Kočárek, když nemusíte hledět na peníze

klara.t
14. říj 2009

Holky prosím dejte mi tipy na super kočárek, když nemusím koukat na peníze. Mě ho chtějí koupit tchánovci. Já si vybrala Firkon Verano, nebo Dor Jan a jim se zdá být příliš levný (trojkombinace kolem 10 tis) a tím pádem prý asi nekvalitní.
Líbil se jim třeba bebecar, ale ten nemá přední otáčecí kola (jen nápravu u některých typů), které já vyžaduji. Taky se mi zdál těžký.
Vím, že značka nebo cena není zárukou kvality, tak prosím to v této diskuzi neřešte.
Já bych jen chtěla tipy na dobrý kočárek, nejlépe s otáčecími koly.

beruska2x
14. říj 2009

Jane, Bebec. High trek,

klara.t
autor
14. říj 2009

Zapomněla jsem napsat, že nemusí jít o kombinaci, ale klidně jen o hlubokou korbu od jedné značky a tip na sporták od další značky.
Jo a nemyslím kočárky za 50tisíc. Prostě můžou být levné, nebo i dražší, ale tak s mírou.

nika
14. říj 2009

a trváš na 4 kolce nebo i trojkolka? kočárků je spousta, záleží i na jiných parametrech které upřednostňuješ. kde budeš jezdit, atd, váha, ovaldatelnost, skaldnost, vše ostatní a nejen kolik stojí?taky záleží jeslti chceš trojkombinaci nebo raději hluboký a pak nějaký jiný sporTák, resp. golfáč který jde do lehu.

já mám Peg Pérego GT3 takže trojkolka, zatím přichystaná, ale mám i dobré reference na Jané jak trojkolku tak Nomád - ten má přední aretační a zadní nafukovací.

není nikde řečeno že levný je nekvalitní.
mi se třeba dorjan líbil ale nezdál se mi sporťák - příliž uzský.

kubinkov
14. říj 2009

Rozhodně se vyhni "polákům". Jestliže chceš houpací čtyřkolový hluboký, pak si myslím, že moc pěkné, dost velké a pohodlné pro dítko i rodiče je Peg Perego Klasik. Ale na stěhování autem to není. K tomu bych si koupila Peg Perego Uno, do auta a pak třeba i jako sporťák. Ale určitě to někde okoukni. 😅 😉

beruska2x
14. říj 2009

kubinkov.. a ja mam treba polsky kocar a jsem 100% spokojen, ani nahodou bych nemenila...myslim ze ani znacka ani cena neni rozhodujici, posrat se muze cokoliv, cena neni zarukou kvality, ...
vybirala bych podle sebe a svych naroku a vkusu, s kocarem budes denne jezdit ty a ne oni 😅 😉

zuzana76
14. říj 2009

Jane, Gesslein

scai
14. říj 2009

teutonie!

kubinkov
14. říj 2009

beruska: souhlasím, jen jsem teď trochu naštvaná na svoji táhnoucí se nekonečnou reklamaci. Ale opět jsem se přesvědčila, že jsem šetřila na nepravém místě.

kubinkov
14. říj 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tam se řeší něco podobného. 😉

beruska2x
14. říj 2009

kubinkov.. to pust z hlavy, kamaradce se posral i kocar za 35tis a ani ji nedali pri reklamaci nahradni.. to opravdu o penezich neni ale o kazdem kusu...

lamarika
14. říj 2009

klara.t: přesně tak, chtěj kočárek, kterej se líbí hlavně tobě a kterej ti bude vyhovovat. Nekoukej jen na design, ale zvaž i velikost korbičky, jestli je přehazovatelná rukojeť, materiál. . . Prostě hlavně ať je pro tebe číslo jedna, protože jezdit s ním budeš hlavně ty 😉

senja
14. říj 2009

klara.t Mutsy 4Rider! Mame ho a je uzasny a levny take neni 😵
A nebo Concord Fusion, prip. Concord Neo.

evicka7
14. říj 2009

kláro, myslím, že hlavně musíš zhodnotit, kde se s kočárkem budeš pohybovat, já byla nadšená z nomada, ale jen do té chvíle, než jsme vyrazili ven z města, takže si hlavně rozmysli, kolik chceš kol, kde budeš jezdit, jestli chceš přehazovací rukojeť, jestli je důležitá váha kočárku - jestli budeš někam jezdit, pak se lépe vybírá

andelika
14. říj 2009

Klara,
Firkon Verano jsem videla nazivo a opravdu se mi libil.... a ma spoustu doplnku, autosedacku, fusak atd., tak muzes prihazovat 😀 toliko k tvoji puvodni volbe.
jeste k vyberu kocarku - zkus se domluvit s nekym, kdo kocarek ma, at rekne, jak se mu s nim jezdilo, ozkousej si ho. Kamaradka Firkon taky ma, ale klasika 4kolku, byl uzasny jako hluboky, jako sportak nepouzitelny.... ja mam zase Xlander, hluboky nic moc, sportak par much ale jinak si nemuzu vynachvalit - ale co clovek to nazor 😉 znacka a cena neni rozhodujici, rozhodujici je, aby se v nem miminku libilo a tatinkovi aby se dobre kocarek ridil 😉

