Kočárek, když nemusíte hledět na peníze

klara.t
14. říj 2009

Holky prosím dejte mi tipy na super kočárek, když nemusím koukat na peníze. Mě ho chtějí koupit tchánovci. Já si vybrala Firkon Verano, nebo Dor Jan a jim se zdá být příliš levný (trojkombinace kolem 10 tis) a tím pádem prý asi nekvalitní.
Líbil se jim třeba bebecar, ale ten nemá přední otáčecí kola (jen nápravu u některých typů), které já vyžaduji. Taky se mi zdál těžký.
Vím, že značka nebo cena není zárukou kvality, tak prosím to v této diskuzi neřešte.
Já bych jen chtěla tipy na dobrý kočárek, nejlépe s otáčecími koly.

coxa
13. lis 2009

Já se rozhodovala mezi Teutonií Elegancí a Inglesinou Vittorií a Vittorie jasně vyhrála. Chtěla jsem klasický houpací hluboký kočár, do kterého by se mi miminko vešlo i s fusakem přes zimu. A tím, že byl na houpacím nafukovacím podvozku a projela jsem s ním i v té největší sněhové kalamitě všude, tak pro měl byl naprosto bez chyby a pro druhé teď budeme nejspíš pořizovat ten samý, i když ta cena je teď šílená.

aponchie
13. lis 2009

to je fakt mala ma misto i s fusakem a to ma 6m 😵

coxa
13. lis 2009

Apon to v zimu v klidu přečkáte zachumlané v zavřeném kočárku. 😉

xxksena
15. lis 2009

já hlavně už zjistila, že to, co je pro jednu rodinku skvělý, druhá nenávidí. kamarádka mi třeba něco doporučila, já to pořídila a dnes si trhám vlasy. tak vám tu inglesinu neberu 😝 rozhodně bych se ale koukala při výběru kočárku hlavně na značku (nekoupila bych uplně novou a neznamou znacku, kterou nikdo nezna - nejde o penize), pak na kolecka, vahu, prostor, manevrovatelnost az pozdeji - bohuzel

aponchie
15. lis 2009

xx nejak jsem te nepochopila 😒

kubinkov
15. lis 2009

Já to chápu tak, že není třeba se zajímat jen o Inglesinu, kterou tady vychvalujete, ale je třeba si utvořit vlastní názor. Jsou i tací, co si o Inglesině myslí, že je to naprosto průměrný kočárek za dost peněz. 🤐 🤐 😀

aponchie
15. lis 2009

no jasne ,ale to prece nemusim porad nekomu psat at si udela vlastni nazor ne?to dovede i sam 😉 no a kdyz neco je kvalitniho tak proc to nechvalit 🙂

klara.t
autor
15. lis 2009

Tak já zakládala tuto diskuzi. I přesto jsem si nevybrala mezi značkovými, dražšími kočárky a koupila Firkon Verano. Snad sem po několikaměsíčním užívání napíšu, že jsem spokojená a že jsem neudělala chybu. Mně ale vyhovoval nejvíc, i když jsem nemusela koukat na peníze a mohla si koupit i dražší.

xxksena
16. lis 2009

já chtěla jen ukončit debatu o jedný značce kočárku. jsou tu mladý nezkušený mamky, který daj hodně na radu druhých a jen jsem tim chtěla říct, že je dobrý vyslechnout-přečíst si víc nazorů. nepsala jsem o značkových kočárcích, ale o prověřených značkách, což firkon, myslim, splňuje. je k vidění v obchodech i mimo. osobně bych nekoupila kočárek, který vidim na internetu nebo vůbec o něm slyšim prvně. nebo nějakej ze zahraničí, kterej tady nikdo nezná a neprodává se tu. pak může být problém s reklamací, nahradními díly, pořízením doplňků.

mishutka
16. lis 2009

To není o pěnězích, ale o rozumu 😉

yanna.o
16. lis 2009

klárko dobrý, takhle jsem vybírala kočárek taky. v krámě, okoukat, vyzkoušet, složit, sklopit, potěžkat 😀 😉 Když je praktický pro dítě i rodiče, tak je v podstatě jedno, jak je ta značka slavná 🙂

