Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

lamarika
14. čer 2010

honzulka: ve sněhu se s ním jezdí stejně jako s každým jiným kočárkem co nemá zrovna největší kolečka. Takže po zaaretování relativně dobře. Určo se jezdí líp s těma klasickýma kočárkama co mají obrovská kolečka. Naprd byl třeba takovej ten čerstvej sníh (lepkavej poprašek), ten se mi lepil na kolečka a ty se mi pak zasekly. Pokud jsou závěje, tak se nedostaneš nikam, ale to asi s žádným kočárkem 😝

power: Nákup jde dát do košíku dobře, ale jen pokud používáš ještě hlubokej. Když jsem měla velkej nákup, tak jsem odepla korbičku, nadzvedla a šup s nákupem do koše. To bylo fajn a velice praktický. U sporťáku už je to horší. Buď musíš jen malej nákup, nebo odepnout koš na jedné straně (což jde docela špatně) a nebo dávat po troškách. Jinak pokud nemáš v košíku všechno možný jako já (nánožník, madlo, hračky na písek, pláštěna, deka, pití), tak se ti tam toho vejde hodně

lamarika
14. čer 2010

gabinka: já bych korbičku jako autosedačku nepoužívala pokud to není opravdu nutné. Zase přece jenom lepší něco než nic. Jednou jsem takhle mylýho přepravovala a už jsem to pak nikdy nezopakovala, protože to dítě tam není tak v bezpečí. Připnout to na ty pásy jde opravdu těžko, mně připínal taťka

lamarika
14. čer 2010

Holky jinak s kočárkem se jezdí opravdu bájově 😉 Strašně lehká manipulace 😉

power700
14. čer 2010

lamarika: děkuju moc za vysvětlení! Moc mi to pomohlo. Já už jsem na 99% rozhodnutá, že ho koupím. Při prvním děcku jsem měla strašně těžkej kočár, nadřela jsem se , no hrůza. Tak si to teď chci užívat! A taky malá všude bude lítat se mnou, že, tak dřít se s ní a ještě s těžkým kočárem, no fuj, to nee.. 😀 😝

lamarika
14. čer 2010

power já teď zvažuju jestli koupit sourozeneckej kočár a nebo nám bude stačit jen skate. Sourozeneckej už mám vybranej od Jané, prakticky jenom rozšířenej nomád o jedno místo, protože jsem s ním spokojená. U nás je to samej kopec, takže ovladatelnost a váha kočárku pro mě byly prioritou a naštěstí jsem zvolila dobře 😉 Jen v tom sněhu je to takový nic moc kvůli těm zdvojeným kolečkům, ale zase, že bys s ním nemohla jezdit to zas ne.

power700
15. čer 2010

lamarika - ono je to těžké rozhodování, jestli koupit sourozenecký nebo skate.. 😒 tvému malému bude kolik, až se druhé narodí? Rok a půl asi? To je ještě docela malinkej, to naše malá se v tomto věku ještě občas chtěla vozit, nevím, zda by ji stačil v tomto věku jen skate. Teď už jí budou skoro tři, takže nám toto odpadá. Bude doufám pěkně šlapat po svých! 🙂
Kdybych si ještě na něco vzpomněla, půjdu k tobě na radu, jo? 😉

honzulka
15. čer 2010

Ahoj holky... 🙂
lamarika-já právě teď comám ten Sprint,tak jsem na něm loni ve sněhu zlomila to přední dvojkolečko... ☹ Naštěstí to uznali jako reklamaci a opravili,ale já už tomu kočárku moc nevěřím-mám v živé paměti,jak jsem s malým drkotala na třech kolečkách,takže se bojím jakéhokoliv hrbolu,že to zase zlomím... 😠 Proto zvažuji něco jiného.. 😉 Tehdy mi pán v tom obchodě řekl,že bohužel to je levný kočárek,tudíž kvalita nic moc.. ☹ Takže se právě teď bojím,jestli bych u Nomada taky ty kolečka za chvíli neopravovala.Vím,že je to mnohem lepší značka,ale sníh je stejný a dvojkolečka ho projedou asi taky stejně... 😀 Ale stěhujeme se na Litoměřice a tam je větší teplo,tak třeba takový závěje nebudou... 😀 A jestli můžu,tak být tebou,šla bych raději do sourozeneckýho kočárku,když malej je tak malej... 😉 Jednak si myslím,že se ti bude kort v zimě jezdit lépe s ním,než se skatem a jestli na ten skat není malý? 😕

