Kočárek Mikado Oxford. Máte zkušenost?

bambusek
5. kvě 2007

Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit jestli mate zkusenosti s kocarkem mikado oxford? Videla jsem ho v krame a docela se mi libil a cena je super, jen se bojim, ze je to Polsky vyrobek

noelka
6. kvě 2007

Ahoj bambusku, máme ho už koupený. Moc zkušeností s ním nemáme, ale jízdu po kočičích hlavách zvládl na jedničku s hvězdičkou. Odaretovala jsem přední kolečko, abychom s mamkou zjistily, jestli v tom je nějaký rozdíl, a byla to paráda. Mamku skutečně nadchnul, jak se lehce ovládal (a to jsme ho měly plně naložený (hluboká korba, na tom sportovní, pak ještě autosedačka a hrací deka). Výborně se s ním manipuluje. Jen si pořádně přeměř výtah (v nejužším místě) a vstupní dveře. Náš kočárek má v nejširším místě 67cm a výtah 68cm 😲 Měla jsem z toho docela strach, ale už máme vyzkoušený způsob, kdy se tam v pohodě zajede a já se tam vejdu i s pupíkem 😀
Jinak prodavačka v obchodě nám říkala, že už ho prodává zhruba rok a půl a s reklamacemi je to v pohodě. Jinak ho mám v albu.

kim
6. kvě 2007

Díky za tuhle diskusi, doufám, že sem přibyde zkušeností!!!!!
Jinak jsem koukala Bambusek, že jsi z Prahy tak jestli jsi to už nezjistila, tak v Praze je prodejna www.detskecentrum.cz a taky jsem ho viděla v Hostivaři v tom nákupním centru!!!!

kim
6. kvě 2007

Noel: ještě bych tě chtěla poprosit, jak je to se skladností.Dá se snadno složit a zabírá hodně místa v autě????Díky!!!

noelka
6. kvě 2007

kim, skládání je dost jednoduché. Jen odendáš korbičku (posune se jedna páčka na každé straně a vyndá se to z konstrukce). Pak už se jen zatáhne za takové úchytky a je to. Zkusím to vyfotit a přidám do alba. Taky se ho pokusím přeměřit 😉

kim
6. kvě 2007

Dík a v tom autě jste ho už měli????

bambusek
autor
6. kvě 2007

Ahoj holky, ja jsem prave byla v Hostivari a tam jsem ho videla a pani prodavacka mi prave rikala, ze se teprve prodava rok a pul a, ze nemaji zatim na to reklamace, libil se mi prave jak je lehounky a jak se s nim dobre manipuluje a je velice dobre skladny, fakt je to jednoduchy system na skladani. Bydlime v rodinnem dome tak je mi to jedno jaky ma rozmery 😀

kim
6. kvě 2007

Bambu: mě se taky moc líbí, ale ještě jsem s ním nemanipulovala, jsem na začátku těhu a je mi blbý lézt do krámu, když to ještě na mě neni vidět a zkoušet si ho 😀 😀 Taky bydlíme v baráčku, takže místa dost, jen to auto mě zajímá, budu cestovat převážně v něm!!!!A jakou barvu chceš???Já tu výrazně zelenou, takovou tu jedovatou 😀 😀

bambusek
autor
6. kvě 2007

Kim, jaky mas auto? My mame felicie a tam se nan krasne vejde ani nemusime sundavat kolecka zkouseli jsme to, a barva je docela problem 😝 😝 , musis si ji sama navrhnout, neni zadny katalog, ale v krame byl vystaveny oranzovopiskovy a ten se nam docela libil, me by se asi tvoje jedovata zelena nelibila 😀 😀

noelka
6. kvě 2007

Tak fotka složené konstrukce už je u mě v albu. Po přeměření krejčovským metrem je to cca.
na délku 97 cm
na šířku 68,5 cm (u zadních koleček) a 49 cm (v té užší části)
výška - 33 cm

Vezli jsme ho v bráškově Renaultu a vešlo se to tam v pohodě (konstrukce + hluboká korba). Zbytek (sport. + autosed.) jsme museli dát na zadní sedadlo, protože tam měl ještě nějaké jiné věci.

Jinak si dávejte pozor, protože se v obchodech občas prodává i starší verze. Má podle mého názoru horší madla a taky odlišnou konstrukci u zadních koleček (nová je rovná a kolečka jsou na šikmo - kvůli lepší stabilitě - starší verze má tu konstrukci prohnutou a rovná zadní kolečka) Taky se to odlišuje u brzdy.

noelka
6. kvě 2007

Ještě sem přidám odkazy na pár stránek o Oxfordu (jsou tam i oficiální stránky výrobce).
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
http://www.wozki-mikado.pl/pl/index.htm
http://www.wozki-mikado.pl/pl/oferta.htm
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2830101.
http://www.detskecentrum.cz/oxford.htm

Co se týká ceny, tak nás stál hluboký kočárek + sportovní verze 8990,- (součástí je samozřejmě i pláštěnka, moskytiéra, brašnička a nánožník na sport. verzi). Pak je ještě možné si dokoupit adaptér a autosedačku za 1500,-. Jeli jsme kvůli tomu do Litoměřic, protože u nás v Ústí n. L. ho prodávají za 12000,- (i s autosedačkou).