xxkesni, s dovolením bych oponovala, jelikož došlo pouze k tomu, že se na dvou stranách náhodou sešly 4 majitelky kočárku Inglesina (každá má jiný typ). Proběhla diskuze o houpání a zbytek byly reakce na příspěvky maminek, které tento kočárek nevlastní. Spíš takové vysvětlování. Když si představím, že bych já osobně na klidně i 4 stránkách četla příspěvky např. o Jané, protože se do diskuze zapojilo více majitelelk, tak bych neměla vůbec pocit, že je to diskuze o jedné značce. Začala bych si mluvit prostě a jednoduše o té své. A to jsem udělala i v této debatě. Klára chtěla doporučit nějaký kočárek, tak jsem tedy mluvila o tom svém. Přeci nebudu mluvit o nějakém, který nemám 😉 😅 Na začátku jsem jasně napsala a pak několikrát zopakovala, co bych volila mezi houpacími a proč a co bych volila mezi sportovními. Pokud jde o Jané, také jsem o něm přemýšlela, ale vadilo mi např., že sporťák je jen po směru. Zvolila jsem léty prověřenou klasiku, jsem spokojená, značka je kvalitní a v jednoduchosti je krása i vtip. Dneska se u kočárků vymýšlejí takové nesmysly, které mají dělat dojem v reklamě, ale v praxi jsou nedůležité, nadbytečné, někdy i nepraktické a nepohodlné dokonce.. 😒 Jinak příspěvky typu já mám tenhle, jsem spokojená.. jsou k ničemu a je lepší to rozebrat a popsat a každý si pak může udělat názor, proč ho chtít nebo i kdybych chtěla jiný,tak co na tom jiném mám považovat za důležité ( v mém případě to byla např. možnost otáčet sporťák po a proti směru a dobré odpružení nebo houpání, aby to nedrncalo a dostatečné rozměry korby). Jinak ukončovat debatu jsi nemusela, i já sama napsala, že už mě to vyloženě nebaví 😅 😉 A máš pravdu, kočárek to chce prohlédnout a ne objednávat podle obrázku a popisu na netu 😝 😉 Musí se to vyzkoušet, nejlépe s dítětem a úplně nejlepší by bylo, kdyby kočárky půjčovali na týden domů, aby s nimi člověk vyzkoušel co by ho napadlo 😀 Některé totiž stojí dvacet třicet tisíc.. 😒 Celkem síla. 😖 Na Jané Slalom se mi líbí prostorný sporťák, kam se v pohodě vejde i batole a dobrá váha. A pokud jde o co nejnižší váhu srovnatelnou s váhou golfek, tak se mi líbí Jané Nomád - podvozke ve srovnání se Slalomem víc drncá a hůř projede terénem, zato váha je fakt srandovní 😉

xxksena
16. lis 2009

došlo k nedorozumění. já nechtěla ukončit debatu o inglesině obecně nebo diskuzi celkově. já chtěla utnout tu "naši" diskuzi o tom, zda je inglesina designová nebo se objevuje v praze apod. asi jsem to špatně napsala. jsem unavená. každá máme"svůj" kočárek a vyhovuje nám. myslim, že jde taky hodně o zvyk. já nejsem silák a zprvu se mi zdály všechny kočárky těžký, ale dneska tahám do schodů ze schodů a pohoda.
juju, nomad je lehounký, ale mě přišel při jízdě udrncanej, přesně jak píšeš. slalomem jsem zatim projela vše a ono mokrý kočičí hlavy taky nejsou med 😝

aponchie
16. lis 2009

tak napis a rozeber svuj kocarek 😎

xxksena
17. lis 2009

o jané tady už bylo napsáno až až 😎

lulupopo
18. lis 2009

takze ja sa pridavam, my mame objednanu Inglesiniu Classicu odtien Marina, ale uvazovali sme aj nad znackami Mutsy, Joolz, Silver cross...nakoniec zvitazila najlhbsia vanicka...ale Mutsy a Joolzy vyzeraju tiez dobre, mne sa pacili take zlatiste odtiene.. a Silver cross tak tie su uzasne...ale tam len kocik stoji 50-tisic /myslim, tie retro dizajny/...

aponchie
18. lis 2009

lulupopo vanicka je famozne velka,ale nema polohovani vid?ja prave ji chtela silene moc ,ale predstava ,ze ji budu muset menit za chvilku me stvala pac tak malo jezdit s tak krasnym kocarkem🙂))na te vittorii ocenuji to polohovani takze bude skoro do roku v podstate v hlubokem kocarku coz je uspech a uvidi a muze v nem i sedet.. 😎 taky mame kombinaci marina

susik77
18. lis 2009

Ahoj, muzete mi poradit dobry sportak? Asi nejvic se mi libi Quinny-rozhoduji se mezi buzz a freestyle. Znate to nekdo-Ma nejake velke minus?

aponchie
18. lis 2009

ahoj ja je znam jen od pohledu od lidi a prijde mi,ze buzz nema nic polohovatelneho takze asi neni moc koser pro deti 😲 spis ten druhej a uplne nej by byl ten co se da otocit po smeru jizdy

susik77
18. lis 2009

jj, freestyle se da polohovat, a da se nastavit aj po aj proti smeru. jen me jeste zarazilo, ze ma malo doplnku...

aponchie
18. lis 2009

jake doplnky u nej postradas co ma buzz?

tilly
18. lis 2009

ja mám freestyle, ale zatiaľ som ho použila len pár krát... je to ale taký terénnejší kočík, znesie trošku horšie zaobchádzanie... doplnky neviem... to by mal mať asi také ako všetky quinny, nie?

