Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

kacka.va
7. říj 2008

já teda sluníčko neřeším, stejně nejedu jen jedním směrem a i kdyby to šlo, tak bych stejně nepřehazovala. My to řešili tak, že jsme sebou vozili plínku a když jsme jeli zrovna blbě natočený, tak jsem hodila přes kočár plínu. Někdy stejně svítí sluníčko ze strany, takže by nepomohlo otočení ani tak, ani tak. Mně to jako žádný problém nepřijde, že se nedá přehodit rukojeť. 🙂

evao26
7. říj 2008

Korbu i sedačku otáčet lze. Otáčím i s dítětem v případě nouze = když se delší dobu nemění směr jízdy. Jsem muší váha a zvládám. Taky se to využije v případě uspávání nebo když si chcete "povídat". Otočíte si to k sobě. Nebo někde jste, dítě je vyndaný z kočáru a než vyjedete, tak si to nacvaknete třeba k sobě z výše uvedených důvodů. Takže to není jen kvůli změně směru za jízdy kvůli sluníčku apod. To tolik nevyužívám. Spíš jde o to, že to nasadím k sobě, když chci/potřebuju. Plínu samozřejmě s sebou tahám taky. Bez plíny ani ránu 😀 Já mám Roan, Magnum má kámoška, máme je oba vzájemně prozkoumaný 😀 Boudička jde překlopit dopředu až úplně k nohám - to je maximální poloha. Takže když fouká z boku, zepředu, tak se prostě ta bouda mírně překlopí dopředu a trochu to pomůže. Některé kočárky mají navíc kšilt - to je jako ta sluneční clona od Teutonie (taková černá lehká látečka proti sluníčku), ale je ze stejného textilu jako potah kočáru, takže odolnější a nenazvala bych to pak sluneční clonou, ale jen clonou, protože bych využila i v dešti a tak. Ne lijáku, ale při protivném deštíku. Takový to slunce vyleze, zaleze, zafouká, přeháňka, vyleze, zaleze.. a dokola 😀 Ne úplný humus počasí, kdy jsme taky zalezlí. Jo a spí doma v postýlce a chvilku odpoledne v kočárku. Já si říkám spíš na nějaký celodenní výlety, že by se to šiklo nebo když by nás přepadla náhlá změna počasí. Ale stačí, že zafouká, pokud je pohyblivá stříška apod., řeší se to okamžitě, za chůze, kdykoliv. Jsou to takové drobnosti, detaily, co nic nestojí, ale potěší a kolikrát fakt pomůžou a zjednoduší situaci 😀 Ale většina kočárů je nemá. A ty golfky, co jsem viděla, to je hrůza. Vachrlatý, krátký lůžko. To by měli zakázat! Golfky jsou pro starší dítě a mají třeba + - 75 cm lůžko 😕 (záda+nožičky+opěrka nohou).. Když jsou polohovatelný, tak přece musí mít min. 80 cm!! 😠 Jsem už z toho nasr... Takový voloviny, co napadnou každýho vola, váha by byla vyšší o nějakých 0,00 nic.. Nejlepší je, že už jsem u několika značek zjistila, že vychytávky byly, ale přestali je dělat. Zřejmě dnešní jednoduchý debilní design za to může 😎

lennis
7. říj 2008

Evi, já bych do golfek taky nešla, přijde mi to strašně "vyrachtaný" nebo jak to mám nazvat, na cestování pro mámy z vesnic super, kámoška si je koupila, když potřebuje rychle s malým po městě nebo vjet do každýho krámu atd...to jo, ale na normal ježdění, to bych asi nechtěla. Já zkoušela loni dát malýho do Energy od Jané a v zimní bundě v tom byl jak sardel a to mu byl cca půl rok, ale asi to není na zimu.
Ta Teutoni má snad mít i sluneční faktor - proto sluneční 😀 . Já myslím, že my budeme na kočáru tak do jara a pak už ne, už teď hodně lítá a nechce na kočár.
Ta bouda jak se dá překlopit, tak ještě jde u trojkolky Chicco, kámoška ho má a taky překlápí, ale jinak na kočár nadává. 😉

kacka.va
8. říj 2008

lennis: no oni golfky jsou většinou už na chodící děti, které většinou už běhají okolo kočáru sami a je to jen na popojíždění. takže už bez fusaku 😉.

lennis
8. říj 2008

já vím, že golfáče jsou na chodící děti, mně spíš překvapili, že tam byl jen v zimním oblečení BEZ fusaku jak sardel, že mně přišly hrozně úzký, jinak jsem chtěla je. Ale šli jsme radši do Nomada, jelikož je fakt prostornej i na větší děti v zimním oblečení, stejně v zimě přes něj budu dávat deku a pod něj taky něco, i když pojedem jen na nákup nebo do města.

yamalie
25. říj 2008

Evao, nejak mi to neda a musim komentovat. Vlastnim Bugaboo a rozhodne si nepripadam jako fiflena z velkomesta, co se potrebuje kocarkem chodit chlubit do obchodnich center. Tvuj pohled je dosti jednostranny a chybi mu lehky nadhled.