lenk30
14. říj 2009

Ja odporúčam Jane Slalom Pro. Už máme vytiahnutú športovú časť a je fakt super. Nemenila by som

kubinkov
14. říj 2009

Právě ty nepoužitelné sporťáky v 3-kombinacích mi leží v žaludku. Se sporťákem se jezdí mnohem déle než s hlubokou korbou,ale s bříškem a představou uzlíčku v náručí se špatně posuzují detaily, které budou důležité za rok nebo i dva ( výška boudy, snadnost čištění madla...) 😉 Ale prodejce to nikomu neřekne, ten chce jen prodat. A když se za rok vrátíte, že chcete jiný sporťák, tak se jen zaraduje. 😠 😠 😠 😀

beruska2x
14. říj 2009

kubinko.. co mas za kocar ze jsi tak rozhorcena? 😀

kacka.l
14. říj 2009

No já mám pp gt3 a nemyslím, že by to byla nepoužitelná verze. 🙂 Ale je fakt, že některé jsou úděsné.Vybrala jsem ho hlavně kvůli sporťáku. Super polstrování, vysoká rukojeť, ložná plocha 92 cm, a klikávací navetta a autosedačka.Cena komplletu kolem 20 tisíc.

kubinkov
14. říj 2009

Mám Mikrus Sprint X. 🙂

majanak
14. říj 2009

Kubinko, věříš že já sportak u sveho kocaru vubec nevidela?Porste mi to tak nak neprislo ny mysl se na nej podívat..Líbila se mi korba, autosedačka, pozvozek..tak nebylo co řešit.. 😖 🙄 😀

beruska2x
14. říj 2009

hm a pritom nevypada spatne ale co bys nechtela za tu cenu 😀 ta je fakt az podezrele nizka... to je napodobenina Mutsy ne?

ja kocar videla jen an fotkach na netu, v realu vubec.. to je hodne o stesti 😀

kubinkov
14. říj 2009

No nevím, ale kombinace hluboká korba, sporťák teď stojí kolem 9000,-, což není tak málo. Některé kombinace stojí i s autosedačkou kolem sedmi tisíc. Ano je to kopie Mutsy.

kubinkov
14. říj 2009

majanak: Tak to je asi častá situace. 🙂

jijitka
14. říj 2009

tak zrovna Mikrus byl jeden z mých prvních favoritů - řešení podvozku mi přišlo skvělé, ale už prodavačka v obchodě mi ho vřele nedoporučila - prý právě kvůli tomu podvozku, že je to šmejd.
Každopádně,co se týká poláků - ne všechny kočárky jsou nekvalitní a zase ne každý značkový a drahý bude bez chybičky.
Zatím jsem u Firkonu Verana, zdá se mi jako celkem dobrý kompromis všech mých požadavků - samozřejmě při používání určitě narazím na něco,co bude vadit - ale za ty peníze ... 🙂 Taky už předem počítám s tím, že event. budu kupovat samostatný sporťák.

alexa01
14. říj 2009

Ahoj já jsem měla Firkon Ivone. S hloubkou a podvozkem naprostá spokojenost, ale sporťák byl dle nás děsnej 😒 tak jsme celej kočár teď prodala a chci koupit nějaký prostorný sporťák, akorát že nevím jakej. Jinak jsme měli kočár rok a neměli jsme jedinou závadu

dosa
14. říj 2009

keby som ja nemusela pozerat na peniaze, rozhodovala by som sa medzi gessleinami a teutoniami. v kazdej znacke mas na vyber trojkolky aj stvorkolky, maju otocne predne kolesa, sportaky sa daju pouzit aj v protismere jazdy a keby sa ti zdali vanicky male, nemusis ich vobec kupovat a sportak vyuzijes s vloznou taskou alebo predlzovacim dielom. tieto dve znacky su pre mna osobne machri od kocarov 😉

soanpe
14. říj 2009

teutonie,ale pouze modely prodávané v Německu 😉

matra
14. říj 2009

Peg perego GT3 😉
Pro mě nééééj kočárek,určitě aspon koukni jakej je 😉

jmisa
15. říj 2009

Teutonie, má trojkolky i 4kolky a natáčecí kola tam jsou. 😉

kubinkov
15. říj 2009

Teutonie teď je můj favorit na sporťák. Asi Fun systém. Lehký, prostorný, ale to si chci ověřit osobně. Velký je i Emmaljunga Scooter 2.0, ale ten není v ČR k sehnání v rozumném termínu. Osobně nechci trojkolku.