Kočárek Jané Slalom Pro. Máte zkušenost?

mysulka
12. srp 2007

Ahojky 😀

Máte některá z vás zkušenosti s kočárky Jane Slalom PRO, nebo jejich starší verzí? Je to náš favorit a každým dnem se rozhodujem, že pro něj zajedem ( čekáme na porovnání barev), ale přeci jen by nás zajímal názor jiných.

Jeho foto mám i v albíčku, kdyby si některá nebyla jistá 😉 a sama nevím, co je vlastně název a co značka 😠

Mocinkrát Vám děkuju 🙂

lennis
5. únor 2009

mně se líbila jediná barva za 2008 a to je urban a do toho jsem taky šla.
Zuzu, je poznat ten rozdíl mezi levnou trojkolkou a slalomem co? Já když po firkonu jezdila s Nomadem, tak jsem byla v 7. nebi 😀 😀 😀 , ale kdo nezkusí, tak je spokojen s tím, co má 😵

lenusinecka
6. únor 2009

tak to jste mi holky udělaly radost, vypadá to, že brzdě se asi nevyhnu co se týká oprav, ale jinak asi super - takže díky za skvělé recence 😀 😀 😀

lennis
6. únor 2009

ta padající brzda fakt není problém opravit, jen se koupí šrouby a dají se místo nýtů a utáhnou jak potřebuješ, já to tedy nedělala, ale brácha to měl hned hotový. Tu ruční brzdu nevím, s tím jsem problémy neměla, ale jestli chceš, můžu ti poslat odkaz doIP, kde jsem našla postupy na opravu. 🙂

lennis
6. únor 2009

já bych prostě neměnila a i na druhý bych chtěla slaloma, jen nevím, kdy to druhý budeme mít 😀 😀 😀 zatím tedy ne 😵 😵 😵
popř. se mi líbí Teutonie S3, ale neměla jsem v ruce, kámoška co je blázen do kočárů a vyzkoušela již mnoho kočárů, tak skončila u slaloma a chválila si hodně Teutonii, na její rady jsem vždy dala a udělala dobře 😀 (když myslím mnoho, tak na své 1 dítko měla již více než 10 kočárů 😀 , takže zkušenost tam je)

rezetka
6. únor 2009

On si člověk asi nevybere, vždycky když je něco dobrýho, tak tak musí být nějaká moucha, no...
Recenzce od Michala mě taky zarazila, ale mluvila jsem s jednou paní, co s ním jezdí už delší dobu a říkala,ž eje skvělej, jen má místo nožní brzdy takové ty napínací popruhy 😀, že jí to nedokázali spravit.

welinka
7. únor 2009

ahoj holky mam dotaz, mame jane slalom pro a nemuzu prijit na to jak upoutat hluboke luzko do auta? poradite mi nekdo? podle nakresu v korbe na leve strane to fakt nechapu.
A pak jeste sjizdi vam upevneni boudy u hlubokeho luzka po te kontrukci po tom madle? mi strasne a taky kdyz se rozbehnu s kocarkem zacne se mi strasne vrtet predni kolo takze behat s nim nejde diky

mates15
8. únor 2009

ahojte holky, taky mám Janéčko slaloma, barvu air a neměnila bych! Kočárek je výbornej, kdo jezdíte hodně autem bez chlapa, tak výbornej. Akorát mám teď trošku problém, že je takovej malinko "rachtající", nevim jak to popsat. Přijde mi, že mi nějak cvaká to přední kolečko, nemáte s tím zkušenost?
Taky musel manžel trošku opravit tu přední brzdu, protože vůbec nebrzdila.

K autosedačce - kupovali jsme set janéčka se stratou a musim říct, že se nám tam prcek nevejde do 13kg ani náhodou, teď, když je tepleji oblečený, tak máme co dělat. Chyba je, že nejdou víc povolit ty pásy a ten vnitřek trochu roztáhnout.

Ale celkové hodnocení: šla bych do něj bez váhání znova.

lennis, můžeš mi prosím do IP poslat odkaz na opravu té brzdy?

nikitazak
8. únor 2009

Ahoj slalomarky. Take mam slalom- kolekce 2007 a uz bych si ho nekoupila. Podle me je poruchový tolik, že za ty penize ktere stoji by si to kocaarek vubec nemel dovolit. Vyhoda je, ze je lehoucky. Uvazuju po roce o vymene za svedsky Brio ( no manzel trosku vrci 😠
a v terenu je slalom dobryy- hodne jsme jezdili- lesy-hory. a dost mi vadi ta neprehaazovaci rukojet- kdyz mi fouka fujavec do kocaru, tak jsem na sebe nastvana, ze jsem vic neuvazovala pri koupi kocarku.

sonik05
8. únor 2009

Ahoj holky, mám už přes 8 měsíců Jané Slalom Pro, kolekci 2007. Jsem v celku spokojená, ale uvažuji, že bych si na případné druhé mimčo pořídila jiný. Ale spíše ze zvědavosti, než že bych byla nespokojená. Ostatně druhé mimčo zatím neplánujem, takže nemá smysl kočárek schovávat doma 5 a více let.

