Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

helenkaa
14. zář 2008

lennis, letíme na Krétu.

lennis
14. zář 2008

a kdy letíte a kam a s jakou ck, jsem zvědavá co??? Ale taky listuju katalogama, ale spíš to vypadá na příští duben, jelikož si myslím, že manža má prolítlej pas. Jak je to vůbec s prckama a pasem,???

helenkaa
15. zář 2008

odlétáme 1.10. s CK Alexandria.

No, u nás na úřadě sami nevědí jak je to s pasem-bylo mi řečeno,že ASI bude stačit když budu mít malého zapsaného v OP.
Ale já jsem si ho pro jistotu ještě nechala zapsat do svého pasu a nechala jsem mu udělat vlastní pas. Takže mám vše a nemůže mě nic překvapit. Všechno mě to stálo 150,-Kč, takže to není nijak závratná částka a nemusím se strachovat.

lennis
15. zář 2008

jo, tak to je super. My byli s Alexandrií v Bulharsku na lyžích 😉 .
Včera jsem si zrovna nabrala od Alexandrie katalogy, tak to musím taky projet. No musím mrknout na ty pasy, manža má ještě dovču, kterou musí vybrat, tak že bysme toho využili, furt mám chuť ještě na to sluníčko. Moje šéfka je velmi zcestovalá, ale Krétu má nejradši 😉 , tak to určitě bude stát za to. Včera jsem malýmu koupila obleček do moře, mělo by to mít 40faktor, sice tomu moc nevěřím, ale aspoň mu nebudu muset furt oblíkat tričko atd. Taky přemýšlím, že mu nechám udělat pas.

helenkaa
15. zář 2008

akorát ten pas pro malé děti trvá dýl...nejdřív se musí vyřídit rozhodnutí o státním občanství-pokud to bude Honzíkův první pas(to trvá min. 2 týdny)a pak pas-nám to trvalo taky 2 týdny. No uvidíš a nebo se zeptej, zda by stačilo dopsat Honzíka do Tvého pasu-to je na počkání 😉

lennis
15. zář 2008

díky za tipy 😉

evao26
15. zář 2008

Holky máte z Nomádu pocit, že řídíte golfky nebo sporťák (myslím kvůli váze a snadné manipulaci - ne kvůli rozměrům)? Pak by mě zajímala kolečka - to je plast nebo co? Jestli to dělá kravál, drkotá apod. při přejíždění hrbolatého asflaltu, kočičích hlav, dlažby..? Jak se v tom jede dítěti, jestli se tam netřese jak sulc (vím, že nomád je dost odpružený, takže snad ne 😅 ) - extrém je třeba sporťák od cortiny..v tom jsem viděla dítě a klepalo se jak kdyby jelo na žebřiňáku.. 😝 ) ? Pak jak je tam řešený sed a leh.. sed je trochu šikmo, takže by dítě mělo zapadnout a nesjíždět. V jedné diskuzi jsem ale četla, že protože je Nomád prostorný, tak se dítě stejně sesouvalo a taky proto, že snad záda nejdou zvednout moc do sedu.. 😕 a také jetě prý proto, že pás, který je mezi nožičkama, je od rozkroku moc daleko, takže to dítě nepodrží zespoda... Jaký z toho máte pocit vy? Pak bych se ještě ráda zeptala, jestli máte zkušenosti se servisem.. (u jané všude čtu padající brzda, prodření potahu uvnitř, problémy s kolečky a prasklá slída) a naopak také na to, co se vám na Nomádu vyloženě líbí? Díky moc!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

kacka.va
15. zář 2008

evao: kolečka jsou z plastu, jinak moc nerozumím, co myslíš tím, jestli mám pocit že řídím golfky nebo sporťák, to přece s váhou nesouvisí. krávál mi kolečka nedělají, jezdí to normálně i na asfaltu i dlažbě. brzda nám zatím nepadá, měla jsem to teď na prohlídce a nic tomu nebylo. ale my zatím jezdíme ještě v korbě, takže co se týče sezení nevím.

