Kočárek, když nemusíte hledět na peníze

klara.t
14. říj 2009

Holky prosím dejte mi tipy na super kočárek, když nemusím koukat na peníze. Mě ho chtějí koupit tchánovci. Já si vybrala Firkon Verano, nebo Dor Jan a jim se zdá být příliš levný (trojkombinace kolem 10 tis) a tím pádem prý asi nekvalitní.
Líbil se jim třeba bebecar, ale ten nemá přední otáčecí kola (jen nápravu u některých typů), které já vyžaduji. Taky se mi zdál těžký.
Vím, že značka nebo cena není zárukou kvality, tak prosím to v této diskuzi neřešte.
Já bych jen chtěla tipy na dobrý kočárek, nejlépe s otáčecími koly.

kutcher
10. lis 2009

Jo taakhle, jsou tam dve pacicky a na to navliknutej ten fusak - no ono kdyz se to sklada, tak to moc resit nejde a me ty pacicky desne s.aly, do roka to nevadilo, ale pak kdy z usnul, tak jsem mu to pod nozickama zvedla a prolomilo se to, tak jsem na aukro koupila starou inglesinu za 12kc a tu vanicku upravila a namontovala tak, ze se da sundat, ale drzi pekne, ja rada kutim 😉

kutcher
10. lis 2009

Jako ne ze prolomilo, ale propadavaly nozicky jak byly tezke, ale koukam, ze v uplne nejlevnejsi kolekci, uz to vyresili

yanna.o
10. lis 2009

.. tak teď to zas nechápu já.. 😀 magnum je normálně sportovní sedačka, normálně vyztužená a na konci má umělou hmotu složenou, je to opěrka na chodidla, až je dítko starší, ale tu já nikdy nerozkládala a asi nesouvisí s tím, co píšeš.. prostě je to portovní sedačka se složenou opěrkou nožiček.. žádná věda..
a pak je tam madlo, které je vysunuté a je na něm zaháklá ta hyg. vložka ,aby z toho byla jako že korbička.. pak u sporťáku se to dá zasunout, takže to madlo se jako přiblíží k bříšku sedícího dítěte, ale já to nezasouvala.. jediný co, tak jsem celý měsíce sklápěla a zvedala zádovou opěrku. Nožky jsem nechávala natažené, madlo vysunuté. Přes to celý je natáhnutý ten nánožník, co se upíná patentkama v místech boudy.

kutcher
11. lis 2009

Ja zas psala o te vanicce pod nohama, jak se da sklopit, kdyz v tom sedi jako v golfaci... ten nanoznik jde dat nahoru a ve spodu to ma svuj vlastni navlek, ten magnum ho nema, protoze ma uplne jinak reseny nanoznik

fidka79
11. lis 2009

klara neviem ci uz to tu bolo pisane...concord..ten ta vyjde okolo 25-30 000 3jka... 😉

vtomka
11. lis 2009

jednoznacne stokke,aj ked sa niekomu zda maly,je to len zdanie....je super,nemenili by sme

yanna.o
11. lis 2009

kutcher, tak to musím leda vidět 😀

nevím, jestli jsem to už psala.. ale bez ohledu na cenu buď houpací a to teda inglesinu na houpacím podvozku (ergo bike do terénu) - otutto nebo magnum, páč je to praktický narozdíl od klasických hlubokých houpacích kočárů a ze sportovních kombinací bych vzala teutonii spirit třeba. Taky se dobře přizvedává na zadní a lehce se s ní manipuluje taky jde otáčet sedačka po a proti a myslím i sportovní sedačka, že je akorátně velká, což jako těhule nepoznáte a nepoznáte to ani s malým mimčem. Obě značky jsou velmi kvalitní a nelítáte po servisu. Asi se najdou výjimky, ale tady v méně případech si myslím 😉

kubinkov
11. lis 2009

Díky za vtomka a fidka. Jinak to tu vypadá, že jediná dobrá volba je Inglesina... 😝 😝 😨 🤐

mufinka1
11. lis 2009

Jane nebo Quinny buzz 😉

( nebo phil and teds pro toho, kdo planuje maly vekovy rozestup mezi detmi)

yanna.o
11. lis 2009

kubinkov, nemám 10 značek kočárků, mám jen jednu, tak o ní mluvím.. Nejsem tady jediná, každá máme jiný typ inglesiny, tak jsme se sešly. Ona je celkem prodáváná...
Např. do stokke bych nešla, neujela bych tady metr.. každý se musí rozhodnout sám. Vtomka je spokojená, žije prostě jinde a jiným stylem.
Concor fusion je třeba to samý co jané nomád..
těch značek je dneska tolik, že už se v tom nikdo nevyzná 😅

yanna.o
11. lis 2009

no a řekla jsem, že ze sportovních kombinací bych brala např. teutonii, dobře ovladatelná, praktická a kvalitní i při bližším pohledu a co jsem četla, tak ani reklamace se neřeší. S inglesinou jsem jezdila jak s traktorem denně rok a taky je v pohodě.

