládání do MHD nebo kufru jako joo. Ale zas si říkám, proč dávat 30 táců za golfáč, navíc nevychytaný? 😎 😅 😕

renda71
30. zář 2008

musím se připojit do diskuze,mám Nomáda a jsem s ním maximálně spokojená ve všech směrech 😵 jak se již psalo,lehký,skladný,perfektně se manipuluje a pro prcka ohromně prostorný 🙂 korbičku jsem používala 6měsíců i přes léto a vůbec (červená) barva nevyšisovala,je pořád jako nový 😀 teď mám sporťák a i ten je suprovej,prostě na tenhle kočár je spolehnutí 😵 budu kupovat golfáč a nejspíš půjdu opět do Jané(tudíš Nomád je se vší všudy na prodej) 😀

lennis
1. říj 2008

Evi, teda, zas zírám jako puk, taky nejsem příznivcem těhlech typů, leč každá jsme jiná 😀 😀 😀 dokonale popsáno a dokonale vysvětleno 😉 , fakt jsi machr na kočáry, s tebou bych chtěla chodit na nákupy...
tak co negro??? Bude nebo už sjíždíš jiný kočáry???? 😉 jsem zvědavka

lennis
1. říj 2008

Rendi, potřebovala bych nánožník..... 🙂

renda71
1. říj 2008

jj,to je problém ho teď sehnat 😉 ráda bych kočík prodala komplet,aby budoucí majitelka neměla ten samí problém co ty ☹

lennis
2. říj 2008

jasný, já mám emitex, ale chtěla bych original, emitex je funkční super, ale je to jen ten chtíč 😀
Evi, tak co kočár??? 😀 😀 😀

dagina
3. říj 2008

Lennis, tak jsem konečně viděla Firkona v reálu, byli jsme v tom Hapu, za ty prachy úplně nejhůř nevypadal (český Patron se mě zdál jako větší krám), ale s manžu jsme usoudili, že ani náhodou... . Jinak obchod mají nazděný k prasknutí 🙂. U nás vyhrává stále Jané 😉 , ale možná se rozhodneme pro trojkolku 🙂 .

lennis
3. říj 2008

jooo, slalom je taky moje tajná láska dosud 😉
my v Hapu koupili tenkrát základní výbavu, kočár, sedačku, postel, matraci, přabalovák atd... 😀

evao26
6. říj 2008

lennis 😠 ................... už mi vyprodali i negro 😅 😀 ale jako já si nějak poradim s levným nomádem, jestli si ho milostivě vyberu.. sice už jsem jednou vybrala a objednala, ale nevyšlo to no.. tak si přeci jen dávám na čas a vybírám znovu 😅

lennis
6. říj 2008

mrkni na Concord Fusion, včera jsem ho viděla na vlastní oči, šla jsem okolo, ale nadchnul mně na první pohled 😀 😀 😀

evao26
6. říj 2008

na ten mrkám paralelně 😀 jsou tam drobný rozdíly. ale furt řeším ten problém se sluncem, mrazivým větrem a mrholením. když to není otočný (sedačka ani ručka), tak aspoň dopředu sklopná bouda a kšilt (clona) by se hodily 😕 jak to řešíš ty? 😕 😕 😕 jo a co ta slída se síťkou v boudě (kol. 06) - lepší než jen slída, o tom žádná 😉 ale přesto.. nepraží to skrz moc.. hlavně při spaní asi?

lennis
7. říj 2008

Evi, mně malej od cca března spí jednou denně a to po obědě a v posteli doma, já už spaní v kočáru neřeším, jinak jsem to řešila Teutonii sluneční clonou, ale pak mi ji strhával, takže si prostě zvyknul na sluníčko. Malej nemá rád ani pláštěnku ani mrazivý vítr, takže když bylo takhle hnusně, tak jsme byli doma nebo jen pěšky šli ven na chvíli, nebo jsem ho zakutlala pod nánožník a deku když spal, aby na něj nefoukalo nebo nesvítilo. Slída se síťkou je dobrá, ale já mám boudu stejně furt sklopenou k sobě, abych na něj viděla, nepoutám ho, koukám na něj. A ty jsi otáčela celou sedačku, když jsi někam jela, když začalo svítit sluníčko (na magnumu)???