Kočárek Jedo fyn. Máte ho někdo?

gabik76
9. bře 2009

Máte někdo tenhle kočárek?

kikimaruska
9. bře 2009

Zajímavé, má i hodně barevných kombinací, co mě ale zarazilo, to se mi zdá, nebo složený kočárek má to třetí kolečko přímo v košíku? To když se bude v blátě jezdit a přestože se kolečko snažíme utřít...ten košík to asi stejně zamaže, takové nepraktické...ale třeba se mi to zdá? Já sice vozím ty návleky na kola, ale po pravdě když pospíchám a je zima, mimi brečí ap.tak je skoro nepoužívám...a nasadit je na kočárek před složením, tak se stejně omažou i z venku... 😅

gabik76
autor
10. bře 2009

kikimaruska,to nevím jak je to s kolečkem,ale já popravdě zase tak často do auta skládat nebudu,ale dík za názor 🙂
A nějaká uživatelka tu není????

krista
6. pro 2009

juji • 4. květen 2009 v 17:37
Nemáte někdo zkušenosti s títmto kočárkem? Splňuje téměř vše, co jsem chtěla, ale moc maminek ho asi nemá, nenašla jsem žádné diskuze. Pokud někdo tento kočárek znáte, napište své zkušenosti, jízda, váha, skládání, velikost atd.

gabik76 • 2d • 5. květen 2009 ve 13:19
tenhle,akorát trojkolku má švagrová a pokud vím je moc spokojená,je vysoký a má prostornou korbu...víc asi neporadím 🙂

juji • 13. květen 2009 v 18:13
🙂

petulka77 • 2d • 15. květen 2009 v 08:21
Já mám Jedo Vedi, jeho předchůdce. Teď jsem byla v obchodě a zkoušela si ten Fyn a rozdíl vidím v tom, že nehoupe a nemá přehazovací rukojeť, jinak na ovládání je stejně skvělý jako ten náš. Korba i sporťák jsou super, prostorné, pohodlné atd., používali jsme ho 13,5 měsíců (vlastně až teď ho chceme prodat a koupit menší sporťák) a to do 11,5 měsíců se malá vešla do hluboké korby i s velkým fusakem. Je to luxusní kočár, co se týče všeho. Akorát to prostě není nějaká echt značka. Já si ho nemůžu vynachválit 😵 😵 😵 Nejlepší, co jsem kdy měla 😉

juji • 22. květen 2009 v 16:27
🙂 🙂

klara.t • 35tt • 22. září 2009 v 10:39
Povytahuji nahoru. Máte někdo další zkušenosti?

jijitka • 33tt • 21. říjen 2009 v 16:01
Po delší době znovu otevírám toto téma. Dnes jsem byla v obchodě obhlížet kočárky a tento jsem docela podrobně zkoumala a zaujal mě. Prozatím se rozhoduji a mám předvybraných několik kočárků podobného typu (Firkon Verano, Espiro Atlantic), všechny mají zhruba stejné rozměry a váhu, ale tento mi připadá, že má prostornější hlubokou korbu (+ polohování) i sporťák.
V obchodě ho sice nabízejí jen s originál. autosedačkou, ale na polských stránkách jsem našla i možnost kombinovat se sedačkou Maxi-cosi - tak nevím ....
Tak, prosím, kdo tento kočárek máte - pište své dojmy a zkušenosti 🙂 🙂

rkbetka • 30. listopad 2009 v 16:00
nemáte niekto skúsenosti so športovou verziou tohoto kočíka?
hlavne ma zaujíma výška jeho opierky chrbta.. podľa fotiek to vyzerá tak, že opierka sa končí až pod strieškou. bojím sa, aby to nebolo ako u boldra, že sa tam ročné dieťa proste nezmestí a striešku má až na hlave. nemohli by ste to niekto zmerať alebo ešte lepši, nemá s tým niekto osobné skúsenosti?

