Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

isacek
19. únor 2007

alis,
my máme jane nomad a jsem s ním spokojená.
Akorát mi vadí, že nemá přehazovací rukojeť.Takže na mimčo neni vidět, ale to jen v případě, že tam máš jen vložnou tašku.Když tam je hluboké lůžko tak je na mimčo vidět.Sice je na boudičce okýnko, ale to neni ono!
Ale jinak mi naprosto vyhovuje, je lehoučký, snadno ovladatelný a jezdí se s ním hezky!

kocurek
19. únor 2007

JA mam JANE CARRERA MATRIX PRO, zatim jeste mimi cekam, ale domnivam se, ze s nim budu velice spokojena, nejen z technickych, ale i praktických duvodu. 🙂

martam
27. únor 2007

Ahoj Holky. Já mám Jane Matrix a Povertrack.Je to starší typ již se neprodává.Po prvním dítku,teď čekáme druhé. Myslím že je skvělý. Lehký snadno
ovladatelný. Jen korbička-auto sedačka s děckem je dost těžká,aby se dala jednoduše nasadit na kola.To mi vždy dělal manžel sama bych to nezvládla.

majmuna
28. únor 2007

Ahoj holky taky mam dotaz na Jane...uvazuju jestli vsechno dobre dopadne o Jane slalom + Matrix....Muzete mi nektera napsat jak je Matrix velkej? Jeste jsem ho nevidela v realu ale vzhledem k nasemu zpusobu zivota a k tomu ze hodne jezdim autem to bude asi ta nejlepsi varianta....Mimi by melo prijit na konci rijna tak snad bychom to nejak s tim Matrixem zvladli. 🙂

carodkaa
28. únor 2007

Holky me by zajimalo jak dlouho se vam mimiskove vejdou do ty hluboky korbicky?Tuhle jsem ji videla v prodejne,did je to hrozne mrnavy a uzounky 😖

gedren
28. únor 2007

Ja mam Jane Powertrack s normalni korbickou a taky jsem se bala, ze se tam nevejde, ale zatim se tam vejde s prehledem a spis se ji tam nelibi 🙂 A sportak se da dat nalezato, takze ten to pripadne resi. Zkusenosti s matrixem by me taky zajimaly, uvazuju o nem, pokud bude dalsi mimco brzo, tak do dvojceciho kocarku 🙂

kocurek
28. únor 2007

carodkaa : zalezi, jak velke je miminko a jak roste.....

mobina
31. črc 2008

Holky nevíte, nedala by se na Nomad přidělat ruční brzda? Nemáte s tím některá zkušenost?

ysinka
31. črc 2008

ahojky,my mame jane slalom pro,trojkombinaci a jsem nad miru spokojena,je lehce ovladatelny,proste super,nemenila bych,doporucuji 😵

kacka.va
31. črc 2008

Jak se tu psalo o Matrixu, ten bych nechtěla, protože je to malý a není nad korbičku.
Jinak jestli se dá přiidělat ruční brzda netuším.

lennis
1. srp 2008

Mám Nomada ale až jako sporťáka a jsem nadšená i po 3/4 roce používání, vejde se i do favorita do kufru, sklapne se fakt jednoduše, udržba je jednoduchá, máme velice aktivního prcka, takže vozíme kameny, klacky atd... pak jednoduše kočárek vyluxuju hubicí - vysavačem, všechny záhyby (drobky, prach z bot atd..) vše jde lehce a pak přejedu kartáčkem s tekutým práškem a je jak novej, jen mi vadí ten koš, je moc přitažený k sedačce a celou igelitku tam neprostrčím, takže nákup buď vyskládat nebo dát do tašky přes madlo. To je pro mně asi jediná vada na tom kočáru. Ruční brzdu bych taky uvítala, ale myslím, že to dělají převážně na trojkolky na přední kolo. JInak kočár je suprově prostornej, dítě se tam vejde i 2letý v zimní výbavě naprosto v pohodě, to byl ten důvod, proč jsem ho koupila, kvůli váze a přitom je hodně široký, doporučuji půjčit si nějaký větší dítě a vyzkoušet v prodejně jízdu s ročním dítětem, uvidíte jak je kočárek široký a jak se ovládá. Nomada ovládám jednou rukou a v druhý táhnu prcka za ruku a naprosto v pohodě. Mám typ z roku 2006, je tam ještě to průhledné okýnko s černou síťkou, takže na mimi ani nesvítí, což 2007 a 2008 nemají a hodně maminek si na to stěžuje. Jezdím s ním převážně po městě, ale tráva i kamenitá cesta je v pohodě, jedině kdy má trošku problém je v hlubším štěrku, někde jsou takové cesty, tak tam jsem teda soptila, ale to byla jedenkrát. Na druhé dítě ani o jiném kočárku neuvažuji. Dříve jsem měla levnější kočár a nedá se s ovladatelností a váhou srovnat.

mobina
15. srp 2008

HOlky poraďte. Nánožník raději originál Janéčko nebo Emitex? Sedí ten Emitex dobře? Díky díky díky 😉

bejana
15. srp 2008

Mobi, já koupila Emitex a nejak to nebylo ono 😒 Oproti origoši je tenčí a prostě tak dobře nesedí. Na druhou stranu jsem četla v inzerci, že paní vychvalovala nánožník Emitex s tím vyšším límcem (já měla klasický bez vyššího límce.) Zas to byl inzerát a tam se někdy chválí i kvůli zlepšení prodejnosti... Začala jsem Emitexem, protože mě odradila cena origoše, a pak jsem stejně u origoše skončila 😉 Na obranu Emitexu ale musím říct, že kdybych neměla srovnání, tak tam taky jde a drží dobře. Jsem na tohle dost perfekcionalista, asi i proto jsem obětovala ty prachy 😉 Jak to po sobě čtu, tak je to docela zmatek 😅 Zkusím najít fotky, abys měla vizuální srovnání.