evao26
15. zář 2008

kacka.va - chvíli jsem porovnávala nomád a carrera a jsou stejně vysoké, dlouhé a při zkoušce jízdy a přizvedávání na zadní kolečka jsou pocitově opravdu skoro stejně těžké.. proto mě právě napadlo, proč jít do carrer, když je nomád asi pohodlnější pro dítě.. jenže si neumím představit jízdu venku (v krámě pár metrů rovné podlahy nic neprozradí) a také ten sed atd. Já mám houpací kočárek a velmi snadno se ovládá (je lehký a s dobrým těžištěm) a můžu s ním skoro všude cesta necesta hrboly nehrboly... Nevím, jak jste spokojené vy s jízdou a s těžištěm.. a jestli radši vzít nomáda než menší golfky.. některé se fakt blbě ovládají, i když jsou menší než ten nomád.. Mně nomád připadá jako takový kříženec golfek a sporťáku.. kočárky dneska vypadají různě.. s tou vahou to právě souvisí.. a s těžištěm.. pokud je nomád těžký jako carrery a rozdíl je jen v šířce a ve skládání.. no nám je už přes rok.. v kočárku budem čím dál míň.. abych pak nechtěla radši něco opravdu lehkého a malého.. je fakt, že většinou chodím pěšky nebo jedu autem.. mhd jsem zatím ani jednou nevyužila 😀 ale dítě se mění a volný čas nebo procházky pak také vypadají jinak.. odpadne uspávání v kočáru a postupně i jízda v něm.. nevím no..

helenkaa
15. zář 2008

Evao, já jsem se rozhodla pro Nomáda kvůli jeho váza a toho, že bude určitě pohodlný na zimu pro naše dítko.
Kolečka jsou plastová, ale můžu srovnat s X-landerem XA(ten má nafukovací) a jezdí se s ním stejně ne-li líp. Nomad neskáče,nehrká a je snadno ovladatelný.
Měla jsem golfové hole Espiro City a Moon buggy 4whells(nevím jak se to přesně jmenuje),tak můžu trochu srovnávat a oba jsem prodala a nakonec mám Nomada-můj miláček(dovolená,nákupy-je stále v autě) a X-landera XA (manželův miláček).
S tím sedem u sporťáku-do úplného sedu nejde dát ani X-lander, vždy je to skorosed.

Já bych už do golfových holí nešla. Raději kvalitní sporťák-toť můj názor. 😉

evao26
15. zář 2008

heli díky 😉 🙂 a vy máte velký kufr? já nevím, jak hodně zabere složený nomád místa.. musela bych to vidět..

helenkaa
16. zář 2008

máme kombíka. dneska odpoledne možná pojedu do města, tak kdybys chtěla můžu vyfotit, jak to vypadá v kufru když nejsou sundané kolečka. Když jedeme na Moravu k rodičům, tak kolečka sundáváme a je skladnější.

kacka.va
16. zář 2008

evao, tak se v krámě domluv, jestli můžeš zkusit jízdu na chodníku, já to taky vyzkoušela. Já jsem zastáncem větších koleček než mají golfky, nějak se mi nelíbí, když se na golfkovém podvozku vozí korbička. Já myslela, že sháníš celou trojkombinaci 😉.
Jinak Nomád se mi vejde do kufru auta v pohodě a to mám malé auto. Sice musím sundat jedno kolečko, ale jinak je to pohoda.

evao26
16. zář 2008

holky díky moc za informace 😉 🙂 já to přeměřím a zkusím.. taky máme kombíka, ale ne s extra velkým kufrem.. aby se mi tam krom nomáda vešlo i to ostatní 😀 😅

kacko, ne ne.. něco takového taky nemám ráda.. náš kočárek má houpací podvozek a velká gumová kola 😀 s ničím jiným bych se u nás nechytala a hlavně jsem chtěla pohodlí pro malého, což houpací podvozek zajistí i na hrbolech 😉 Proto těžko přesedlávám na něco jiného.. všechno ostatní (myslím včetně sporťáků) už takové, byť odpružené.. kolikrát je to i těžší a daleko hůř ovladatelné než ten náš a golfky jsou úplně o něčem jiném.. ale taky musím mít něco šup sem šup tam.. už je na čase 😀 Mám Roana a ještě lepší mi přijde Inglesina Magnum. Ta je lehčí a vychytanější. Jezdí fakt sama i bez otočných kol 😉

