Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

evao26
18. zář 2008

lennis, tak to je dobrý 😀 😀 s tou paní.. 😀

Tak už jsem to vyšmejdila - nánožník 08 je jiný - lepší, je ohrnovací a jinak uchycený (viz ty obrázky), což si na dálku neumím přesně představit. Pak jsem taky našla odkaz na srovnání kolekce 07 a 08 😀
http://www.kocarky.cz/jane_rozdily.php

Zajímala by mě ale hlavně ta kolekce 06.. hlavně mi jde o ty druky x zip.. Jestli to správně chápu, tak tenhle modrej má např. textil na boudě uchycený na té obloukové tyči jednotlivými pruhy, které jsou secvaklé druky a prý to nedrží.. http://img.fotoalba.centrum.cz/img3/4254/893425... (ale nevím rok té kolekce..), ale zas mi přijde, že ten modrý nemá slídu nebo jí má zakrývací.. 😕 Prý jsou lepší zipy - ale na nomádu 2006 žádný takový oblouk na boudě nevidím.. Lennis, že tam není..? 😅 Ty tam máš někde problém s tím, že patentky nedrží nebo máš všude zipy?

A pak je letos (08) prý lepší ochrana madla a látky pod nožičkama, že se to neodírá.. A prý je to také líp zateplené.. Takže se ptám, jestli ti tam někudy fouká, resp. jestli jsou mezi boudou a lehem u hlavičky mezery, díry..? A pak čím máš potažené madlo a zda je to sundavací? Jen koženka nebo nějaký vycpaný textil?

díky 😅 😅 😅

Jo a věřím tomu, že se super manévruje s tím kočárem a že dítě tam je jak v křesle a že ten mezinožní pás se ani nemusí využít. Určitě dítě dostatečně připlácnou pásy kolem tělíčka. Já to myslela jako že když už to tam dělaj, tak proč to dělaj jak pro velký dítě, když tam seděj malý batolata 😅 😀 Oni Španělé podle mě dost chlastaj a maj tam vedro a občas maj pak mozkové výpadky.. viz tato diskuze o Slalomu - ten má víc problémů..
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

evao26
18. zář 2008

jo a ty kolečka jsou fakt měkký i v kolekci 06? žádný ten rámusící plast, ale normálně jdou rukou zmáčknout jo? 😀 🤐

lennis
18. zář 2008

Evi, až budu kupovat další kočár nebo si nebudu vědět rady, tak ti volám, ty jsi ted fakt ďáblík - v tom nejlepším slova smyslu, fakt teda super!!! Já nestačím zírat, co ty vše vyzjistíš. Pošli mi na tebe číslo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......
jak jsi poslala ten odkaz na ty dva kočáry vedle sebe, tak já mám asi ten červený, mrkni ke mně do alba, dala jsem tam jednu fotku kočáru, narychlo jsem jinou nenašla, je to focený letos na jaře, malej měl kolem 1roku a vyndala jsem ho akorát z fusaku. Zipy tam nemám, jen ty druky-patenty, já bohužel nemám originál nánožník, mám černý od emitexu, pokud chceš vidět jak to vypadá, tak můžu najít fotku a dát to taky do alba, teď mně to teda mrzí, že jsem nekoupila original. Ale jinak je dělaný tak, že na konci je spona na dvou páscích a ty pásky secvakneš k sobě kolem tyčky u sedu, velice jednoduché a drží to. Jinak patenty mi drží na kočáru a nezaznamenala jsem, že by se nějak rozdělávaly, nevím jak je to s tím nánožníkem. Bouda je dobře zateplená, nijak nám tam nefouká, je teda fakt, že v zimě jsem ještě jezdila s firkonem, jednak se tam prcek ještě vešel a byl tam víc schovanej než v Nomadu - sporťáku, hlub korbu jsme neměli. Kolečka jsou plastový a je na tom guma, gumový tlustý povrch, jezdím s tím po městě, trávě, štěrku, na kamenitý cestě mi to skáče, ale lehkou přírodu to snese. Jednou se fakt nedalo jet a to bylo v hlubokým štěrku, ale to si myslím je problém s každým kočárem. S tou látkou - tak malýho tam mám od jara v botech a nic, kočár luxuju a přejedu to lehce kartáčem s tekutým práškem a je hned čistý, fakt se dobře udržuje.

