Kočárek, když nemusíte hledět na peníze

klara.t
14. říj 2009

Holky prosím dejte mi tipy na super kočárek, když nemusím koukat na peníze. Mě ho chtějí koupit tchánovci. Já si vybrala Firkon Verano, nebo Dor Jan a jim se zdá být příliš levný (trojkombinace kolem 10 tis) a tím pádem prý asi nekvalitní.
Líbil se jim třeba bebecar, ale ten nemá přední otáčecí kola (jen nápravu u některých typů), které já vyžaduji. Taky se mi zdál těžký.
Vím, že značka nebo cena není zárukou kvality, tak prosím to v této diskuzi neřešte.
Já bych jen chtěla tipy na dobrý kočárek, nejlépe s otáčecími koly.

kocka5
18. lis 2009

Zdravím,
já tedy nevím jak tomu bylo u vás.... ale náš opičák si sedl v 9 měsících..... korbu jsem musela vyměnit za sportovní v 8měsících....protože mu byla malá. Kočár jsem řešila jen chvíli..... chtěla jsem Jané trojkolku.... kámoška ji měla a já jsem si to zkusila a bylo to fajn. Ovšem fajn v létě a se sportovní korbou.... má níž těžiště. V zimě malého 4x vyklopila, protože hluboká vana (vyšší těžiště) + blokace předního kola o sníh už nikdy.

Taj jsem byla ráda, že mm dotáhl Roan Marita 6 let starý po kámošově dítěti...... jsem spokojená jak blázen. Stabilita 100%. Njn, je to čtyřkolák..... http://www.kocarkynec.com/2497-marita-kocarek.html.

A protože skládání kočárku je vždy očistec.... hlavně hluboké korby ..... tak jsem si pořídila úplně trapný sporťák který se skládá na placku... babypoint, který má místo madel taková tykadla...... Tak ten je úplně 100% a s tím se dají dělat věci😀... za 1700kč...... jen malá kolečka. A kámošky mi ho závidí😀..... vozím ho stále v autě.

Aponchie: Já jsem malého nepolohovala a čekala až se sám dostane do sedu,,,,, ani jednou jsem mu nepomohla nahoru..... ale chápu, že některé děti tak dlouho mrčí, až jim to matky raději zvednou.

aponchie
18. lis 2009

kocka myslis ,ze v 6mesicich nemuze byt mala napolohovana tak trosinku tak jak ma postylku treba vypodlozenou lehce kvuli blinkani?ja myslim,ze jo

yanna.o
19. lis 2009

susik, další no 😅 když ona je pravda, co píšeš... 😉 😀
kocka

k tomu sezení: Jsou 2 skupiny dětí asi 😀 Jedna jde do sporťáku, protože se nevejde do korby, druhá tam jde proto, že nechce ležet (klidně v 5 měsících) bez ohledu na rozměry korby. Nemručí, ale řve a má slzy jak hrachy, chce spát, ale vleže to nejde. Přizvednutí je to samé, jako když si dítě občas vezmeš na klín nebo opřeš o polštář. To udělá každý během těch pár měsíců. A neznamená to, že ho nutí sedět furt a bez opory nebo i s tou oporou. Pět minut na usnutí je fakt úplně jedno!!

Dítě do 5 měsíců ještě tak nějak leží, ale jak se začne hýbat, tak začne být i velmi zvědavé a nechce ležet v klidu ani v postýlce. Vždyť malý mi tak v půl roce péroval na 4, v 7 měsících lezl a stál v postýlce než začal dělat první krůčky. Takovéhle dítě přece neudržím vleže v korbě.. ten si udělá, co chce.. a bude se chtít zvedat.. Jinak mně osobně začal řvát v korbě právě v těch 5 měsících a jakékoliv snahy o uspání, uhoupání.. neměly žádný efekt ani po hodině. Jen slzy.. To je ti miminka pak akorát líto, takže na 5 minut zvednout záda a pak zas sklopit do úplného lehu je nesrovnatelně lepší pro obě strany a ničemu to neuškodí.

k jané X roan.. to je dobrý, že ti roan sedne líp.. 😀 tak jako je fakt, že ty čtyřkolé houpací kočárky jsou příjemné jak pro miminko tak pro maminku a nemusí to být vůbec těžké krávy. Třeba ta Inglesina je jen o trochu těžší než Jané Slalom. A rozměrnější také není a např. dveřmi projede líp, protože má užší rozchod kol. Ale vůbec nechci srovnávat tyhle 2 kočáry, protože jsou to úplně jiné typy a každý má své výhody. 😉 Jen tím chci říct, že když není kočár těžká kráva se špatným těžištěm, tak není třeba lpět na otočných kolech a vyřadit kvůli tomu z výběru pohodlné prostorné houpací kočáry, které zvládnou i hodně přírodný terén, aniž by dítě bylo jak na kozlíku. 😉 Kolikrát se ani nemusejí nijak přizvedávat a když jo, tak to jde snadno. 😉