heli a můžu se ještě zeptat na to srovnání s x-landerem.. s tím jsem totiž jela.. a musím říct, že se s ním (se sporťákem) celkem dobře manévruje - asi má dobré těžiště.. (jednou jsem ještě jela s x-landrem s korbičkou a to bylo těžší než s Inglesinou). Vím jak oba vypadají a trochu i jak se polohují. Ale v čem ti připadá ten který lepší? Nebo v čem ti připadá lepší ten Nomád? (který z nich se lépe ovládá - z kopce, do kopce, na rozbité asfaltce, na obrubníkách, na rovince a který se ti zdá pohodlnější pro dítě (podvozek a pohodlná sedačka..). Já jsem hrozná, omlouvám se, že takhle otravuju, to už je snad poslední dotázek.. 😅

helenkaa
16. zář 2008

😠 😠 😠
napsala jsem dlouhý příspěvek a ztratil se 😠
takže ve zkratce:
Myslím si, že X-lander je víc do terénu(vyzkoušeno i v lese-tak bych s Nomádem asi nejela).
jinak líp a snadněji se mi ovládá Nomád, možná proto,že je lehčí.
Prostornější se mi zdá a tím pádem i pohodlnější zase Nomád, ale na cm jsem to neměřila.
Když jsou oba složené, tak zaberou v kufru asi stejně místa, ale jelikož jezdíme nabaleni řádně-2 velké kufry,kočár,jídelní židlička a spousta dalších věcí,kočár se do auta vždy vleze 😀
Jízda s x-landerem a korbičkou super,jak se jezdí s Nomádem a korbičkou-bohužel nevím.

lennis
16. zář 2008

Holky, složený nomad se mi vejde i do favorita do kufru (jen sporťák), sice nic jinýho, ale je tam 😀 . Mně se na nomadovi líbí, že ho můžu ovládat jedním prstem a vytlačim ho jednou rukou do kopce s nákupem a i 16měs dítětem naprosto v pohodě a ještě u toho můžu telefonovat, pak se mi líbí, že je fakt krásně prostornej a nechtěla jsem slaloma, jelikož jsem viděla hodně větších dětí (2.5 a výš) jak sedí na trojkolce a mají nožky u sebe, jelikož nad tím jedním kolečkem je málo místa na nohy a pak když jsou v zimní oblečení atd... no prostě já jsem pro pohodlí dítěte, malý mi od necelýho roku v kočáru nespí (jen na dovče či na výletě), i tak se tam krásně vejde i na spaní, ale vadí mi koš, těžko se do toho něco dává a když fakt potřebuju, tak se musíš ohnout až k tomu a odendat ten jeden cvok a strčit to tam, ale mám mega přebalovcí tašku, takže většinu nákupu nacpu do toho a pověsím na rukojeť (nebo batoh). S korbou hlub. taky nemám zkušenost. Moje máma se tohodle kočáru nechce vzdát, je z něj nadšená a nechce, abych ho někdy prodávala 😀 , chtěla jsem i jako místo golfek, jelikož je fakt lehoučkej a hodně golfek váží kolem 8kg a přijdou mi hrozně úzký.

petisan
16. zář 2008

Tak taky specham se svoji troskou do mlyna. Mam Jane Nomad trojkombinaci a je to fakt super kocar, v nicem bych nemenila. Naprosto flexibilni, lehoucky, snadno ovladatelny a nastesti nemam problem ani s tou brzdou (kterou si klidne dotahnete i doma) nebo slidou na strisce u sportaku. Ze zacatku trosku drnca, ale jak se osoupou loziska, tak jezdi i na dlazbe stejne pohodlne jako kocary s nafukovacima kolama - porovnavaly jsme s X-landerem 🙂 Do lesa mezi parezy to teda moc neni, ale to asi zadny kocar a navic na houby chodime s klokankou 🙂 Korbicka nam stacila az do sedmi mesicu, ale stejne jsme sly do sportaku driv, protoze v hluboke uz se Kacka nudila, nic nevidela. Jinak u hluboke korby chvalim rozepinaci strisku se sitkou proti hmyzu, kdyz byl v lete hic, tak jsem se alespon nemusela bat, ze se mi tam mala upece. Navic ta moskytiera, schovana pekne ve strisce, taky prima vychytavka. Sportak je super prostorny a rozhodne lepsi nez golfky - ma totiz hlubsi sedak, takze se tam mimcu lip sedi i lezi. V tech golfkach mi ty deti pripadaji, jako ze tam skoro stoji 🙂 Kosik se musi fakt rozepnout, kdyz tam chcete dat vetsi nakup, nebo to tam musite soupat po jednotlivych kusech. Ale tak obrovsky nakupy zase nedelam, abych to nemela kam nalozit 🙂 Kdyz jsem ted byla na dovce bez auta a nucena jezdit busem a vlakem, nasadila jsem na podvozek autosedacku a bylo to naprosto bez problemu. Takze je to fakt kocar i do nepohody. A schovam si ho i pro druhyho prcka.