evao26
18. zář 2008

lennis 😀 😀 😀 no na chvíli mě to chytlo, ale jen na pár dní. Někdo tomu dá třeba i pár měsíců 😀 Ale právě dneska už mě to začalo lézt na nervy.. V těhu mě to teda bavilo víc. Teď na to už nemám čas 😅 ani trpělivost 😎 😀 Ještě ráno mě to bavilo, ale odpoledne už jsem se rozhodla a v ten moment to začalo opadávat 😉
A rozhodla jsem se............
...........mj. díky tobě..... 😀 pro Nomádka 😝 i s tím, že dřív nebo později spadne brzda 😝
Objednala jsem ho tady za 6700,- (výprodej kolekce 2006) - to je celkem slušná cena, že jo..?
http://www.ondalek.cz/inshop/scripts/detail.asp...

evao26
18. zář 2008

mělo tam být pro Nomádka 😵 😉 😀 (ne --> 😝 )

dagina
19. zář 2008

Ahojky, tak jsem trochu prolouskala tuhle diskusi. Včera jsme byli okouknout kočáry..., původně jsme byli rozhodnuty pro levnější kočár..., favorit byl Roan Marita či Firkon..., no a pak nám paní ukázala Jané Nomad, jelikož nás pochopitelně zajímal včem je ten dost velký cenový rozdíl. A rozdíl byl znatelný. Sice Jané není kočár vyloženě pastva pro oči, ale o to ani nejde..., no jak už tady padlo..., úžasně lehký, řiditelný i jednou rukou, taktéž jde i jednou rukou složit a v pohodě vynést třebas i s mimčem v náruči do prvního patra..., no prostě v tomto směru skvělý. O padání brzdičky nás paní informovala, ale je to prý velice lehce odstranitelná vada, kterou zvládne opravit tatínek a nákupní košík se prý nemá zatěžovat nákupy, je tak max. do 2-3 kg.
Jinak jsme si zkoušeli povozit i jiné kočárky - Patron, Roan, X- lander...., s některýma jsem měla opravdu potíž vůbec pootočit 😖 ...., prostě v tomto nemá Jané asi konkurenci.., jedině co nás strochu odrazuje je ta cena..... 😒 .

katchula
19. zář 2008

dagina: tak se podívejte po nějakém starším jako my 😉 Ty ceny jsou fakt rozdílný, nám se teda přes 20 tisíc dávat za kočárek nechtělo.

helenkaa
19. zář 2008

evao, já jsem si nomáda objednala taky z té firmy. a objednala sis ho v modré nebo v té černé? já mám černý 😉

kacka.va
19. zář 2008

u košíku je oficiálně napsáno, že je na 4 kg 🙂.

lennis
19. zář 2008

Evi, tak to je teda SUPER cena!!!! Za ty prachy bych si koupila ještě jeden 😀 😀 😀
Dagina - Firkon - měla jsem 3kolku, po 3 měs jsem ho reklamovali asi se 4 vadama na podvozku - ihned nám vyměnili celý podvozek hned na prodejně, bez keců, ale po měsíci to začalo dělat znova, vyšislá černá na boudě, pozadu se s ním nedalo jezdit, byla jsem vyřízená, koupili jsme Nomada a firkona na jaře prodali ještě za dobrou cenu, ale vidím někde firkon a ježí se mi všechny chlupy, psala jsem to na diskuzích "Firkon" atd, ale byla jsem zkritizována, takže už to neřeším, dokud se nezkusí odlehčený kočár, tak si furt myslíš o tom svým jak je dobrej a dobře jezdí. JInou značku už nechci a mrzí mně jediný - úplně poprvý jsem měla vyhlídnutej kočár Jané slalom - barva naranja (2006) a mrzí mně dosud, že jsme do toho nešli když jsme na to prachy měli.
Pokud je to pro tebe drahý - koupila bych sporťák novej a autosedačku + hlub korbu od někoho, používá se to pár měsíců, Janéček všude je - sbazar,MMB atd...