akcull
3. kvě 2010

Maminky,
nemáte někdo nějaké zkušenosti s tímto kočárkem?
http://www.sambaby.com/1985-kombinace/27782-koc... Vypadá zajímavě🙂

radule82
8. kvě 2010

Ahojky holky 🙂

Akcull, já ten kočárek byla dneska okoukat právě v Sambaby 🙂 je vysoký, velká korbička, skvěle odpružený, velký nákupní košík, jde pro i proti směru jízdy, dobře se skládá, otočná kolečka a za dobrou cenu 🙂))

Maminky, kdo mo kočárek doma, dají se kolečka zaaretovat?

barborka09
10. kvě 2010

Holky, my máme Fyn 3DS (trojkolka) a jsme maximálně spokojeni. Má velice prostornou korbu - malá v ní ležela ve fusáku ještě v 10 měsících a to měla 77 cm a bez problému. Hodně jsem taky ocenila polohovací opěrku v korbičce - to má malokterý kočár a je to super věc. U naší trojkolky jde kolečko zaaretovat, což byla v letošní zimě nutnost, jinak bych se s tím v tom sněhu fakt nadřela. Rychle a lehce se skládá - dělám to každý den, protože se mi kočár nevejde do bytu a mám ho rozdělaný za pár vteřin. Korbička i sporťák jdou dát jak ve směru jízdy, tak i v protisměru. A až teď co malá sedí ve sporťáku tak oceňuji že kočár se dá prát v pračce. No já mohu jen doporučit.

akcull
10. kvě 2010

barborka, jak zvládá kočárek terén, je dobře odpružený? to je fajn s tím praním v pračce🙂

barborka09
10. kvě 2010

Akcull, co se zvládání terénu týče, tak to ti asi moc nepomůžu. Přece jenom bydlíme v Ostravě a žebychom jezdili někde na hory, tak k tomu jsme se zatím nedostali. Ale je pravda že letošní zima vytvořila i v Ostravě hodně zajímavé terény, kterýma jsme se museli prodírat. Myslím že nejdůležitější u hodně nerovných terénu a sněhu je, aby šly kolečka zablokovat. Jinak se kolečko začne přetáčet když se dostane do jakékoliv menší díry a nejde s tím hnout. Co se odpružení týče, tak jak jsme ho kupovali, tak mi přišel takový "Hodně tuhý" ale během krátké doby co jsme s ním jezdili se tak nějak "zlepšil". Nevím jak bych to měla přesně popsat - prostě nový kočár který si vyzkoušíš v obchodě bude ve srovnání s tím naším který už má něco najeto jiný.

radule82
11. kvě 2010

Barborko, díky za info 🙂)))))))) já už jsem stopro rozhodnutá pro Jedo Fyn...... v obchodě jsem si taky sama vyzkoušela ho složit a šlo to jako po másle 🙂))))) a ta korbička je fakt super, takhle prostorná 😉

barborka09
11. kvě 2010

Radule, jsem ráda že jsem pomohla. Uvidíš že budeš spokojená. No a vzhledem k tomu, že mimi čekáš v srpnu, tak ta prostorná korba se ti bude fakt hodit. Přece jenom ještě minimálně v březnu bude asi nutný fusák a malá se ti tam vejde - teda, nebudeš-li mít "maxi slečnu" 🙂 Přeji pohodový zbytek těhotenství a bezproblémový porod!

akcull
11. kvě 2010

barborka, taky moc díky za info, my už kočárek máme, ale vybíráme teď s kamarádkou🙂, tenhle kočárek jsem objevila náhodou a líbí se mi, že splňuje vše co bych tak od kočárku chtěla a ještě je za dobrou cenu
radule, nám se malá narodila taky v srpnu, měla jsem x-lander xa, korbička je děsně malá, musela jsem jí už v šesti měsících přendavat do sporťáku a to už tam byla chudák strašně napasovaná, ale já jsem ješte sháněla jiný sporťák, protože ten x-landerovský mě moc neoslovil....☹
Líbí se mi právě taky ta prostorná korbička a to že se dají polohovat zádíčka, taky jsem se někde dočetla, že se dá k tomuto kočárku doobjednat adaptér na autosedačku maxi cosi....

radule, jakou jsi vybrala barvičku a půjdeš do tříkolky nebo čtyřkolky?