lennis
16. zář 2008

holky, škoda, že na nomadu není ruční brzda, já bych ji teda využila 😉, nám teda brzda začíná trochu padat, ale téměř rok jsme na ni nešáhli a ani nemazali kolečka nic, prostě jak jsem ho koupila, tak jezdí a mrzí mně, že jsem si nekoupila original nánožník, ale chtěla jsem šetřit a mám emitex, ten origoš se mi líbí teď víc, tak mám dilema, jestli si ho objednat nebo ne. Ale je to jen o pocitu, funkci splní i ten emitex ☹

evao26
16. zář 2008

holky, fakt díky!!! přesně takovýhle vysvětlení jsem potřebovala, furt jsem si to neuměla představit 😅 😉 Kdybych kupovala podruhé kočár já osobně do podmínek, kde bydlím, tak bych vzala Magnuma. Roan je taktéž super, ale ten Magnum je ještě lepší (kámoška má, půjčujem si 😀 ). Jsou to sice 2 zcela odlišné typy kočárů, ale zmínily jste tady pár věcí, které jsou u Magnumu super vychytané a to samé by mi tedy logicky vyhovovalo u Nomádu.
- prostor (korbička magnumu je plně polohovatelná a prostorná)
- pohodlí (v tom je houpací s nafukovacími koly kočár špička, dítě je jak v bavlnce i v šílených terénech, které sjíždím denně já - navíc pokud je lehký a dobře ovladatelný jako magnum, který je lehký mezi kočárky obecně - nejen mezi houpacími) - jsem ráda, že zvládá bez rachotu a nadměrného drncání i kočičí hlavy 😉 (za hrůzu v tomto směru považuji cortinu, která má kola a konstrukci drncací jak obyč golfy)
- jízda do kopce, ovládání jednou rukou - tak tohle je pro mě velké + , protože to znám u toho Magnuma (4kolka, ale otočím na místě jednou rukou, řídit můžu jednou rukou, na obrubník a jakýkoliv hrbol zvednu bez problému, jezdit můžu cesta necesta, mezi překážkami nekličkuji, ale najíždím na ně - hlavně pokud jsou úplně všude 😉 strčím a jede sám.. pořád čtu, že jsou potřeba otočná kola - v tomhle případě fakt nechybí a nebo čtu, že do těžkého terénu jedině těžká čtyřkolka - naopak, to už by mi upadly ruce a v některých místech bych těžký kočár ani netlačila) - takže váha a dobré těžiště a ovládání jednou rukou = veeeliké +
- větrání v boudě - tak to bych u nomáda už nepotřebovala, jelikož jsme již velcí, ale větrání v boudě má inglesina super - přes boudu vede zip, rozepne se a odhrne se textil - tak hodně jak je potřeba a odhalí se síťka ve tvaru půlměsíce přes celou boudu - v létě a kdykoliv v dusnu k nezaplacení! To potvrzuji 😉
- košík, tak to by byl pro mě krok zpět, protože jsem zvyklá na velký a bytelný drátěný koš s dokonalým přístupem ze všech stran, do kterého narvu obr nákup, bágl, hodím svetr, bundu, větve s listím pro kozy - vůbec nad tím nepřemýšlím, házím tam cokoliv kdykoliv.. 😀
- spojená rukojeť - ano, to je výhoda.. telefonovat se dá atd. 😝 😉
- velká sundavací kola - do kufru dobrá věc, potvrzuji 😉 gumová kola jsou sice větší, ale Nomád je má slušná 😉

heli ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ už se mi to taky párkrát stalo, když jsem zapomněla to pitomý ctrl c 😠 😠 jsem byla vytočená 😠 Ale takhe mi to bohatě stačí 😀 Díky 🙂 😉

