Kočárek který houpe 🙂 Jaký byste doporučily?

ver.kuc
15. kvě 2008

Ahoj holky, vím že asi taková podobná diskuze tu někde je, ale nemůžu jí najít. Jaký typ kočárku byste doporučily? Vím, že najít ten ideální snad ani není možné, ale chtěla bych kočárek, který houpe, má nafukovací kola, je skladný a není těžký! Děkuji za rady 😉

tevina
15. kvě 2008

Ahoj Veru,já mám obědnaný firkon f3,který houpe prý hodně,dokonce to houpání můžeš i zablokovat ale nepatří k nejlehčím 😒

ria80
15. kvě 2008

My máme Sojan,hezky houpe,má nafukovací,dobře se s ním manipuluje,není to trojkombinace,ale má dvě korby.Prostě jsme s ním moc spopkojení.Ale nejlehčí asi taky nebude.

ver.kuc
autor
15. kvě 2008

Ahoj holky...děkuju moc.... zkusím se po nich podívat na internetu.. nevím.. to houpáni je asi důležitý ne??? Jak jinak mimouška udrndat, když brečí???? 😉

jana.1
15. kvě 2008

Doporučuji Inglesinu Magnum, vlastnosti hlubokého kočárku, ale je to kombinace, má plně polohovatelná záda, dobré větrání a zároveň dobře izoluje, nefouká tam, nikde žádné mezery, vděčný materiál, celopratelná a lehká s dobrým těžištěm. Stojí ale přes 10 000,- Nedávno jsem o ní někde psala.. mmnt, kouknu..

aponchie
15. kvě 2008

ja bych jednou chtela Inglesinu retro nebo Roan Maritu ty houpou 😵

tvarohacek
15. kvě 2008

jana.1: ty jsi věčná propagátorka jak čtu 🙂

ale fakt je skvělej 😉

kaaja
15. kvě 2008

lehký houpací je snad jenom inglesina magnum... dá se dobře koupit použitá (= levně, v dobrém stavu)

mama04
15. kvě 2008

holky taky bych šla do inglesiny 😀 , mám free line a taky houpe. Mám ho v albu.

aponchie
15. kvě 2008

jeste mam starej Peg Perego na zahradu a je uzasnej 🙂

panterka
15. kvě 2008

já mám houpací inglesinu vittoria 😉

panterka
15. kvě 2008

jo a zapomněla jsem napsat, že ho mám už po prvním prckovi a maximální spokojenooooooooooost 😵

jana.1
15. kvě 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kočárama obecně můžeš kynklat i do strany, ale na to nejsou primárně konstruovány, takže u (zpravidla)nekvalitních ti může prasknout konstrukce. Jinak Magnum patří mezi vyloženě lehké kočáry. Lehčí je třeba Jané Slalom, ale to je trojkolka a je to hlavně sporťák s možností nasazení (malého) lůžka. Existují i lehčí kočáry, ale ty už jsou na hranici s golfamy (těmi těžšími sportovnějšími typy) a dle toho taky vypadají. Jsou dobré pouze pro přejíždění po městě (mhd, dovolené..), ale to už si můžeš rovnou pořídit ještě lehčí golfky.. Děti se stejně moc dlouho v kočáru vozit nechtějí, jak začnou chodit.. 😉

jana.1
15. kvě 2008

jasně, taky bych brala inglesinu ojetou v dobrém stavu, ale moc jich není.. Lepší než příliš těžký kočár nebo ty designový voloviny na dvě věci, co se dneska vyrábějí. Já mám teda ten svůj za 9500,- vč. hygienické vložky.. Výprodej loňské kolekce. Letos by se možná ještě daly sehnat zbytky kolekce z r. 2007 😕 😉 Inglesina je kvalitní, lehká.. nezklame 😉 😎 😀 😵 Kdo má, ten ví.. 😉 🙂

jana.1
15. kvě 2008

tvaroháčku.. 😀 😀 no posledních pár dní jsem tu zaregistrovala pár diskuzí, tak jsem si přispěla 😉 ale předtím ne a už jsem si řekla svý, takže jak jsem začla, tak zas končím 😀 Ale nejsem jediná, jak jsem tak četla ještě v těhu 😉

mama04
15. kvě 2008

Jani. 1 moje slova kdyby dobrá ojetá 😀 , tak třeba na ty další děti 😀

jana.1
15. kvě 2008

tvaroháčku, prostě když je něco blbý, tak to řeknu a když je něco supr, tak to řeknu taky a rovnou i vysvětlím, aby bylo jasný, jak jsem na to přišla 😀 A já ten Magnum fakt rasim denně a v na procházkách jsem i dlouho, takže oceňuji to větrání, těsnění a takový věci, protože když slunce zaleze, je zima, vyleze, je vedro, vítr zafouká, trochu zaprší..
mama, tak tak 😀

barke
15. kvě 2008

Ahoj, já si nemůžu vynachválit Roan maritu, super kočárek ! A nechválim ho jen já, neznám nikoho, kdo by si
na něj stěžoval.