aponchie
11. lis 2009

inglesina je kvalitni..vydrzi a precpa hromadu deti a porad bude funkcni ..neznam osobne zadnej jinej kocar co by byl tak kvalitni..sice nema high tech design jak nektere kosmicke vozitka,ale je detsky krasny jednoduchy a o co mene je extravagantni o to vice je technicky na vysi

kutcher
11. lis 2009

yanna.o Ono to je fakt nekdy jak vybirat faro 🙂 aponchie mas celkem pravdu, ja si myslim, ze k inglesinam by se ten futuristicky vzhled ani nehodil, tak to neberu jako minus k teto znacce mam jen 3 slova: prakticky, kvalitni, elegantni, hlavne ta italska elegance, ma to neco do sebe a o kvalite ani nemluve.

yanna.o
12. lis 2009

jsem ráda, že se shodnem, ať nemám pocit, že ta chvála z mé strany je jen subjektivní dojem 😀 Vím, že aponchie má inglesinu, ale jiný typ než já a kutcher vůbec nevím, že má nějakou inglesinu,takže žádná tajná dohoda mezi námi není 😀 😀 😉
Já ten kočárek fakt nešetřila ani jsem ho neudržovala, jen jsme občas promázli, ale jinak denně kola, středy zacákáný bahnem a jízda přes hrboly. Tady je to tankodrom. Nejde jen o to, že ty hrboly přejede, ale že ten kočár na nich i celkem snadno umanévruju. A i do kopců pohoda, protože má poměrně dobrou váhu. A pokud jde o vzhled, tak já mám ráda klasiku. Líbí se mi Inglesina viktorie i classica, ale já potřebovala ten Ergo Bike do terénu právě. Ten podvozek je držák. Oproti jiným je ale lehčí, to se zjistí raz dva v krámě. Některý kočáry jsem v krámě skoro nedostala na zadní, protože neměly vyřešený těžiště.. A pokud jde o pohodlí miminka, tak to tam leží jak v bavlnce. Oceňuji jak polohování zad v korbě, tak větrání, také vnitřní rozměry a také to, jak podvozek tlumí nárazy. Je fakt, že je tu několik diskuzí o Inglesině a já bych je spojila v jednu a založila diskuzi o Inglesině obecně (všechny typy), protože tam by se pak daly srovnávat jednotlivé kočáry, podvozky se dají nacvakávat na různé korbičky, takže hodně Inglesin si je podobných. Je fakt, že tyhle podrobnosti bychom mohly už rozebírat přímo tam, ale nemůžem, protože je to pozakládaný zvlášť.. 😀 😅

xxksena
12. lis 2009

ono je to diskutabilní. já bych si třeba inglesinu nepořídila, ať už proto, že mi nepřijde vhodná pro moderní mětstkou matku, tak proto, že není moc vychytaná. někomu vadí trojkolky, jiný je preferuje. záleží taky na zručnosti maminy. když někdy vidim na eskalátorech v metru, co ty ženský s kočárkama vyvádí, říkám si, že to je opravdu házení hrachu na zeď.
já doporučuju trojkolku s aretací a nafukovacími koly. mám dobrou zkušenost s jané 😀

xxksena
12. lis 2009

Karo, co si nakonec pořídila? nebo tedy bylo pro tebe pořízeno? jen ze zvědavosti 😝

yanna.o
12. lis 2009

xxksena, vždyť jo, ať si každý koupí, co mu je bližší. 😉 Já už si taky kolikrát všimla, co některé maminky musejí dělat, když je před nimi obrubník apod., taky jsem si všimla, jak mimča nadskakujou v korbě a že jízda po eskalátorech, že je pro některé posilovna. Já stojím na všech 4 kolech při jízdě nahoru i dolů, takže tohle neřeším. Pokud jde o tu vychytanost, tak konkrétně Inglesina Magnum (jiný typy neznám) je vychytaná dost. A pokud jde o podvozek, tak to je houpací klasika, tzn. vhodná pro první rok dítěte, kdy je kočár asi nejvíc vytížen, protože dítě ještě nechodí samo. Sporťák to není. Jezdit se s tím sice dá i v terénu, ale už jsou lepší golfáče, které se využijí asi nejvíc a do bláta a do terénu sporťák s otáčecími koly.

yanna.o
12. lis 2009

no klára má v albu nějaký Firkon Verano.. tak asi ten..