Takže začínám to vidět tahkhle - Nomád jsou golfky, ale naprosto nestandardní nebo nadstandardní 😅 golfky. On je stejně nebo velmi podobně těžký jako carrery, což jsou golfky a spousta dalších těch těžších a vychytanějších golfek s většími koly a odpružením. Jenže je větší = zabere víc místa v kufru a jinak se skládá. Jenže = víc místa pro dítě. A má úplně největší kola. A ta jsou odpružená. Je stejně dlouhý i vysoký jako carrery, jen je širší. Také má pevnou opěrku nohou - carrery jen prohlou látku, má šikmý sed, carrery ne.. Jen se hůř oddělává madlo - musí se z obou stran, u golfek stačí jedním cvaknutím uvolnit jednu stranu a odsunout. Nomád se drží za spojené madlo, což má určité výhody oproti beranům a ovládá se snadno. Snadno se s ním manipuluje. Je větší než většina golfek, což je znatelné i za jízdy, ale není to extra rozdíl. Takže nabízí pohodlí, ale přitom zároveň lehkou ovladatelnost. Takže pokud chci dobré a pohodlné golfky, se kterými můžu i do obchoďáku, ale nemusím se bát vylézt občas na nějakou pěšinu, tak Nomád to zvládne. Do extra terénu si ponechám velmi ráda svůj houpací podvozek 😉 Ještě nejsem rozhodnutá, mám výborné adepty i mezi normálními golfáči, ale jsou mi jasné přednosti Nomádu 😉
- poruchovost - tak u Jané je to už profláklý - asi ty + - 4 věci furt dokola, ale pokud není problém nahradit nýty šrouby, tak co no.. je to z principu na pěst, ale dá se to ustát 😀

Jo ještě mě zajímá, když se složí, stojí sám nebo ho musím položit na zem nebo opřít? A polohování zad je utahováním pásků? Nastavená poloha drží? Zippy golfy třeba stojí složené samy. Podvozek roanu se skládá na placku a stojí tím pádem na všech 4 kolech a neušpiní se.

A ještě poznámka - výrobce uvádí ve svém katalogu, že "Nomád od Jané je nejlehčí golfový kočárek z řady Jané se zabudovaným systémem Pro-fix. Váží pouze 6,5 kg (to myslej asi jen konstrukci bez sedačky.. 😕 to nevím..), je odolný a velmi bezpečný.. Model do města i do terénu (asi do lehčího a ne často, ne úplně jak jsem zvyklá já 😅 ), vše v jednom (to souhlas 😉 ) ....

evao26
16. zář 2008

jo a ještě jedna otázečka krom toho skládání 😅 😅 když tam dítě sedí, tak asi nožičkama nedosáhne na opěrku nožiček... dosáhne na ní alespoň, když si sedne víc dopředu a opře se o madlo? zkrátka jestli visí nožičky, vadí nevadí..?

evao26
16. zář 2008

jo a ještě jedna věc - jsem fakt už nemožná.. 😖
jaký je rozdíl v kolekci 06, 07, příp. 08 kromě barev?
Tohle je asi 07
http://img.bazos.cz/deti/obr/3/2343396.jpg
tohle asi 06
http://megainzerce.cz/images/inzeraty/big/12008...
Je tam rozdíl v té slídě na boudě? že 06 má ve slídě síťku, takže nesvítí sluníčko tolik skrz? a 07 má nějak zakrývací/odkrývací okénko nebo se mi to zdá nebo nevíte, v čem je tam rozdíl?

kacka.va
16. zář 2008

evao: když se složí tak stojí sám. ale pořád nechápu, proč nazýváš Nomada nejlepšími golfkami. Sporťák je sporťák a golfky jsou golfky. Jinak mezi kolekcema byl rozdíl například v řešení stříšky, 08 už má celou konstrukci černou, narozdíl od předešlých kolekcí.