jana.1
15. kvě 2008

barke, roan je taky supr, samá chvála.. i nad ním jsem kdysi přemýšlela.. a je za rozumnou cenu 😉 ale ten je myslím přecvakávací (korba za sedačku..) Inglesina není jediný dobrý kočár 😀 😎 😀 Všechny s podobnou konstrukcí a madlem mají dobré těžiště.. a když neváží moc, je to supr kombinace. Jinak Roan má snad nejprostornější korbu, jakou jsem viděla. Inglesina má taky dostatečně prostornou, ale Roan je v tomhle snad nej 🙂

ene
15. kvě 2008

Jj, nejlepsi a nejlehci houpaci kocarky rozhodne iglesina a roan, to je klasika v modernim designu. Pak jsou kocarky, ktere houpou jednim smerem (nerozhoupes ho machanim rukojeti nahoru a dolu, ale jenom stlacenim dolu), to je treba nas Implast bolder, u ktereho se da nastavit mira odpruzeni, na moderni kocarky je celkem lehky (16kg/ iglesina 11 kg), sklada se zvlast podvozek a korba a navic ma otocna predni kolecka, do nich bych sla bez vahani znovu - min se pri prochazce nadres.

tvarohacek
15. kvě 2008

jana.1: já se dlouho rozhodovala mezi inglesinou a apolonem alux od bohemia patron, pak jsem si přečetla jeden tvůj příspěvek a musím říct, že přispěl k tomu, že jsem si nakonec vybrala inglesinu a jsem fakt moc spokojená.

Akorát příště bych chtěla jarní miminko. Já mám listopadovýho kluka a v zimě jsem byla tak max. hodinu a půl venku, jednak bylo zima a pak jsem běžela domů kojit. Teď když je krásně a já bych mohla být celý den venku, tak se malej začíná v kočárku vztekat, chce koukat všude kolem, nejlépe se nosit. Takže tak. 😉

ver.kuc
autor
16. kvě 2008

Holky, děkuju za tipy... pořád měním svého favorita....TEVI.. .ten firkon se mi moc líbí... jen nevím, jestli je dostatečně vysoký.... měřím 178cm...tak abych se nehrbila 😉
Holky, je ta Inglesina či Roan do terénu??? Manža chce vyrážet do lesa a to né zrovna po asfaltových cestičkách... 😉

ronie
16. kvě 2008

ver-my s ingelsinou projeli neuvěřitelný terény, sbírali houby v lese na vysočině atd-lepší kočár do terénu není 😉 samozřejmě s podovzkem ergo bike-čili houpací 😉

jana.1
16. kvě 2008

ene, jj, i s takovými typy kočárků se dá houpat. Klasické houpací Inglesina Magnum, další Inglesiny, Roany, Deltimy, Patrony se pak liší ve způsobu přestavování z hlubokého na sporťák (magnum polohováním, jiné přecvakáváním jednoho za druhé jako u dneska většiny - to polohování obecně u jakéhokoliv kočáru má výhodu v tom, že řvoucímu dítěti to přizvedneš, spícímu sklopíš a dále se to hodí pro přechodné období, kdy už dítě sedí, ale nechodí), dále ve váze (je to dost znát), v odvětrání, košíku (drátěný/textil) apod. Jinak to je všechno (ověřená) klasika. To těžiště bude podobné... Musí se to zkusit v krámě, přizvednout kočár k sobě a od sebe, potěžkat.. Magnum je lehký, otáčecí kola, která jsem v těhu chtěla, v praxi nepotřebuju. Pokud by byl kočár těšží nebo pokud bych jezdila víc po městě, tak bych je asi víc využila. Tam, kde jezdím, bych je stejně musela mít furt zaaretovaný. Do takového terénu jsou vhodnější kočáry bez aretace.

tvaroháčku, jaj.. to jsem asi psala něco ještě v těhu.., to byly jen teorie. No snad jseš spokojená. Já jsem to nechápala, dokud jsem jezdila jen po ulici před barákem.. a sem tam do lesíka.. Pokud bych měla jezdit většinou jen po městě a stále přestupovat v MHD, tak bych to tolik neřešila... Tomášek se narodil v červenci do největších veder (30 - 40 st.). Takže mi doma už jako novorozeně pročučel půl dne, zanedlouho celý den.. 😅 V bříšku jsou zvyklý být těsně obepnutí.. V zimě ve fusaku usínal i spal lépe.. Když mu ale bylo těch 5 - 6 měsíců, začal položený řvát, tak jsem to přizvedla a za chvíli spal, tak jsem to zas sklopila. Teď jak už je teplo, tak se vyklání a čumí.. párkrát se stane, že neusne vůbec, ale většinou jo. To je asi individuální, nicméně to plné polohování oceňuji. Obecně, když je teplo, tak ty děti asi víc čučej... Mě bavilo vybírat kočárek, spoustu jsem jich viděla, potěžkala.. Inglesina je fakt lehká.