lamarika
15. čer 2010

honzulka, tak to teda čtu poprvý, že by někdo zlomil dvojkolečko 😀 Mně se naštěstí nic takovýho nestalo. Jenom jsem zlomla tu aretační klapku, ale to byla moje blbost. Když on náš malej moc kočárku zrovna neholduje, tak právě ještě nevím jestli se třeba neumoudří. No, mám vybranej po jedný paní v moc pěkným stavu, ale ještě pořád čekám.

honzulka
16. čer 2010

lamarika-já jsem holt asi šikula od přírody... 😀 On na to koukal pak manžel a říkal,že to i vypadá na vydný materiál,jelikož tam byla v tom zlomeným plastu vidět vzduchová bublina.. 😉
No já taky pořád brouzdám po bazarech... 🙂 Jen pořád nevím,zda do toho jít,když mám X-Landera a ten projede opravdu snad vše.... 😉 Akorát tahat ho do autobusu na vesnici nebude žádná sláva.. ☹

lamarika
16. čer 2010

@honzulka z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že nomád je opravdu o dost lehčí, líp ovladatelnej a skladnější (třeba do auta). X-landera má moje švagrová, takže jsem ho zkoušela a samo sebou jsme porovnávaly. Taky je nomád o něco prostornější a jak korbička tak sporťák je líp krytej. Ale co se týče sněhu, tak tam se ti určo pojede líp s x-landerem. Záleží na tobě, ale třeba když vemeš nějakej ojetej co je v dobrým stavu za slušnej peníz a pak po zimě prodáš x-landera, tak se ti nějaká ta investice vrátí 😉

honzulka
16. čer 2010

lamarika-já moc na X-Landerovi už určitě nevydělám,jelikož je to starší model... ☹ Ale právě že je těžký.I teď když s ním jedu,tak funím... 😠 Pořád mě Nomad láká,ale právě,že se i bojím,abych dobře koupila...Nechce se mi dávat za to moc peněz a právě jsem i přemýšlela o koupi celého kompletu(sporťák i hlubokou.. 😉 ).Manžel je s Landerem naprosto spokojený a když jsem měla tu čest s Carrerou,tak mi dá teď asi práci ho přemluvit na Nomáda... 😀 No uvidím.... 😵 Děkuji Ti moc za vstřícnost a názory... 😉

lamarika
16. čer 2010

@honzulka ještě na to máš pár týdnů 😉 Tak ho třeba zlomíš. Já lámu toho svýho zase na sourozeneckej a větší auto 😀

honzulka
16. čer 2010

lamarika... 😀 Auto už vetší máme... 😀 A u nás to je tak,že on je nemocný na auta a já na kočárky... 😀 😀 Jen ty auta jsou trošku dražší... 😀 😀 Tak hledám a uvidím..On našel taky jednou celou kombinaci asi za necelých 7 tis...akorát že už byla prodaná... ☹ Tak uvidím...Tak ať Ti lámání taky dobře dopadne.. 😉 Já myslím,že je to výhodnější než ten skat,už kvůli přepravování... 😉

power700
16. čer 2010

lamarika, mimo téma- gratuluji k holčičce, nám se také narodí sestřička 🙂

lamarika
16. čer 2010

@power700 moc děkuju a tobě taky gratuluju 😉

honzulka
17. čer 2010

Jee,holky,gratuluji k holčičkám.... 😵 U nás to bude určitě do třetice kluk.... 😀 😀

lamarika
17. čer 2010

@honzulka tak třeba pak to čtvrtý bude holka 😀 😀 😀

honzulka
17. čer 2010

@lamarika ty jsi ale vtipálek... 😀 Už teď mám strach jak tři zvládnu a do čtvrtýho bych fakt nešla... 😉 Kort když nám teď ta úžasná vláda chce nejen sebrat porodný,ale hlavně snížit žebrácký rodičák 😠 😠 To si ani toho fešáka Nomáda nekoupím.... 🙂 😢