lennis
16. zář 2008

Koukám Evi, že jsi důsledná ve výběru, tak taková bych chtěla být, máš to teda suprově zmáknutý. Máš můj obdiv. Náš prďola sedí opřený, nožičky má rovně natažený, sedí jako paša a je u toho pěkně rozvalenej - až mu to závidím 😀 , ještě jsem mu tu opěrku nožiček teda nesklopila, poutám ho velmi málo, takže mu to nechávám zvednutý a nesjede mi dolů, boudu mám sklapnutou tak, abych na něj viděla. Já mám 06, takže se síťkou 🙂
Ta váha je asi bez koleček, ale lehkej to je. 😀 😀 😀

kacka.va
17. zář 2008

ta váha je podle mě váha podvozku

evao26
17. zář 2008

kacko, já osobně to považuju za křížence golfek a sporťáku, ale dneska ty kočárky vypadají všelijak, těžko se zařazují.. Sporťák by měl vydržet terén a podle toho vypadat, ale dneska se sporťákem nazývá všechno možný.. Ten Nomád je určtě prostorný jako sporťák a má také větší kolečka než jakékoliv golfky. No.. když se zamyslím nad tím názvem golfky, tak to jsou golfové hole, takže by se mezi ně řadily asi jen kočárky, co mají "berany". Ale dneska se tam řadí všechno, co je lehké a skladné, i když to má spojenou rukojeť... Tohle je v českém překladu Jané katalogu: "..Nomád od Jané je nejlehčí golfový kočárek z řady Jané.." 😅 (prý carrery jsou opravdu těžší).. Ale já bych to tak nebrala, určitě je pohodlný pro rodiče i dítě a o to jde hlavně 😉

lennis, já vím.. 😕 😀 😀 Docela mě to chytlo, ale hlavně chci dobře vybrat pro sebe i pro dítě. Nechci kočár jen do obchoďáku... 😖 Na tom Nomádu mi hrozně vadí, že zabere tolik místa v kufru a ta poruchovost. Ale to je něco za něco.. 😉 Nožičkama to dítě fakt nedosáhne, ten sed je zbytečně dlouhý. Jako v křesle by tam bylo, i kdyby to udělali o chlup kratší. Pás mezi nožičkama není přišítý u rozkroku, takže zespoda nefixuje.. Jen zabrání úplnému vyjetí 😅 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
A taky mi vadí ten obří předražený nánožník, který není v ceně 😠 😠 😀 Jinak vypadá kočár bezva a velmi pohodlný 🙂

ta váha.. já někde čtu 6,5 kg (to asi je fakt ta váha podvozku) a 8 kg i se sedačkou.. Jinde zas 8 kg samotný podvozek a 11 kg se sedačkou.. 😕 😕 Docela rozptyl... 😒

evao26
17. zář 2008

kacko fakt stojí složený sám jo? Já myslela že né... že se musí okamžitě hodit do kufru, aby se neválel ve čvachtě 😀 Tak super.. 😉

evao26
17. zář 2008

a ten nánožník.. teď koukám sem a docela tam dítě zapdne.. 😅 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
ale kolekce 2008 už to má asi jinak, tam už je to ohnuté.... nebo se mi to zdá.. 😕 http://www.handypraha.cz/img_big/img_barva_318_...

Já právě můžu koupit levně kolekci 2006 nebo 2007 a zajímaly by mě rozdíly.. třeba ta slída, že u 2006 je se síťkou.. tak jak je to u kolekce 2007? Tam lze ta slída zakrývat nebo je odhalená nebo je tam rozdíl jen v barvě?

lennis
17. zář 2008

Evi, u 2007 už je jen igelit, bez síťky. Jak jsi sem házela odkaz na ten tmavěmodrý NOmad, tak to prodává paní, od které jsem koupila ten můj. Ona totiž prodala červený, aby si mohla koupit tmavě modrý. 😀

lennis
17. zář 2008

originál nánožník nemám, ale dle mně se to dá ohrnout i zapnout až do konce

lennis
17. zář 2008

jo a složený stojí fakt sám 😀 😀 😀 , jak píšeš o tom pásu, tak my jsme teda nikdy žádný problém neměli, já ho nepoutám a právě proto,že je ten sed dlouhý a je tam madlo, tak pohodlně sedí a nemáme problém se sjížděním, nám tam teda naopak ty pásy tak trochu vadí, nebo si s nima malej hraje, že se to snaží zacvaknout, stejně ho nikde samotnýho nenechávám a do každýho krámu ho sundávám a beru sebou, já to fakt nevyužívám, ale vím, že mamky takhle poutaj, já zatím neměla potřebu (jen parkrát, když se stavěl v kočáru, tak to jo), ale když vidí, tak má na co koukat a nemá potřebu nikam lozit.