mobina
15. srp 2008

Beji to bys byla moc hodná 😉

mobina
15. srp 2008

Beji musím tedy říct, že ten Emitex vypadá hrozně 😒 Tak asi taky zaivestujeme. Zima je dlouhá 🙄

mobina
23. srp 2008

Tak jsme se nakonec taky plácli přes kapsu a koupili originál. Prostě sedí nejlíp. Ještě jsem zkoušeli tento: http://www.detskyraj.cz/zbozi/3121-dr-nanoznik-... ale přišel mi krátký a bohužel by se muselo sundavat madlo 😒

helenkaa
28. srp 2008

Chtěla bych se zeptat, kolik doopravdy váží kočárek Jané Nomad Pro 2006-někde uvádějí 6,5kg a někde 8kg.

kacka.va
29. srp 2008

netuším, já ho nevážila. ale ty různé váhy mohou být tím, že je někde uvedena jen váha podvozku, ne? každopádně je lehoučkej

lennis
29. srp 2008

to teda je, já jsem max spokojená a jinej prostě nechci 😀

katchula
29. srp 2008

helenkaa: my ho máme (zatim teda čeká na chatě). Měl by vážit 6,5 kg podvozek a asi 5 kg hluboká korbička. Takže celkem tak do 12 kg. A sportovní verze je samozřejmě ještě o dost lehčí 🙂 Já právě vybírala co nejlehčí kočárek a tenhle zvítězil, navíc teda jako jediný se nám vejde do výtahu.

lennis
30. srp 2008

já ho vybírala taky podle váhy (některý golfáče jsou mnohem těžší), úžasně se ovládá a tlačí 1 prstem i když vezu prcka a hlavně je prostorný (sporťák) i pro 2letý dítě v plné zimní výbavě, nemusí tam být jak sardel. bohužel jsem ho koupila až jako druhý kočár a strašně mně mrzí, že jsem ho neměla od začátku. Měli jsme levnou trojkolku s nafuk koly a absolutně se to nedá srovnat 😉

helenkaa
2. zář 2008

Tak už ho mám doma, jenom jsem se chtěla zeptat, když jsem přidělala stříšku, tak nevím, jak mám zapnout ty cvoky které vedou jakoby z té opěrky zad. ta boudička tam tomu nějak překáží a nevím,kde jsem udělala chybu.
Poradíte mi některá?

kacka.va
2. zář 2008

já bych přidělávala nejprv sedák a pak teprv stříšku

suza
10. zář 2008

Ahoj holky. Mám kočárek Jané Nomad od června loňského roku. Hned po dvou měsících mi začaly spadávat brzdičky. Jak jsem se dozvěděla (bohužel až po koupi), je to velmi častý problém tohoto kočárku. Už 2 x mi to spravovali, ale po čase se to zase vrátí. Ty brzdičky jakoby brzdí pořád, dělá to nepříjemný drnčivý zvuk a zhoršuje se to používáním brzd.tak je radši nepoužívám. Nevýhodou je taky ten koš, protože nákup se přes něj oo tyčku špatně dává. Takže nepoužívám igelitku, ale vkládám to tam po kusech. Jinak je kočárek opravdu lehounký, výborně se skládá do auta a hlavně jsem ho tam schopna dát sama. Jezdí dobře, výborně se ovládá. Do lesního terénu ale moc není. To se pak pořád odaretovávájí kolečka. Nafukovací jsou lepší. Ale to je pak kočárek samozřejmě těžší a větší. Kočárek jsem vybírala pro 8 měsíčního prcka. Už od narození je hodně dlouhý a oproti vrstevníkům je teĎ O hlavu vyšší. Tak jsem měla strach, aby se mi tam vešel i v zimní bundě a fusaku. Kočárek je fakt super prostorný. Mám i golfky, ale v těch je malý jako skrčenec a špatně mi v nich spí, přesahují mu nožičky a nemůže se v nich skoro hýbat. Takže až na ty brzdy a košík jsem spokojená.

kacka.va
10. zář 2008

já si koš vždycky na jedné straně odepnu a pak je to v pohodě 😉. Jinak s brzdou (musím zaťukat) zatím žádný problém.

lennis
10. zář 2008

Holky, letěla jste některá s tímhle kočárem letadlem na dovču???
Je to možný vůbec? Kámošky lítaj jen s golfáčema.

musko
10. zář 2008

Letieť možeš aj s jane - je ľahučký a dobre sa skladá. Zavolaj si na aerolinky, kt chceš letieť a oni Ti dajú podrob. info. My sme cestovali s Chicco ct 0.2

helenkaa
12. zář 2008

lennis, my s ním koncem září poletíme. Kamarádka letěla z Jané slalom a taky bez problémů....a letěli holky i s Cortinou, takže to bude v pohodě.

lennis
14. zář 2008

Heli díky, kam letíte? Já mám momentálně taky chuť někam ještě za sluncem 😀