lamarika
17. čer 2010

@honzulka jé o tom porodným ani nevím 🙄 Já mám hrůzu z toho jak budu zvládat dvě a ty to máš ještě těší 😔 Třeba ti udělají radost a řeknou ti, že čekáte tu holčičku. Víš jak se to říká? Do třetice všeho dobrého 😉

honzulka
17. čer 2010

@lamarika no já o tom slyšela už minulý týden..Tak doufám,že pokud k tomu dojde,tak alespoň až od ledna... 😀 A s holčičkou uvidíme...Já to nějak nechci vědět dopředu,takže bude překvapení až v listopadu... 😉 Sice mě teď čeká plodovka,že bych to měla jistý,ale nechci...Budu počítat s klukem a třeba budem mile překvapeni... 😉 😵

lamarika
17. čer 2010

Taky jsme se nechávali překvapit u syna. Teď u druhýho chtěl manža vědět jak se pochlapil 😀

power700
18. čer 2010

Jo, holky, to my jsme si to nechali říct už i u prvního, prostě já jsem zvědavá ženská 😀 ..Teď byl tatínek trochu zklamanej, říkal, tedy, že ne, ale poznala jsem to na něm.. Jako takový: tři baby v baráku, ach jo, kdo mi tady bude pomáhat? 😀 😀 Ale pak nezapomněl dodat - hlavně, že je holka zdravá! (zatím máme všechny výsledky ok, tak doufám, že už to taky tak zůstane-už nejsem nejmladší 😨 )

lamarika
18. čer 2010

@power700 teda ty brzo vztáváš 😔 Já bych teď byla ráda i za kluka. Na začátku těhu jsem měla nějaký drobný komlikace, tak jsem hlavně měla strach aby to bylo zdravý. A zase jsem s říkala, že kluci by si líp vyhráli a s tím klukem už to trochu umím 😀 A jelikož budou mít společný pokoj, tak by to bylo lepší. Páreček je zase pěkněj na pohled 😉
Moje mamka říká, že každej je tak mladej nakolik se cítí 😉 A určo nebudeš ještě do šrotu 😉

honzulka
18. čer 2010

Ahoj holky... 🙂 Mě napadlo jestli si nezaložíme jiné téma,aby nás tu za chvíli nevymazali... 😉 My si taky oba kluky nechali říct a byla jsem zklamaná spíš já,věřila jsem v holčičku a hlavně manželova bába mi docela hnusně říkala,ať s holkou ani náhodou nepočítám,tak mě to štvalo víc kvůli ní,že má pravdu... 😠 Je to taková baba jedu... 😠 No a teď na to prostě prdím..přála bych si na jednu starnu holčičku,ale na druhou-s těma klukama už tomám trošku nacvičený(jak říká lamarika 😀 ).Naši kluci si zatím ješět moc nevyhrajou,spíš je to každou chvíli nějaká bitka.. 😵 Tomik věčně bere jeníkovi hračky apod... 😎 Hlavně jsem měla taky ze začátku problémy a vzheldem k tomu,že taky nejsem nejmladší,tak mi doktor doporučil tu plodovku... ☹ Pořád nevím,zda na ni jít,i když mám Tripli v pořádku... ☹ Ve středu jdu na genetiku a uvidím,co mi ta doktorka řekne.. 😉

lamarika
18. čer 2010

@honzulka jestli máš tripl v pořádku, tak bych na ni asi nechodila. Bude tě po ní docela bolet břicho. Ale zase na druhou stranu budeš mít jistotu, že je vše v pořádku 😉 Mně teď taky každej přál zase kluka. U nás v rodině totiž jsou jenom kluci, tak abych náhodou nevybočovala 😅 Však oni si kluci vyhrajou až budou mít trošku rozum a pak třeba když to teď bude holka, tak budou velcí bráchové 😀
Asi bychom měli minimálně přejít do jiný témy. Teď se od nás nikdo moc o nomádovi asi nedozví 😀