Kazdy zije v rozdilnych podminkach a tim padem ma jine pozadavky na kocar. Ja bych nemohla fungovat s tezkym kocarem, ale rozhodne bych si nedovolila na nej takhle plivat jen proto, ze mi nevyhovuje. Bydlim ve druhem patre bez vytahu, v dome nemame kocarkarnu a neridim, ziju ve velkomeste, tudiz se pesky vsude nedostanu a musim vcelku hojne vyuzivat MHD. Kdyz jsem vybirala kocar, tak jeho vaha byla zakladni kriterium, Bugaboo je na trhu nejlehci. Samozrejme od takoveho kocaru nemuzu cekat zazraky (ten hadr na konstrukci je proste jen pro odlehceni, nekde se ta kila musi stahnout), ale pouzivam ho 5 mesicu a jsem spokojena. Korba patri urcite mezi ty vetsi. Uz jsem s nim absolvovala i pochuzku v lese (terenni kolecka se daji dokoupit). Ano, pokud chces doplnky, musis si priplatit, cena Bugaboo rozhodne neni nizka, ale koupila jsem ho pouzity, takze jsem neco usetrila. Kdybych denne jezdila autem a v dome mela vytah, vybiram kocar, ktery se jednoduseji sklada a jeho vaha by me nezajimala. Kdybych bydlela na vesnici s neudrzovanou cestou, pravdepodobne si vyberu bytelny kocar do terenu, ktery "neco" vydrzi atd. Ja jsem stastna, ze si pomuzu sama do tramvaje, autobusu i metra a ze kocar vynesu do druheho patra, aniz bych se pak musela tyden lecit se zadama.

macacka
28. říj 2008

Neviem sa rozhodnúť, šporťák Jané Nomád alebo nejaký golfáč napr. Jane Carerra .Čo sa viac hodí na zimu, mam totiž 16 mesačnú dcérku a zvažujem či vôbec kúpiť kočiar či ho ešte využijeme,a ak áno - na nákupy do obchoďákov by stačil aj golfík ale isť s ním na prechádzku von aj keď s fusakom si neviem veľmi predstaviť,a bola by v ňom ako sardinka. Napr. Taký Chicco Liteway naobliekané dieťa do fusaku nezapnete a pásmi úplne natesno ak vôbec. Jané Nomád je pre dieťa najpriestranejší, ľahký atď , ale aj niečo stojí, tak neviem - poraďte. Ďakujem.

mobina
31. říj 2008

Holky začala mi u Nomáda padat brzda a drhne. Co jsem tak poslouchala na ulici u ostatních Jané (nomád, slalom), tak mám pocit, že je to asi jejich slabá stránka 😒 Máte někdo zkušenosti s reklamací? Jestli to třeba jen na počkání nějak nedotáhnou?

eatygrenee
24. bře 2010

Ahojky , máte některá barvu nomada noir? jak vypadá v realu?http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/sport...
chci si ho koupit a barva se mi líbí, ale vím, že často zkresluje, když ho nevidím naživo v této barevné kombinaci...pokud jste ho někdo viděl nebo ho máte, děkuju za zprávu. A barva šisuje??? 🙂

eatygrenee
29. bře 2010

Ahoj holky, zajímalo by mě, pro nejde nomad do uplného sedu. děkuji jana 🙂

samson
7. dub 2010

zdravím holky pokusím se to obnovit - přídáte se někdo. Včera jsem ho zakoupila a vrtá mi v hlavě zda jsem udělala dobře 😔

musko
7. dub 2010

samson a prečo? Je to super kočík - hlavne teda športová čast, priestranný, dlhý..... Dobre si urobila :o)

karolina969
7. dub 2010

ahoj. Já se rozhoduji mezi jane nomadem a concordem fusion. Jsou si hodně podobné. Nevíte v čem je ten či druhý lepší?