lennis
19. zář 2008

jo a dobrej tip je, když vybíráš kočár, pujč si min. roční dítě a velkej nákup a pak zkus výjezdy na obrubáky a otočení na místě atd... prázdnej kočár jezdí vždycky dobře 😀 😀 😀 (nebo místo dítěte 10kg pytel něčeho 😀 ),

dagina
19. zář 2008

Lennis, díky za info, zrovna jsem na jiným webu pročítala diskusi o Firkonu a víc tam bylo negativ.... . To je dobrý nápad s hlub korbou z bazáče..., no ještě to s manžou promyslíme..., ale vidím to tak, že Jané i přes ty prachy vyhraje, přeci jen kočár budu používat několik hodin denně, hodně ho skládat, vynášet do prvního patra.... .

lennis
19. zář 2008

jo, já zas všude čtu jen chválu na firkon, tak jsem si už říkala, že jsem asi jetá já nebo jsem měla fakt blbej kus. Kdybys je chtěla vidět na živo tak ve Dvoře Královým je mají. Já už do levnýho kočáru určitě nejdu a jedině odlehčenej, přemýšlela jsem o golfáčích (jané energy nebo jané rocket), příští rok nás čekají 2 zahraniční cesty letecky, ale asi stejně vyhraje nomad, jinej už prostě nechci. Škoda, že už nedělají ty hezký barvy co dělali dřív a pogumovaný kolečka, tyhle plasty jsou se mi teda taky nelíbí a barvy 08kolekce taky moc ne, ale vídám i jiný barvy od jané, který jsem na netu neviděla.
Jo a Dagi - co ti poradila ta chytrá paní v obchodě, jak se dá spravit ta brzda??? Mají to na nýty a tak přemýšlíme co s tím....začíná nám padat asi posledních 14 dní častejc 😠 😠 😠

dagina
19. zář 2008

Lennis 😀 , no neporadila jak to opravit, ale že šikovný tatínek si s tím poradí 😅 ..., ale jinak v tom obchodě ho samozř. nechají opravit... . Však jsme na 90% rozhodnuti také jít do odlehčeného kočáru....

lennis
19. zář 2008

šikovnýho taťku máme, ale nějak se mu do toho nechce, prý by byla dobrá pružinka, tak nevím....tak jestli tam ještě někdy pojedeš, tak se jí na to zeptej chytrý prodavačky, takový mám nejradši 😀

acornika
19. zář 2008

ahojk, tak já také přidám svou troškou do mlýna 😉

Jané máme a jedině si gratuluji že jsme ho koupili, cenově mi nevyjde zas tak drahý, jsou o dost dražší. Nádherně lehký, bez problému ho vezmu do náručí a vytáhnu do MHD, řídí se perfektně jednou rukou, krásně skladný, vzhled se mi také velmi líbí. Krásně se sním vejdu i do malýho výtahu.Zatím musím ťuky ťuk říct že brzda v pohodě. Akorát se mi po 4m roztrhala přebalovací taška ( ale přišla mi už vadná na začátku ) a košík je opravdu malý a blbě se tam dostává, to je jdiná věc která mi tam vadí. Korbička mi nepřijde zas tak malá jak někde píšou. Jasmínce bude 8m a ještě jí v ní vozím, sice je tam tak akorát ale ještě v poho a to je nabalená. Takže já Jané připisuji jen 1 s hvězdičkou. Máme už vybraný od něj i golfáč 😉 🙂

lennis
19. zář 2008

Dagino a kde jste byli v obchodě??? V HK???
Acor....mně ten koš taky někdy štve, ale už jsem si zvykla 😒 😒 😒 chce to velkou tašku na madlo 😝

dagina
19. zář 2008

jj, v Hk v John Neell

lennis
19. zář 2008

jo, tam taky jezdíme, právě když jsem byla šílená z firkona, tak jsme byli kvůli něčemu v hk a tak jsme tam zajeli, tam mně právě uchvátil nomad 😀 😀 😀 asi je tam uměj prodávat holky jedny ušatý, ale pak jsem ho koupila od pí z RK přes net, tenkrát se ještě takhle neprodávali, dala jsem si poptávku, jelikož jsem žádný na netu nenašla, ale ozvala se mi ...byl 3měs starý,když jsem ho kupovala 😉 , teď jich je všude mraky, jen si vybrat barvu a aby to nebylo přes celou republiku 😀 😀 😀

dagina
19. zář 2008

Jj, umějí 😅 . Ono by na něj ani nedošlo, ale hrozně nás zajímalo, včem je opravdu takový cenový rozdíl oproti ostatním levným..., tak jsme si ho nechali ze srandy ukázat a pak jsme jen zírali 😅 ...., rozdíl je opravdu znatelný...