radule82
13. kvě 2010

Barborko děkuji a tobě taky přeji at se jen daří 😉

Akcull, taky jsem moc chtěla x-lander XA, ale když jsem v obchodě viděla tu malou korbičku, tak jsem to hned zavrhla, navíc nepruží, vzhledem k tomu, že my dva jsme docela vysocí, nepředpokládám, že malá bude nějaký drobek, takže bych musela malou dát do sportáku i dříve 😅

JJ dá se dokoupit adapter na tu jinou autosedačku... Jinak my chceme určitě čtyřkolku, trojku bych nechtěla ani zadarmo 😀 a barvičku už máme taky vybranou 122 ale řadu freeline 🙂))

A ty?

vendulak
14. kvě 2010

Holky kočárek chtěla známá a ptala se myslím taky právě v sambaby a ještě v jednom obchodě myslím moje-miminko.cz a v obou obchodech jí potvrdili že pokud přikoupíte adaptéry tak na kočárek jde i autosedačka Maxi-cosi 😉.

akcull
14. kvě 2010

radule, to je moc hezká barvička🙂, oni mají velký výběr barev, sama bych měla problém si vybrat. Taky jsem pro čtyřkolky, určitě jsou stabilnější i když sama mám trojkolku🙂 jezdí se s ní fajn, ale člověk si musí ohlídat třeba jak najedu na chodník atd. jde o zvyk.... kamarádka ještě rozhodnutá není, ale tenhle kočárek je její velký favorit.
Je ještě nějaký rozdíl mezi těma boudičkama freeline a normální kromě tvaru?

Tak to je super s tou autosedačkou MC, je fakt dobrá, asi bych nešla do té jejich, třeba je taky fajn, ale já když jsem vybírala autosedačku, tak jsem hledala různé testy bezpečnosti atd. a maxi cosi vycházela velmi dobře, tak jsem raději volila jí než nějakou neznámou.

radule82
14. kvě 2010

Akcull, je tam jeden malinkatý rozdíl, že freeline boudička má nahoře zip a pod ním se skrývá okýnko, přes které můžeš koukat na mimčo 🙂)) tohle u mě není rozhodující, ale více se mi líbí ten hranatý tvar 😉

barborka09
14. kvě 2010

My máme klasickou boudičku a ta ten zip s okýnkem má taky, ale níže než freeline. Ale i jak píše radule, podle mne to není rozhodující. abych se přiznala nikdy jsem to u hluboké korbičky nevyužívala na dívání, protože jsem malou dávala tak abych na ní viděla a teď když máme sporťák tak malá pouze sedí, takže na ni vidím i bez okýnka. Jediné z čeho jsem u kočárku měla ze začátku srošku strach, byl jejich údaj o nosnaosti koše pod kočárem. Oproti jiným kočárům je totiž hodně prostorný, ovšem jejich údaj o max. hmotnosti 2 kg mě celkem zarazil. Ale po patnácti měsících používání vím že 10 kg pro něj není problém.

radule82
15. kvě 2010

Barborko, takže už určo i používáš sportáček? a jak jsi s ním spokojená? 🙂

barborka09
15. kvě 2010

Sporťáček je v pohodě, nevidím v něm žádný zásadní problém.Jediné co mohli lépe dořešit je zábrana před dítětem aby nevypadlo. Některé kočárky to mají uděláno tak, že se z jedné strany uvolní a ta zábrana se vytočí do boku a dítě se v pohodě vyndá. Tady je ta zábrana udělaná tak že se prostě musí vyndat z obou stran a dát úplně bokem. No ale má to i výhodu - naučila jsem se tam malou strkat i když tam ta zábrana je a vlastně ji vůbec nevyndávám. no ale pro manžela a babičku by to určitě bylo pohodlnější. No a jedna veliká výhoda je že se stejně jako korbička dá dát buď vesměru nebo v protisměru jízdy.