yanna.o
12. lis 2009

teda sporťák s otáčecími koly do města.. do terénu být otáčecí fakt nemusejí 😀 ale tak to maj ty goflky 😉 takže sporťák do terénu.. nějaký lehký hlavně

yanna.o
12. lis 2009

jinak já se rozhodovala konkrétně mezi inglesinou magnum a jané slalom a jané nomád... bála jsem se houpacího podvozku a toho, že kočár bez otočných kol neuřídím. Oboje se v praxi ukázalo jako blud. Jané jsem nevzala nakonec kvůli tomu, že korba není moc velká, sporťák je jen po směru a ač prostorný, tak moc otevřený a bouda nelze vpřed, nemá clonu atd. To mi vadilo. A s jané slalom jsem jela a hůř se mi zvedá na zadní než magnum a nejsem zvyklá na trojkolku.. nějak mi to furt nesedne, když s tím jedu, i když mi je to v podstatě jedno a nepatřím mezi ty, co trojkolky odsuzujou.

xxksena
12. lis 2009

mně přišla inglesina velká a hůř ovladatelná. několikrát jsem ji zkoušela s dítětem. za slušnej peníz dostaneš hodně muziky, to bez debat. s trojkombinacema je to těžký, nic není ideální. buďje super hlubokej a sporťák pak nic moc nebo naopak,nechtěla jsme hromadit kočárky. i když kamarádka má dvě kombinace a chválí a i tady psaly mamky, že některý maj třeba dva sportáky nebo golfáče.

yanna.o
12. lis 2009

tak to asi fakt o zvyku, jako s malým kojencem jsem neměla pocit, že bych se jakkoliv musela namáhat při manévrování. Později už jo a to říkám, že na takovou normální jízdu jsou lepší ty otáčecí kola. Do roka mi to bylo putna. těžiště má dobrý. To jiný těžký čtyřkolky v krámě houpací i nehoupací a i některý trojkolky mi připadaly těžký jak kráva fakt. Ono to není ideální nikdy. Inglesina je zas lepší houpací, horší sporťák. Tak to chce asi přemýšlet, kde kdo bydlí a jak často s kočárem bude jezdit. Ono ve městě, kde nic není daleko, je asi fuk, co mám za kočár. Já taky nechtěla hromadit kočárky. TAk jsem měla ten houpací a pak jedny golky. Občas by se hodil sporťák - do toho terénu, ale všude jinde mi stačej ty golfáčky.. jsou takový lehký, skladný, malý oproti sporťáku, takže se všude vejdou.. já právě vidím, jak každý řeší 3kombinaci od 0-3 let a pak je vidím všechny jezdit kolem roka v golfkách. Tím netvrdím, že nikdo nejezdí s dvouletým dítětem ve sporťáku. To určitě jo! Jen říkám, že ty golfky pak převažujou.. a hlavně dneska je těch kočárů tolik, že se v nich absolutně nevyznám jako asi všichni 😅 Např. ten firkon verano neznám vůbec. Já kupovala kočár, když bylo na trhu "5" značek. 😀

kutcher
12. lis 2009

No vzdyt proto mam oba podvozky do 1 roku jen ten houpaci a od 1 roku pouzivam ten allum s aretaci a kdyz opravdu vim, ze pujdu do terenu, tak si tu sportovni verzi prehoupnu zas na houpaci podvozek a je vystarano, proto opravdu radim: kdyz uz pujdu do inglesiny, tak s obema podvozky a nemusim dokupovat golface a tim, ze mam to OTUTTO, tak to i jako golfky vypada a sklada se to i tak, takze ja mam opravdu do tech 3 let vystarano a jak se tu ozval nazor, ze neni pro moderni maminky, tak to zvast jak hrom, to muze napsat jen nekdo, kdo inglesinu nikdy nemel a co se tyce trojkolek, nic proti nim nemam, ale videla jsem jinak velmi stabilni 3-kolku kdyz maminka bruslila najet na sutr prednim kolem a to co jsem videla, by nikdo zazit nechtel, takze k tomu uz se radsi nevyjadrim. Tak a ted maminky trojkolkarky hazejte po me kamenim, ja to snesu.