lennis
19. zář 2008

Hlavně, abyste byli spokojený 😉
Záleží kde a jak se s kočárem jezdí, já jezdím většinou po městě, tak mně vyhovuje (nemusím mít nafukovací kolečka), včera jsem zrovna byli v přírodě a krásně to zvládnul taky, pole, lesní cestu, kamenitou cestu, až jsem koukala.

evicka7
19. zář 2008

AHoj, mám Nomada 2006, má spoustu předností, ale bohužel i některé nevýhody, jak je například horší manipulace v nerovném terénu (a to ho mám jen jako městský kočár, do přírody používám Patrona). Zatím je malá v korbě, ale předpokládám, že tak v pěti měsících už se tam nebude vejít, tak jsem zvědavá, jaké to bude se sporťákem.

lennis
20. zář 2008

jo, je fakt, že jezdím neustále s odaretovanými koly a když jsou na chodníku díry,nebo je úzký, tak se "zašprcnou" o okraj chodníku nebo o ten výmol, ale to mi dělala i tříkolka, to je prostě nevýhoda otočných kol, vždy je něco za něco ... holky já mám takový ranní ptáče, já bych tak spala.......... 😒

e1971
20. zář 2008

Ahoj holky,tak jsem to tu celé přečetla, zrovna se chystám koupit Jané ale nejsem pevně rozhodlá jestli Nomad nebo Slalom?Měla jsem Quinny s nafukovacíma kolečkama a tak se ted trošku těch plastových bojím, jsou plastové celé nebo jsou plastové s tou tvrzenou gumou? Nehrká to při jízdě?

kacka.va
20. zář 2008

evicko, na nerovnym terénu je lepší si zaaretovat kolečka, pak je to většinou v pohodě 😉

dagina
22. zář 2008

ahojky, ještě bych na vás, které mají Jané měla prosbičku. Jak časté skládání snese??? Já bych ho skládala a rozkládala tak 2-4krát denně.., což je myslím dost, a mám obavy, aby to klouby vydržely..., nerada bych, aby se mi třeba po půl roce rozbil a reklamaci neuznali skrz běžné opotřebení... . Díky za info.

evao26
22. zář 2008

helenkaa, v té modré 😀 stylon.. musím si ale na ní počkat.. není skladem 😉

evao26
22. zář 2008

Já, kdybych vybírala kočár, tak vezmu Inglesinu - konkrétně Magnum. A pak bych se rozhodla, jestli potřebuju jen skladné lehounké a/nebo navíc levné golfky nebo radši prostornější a díky podvozku s velkými koly univerzálnější Nomád. Magnum se dá sehnat ve výprodeji za + - 10 000,- (bez pláštěnky, autosedačky apod.). Nomád sporťák jsem teď objednala za 6700,- nový.

Já mám Roana a jsem naprosto spokojená. Je o trochu těžší než Magnum, má klasickou prostornou korbičku, ale Magnum je vychytanější. Kamarádka Magnum využívá už přes rok a zatím nekoupila golfky, protože ten její kočár má plně polohovatelná celá záda (nejen uvnitř nějakou destičku - to má Roan). Má to i výhodu, že nemusí doma skladovat korbu a sportovní sedačku jako já. Až koupí něco skladnějšího, tak to využije kratší dobu, protože její kluk od roka chodí a to se pak kočárek využívá méně a méně. Magnum je otáčecí po i proti směru jízdy (obě využíváme i dnes častěji to, že na nás mimi vidí, dívá se do očí a usne, víc komunikujeme.. když sedí zádama, tak je po komunikaci ☹ ), má dobré větrání, bouda lze překlopit dopředu a chrání pak před sluncem, náhlým větrem, smradem z projíždějícího traktoru 😅 a hlavně super houpací podvozek, se kterým projede všude - bez jediné poruchy 😎 S Roanem taktéž nemám problém 😉 A fakt dostává zabrat.. jezdím s ním jak s teréňákem. Pohyb skoro neomezený, jedu si kudy chci cesta necesta. A fakt nemám problém s přizvedáváním 😉 Ničemu se nemusím vyhýbat a kličkovat s otočnými koly.. To by Nomád ani Slalom nezvládl nebo jen s odřenýma ušima. Tady je vidět, že hrozně moc záleží na tom, kde kdo bydlí. Pokud máte kolem sebe jen kopce, bahno, hrbolaté přírodní cesty a rozbité asfaltky, tak budete volit jedině kočár s houpacím podvozkem, který je ještě lepší i než hodně dobře odpružený podvozek. A dále musí být tento houpací kočár zároveň lehký a dobře ovladatelný, aby ho člověk v takovém terénu vůbec utlačil, aniž by mu odpadly ruce nebo to musel objet jinudy..