Musím bohužel potvrdit, že problém s nožní brzdou je hodně častý. Stalo se to mě i mé sestře a pokaždé, když slyším na ulici rachtající zvuk, narazím na Jané s povolenou brzdou. Nicméně v servisu mi to bezplatně "dotáhli" a od té doby se mi to nestalo. Brzda začla zlobit asi měsíc po používání a teď už je to v pořádku. Asi si to musí nějak sednout, jak se s tím jezdí. Přední rachtající kolečko mě taky rozčiluje. Stává se mi to ale jen za mokra a když je sucho, tak je to v pohodě.

Kočárek je jinak dobrý a myslím, že cena té kvalitě odpovlídá. Ostatně levnější kočárky jsou zase daleko těžší a méně skladné.

welinka
8. únor 2009

Holky prosim poradite mi nektera jak upevnit hlubokou korbu do auta??????????????? dekuji 😉

mates15
8. únor 2009

welinka - ke kočárku jsi dostala takové dva kovové držáky, ty nacvakneš na kovové cvoky, co jsou po stranách korby a tím provlínkeš pásy, je to v podstatě skoro stejný systém, jako u autosedačky, mmch. návod vč. ilustrací jsi dostala buď ke kočárku, nebo je ke stažení na netu

welinka
8. únor 2009

Mates 15 ja navod nedostala mohla bys mi prosim poslat do IP odkaz kde je navod prosim? dekuji 🙂

lennis
8. únor 2009

nebo si zadej na you tube slaloma a tam je komplet instruktáž 😉

primulka
9. únor 2009

lennis, mohla bys sem prosím hodit ten odkaz, jak opravit tu padající zadní brzdu? Nebo případně do IP, ale myslím, že to ocení víc lidí 🙂 předem díky

Jinak my máme slaloma v barvě urban - až na tu brzdu jsem moc spokojená. Nechce se mi jen kvůli brzdě kočár posílat na servis do Prahy, manžel šikula to snad opraví 😀
Ale autosedačka strata teda opravdu nic moc - hrozně úzká 😠 A to má malý asi 6,5 kg... Uvažujeme, že ji vyměníme za starou rebelku z druhé ruky - ta je daleko prostornější.

lennis
9. únor 2009

http://www.janecz.cz/odstraneni-vibrace-prednih...
taky máme urban 😀 😀 😀
přemýšlím o nějaké vložce do kočáru na léto, nějaký veselý proužky nebo tak něco, na mmb je jedna moc šikovná mamča.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20200671&tab=2
něco takového, klikněte na její jméno a objeví se celé album 😉 , hodně inspirace 😉

zuzu_z
9. únor 2009

holky napadlo mě, jestli nemá někdo vyzkoušené, zda na Slaloma nejde nějaká jiná autosedačka s adaptéry...třeba jako jde na X-landera Maxi Cosi atd...???
Já bych taky brala Rebelku, ale novou. Starou bych nekoupila,k tomu nemám důvěru... a ta Strata je fakt maliličkatá... ☹ copak jsou španělské děti tak malinké??? aspoň do těch 10kg aby se tam ty děti vešly... 😖

lennis: to teda,já byla spokojená s tou levnou trojkolkou,ptž jsem netušila, že se dá jezdit tak luxusně. Jsem ráda, že mám neporuchový typ. A už se nemůžu dočkat, až vyjedeme v červenci s korbičkou... vybrala jsem si tu barvičku z 2009 lagoon: http://handypraha.cz/img_big/img_barva_451_big.jpg, jen s tou autosedajdou pořád váhám ☹

luci_enka
10. únor 2009

ahoj zuzu_z, my jsme taky Stratu nekupovali, ale vymenili jsme ji uz pri nakupu trojkombinace - ne za jinou znacku, ale za autosedacku a malou korbicku v jednom - Matrix (sice jsme museli trochu doplacet, ale zase mame jistotu, ze nam nebude za 4 mesice mala) - viz http://handypraha.cz/autosedacka-matrix-pro-412...

zuzu_z
10. únor 2009

luci: díky za tip, tu jsem ale vyloučila hned, kvůli tomu, žecelkem propadla v crash testech. Nevím teda,jestli se to nezlepšilo, ale v r.2007 od toho varovali snad všichni...
ony asi žádné adaptéry na to nepůjdou, to by byli proti sobě, že. Škoda, že to tak nejde udělat...