yanna.o
12. lis 2009

kutcher, no.. já koupila magnum a jezdila s ním do roka a půl na houpacím podvozku.. Takže tak 😀 Pak jsem nevěděla, jestli další sporťák nebo golfky. ¨Koukala jsem i v bazarech na otutto (v krámě jsem ho viděla chvíli jen jednou), mohla jsem dokoupit podvozek allum. Ale po tom roce už jsem prostě vzala jen ty golfky. Jsou lehký, vynesu je v případě nouze i s dítětem pár schodů nahoru.. Ono dneska jsou ty kočárky nepraktický. Všude nějaký ale.. těžký, špatně ovladatelný nebo nemožnost otáčení sedačky po a proti směru nebo od pohledu jak pro panenky a nevychytaný (raději nebudu jmenovat, nejsou to levný značky 😀 ), prostě všude mi něco vadilo. Pak jsem se rovnou zeptala v krámě (velký krám v Praze, na zákazníky jsou zvyklí, na rady a ukázky taky), jestli si mám koupit inglesinu magnum, jané slalom nebo x-lander, co by si oni sami koupili a odpověď byla, ať si koupím magnum. Vlastně jsem ho od začátku chtěla, ale furt jsem nevěděla, děsily mě ty příspěvky o houpacím podvozku a neotáčecích kolech.. dneska vím, že záleží na kočáru celkově a nejde to zobecňovat. Kočár se ovládal vyloženě sám.

xxksena
12. lis 2009

taky si myslim, ze je skvele koupit hlubokej a zvlast sportak. v tom je stejne dite nejdyl. golfky asi treba na dovolenou. a kdyz to nekdo sleduje, je mozny koupit super kocarek z druhy ruky. no, me inglesina neprijde moc designova. v praze ji moc nevidim. tady dominujou maly lehky kocarky. treba me fascinuje kocarek stokke. ale jedna mamina u doktora na nej pela jen slavu. tak nevim. nikomu nic nevnucuju.

yanna.o
12. lis 2009

xxksen, já ti nevím.., zas mám právě dojem, co tak vidím u sebe, ve městě, všude možně i tady na koníkovi, že kolem roka ty lidi prostě začínaj dávat děti do golfkek, i když mají sporťák. Nezaberou tolik místa v kufru, jsou lehčí, vynesou je do pár schodů i s dítětem, do výtahu se líp vejdou.. jsou takový mobilnější prostě. Nemyslím ta úplná hrkátka, ale ty robustnější s většími kolečky (chicco multiway, pp pliko, inglesina zippy..). Tím neříkám, že nevidím batolata ve sporťáku. Jen ty golfky na ten denodenní provoz pak už převažujou no..
Inglesinu v Praze vídám...i na Kampě 😀 Na některých místech až překvapivě často. Třeba přímo tady u nás jezdí nejmíň pět šest Inglesin na podvozku Ergo Bike 😅 Spíš víc.. když nad tím tak přemýšlím.. a to teď opravdu nekecám 😉 😅 Jet s ní do centra není problém.. když zvládne terén v přírodě, tak ten městský samozřejmě taky, eskalátory v pohodě jako jakákoliv 4kolka, koleje, obrubníky taky a mezi regálama se víc hodí otočná kola, ale i tady jsou lepší golfky, protože jsou prostě menší a líp se vytočej.

yanna.o
12. lis 2009

ještě upřesním.. někdo kupuje golfky v 3/4 roce (časté jízdy MHD, výtah, pár schodů zato denně..), někdo kolem roka, někdo v roce a půl.. tak asi v tomto rozpětí, aby to neznělo jako že v roce nutně 😀

petkula
12. lis 2009

My jsme spokojeni s Mutsy - podvozek Urban rider. Je vhodny do jakehokoliv terenu 😉

yanna.o
13. lis 2009

xxksen.. taky si myslím, že tohle je rozumný. Protože ty sporťáky mají kolikrtá mrňavý korbičky bez praktických vychytávek (polohování, větrání) a ty sporťáky jsou pak v mnoha případech taky nevyhovující. Jenže to maminka zjistí až po půl roce a později, když jí začne něco vadit. Sporťáky se dají kupovat zvlášť, nemusí být v setu s hlubokou korbou, která je stejně jen doplněk.
Ze sportovních dražších se mi líbí ta Teutonie Spirit, i když je to trojkolka. Mám totiž dojem, že ostatní Teutonie s velkými koly jsou pro mě už nepříjemně těžké.
Z houpacích právě ta Inglesina magnum (ostatní neznám, třeba otutto vypadá zajímavě podle toho, co tu čtu), protože jí nevyužiješ jen půl roku, ale klidně rok, protože tě neomezuje délka nohou a má plné polohování zad a můžeš jezdit po směru i proti směru. Já jí využila rok a půl, golfky zatím 9 měsíců, ale tohle bude individuální. Někdo s ní bude jezdit necelý rok, ale všichni rozhodně déle než půl roku. Těžká fakt není, to je takový házení do jednoho pytle. Inglesina má podvozek 8 kg, korbičku/sedačku 5,5 kg asi. Takže patří mezi ty lehčí kočáry. Navíc má narozdíl od mnoha jiných dobré těžiště a snadno se přizvedává na zadní. Kolik má Jané Slalom? Podobně nebo o kilo míň? To jen pro upřesnění, protože se už o té své ani nechci bavit 😅 😀

kutcher
13. lis 2009

😖 Vsak me uz to taky neba