svetves
19. lis 2009

Ahoj holky koupila jsem si kočárek na http://www.kocarky-sara.cz/ je to moc hezký shop a taky tam mají firkon, je to nyní oblíbaný kočárek, no nicméně mají i odlehčené houpací jako je caren origon a nebo kočárky od chipolina ale jsou menší. já koupila gondolu jsou velice prostorné a tak jsem si řekla proč nedát info. koukněte sa uvidíte třeba něco vyberete mají veliký výběr kočárků

aponchie
19. lis 2009

ja teda nevim,ale me mala v 15mesicich uz davno chodila a nechapu jak by lezela jak prkno v kocarku 😀 a sedela od 6mesicu tak ji nebud kurtvoat a tahle mala barakuda mi seda ,ze se pritahuje rukama kocarku a co jako??bych chtela videt jak ona nuti svoje dite do 15m lezet a neotacet se nesedat v kocarku..kdyby radsi resila,ze maminky davaji prcky ve 3mesicich do sportaku pac se do te pidi korby nevlezou chudacci ..

kubinkov
19. lis 2009

Ale já jsem netvrdila, že malý v kočárku jen ležel. Seděl a koukal kolem, samozřejmě i chodil. Ale v té korbě měl dost pohodlí a mohl si tam i hrát s hračkami, které nepadaly na zem jako ze sporťáku. A kurtování jsem teda opravdu nepochopila. 😨 V hluboké korbě považuji za zbytečné dítě jakkoli omezovat. Ale proti gustu... 😀 😀

yanna.o
19. lis 2009

kubnikov, já vím, jak to myslíš.. dítě v korbě normálně sedí, viděla jsem i děti podložené polštářkem, opřené o něj 😉 Ale právě že se mi ta opěrka hodila, když usnul.. opřená záda měl furt a já mu to sklopila.. nebo naopak. A právě jsem pod něj nemusela šmatrát, protože jsem to polohovala zvenku. Takové pohodlné to je. Ale netvrdím, že bez toho to možné není. Nicméně funkce je to dobrá. 😉 Když to tam je, tak to využiješ.. buď je to jen taková destička v hlubokých korbičkách nebo se ta hluboká korbička udělá ze sportovní sedačky, které je úplně do lehu a uzavře se nánožníkem a bílou vložkou a vypadá to pak jako klasický houpací kočárek.

svet.. caren gondola vypadá zajímavě, pokud je to ten houpací, co se mu dá přehazovat ručka..

yanna.o
19. lis 2009

takže jsou i houpací kočárky s polohováním.. nejen sporťáky.

aponchie
19. lis 2009

no prave to vi malokdo,ze houpaci se daji polohovat..

jijitka
19. lis 2009

Myslíte spíš, že hluboké korbičky se dají poholovat, ne? A jestli bude houpací, pak záleží na tom, na jaký podvozek se posadí...
Jo a to polohování vidím jako velkou výhodu 🙂

aponchie
19. lis 2009

bavime se ted o Inglesine,kterou mame..vsechny podvozky jsou houpaci 😎 ja mam deluxe a je super ,kamoska ma na otutine a sofii a taky super..nechapu,ze nekdo povazuje houpani za drncani ci jak to popsala kubinkov predtim..to je pro me prirozenej pohyb decku,ale chapu v dnesnich diskuzich,ze se kdekdo boji aby si decko naaahodou te neotocilo kolem prstu tzv rozmazlilo jak vsude ctu ..des bes toto 😢

kubinkov
19. lis 2009

Aponchie: Tvůj kočárek je prostě stoprocentní a mě to fakt štve. Jsem neschopná matka bez zkušeností a vzhlížím k tobě. Omlouvám se, že jsem měla nějaký názor. Hawk.

josifek
19. lis 2009

Děvčátka nehádat se vždyť každá mamča si chválí svůj a dává zkušenosti ostatním. Já kupříkladu první dítko vyvozila v manžestrově zekiwě a pak jsme měla golfky chcicco a syn to přežil bez uhony 😀 😀 😀 nebyl výběr a polské kočárky byli tenkrát děs. ☹ A dneska jsem koupila Dorjan pro sport a jsem spokojená malé se v něm líbí a víc zainvestuji do Golfek 😉 a to jsme nemuseli hledět na nějakou tu kačku 😉 . Maminky by si kočárek měli hlavně vyzkoušet alespoň na prodejně 😉 a udělat si názor 😀

aponchie
19. lis 2009

kubinkov precti si jak pises a pak mudruj

co mam delat je stoprocentni nema zadnej minus pro me tak co mam delat??mam to rict abys mela klid?tak jo kubinkov urcite ma nejakou vadu tak uz je ti lepe? 😀 bavi se nas tady vic o inglesine tak toho laskave nechej a neschytej se kdyby jsi radsi prispela svoji troskou do mlyna a ne jen reagovala na to co piseme tak by to bylo plodnejsi .aloha 😀