honzulka
18. čer 2010

lamarika... 😀 Možná jestli jsme ho koupili... 😀 Tak já založím nový a hodím sem odkaz?Nebo chodíš někam jinam?Tam nevím,jestli přijmou mě... ☹

lamarika
18. čer 2010

@honzulka ještě chodím do volný diskuse Přes týden bez taťky. Jsou tam supr maminy a dobře se tam kecá 😉 Neboj se přidat 😉

power700
19. čer 2010

Ahojky lamarika 🙂
ještě mám dotaz k nomádovi - ty mášprosím tě jakou verzi, rok 08 nebo 09?
Já totiž přemýšlím (budu ho nejspíš brát z druhé ruky) jaká ta stříška potom u toho sporťáku je lepší, jestli moc nevadí mimču jak je tam ten igelit podél celou tu stříšku, jestli na něj moc třeba nesvítí sluníčko nebo tak, nebo jestli není lepší ta druhá verze, kdy jsou okýnka pouze po stranách, ale zase bych ráda na něj ze shora dobře viděla. Ty na něj vidíš dobře, i když sedí i když leží? snad jsem to napsala srozumitelně. 😀
A jde ta boudička přetáhnout trochu víc dopředu právě třeba kvůli slunci nebo větru?
A jeětě jedna věc: byla jsem se na něj podívat v obchodě a zkoumala jsem tu hlubokou verzi a přišlo mně, že ta korba se na podvozku tak divně hýbá, kývá..To je normální nebo ji tam měli blbě nacvaklou?

Já už jsem z toho jelen 😀 . už aby byl kočár doma a bylo po starostech! 😅

Díky moc.

Jinak, já bych ráda spala, ale dítě mě nenechá 🙄 , budí se hrozně brzy, a pak dopoledne odpadne a máme narušený celý den..A to večer chodí spát docela pozdě. Nějak nemá potřebu spánku. Ale to už od miminka. 😢

johnatanka
19. čer 2010

Ahoj, já měla nomada 06, na ten igelit se dá dokoupit takový pruh s okýnkem, na MMB pod zn. Jané to určitě najdeš, boudička přetáhnout nejde, jen sklopit k sobě, hluboká korba se opravdu hýbá, je to u všech Jané kočárků a je to běžné i u jiných nacvakávacích kočárků.
Já mám teď slaloma a chci dokoupit hlubokou korbu a autosedačku, ale jak tak zkoumám novou kolekci (barvy se mi moooc líbí), tak nejdelší je Matrix. Ty už jsi nějak rozhodnutá???? 😉

lamarika
19. čer 2010

@power700 já mám verzi 09, kdyžtak koukni do alba už jsem to tam trochu fotila jednou jak jde na mimi vidět a jak je tam chráněný 😉 Když ti bude ve sporťáku sedět, tak jde střecha překlopit až dolů. Když ti bude ležet, tak ne. To ale myslím nejde u žádnýho sporťáku. Já jsem to vyřešila koupi sluneční clony za 200,- a jsem spokojená. Jinak po stranách ti trošku na dítě těma bočníma okýnkama svítí, ale já to moc neřeším. Jinak zase můžeš dokoupit krytky na ty boční okýnka. Tuším, že taky nějak za 200,-. Jak je vzadu za stříškou to okýnko, tak jde na malýho moc pěkně vidět když spinká (leží). A když mi sedí, tak mám stejně stříšku stáhnutou, takže zase pěkně vidím. Jinak já celkem dost využívám odepnutí krytky nahoře na stříšce (ta co je oboustraná). Je pod ní síťka.
Přes léto ti moc nefouká, ale třeba na podzim nebo jaro až budeš používat nánožník, tak je tam fakt perfektně dítko chráněno a nefouká tam, neprší a v zimě nesněží.
Jo a ta korba, to kejvání, tak to tak má být. Výrobce to myslím vysvětluje kvůli tomu dvoubodovýmu nacvakávání a kvůli vyrovnávání nerevností. Dá se tomu ale docela lehce zabránit a to tím, že takový to madýlko co ti slouží u sporťáku na nohy dáš do největší polohy a pak nacvakneš korbu.