pavcik
11. únor 2009

ahoj holky,
ještě donedávna jsem byla rozhodnutá pro kočárek casualplay S4...jenže......
dokaď není doma furt brouzdám a zjišťuju a pořád tápu.
Včera jsem viděla jednu maminku a měla jané ale tak super barvu že jsem se jí ptala kde ho vzala 😀
Řikala že je to kolekce 07 a tak jsem hned šla na net 😎 a našla ho.Dokonce jsem i našla prodejce který má poslední kus,ale zase to jenže...
líbí se mi tedy kolekce jané slalom super 2007 orange...v prodejně mají sporťák včetně lůžka ale už nemají ve stejný barvě nánožník a autosedačku. Což by nebyl až zase takový problém ale nevim pro jakou autosedačku se rozhodnout...matrix nebo strata (barva by tu opravdu nehrála roli a bylo by jedno že není oranžovo modrá).
ale ani nánožník už nemá ve stejně barvě a to už by vypadalo trochu jak pěst na oko mít stříšku modrooranžovou a nánožník nebo fusak v jiný barvě.
Mě se totiž barevný kombinace 08 a 09 moc nelíbí.
Už abych měla jasno a kočárek doma a měla klid 😀

luci_enka
11. únor 2009

zuzu-z: co se tyka toho matrixu a crash testu (budeme mit novy - kolekce 2009) - mely tam snad probehnout nejake zmeny, tak doufam, ze bude "bezpecna"... jinak ze zahranicnich zdroju mam zase opacne informace, konkretne z VB- viz: http://www.carseatinfo.co.uk/index.cfm?sid=1908..., kde je prehled doporucovanych autosedacek pro mimica... tak snad jsme nevybrali tak spatne 😉

pavcik: jinak jak nam jeste prodavacka v jednom obchode s kocarky nedoporucovala Stratu, ze je fakt malinka a kdo ma vetsi mimco, brzy se tam nevejde - tak rikala, ze lze koupit i jinou znacku, ktera jde nacvaknout na podvozek Jane Slalom, a to konkretne Concord - pokud si dobre pamatuju, byla to tahle: http://www.babyportal.cz/autosedacka-concord-io... (ale doporucuju overit a vyzkouset) 🙂

lennis
11. únor 2009

Pavcik, mrkni na odkaz na mamču z MMB, který jsem dávala výše,ušije jakýkoliv a vypadaj dobře ty nánožníky, nebo zkus koupit přes net už použitý, všude se jich prodává hodně a i samotný nánožníky originál Jané, konkrétně tenhle jsem už viděla několikrát (sbazar, bazoš, megainzerce atd....)

pavcik
12. únor 2009

lennis děkuju...plánovala jsem že podám inzerát že sháním 🙂 snad seženu.

a ohledně autosedačky spíš bych se přikláněla k té větší matrix. 🙂

zuzu_z
12. únor 2009

PAvciku shání se blbě (sháněla jsem v srpnu Marine), ale sehnat se určitě dají!!!Akorát u mě teda za pěknou pálku 😀
luci_enka: díky za odkaz, to jsem ráda, že v zahraničí mají jiné názory... kdybych neplánovala hluboké lůžko,asi bych si koupila Matrix. Každopádně moc díky za ten tip na Concord, to určitě vyzkouším!!! zkusím ještě někde zjistit, jak to je, jestli to pasuje...ještě jednou díky 😉 Ta Strata je fakt pidimidi

welinka
12. únor 2009

Pavcik my mame taky slalom 07 tu tyrkys oranz a je nadherna. mame teda komplet stejny a ja dokpupila ted na zimu fusak oranz jane a na pristi zimu do sportaku mame tyrkys fusak, no neni to parada?
Jsout o nadherne barvicky, ale docela se spini 😉
holky jak perete ty potahy? normalne v ruce at to nevybledne nebo davate do pracky?
My mame sedacku rebel a jsme nad miru spokojeni 😉

lennis
12. únor 2009

tekutý prášek do teplý vody a kartáč🙂 schne to rychle a jde to dobře dolů (dávám Perwol na barevný nebo wollite)

pavcik
12. únor 2009

welinka tak to ti závidim. tys neměla problém ho sehnat? Já si hold budu muset nechat ušít ten nánožník.
Ještě čekám až se mi asi v pondělí ozve paní ohledně ceny a jestli teda bude nebo nebude

welinka
12. únor 2009

Lennis a zdimat to nemam? nechat okapat jo? dekuji
Pavcik nene nemela, koupili jsme ho asi v srpnu jako komplet.
utahl mi manzel predni kolo as uz muzu s kocarkem i behat 😀

lennis
12. únor 2009

já to dělám tak, že dám tekutý prášek do kyble s vodou a namáčím v tom kartáč a už jedu jak fretka 😀 , nechám uschnout u topení, schne to dobře, špína z toho jde takhle hned dolů, ale snad by to šlo i prát, ale to jsem nezkoušela, sporťák taky luxuju vysavačem - ty spáry u sedáku (drobky, kamínky a všechen možný bordel - v létě), jde to tak super-hubicí od luxu 😀 😀 😀

pavcik
12. únor 2009

welinka tak to jo,přeci jenom byl srpen 08 a sháněla jsi rok starý kočárek...já nyní sháním 2 roky starou kolekci a jsou oslední kusy 😠 ☹

pavcik
12. únor 2009

weĺinka: no kdyby si náhodou se chtěla do léta něčeho z kočárku vzdát tak jsem první zajemce v řadě co si to od tebe odkoupí 😀