lulupopo
18. lis 2009

aponchie nad Vittoriou som tiez dlho rozmyslala.... ale iracionalne vyhrala klasika🙂 ako s nim budeme spokojny.. ukaze az prax... a to si este musime tri mesiace pockat🙂

aponchie
18. lis 2009

ja kolem nej chodim u nas v bazarku a on moc nehoupe?myslim oproti vittorii..nebo to bylo vadne ja nevim,ale ta nova kolekce stoji za to udelat dalsi decko 😀

susik77
18. lis 2009

aponchie: spis jsem myslela celkove vsechny quinny ze maji malo doplnku v porovnani s jinymi znackami...napr. myslim ze nemaji nanoznik-akorat jsem tam videla fusak-jake jsou vyhody a nevyhody ?
tilly: jj, to potrebuji 😉 my jsme meli peg perego pliko p 3 u starsi dcery a rozbili jsme to behem 1.5 roku...

aponchie
18. lis 2009

susik me to prislo,ze ma favorita uz a jen hledas jestli buzz nebo ten druhej

susik77
18. lis 2009

apo: jj, jen kvuli tem doplnkum premyslim jestli nejit jeste do jine znacky-chci neco mohutnejsi, ale co se da lehce slozit do auta, moderni kocarek, neco pod. jako quinny-zatim to opravdu vypada na quinny freestyle, ale kdyby jste znali neco jeste lepsi kolem 10 000 kc-max. 11000 kc.

kubinkov
18. lis 2009

Jen bych chtěla pozmamenat, že jsem měla malého v hluboké korbě do 15-ti měsíců a polohování korby mi vůbec nechybělo. Dokud dítko samo nesedí nemá se posazovat a už vůbec ne u toho ještě natřásat v kočárku. Pak už sedí samo a polohování není třeba. 😨

yanna.o
18. lis 2009

kubinkov, kdybych neměla polohování korby, tak bych od 5 měsíců nevyjela ven. malý řval jak tur vleže ze dne na den. Tak jsem to trochu zvedla a za 5 minut spal jak špalek. Tomuhle tedy ani nemůžu říkat posazování a jsem si jistá, že mu to nemohlo nijak uškodit. Později, když už seděl sám a méně spal, se to zase hodilo, když usnul vsedě, že jsem mu to mohla položit do úplné roviny. Takže já jsem s polohováním hodně spokojená.

xsen 😉

aponchie
18. lis 2009

kubinkov tak to je prehnane co pises..ty jsi mela lezici decko do 15mesicu?to uz je na povazenou zase promin,ale deti si sedaji mezi 5-9mesicem vicemene tak nechapu kde beres takove kraviny..nebudu se ti obhajovat.ze mame polohovaci korbu pac je to super a nechapu proc by mala ikdyz sedi mela lezet co nejdele kdyz chce videt a vis ono to polohovani je od slova poloha tzn.poloha jedna dva tri ctyri..poloha jedna pro dite po kojeni aby se nedavilo trebas poloha dve jsme obcas ted s Maruskou to bych rekla je velmi mirna a tri a ctyri je pro sedici deti co s tim mas za problem??Co to meles o natrasani???to jsi delala ty nebo nekdo v tvem okoli,ze na to tak poukazujes??Kdyz uz sedi samo nepotrebuje oporu??,ale jdi ty..ty taky sedis sama a nerada se opres?ja rada a mam tidle s operatkem a vsude mozne vyhledavam operu abych mohla uvolnit sve svalstvo 😎 myslim,ze akorat hodne dramatizujes a prehanis chapu,ze te stve ,ze se bavime o kocarku v podstate jednoma to samem ikdyz dneska uz resime i quiny,ale je to tema o kocarcich bez ohledu na penize to mozna nekomu asi vadi 😝

susik77
18. lis 2009

ja jsem taky z hlubokych kocaru za inglesinu. mame magnum na podvozku Ergo bike. Puvodne jsem taky chtela jit do Mutsy, ale prodavacka v obchodu me ukecala na Inglesinu, ze je to nejlepsi kocarek pro mimco. A mela pravdu 🙂
Mozna neni dizajnovy, je to klasika, ale pro mimco uzasne pohodlny, krasne houpe, co nam pomohlo u starsi dcery na utiseni -mela strasne koliky a ted mladsi usina v nem temer hned kdyz ji ulozim do kocarku 🙂

Jeste k tomu je to super kvalita, pouzivam ho uz pri 2.diteti a porad vypada jako novy a nemeli jsme zadny technicky problem 😉

Mala chtela sedet uz od 4.5 mesice. Jeste samozrejme neumela, porad brecela, tak jsem ji musela trochu zvednout operku, taky si nedovedu predstavit ze by do 15 mesicu lezela, to by jsme ho nemohli vubec pouzivat.
My jsme od 9.mesicu v golfkach-Peg perego pliko p3. Ze zacatku to bylo fajn, jsou krasne, lehoucke, chtela jsem je kvuli castemu cestovani mhd v Praze, odnesla jsem je v poho sama do metra. Ted s dvemi detmi uz mhd jezdit nemuzu, budu cestovat jen autem, tak chci jit do kvalit. sportaku, proto uvazuji nad Quinny.
Jeste mi prijde fajn Teutonia, ale je drazsi jako Quinny...