lamarika
7. dub 2010

karolina podle mě jsou mezi něma pouze čtyři rozdíly:

1) v názvu (jane-concord)
2) konstrukce jsou dle mého naprosto stejné, ale s tím rozdílem, že u concordu jsou ve předu pouze dvě kolečka a né čtyři jak u jane
3) ve váze, concord má váhu sportovní konstrukce 11,5kg a jane 9kg
4) trošku rozdíl v ceně

Možná jsou i nějaké rozdíly v rozměrech, ale tak detailně jsem to nestudovala a pokud opravdu jsou, tak budou zanedbatelné

eatygrenee
9. dub 2010

samson- a proč myslíš, že jsi neudělala dobře? já tedy spokojená také nebyla a hned jsem se ho zbavila. Kupovala jsem si jen tu sportovní část s tím, že na 2. mimi si dokoupím i tu hlubokou korbu. A co mi vadilo asi nejvíce- už nikdy bych nešla do umělých koleček, jedině nafukovací.Pěkně kočárek hrká a to i na mírném terénu. Ten můj první kočárek co jsme měla měl nafukovací a nedá se to srovnat.Neumím si předsatvit vozit v něm narozené mimi. Nesedlo mi ani u té sportovní části to sezení- nejde do uplného sedu (ale to málokterý kočárek) ale co jsem porovnávala s jinými, tak tady je ten úhel opravdu dost naležato, vadily mi i po straně ty igelity- když jsem jela prosvítalo jimi sluníčko, tak jsem tam musela mít pak plíny naházené. Dále to madlo- že není odnímatelné jen z jedné starny. Když to dítko je větší, je to myslím dost pohodlné, že se nemusí vyndavat celé. Jsou to všechno detaily, ale kočárek to není uplně nejlevnější a spousta jiných levnějších tyto parametry má ☹

ilci
9. dub 2010

my koupili sporťák až po roce věku syna - starý kočárek mu byl malý
původně jsme měli nafukovací kola a dobré odpružení, jízda byla v tomto směru určitě komfortnější
na druhou stranu jsme několikrát píchli, naštěstí vždycky ve městě nebo u domu, takže MM vyměnil duši
od nomada jsem očekávala nižší hmotnost kočárku a větší prostor, což se splnilo
igelit máme jen jako malé okénko v zadu, takže sluníčko nevadí

eatygrenee
9. dub 2010

ilci: to my máme igelit i po stranách a když je sluníčko nízko, vadilo nám to. Jinak ta jízda- bydlíme ve městě tak jsem myslela, že to bude ok, ale často jezdím i v parku, kde ty cesty nejsou uplně ok, a nejede se mi nejlépe. Musím říci, že já s naším starým nepíchla nikdy a až se divím, kyž si představím, co jsme vše projela 🙂 😀 A ilci, to madlo a ten sed, to vám nevadilo?

eatygrenee
9. dub 2010

jinak bezesporo velkou váýhodou je ta hmotnost a že je - alespon ta sportovní část prostorná 🙂

ilci
9. dub 2010

my kupovali už nějakou starší kolekci - použitý kočár, takže igelit jako okénko, co je kryté látkou na sucháč
madlo mi nevadí, naopak mi vyhovuje, že ho celé oddělám a posadím vzpouzející se dítě
upřímně jsem ani oddělatelné z jedné strany neviděla
sed mi trochu vadí, ale brala jsem to teď už jako doplňkový kočár, syn cape sám, spíš místo golfek
jinak hmotnost oceňuju, když teď nejede výtah a já snáším kočár ze 6.patra po schodech
syn má sám skoro 14kg 😀

eatygrenee
9. dub 2010

tak to jde, když ten igelit je krytý látkou na sucháč. to mi neměly:( měly jsme igelit vzadu-a le tam byla taška to mi nevadilo ale pak boky a ty mi zakrýt nešly:( To madlo oddělatelné z jedné strany má hodně kočárků- např. mezi ty známé X landery nebo mutsy..co alespon já znám a je to fajn věc. Ten sed jsi řešila jak? ten mi dost vadil. Vím, že některé maminy to řeší třeba polštářkem nebo podobně. Jinak ta váha je super, to je pravda a pokud musíš kočár snášet ze 6. patra, atk klobouk dolů. To chce něco lehkého. A to nemáte výtah?