radule82
15. kvě 2010

Barborko, moc děkuji 🙂

radule82
15. kvě 2010

Barborko a ještě jsem se chtěla zeptat, neměla jsi nějaký problém s kolečkama? na jiné diskusi jsem si četla, že někdo tam s nima měl problém a pak kočárek divně vibroval 🙂 i když já už toho pročetla tolik, a na každém kočárku něco bylo a taky je to kus od kusu 🙂

barborka09
15. kvě 2010

Ne s kolečkama jsme žádný problém neměli. Kočár se zatím obešel bez jakýchkoliv závad. Takže zatím žádná reklamace a doufám že to tak bude i nadále. Jak bych fungovala měsíc bez kočáru v případě reklamace to fakt nevím. Tak držím palce ať i ty máš "bezproblémový kus" ať už se rozhodneš pro jakýkoliv kočár. Ale myslím že tenhle je hodně dobrá volba a za celkem slušné penízky. Tak ať dobře vybereš. Jo a mysli taky na to že v případě že nebude tebou vybraný model na skladě je čekací doba šest až osm týdnů. My si bláhově mysleli že příjdem do obchodu a do týdne bude kočár, ovšem opak byl pravdou. Takže zajišťovat delší dobu před porodem!

marki.s
17. kvě 2010

Barborko, nebo ostatní, kdo tento kočárek máte, chtěla jsem se zeptat, jak je to s kolečkama nebo konsrukcí, prý to po čase začne dost vrzat (kvůli kvalitě použitého materiálu). Je to opravdu tak? A nebo se taky "vychodi" nasozování korby nebo sedačky na konstrukci. Díky za jakékoli info!

barborka09
18. kvě 2010

Marki.s tak kolečka nám začly vrzat asi po třičtvtě roce provozu - ale jenom proto že se tatínek vykašlal na údržbu. V návodu který jsme k tomu dostali se píše že se kolečka mají co půl roku promazávat. Dokonce nás na to upozorňovala i prodavačka při koupi. Když jsem manžela donutila kolečka namazat vrzání přestalo. Ovšem u nás už uběhl další třičtvtě rok, takže vržem znovu. Ale myslím že jakmile se to zase namaže tak to bude OK. Hold i kočár vyžaduje nějakou údržbu. Co se nasazování korby týče tak my to děláme denně protože se nám složený kočár nevejde do bytu a že bych měla pocit že se nějak "vychodil" ten mechanizmus tak to určitě ne. Já jsem s kočárem spokojená, ale jak psala radule, může to být kus od kusu, ale na to může člověk narazit u jakéhokoliv kočáru že zrovna on dostane ten věčně "reklamovaný" kus.

radule82
18. kvě 2010

Barborko 🙂 díky za info 🙂))) no my jsme stopro přesvědčeni pro tento 🙂)) v obchodě nás paní upozornovala, že dodací lhůta je 6 týdnů, takže v polivně června se ho chystáme objednat 🙂

krifilka
17. čer 2010

Ahoj baby, ja JEDO FYN mam a som s ním 100% spokojná, rok ho používame a je stále ako nový. Súčasťou je
- hlboká vanička s dĺžkou 80cm! /extra veľká, naša malá sa do nej stále zmestí/ dá sa otočiť v smere i proti smeru jazdy, dá sa jednoducho odobrať a pomocou popruhov ukrytých po bokoch preniesť, má polohovateľnú opierku chrbta vďaka ktorej môžete dieťa aj v hlbokom kočíku posadiť
- autosedačka - vajíčko do auta so strieškou, vnútornou bezpečnostnou vložkou pre novorodencov a AJ S NÁNOŽNÍKOM!, ktorú je možné upevniť na podvozok kočíka
- priestranná športová časť s dĺžkou 100cm! a s nánožníkom, dá otočiť v smere či proti smeru jazdy, čo je obrovská výhoda
- fusak, slnečník, taška pre mamičku, veľký nákupný kôš s uvedenou nosnosťou 2kg ale vozím v ňom bez problémov aj 10kg
Kočík má otočné predné kolesá o 360 stupňov s možnosťou aretácie. Všetky kolesá sú nafukovacie a odpružené. Celá vanička i športová časť sa dá zvliecť a vyprať. Výmena hlbokej a športovej časti či autosedačky je veľmi jednoduchá. Skladný do auta, všetky kolesá je možné odmontovať. Rukoväť kočíka je výškovo nastaviteľná. Strieška sa dá úplne sklopiť či dokonca odmontovať. A aj v zime po snehu je jazdenie lahoda.
My uz sme sa rozhodli ho ale predat a vymeniť za golfáč, ak by ste mali záujem. Máme tmavo fialový.