Další přednost je naprosto komfortní jizda pro dítě. Ve městě úplně v pohodě a hrboly také daleko méně pocítí. Navíc má prostornou korbu a miminka v prvních 6 měsících hodně rychle vyrostou a mezitím se přestanou vejít do všech kočárků s malými korbičkami.. Houpací prostorný kočár je zkrátka fajn 🙂

Proto, když jsem teď chtěla něco skladnějšího (u Magnumu je v kufru podvozek i korba, u Roanu podvozek a velká sportovní sedačka..), tak jsem nakonec místo klasických golfek vzala ten Nomád 😵 🙂 😀 Těžko se vzdávám velkých kol a odpružení 😉 A Nomád váží stejně jako vymakanější golfky, ale narozdíl od nich se lépe ovládá a má veliká kola 😎
On je vzhledem jak sporťák a ovládáním a vahou jak golfky 😎 (ty těžší 😉 ) Ale já si pod pojmem sporťák přesto představuji něco daleko více bytelného a odpruženého - do toho terénu 😉 Ve městě si maminky ale tolik hlavu lámat nemusejí 😉 Tam naopak řeší variabilitu, skladnost, otočná kola a nízkou váhu 😉 Rozhodně bych nevybírala těžký kočár typu Tako, Dorjan, Hoco, Knorr, těžké houpací kočáry, i ten Moon a Gesslein, I coo atd.
Pokud jde o tahání dítěte a kočáru.. no tak možná tak novorozence a kočár bych unesla.. ale to bych si zas nelajzla, protože nedrží hlavičku a nerada bych se s ním natáhla. Pár kilo vážící mimino je zanedlouho problém vynést do schodů i v autosedačce, jelikož se fakt blbě nese, je takové nekompaktní 😅 😀

No zkrátka.. já vybírala golfky a skončila jsem u Nomáda. Pak poreferuju, jak se nám s ním a v něm 😀 jezdí 😉

evao26
22. zář 2008

Magnum má také kloubové polohovatelné madlo jako Nomád - super věc - může řídit mladší sourozenec nebo se nacpe víc lidí do výtahu - sklopí se dolů nebo se vyklopí nahoru pro vyšší postavu nebo při jízdě do kopce 😉

dagi, jestli budeš kupovat nakonec Nomáda, tak lennis má pravdu.. Nomád je typ kočárku kde přecvakáváš korbu za sporťák (jsou kočáry, kde polohuješ celá záda - viz Magnum a kočárky s vloženou taškou apod.). A ta korbička je celkem malá.. Brzy dáš miminko z ní do sporťáku.. buď se tam pravděpodobně brzy nevejde nebo bude chtít čučet ven (ne ležet) a nebo oboje 😀 Takže zalov na mimibazaru a kup jí levně - třeba to pak v součtu se sporťákem bude lepší cena, když zalovíš šikovně 😀 Korbičky nebudou zničené.. miminko je nemá jak zničit.. leda poblinkat.. ale můj malý třeba neblinkal skoro vůbec 🙂 A navíc to maminky mají řešené např. plínou, takže osobně by mi na tu chvíli nevadilo, že to není fungl nová korba 😉

dagina
22. zář 2008

Evi, jj, už jsem koukala na korbičky na bazárku a dají se sehnat kolem 3000kč. Já počítám s tím, že příští zimu mimčo odvozím už ve sporťáku, takže by mě malá korbička vadit neměla..., a přes léto v ní snad vydrží... . S tím častým skládáním a rozkládáním asi nevíš, viď..., když máš Jané teprve chvíli.