aponchie
19. lis 2009

btw nejak jsi zapomela jak se jmenuje nazev diskuze ..to neni kterej kocarek je lepsi to je o tech kocarcich co stoji vic nez normalne .. 😎

beruskanula
8. led 2010

ahojík.. chtěla bych obnovit tuto diskuzi... nemáte někdo zkušenosti s kočárkem joolz a peg perego skate? 🙂

verisek
8. led 2010

mne se libi stokke a quinny buzz

beruskanula
8. led 2010

veri: jak velká že je korbička u toho stokke? 😕 🙂

verisek
8. led 2010

kamoska ho ma, uprimne je to kocarek designovka, korbicka extra velka neni, spis patri k tem mensim

beruskanula
8. led 2010

no a mne se na obrázku nezdála zas tak malá, jen jsem nikde nenašla její rozměry... no stejně je můj favorit stále joolz a peg perego skate 🙂

aponchie
8. led 2010

Technická specifikace

* váha: 10,5 kg
* design: Bjørn Refsum / Hilde Angelfoss Øxseth
* výškově nastavitelná rukojeť
* 5 možných poloh kočárku
* sklopná zadní kolečka pro jízdu ze schodů
* nosnost: až 15 kg

Použité materiály: hliníkové profily, plasty, polyester

1. Základní poloha

* výška: 84 – 115 cm
* délka: 91 – 123 cm
* šířka: 57 cm

2. Základní poloha

* výška: 81 – 130 cm
* délka: 72 – 130 cm
* šířka: 57 cm

Stokke
vic sem nenasla pac nikde neuvadeji rozmery

beruskanula
8. led 2010

aponchie: to samý jsem taky našla, ale nikde bližší rozměry přímo na korbičku

aponchie
8. led 2010

no presne nechapu proc to nikde nenapisou 😠

beruskanula
8. led 2010

aponchie 😠 jj, je to divný, když to nemaj ani na jejich orig. stránkách
vy máte jaký kočárek? ten co máš v albíku? to je pěkná klasika 🙂

lindda
8. led 2010

PP GT 3 kolka naj bua boo

aponchie
8. led 2010

jj mame Inglesinu Vittorii ,ale moc sem chtela Classicu jenze ta nema polohovani zadicek a rukojeti nicmene je nadherna 😝

aponchie
8. led 2010

ja malou musim vyfotit pac mi to pak pri prodeji nikdo nebude asi verit,ale jsme porad v korbe hluboke 😀 ma fusak tlustej deku nanoznik ma na sobe kombinezu jak huhulak a spokojene lezi a to je kus zenske ..na fotce jak tam lezi ma 5mesicu ted ji bude 8a je tam zavrtana jen nemuze mit cepku s bambulkou to ji tlaci trosku jinak s ev zime moc nehejbe a kdyz ji to zvednu ty zadicka trochu zatahnu boudu ma tam jak v bunkru parada.projela sem i snehem jen je to peklo nikde neodhrnuji 😝

beruskanula
8. led 2010

aponchie: jj,, ten váš kočík má velkou korbičku 🙂 , podobný kočík má moje kamarádka a je moc spokojená 🙂 ... písneš mi rozměry vaší korbičky? porovnám s mýma favoritama 😀

verisek
8. led 2010

joolz je taky suprovej 🙂 ale jeste jsem nemela moznost ho zkusit, zkusim se podivat jestli nenajdu fotku stokke jak jsme byli s malou venku, mozna je tam ta korbicka hezky videt

aponchie
8. led 2010

- Inglesina Vittoria je luxusní houpací hluboký kočárek určený pro miminka od narození do 6 měsíců věku

- polohovací podložka pod záda může být nastavena v několika různých pozicích za pomoci ovládání umístěného vpředu u rukojeti kočárku tak, že maminka vidí, která poloha je pro dítě nejvhodnější
- korbička kočárku je ve dně vybavena zařízením pro nastavení proudění vzduchu, což zajišťuje vždy ideální klima pro dítě

- popruhy na přenášení v bočních kapsách

- elegantní vzhled je podtržen houpacím chromovaným podvozkem

- rukojeť z pravé kůže

- součástí je i taška na rukojeť Classica

- lze nasadit autosedačku Huggy
Hluboká korba v ceně: ano
Hluboká korba vnitřní rozměry: d 75 x š 35 x v 22 cm
Hmotnost: korbička 6 kg, podvozek 8,8 kg
Kočárek rozložený (d x š x v): 99,5 x 55,5 x 100,5 cm
Kočárek složený (d x š x v): 91,5 x 55,5 x 40 cm
Kolečka nafukovací: ne
Polohování opěrky zad: ano
Polohování rukojeti: ne
Přehazovací rukojeť: ne
Příslušenství v ceně: taška na rukojeť
Ruční brzda: ne
Výrobce: Inglesina
okopirovala sem to nechce se mi to premerovat ted 😎