Kočárek - kolečka plastová, nebo nafukovací?

ivanaiv1
9. kvě 2012

Ahoj,
prosím o radu, zda jsou u kočárku lepší kolečka nafukovací, nebo plastová. Máme kočárek Concord Fusion. Naše priority při nákupu byly skladnost a vhodnost do terénu. Concord nám byl doporučen, bohužel to, že je vhodný do terénu, není pravda. Plastová kola v terénu rachtají a mám pocit, že z malinké vytřeseme duši. Zjistila jsem, že lze dokoupit nafukovací kola, bohužel jen zadní. Potřebuji poradit, jestli má význam nafukovací kolečka dokoupit (stojí 2000 Kč), zda to jízdní vlastnosti vylepší, když přední malá kolečka zůstanou plastová.
Děkuji!
Ivana

garfie
9. kvě 2012

@ivanaiv1 úplně přesně teda neporadím, ale do terénu myslím concord fakt není-brala bych třeba spíš x-lander...my měli naky concord, ale neo (ale jen sporťák)-a zadní kola jsme vyměnili za nafukovací-měli jsme stejný rozměr u hlubokého kočárku. Pomohlo to, ale náš "terén" byla jen historická dlažba ve starém městě 🙂
Zkus se poradit v nějaké opravně kočárků nebo kol-možná by vám vyměnili i přední-za neznačková.

timbouctou
9. kvě 2012

@ivanaiv1 ahoj, já být tebou tak za pár stovek koupím něco do terénu, třeba inglesinu nebo dobrý jsou dor-jany, ty koupíš do 2000 celý kočár, ne jen kola 😅 My ho měli pro staršího a nejvyšší spokojenost, bydlíme na malém městě a už několik let je to tu celé rozkopané kvůli kanalizaci. Mimochodem, koukám, že jsi z okrsu Beroun, my jsme ze Řevnic. Mám v kůlně takovou starou inglesinu, normálně funkční, akorát kluk je už velký a raději běhá, tak nosím fofrklacky na popruhu na zádech 😀 ta inglesina je pojízdná, jen jí chybí jedno péro, ale to stojí snad stovku. A má trochu odrbanou boudičku, ale třeba v lese to neva. A dala bych ji za lahev vína 😉

jop
9. kvě 2012

@ivanaiv1 ahoj, podle mě když necháš dvě plastová kolečka, tak to bude rachtat pořád, i když to asi logicky bude o něco lepší. Nafukovací kola jsou super, my měli Inglesinu a paráda. Asi bych kočár prodala a koupila jiný.

ivanaiv1
autor
9. kvě 2012

@garfie Děkuji Ti za odpověď. Prosím, o jak moc pomohlo vyměnit ta kolečka, byl to zřetelný rozdíl? Tu opravnu určitě zkusím. Díky moc

garfie
10. kvě 2012

@ivanaiv1 No upřímně-ani nevím, my jsme to vyměnili prakticky hned, s těmi plastovými jsem vlastně ani moc nejezdila a už vůbec ne někde v terénu....☹

adelka198826
22. srp 2013

Holky neprodavate nekdo zadni kolecko nebo kolecka na concord fusion?nenafukovaci,dekuji za vasi odpoved nebo nevite kde bych je mohla sehnat 🙂

lyndina
1. zář 2013

ahoj, za mě jedině kola nafukovací, když vidím ty plasťáky, mnohdy ani neodpružený jak se úplně klepe celý kočár a jak to rachtá no hrůza, zasekávají se do nich malé kamínky, některé maminy plasťáky vyžadují kvůli píchnutí kol nafukovacích, ale je to malá pravděpodobnost, my jezdili hrozný terén, samé dlažební kostky, skla na chodnících, jestli někdo zná Chrudim tak ví 😀 máme maked lucky a jsme nad míru spokojeni, jediné mínus co má, že je těžký, ale to kombinované kočárky jsou, nedávno jsme si pořídili hauck viper a místo plasťáků co měl jsme nasadili kola nafukovací a paráda 🙂

mafeska
2. zář 2013

já teda nevím ale přijde mi že jestli se klepe celý kočár není to kolečkama ale odpružením. Mám x-lander s nafukovacíma kolama (byl můj hlavní požadavek), neodpružený, kolečka rachtají a kočár se klepe celý. A do terénu rozhodně není. JAko teréňák mám vyzkoušený tako jumper a super teda.