ilci
9. dub 2010

výtah máme, ale teď se rekonstruuje a věčně to nejezdí
co se týká sedu, opřený už moc nebývá, spíš se tlačí ven z kočárku nebo visí hlavou dolů a pozoruje kolečka

honzulka
8. čer 2010

Ahoj holky..
Jdu si k Vám pro radu... ☹
jsem trošku nemocná na kočárky a nyní mám v merku právě Nomada... 😉 Měla jsem Carreru a trošku mě zklamala-spíš tedy jsem měla smůlu na špatný kup jetého kočárku(nešli zamknout kolečka,boudička nešla vůbec až dopředu,jak píší..)
Mám X-Landera XA a jsem s ním naprosto spokojená,ale je prostě těžký...Kvůli váze se mi nomad líbí,ale bojím se,jak s ním zvládnu terén?V zimě sníh,nebo nějaké hrboly na cestě?Má někdo osobní porovnání mezi těmito kočárky?
Děkuji za zkušenosti 😉 😵

lamarika
8. čer 2010

honzulka nějakej terén pokud to nebudou skály zvládneš celkem v pohodě. S tím sněhem je to už kvůli zdvojeným kolečkům horší, tam x-lander jasně vede. Pokud se ti ale líbí nomad, tak koukni na concord fusion. Prakticky to stejný, jen o kilo těžší a bez zdvojených koleček.

honzulka
8. čer 2010

lamarika-děkuji za tip... 😉
Na ten concord jsem koukala,vypadá hezky,ale váha je 11,5kg... ☹ A u nomada píší 6,5kg.... 😨 Mně jde tak trošku i o to,že budem bydlet na vesnici a čeká mě cestování busem...Tady vždy jak stojím na zastávce,přijdu si,že mám snad prašivinu a s kočárkem mi hodně zřídka někdo pomůže.Chtěla jsem púroto něco lehkého,abych si ho do busu dala sama.. ☹
On X-Lander je prostě téměř dokonalý(alespoň do terénu určitě.. 😉 ),jen kdyby nebyl tak těžký... ☹ Mám teď Baby design Sprint a opravdu jediná výhoda je,že je lehký,toť ale vše.. 😠
Tak mám nad čím stále přemýšlet.. 😉

honzulka
8. čer 2010

Tak jsem právě zjistila,že těch 6,5kg sice má,ale sporťák má 11kg... 😕

lamarika
8. čer 2010

jojo, a někde ti píšou, že má 9kg. . . Ale i tak těch 11kg je supr, má dobrý těžiště, takže se fakt nadzvedává dobře 😉

power700
10. čer 2010

Ahoj holky, tak už také začínám uvažovat o kočárku a dost se mi právě nomád zamlouvá. Ale zase je to "ale".. 😒
Mimčo bude na zimu, tak nevím, co ta kolečka- projedou sníh dobře? Budu jezdit ve městě, občas v parku, žádný terény. Ale rozhoduju se mezi nomádem a concordem. V čem se liší? Jen v těch kolečkách nebo ještě v nečem?
A co nákupní košík? Jak se do něj leze u nomáda? Mně přijde, že je strašně blízko korby, když to není ještě sporťák. Dám tam nákup v tašce nebo se musí po jednom to tam dávat? Nebo se dá odepnout ten košík? Já už nevím. Chtěla jsem ho právě kvůli hmotnosti, že je lehoučký.
Díky moc za info. 😉

honzulka
13. čer 2010

Ahoj holky...Tak jdu jen nahlásit,že jsem koukla na diskusi o tom Concordu,a ono nic moc chvály... ☹ Takže zase se vracím k nomádovi... 🙂
power-taky by mě právě zajímalo,jak se s ním jezdí ve sněhu... ☹ S nákupem si myslím,že tašku tam asi nedáme,že spíš nákup a doma vyndavat... 😉

gabinka1012
14. čer 2010

Ahoj holky...
chtěla jsem se zeptat zda některá používáte tu hlubokou korbu jako autosedačku?nevím proč ale nějako mi ta korba do toho auta nejde připnout.

power700
14. čer 2010

honzulka- myslím, že Lamarika tady už psala o tom, jak se s ním ve sněhu jezdí a snad dobře, pokud nejsou obr závěje 😉
Dnes jsem ho viděla naživo ve městě a fakt vypadá dobře a ta maminka s ním jela v pohodě. Měla už tedy sporťák.

Lamarika- pověz nám, jak je to s tím košíkem, jde tam dát dobře nákup i s taškou nebo po jednom kuse tam musím házet? 😒