ver, já bydlím na vesnici v kopcovitém terénu. Souhlasím s ronie. Za barákem mám 3 stavby, asfaltky zničené a blátivé, kolem nálety, vysoká tráva, pole, neupravené lesní cesty.. Přejíždím plynule z asflaltky do trávy, přes klacky, vysokou trávu, přes šutříky, po hrbolech... Já dodám foto.. Nemusím řešit, jestli tam je cesta nebo ne. Když je to obr hrbol vyskoký, tak samo mám problém, jinak nemám omezení v jízdě. Čím je to míň hrbaté, tím je to pro dítě pohodlnější. S houpacím kočárem na klasických českých chodnících nebo šutříkových cestičkách tam bude mimčo jak v bavlnce 😵 Ve spoustě jiných kočárů už by drncalo 😉 Na ježdění po městě je dostačujících spousta kočárů.. Do terénu je důležité dobré těžiště, nízká váha, prostorný košík na věci s sebou (výhoda i při nákupech), dobré odvětrání (slunce zalejzá, vylejzá, korbička je pec nebo je v ní dusno..), dobré utěsnění (aby tam nebyly mezery a nikudy tam netáhlo, když se počasí zhorší nebo jsou chladné měsíce). No koukni na ty odkazy, co jsem dávala, tam to všechno popisuju.. 🙂

zanetka82
16. kvě 2008

Ahojki 🙂 tak já měla Roan a maximalní spokojenost...super a do terenu rozhodně je. Chatu mame u lesa tak prochazky byli na denním rozpise. Houpaní by my moc chybělo jelikož sem měla křiklouna jen co jsme ho položili do kočarku 😀

jana.1
16. kvě 2008

Tak jsem to tam dala, je to spřeházený.. Ale lepší pár obrázků než zdlouhavé popisy.. 😉
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarek/
http://janule1.rajce.idnes.cz/At_zijou_novostavby/
A např. tyhle diskuze jsem četla v těhu..
roan marita
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
magnum
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://new.emimino.cz/modules.php?file=viewtopi...
podvozek allum (konstrukce do A, nehoupací, umělá kola, lehčí, látkový košík, víc skladný) nebo bike (do přírody, do X, houpací, nafukovací kola, drátěný koš)
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
(do terénu určitě musí být podvozek houpací nebo musí mít výborné odpružení nejlépe všech 4 kol. Na Inglesině není nic záludného, je to ověřená klasika, dobře se ovládá a má vychytávky.. Není to jediný kočár do terénu, ale jsem za něj fakt ráda)
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/katalog/...
Akorát je blbý, že od r. 2008 je tam jen maličké větrací okénko.. Dřív byla na boudě vzadu i kapsa, tu taky zrušili.. jde to od 10 k 5 😖

astrane
16. kvě 2008

Ahoj,souhlasím a holkama-inglesina je super a hodně vydrží a není těžká.Jenže my jsme si dali limit 7,5 tis a tam se nevešla☹ Tak jsem koupila deltim travel-vypadá jak tank,ale já s ním jezdím tankodrom,tak mi to neva 😉 Houpe taky pěkně-má měkký pružiny.Váha je 14,5 kg.Inglesina je myslím ještě o kilo lehčí.Jinak všechny kočárky na vahadlech a na řemínkách skvěle houpou. I Váhu mají většinou podobnou(přes 15 kg bych nešla).Nejlepší je si to osahat v obchodě.Mě se líbí ještě freeline bartatina a babyactive balerina-obojí klasika (ten babyaktive bych si teď asi koupila,před rokem a půl měly takový nehezký design a teď když už ho nepotřebuju se tak zlepšili 😵 )

tvarohacek
16. kvě 2008

jana.1: jak jsi spokojená se sporťákem? Líbí se v něm Tomáškovi? já ho zatím nevyužívám, ale mám docela živé dítě, tak sem zvědavá, jak to bude se stabilitou. 😉

marselina
16. kvě 2008

měli jsme kočárek roan marita,krásně houpe,má nafukovací kola,byli jsme naprosto spokojení.

minea
16. kvě 2008

ver.kuc: I já jsem "houpací" matka, rozhodně bych nechtěla tvrdý kočárek, kterých jsou dnes plné obchody 😝 . Vidím to i v buse, když na plošině jede víc kočárků, zatáčky a hrboly můj kočár hezky vykejvá a ty ostatní se ani nehnou - všechny výmoly odnáší páteř mimina... Svůj kočár nebudu moc doporučovat, je fakt docela ošklivej (ABC Design Genio), ale dcera v něm má naprostej komfort, takže otázku image neřeším. Jinak je to nejlevnější hluboký kočár, co jsem kdy viděla, stál 2900 Kč, má široký nafukovací kola a zvládne každej terén 🙂 .

karot
16. kvě 2008

Inglesina Magnum,....................jsem s ní spokojená. 😵