radule82
21. čer 2010

Ahojky Krifilko, my jsme si tento kočárek byli objednat v sobotu, tak už se na něj mooooc těším 🙂)))

tiliamajka
21. čer 2010

Ahojte holky,

já sama odvozila dvě děti v jiných, ale dostala jsem úkol od sestry zhodnotit kočárek.
Dnes jsme ho v prodejně hodnotili v reálu. Docela pěkný, velká hluboká korba, pro někoho zajímavé, že se dá posadit dítě i v hluboké verzi - ale pak musí používat kšíry. Váha hluboké verze 14,5 kg je stejná jak u jiných kočárků stejného typu - tedy docela lehká. S čtyřkolkou s aretovatelnými koly je dobrá manipulace, myslím, že má docela dobré odpružení. Velmi snadno se hluboká korba sundává z podvozku - mačká se jen jedna páčka na každé straně (což mi přišlo lepší než třeba u V-crossu proti sobě zamačkávat dva caplíky, což pak po delší době užívání dělalo neplechu). Korba se přenáší pomocí popruhů na straně (jsou schované), což je asi lepší, pokud přenášíte už větší dítě (my měli korbu s úchytem na boudičce, pro malé dítě v pohodě, při větší váze se už pak korba nakláněla).
Takže hluboká vezre samé klady.
Ale jak už to bývá, u sportovní verze jsme našli docela větší nevýhodu:
- je jen jedna boudička, která se pak z hluboké verze přendá na sportovní sedačku. Nešlo to zrovna lehce - teda paní prodavačce (což jsem si myslela, že to musí mít natrénované, zas takových typů v prodejně neměli). Ale pokud už jednou tu boudu přendáte, tak ji přece už nesundáváte, tak to zas tak nevadilo.
Ale jak jsem tušila, zdál se mi nepoměr mezi výškou boudičky a výškou zádové opěrky u sportovní sedačky. Ta sportovní sedačka je dost vysoká při sedu - do kočárku jsem dala našeho šestnáctiměsíčního syna, ale sedící dítě tohoto věku má hlavu těsně pod boudou - jak v hranatější vezi s okýnkem, tak u kulatější boudičky (a to bez čepice). Syn je průměrně velký. Samotná opěrka se nahoře na rozích dotýká boudičky - u obouch verzí . Já sama dítě ve sporťáku často pokládám do polosedu či do úplného lehu (když je čas spaní či dítě je unavenější), tak jestli by pak ten dotyk nezpůsoboval oděr boudy zevnitř.
Ochranné madlo před dítětem šlo dost těžko (opět paní prodavačce) vyndat a zřejmě se musí celé vysunout, nejde asi jen jedna strana a otočit stranou. Pokud tam madlo bylo, tak pro takto staré dítě je to už docela úzké při dávání dítěte do kočárku - a pokud dítě zrovna nespolupracuje,tak to ani nejde.
Už jsem pak nezkoumala samotné popruhy u sedačky - je taky důležité pro zimu, zda budou kompaktibilní s otvory v zimním fusaku.
Možnost dávat korbu po i proti směru jízdy je určitě velká výhoda.

Tak snad jsem někomu pomohla při rozhodování.

ilonka82
16. srp 2010

Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli nevíte kdo tento kočárek vyrábí? A myslíte, že se dá koupit i v Polslku? Díky 🙂

jijitka
16. srp 2010

@ilonka82 - vyrábí se v Polsku a vím o obchodě v Pl. Těšíně, kde by ho měli mít. Na stránkách www.jedo.pl najdeš dost informací.

ilonka82
16. srp 2010

@jijitka Děkuji, a mohla bys mi poradit kde ten obchod je? Teda pokud to půjde, protože v Pl. Těšíně vím jen kde je burza 😕