kim
6. kvě 2007

Noel: Ty ses rozjela, díky!!!!!! 😀 Jinak teda složený je jako nic!!!!
Tady je odkaz na ten můj oblíbený jedovatý 😀 http://www.detskecentrum.cz/oxford.htm myslíš, že je to už ta novější verze????
Bambusek: tak to je fajn, máme octávii a feldu obě v kombíku takže asi žádný problém, co???? 😎

noelka
6. kvě 2007

kim, tak ten hráškově zelený má moje kamarádka a je z té nové kolekce. Jen si to pro jistotu v obchodě zkontroluj, protože nám tu konstrukci právě prodavačka vyměňovala za novější 😉 Měla tam totiž takový malinový a tmavě modrý a ty měly novou konstrukci a pak ten náš a ten byl původně s tou starší - tak to jednoduše přecvakla 😀

kim
6. kvě 2007

Aha, tak nás se stejně nákup, jestli bude vše O.K., bude týkat až někdy v říjnu(čekáme prosincátko)tak snad už staré konstrukce nebudou 😝 😉 Ale moc díky!!!!!Jsem si jistá, že už názor na značku nezměním, i vzhledem k ceně!!!!

noelka
6. kvě 2007

kim, tak do té doby ti sem ještě stihnu připsat i osobní zkušenosti - máme to už za necelé dva měsíce 😉

S kufrem u aut si určitě nemusíš dělat starosti - se ti tam vejde v pohodě 🙂

kim
6. kvě 2007

Noel: beru Tě za slovo, kdyžtak se přihlásím, kdybys zapomněla 😵 Mě akorát zaráží, že dělají ty korbičky takové malé(i jiné značky)že zrovna Ty , která budeš mít prcka v létě, tak bys ho ještě v zimě měla mít v korbičce a už je to dítko celkem veliké a ještě ty fusaky a deky...a sotva se tam to mímo vejde ☹
Já jsem si přála zimní dítko, právě i kvůli tomuhle, že až mu bude ten půl rok, tak bude květen/červen a už nebude v kočíku tak vycpané 😉

bambusek
autor
6. kvě 2007

Kim: ta zelena tas nevypada tak spatne 😀 😀 , myslim, ze jsem uz taky rozhodnuta, ze si ho koupime, ja budu mit mimi za tri mesice, tak urcite taky napisu osobni zkusenosti, a doufam,ze budou dobry 🙂

kim
6. kvě 2007

Bambu: že ne, viď 😀 ale když se dá barva navrhnout, tak možná i jinou vybereme.A to vám dají nějaký vzorník látek, nebo to fakt navrhuješ sama????

noelka
6. kvě 2007

Kim, my jsme si řekli, že chceme kombinaci khaki s oranžovou (jinak paní prodavačka nám vyjmenovala zhruba 10 jiných barevných kombinací, které tam už měli). A co se týká velikosti korbičky, tak tento kočárek je jeden z největších - je to zkrátka síla 😅 Doufám, že co nejdéle vydržíme s tou hlubokou korbičkou.

kim
6. kvě 2007

Je pěkná ta vaše kombinace, ale málo veselá, ale když nechcete vědět pohlaví, tak je ideální mít něco univerzálního 😉 Takže paní jmenovala...no to si člověk špatně vybaví 😒

bambusek
autor
6. kvě 2007

Kim: to je prave ten problem, zadny vzornik nemaji, ty tam prijdes a reknes co si predstavujes, tak ty barvy pak ve vysledku muzou vypadat uplne jinak, nez jsi si predstavovala, tak az ho pujdem objednat tak si asi nejdriv kouknu na nett a vytisknu si nejaky, kocarky ktere se me libi, jako kombinaci. A je pravda, ze nam taky prodavacka vyjmenovala asi 10ruznych kombinaci, ktere uz tam mely a pry byly hezke, ale je to tezky si to predstavit, kdyz to nevidis 😝 😝

noelka
6. kvě 2007

Ono to ve skutečnosti tak tmavě nepůsobí (foťák ty barvy dost zkresluje) - navíc budeme mít oranžovou sadu do kočárku z Emitexu - ta to krásně rozsvítí: http://www.batoleshop.cz/inshop/scripts/set.asp...
A doma už máme takový ten chrastící spínací špendlík - oranžový a žlutý - krásně to spolu ladí 😵

Jinak si vzpomínám jenom na tyto kombinace: světle modrá, tmavě modrá, tmavě modrá s béžovou, malinová, červená, hráškově zelená, béžová s oranžovou (oranžové tam bylo jenom jako na tom našem) - většina z nich byla nakombinovaná s šedou nebo béžovou.

bambusek
autor
6. kvě 2007

Noelko, vybrali jste hezkou soupravu do kocarku, tak to musite mit kocarek do te barvy, aby vam to ladilo 🙂 🙂 . Ja jsem si koupila neco podobneho v Tescu bylo to ve sleve za 280kc a je to dobry, ze z toho mas deku, tak i fusak a zavinovacku

noelka
7. kvě 2007

Tak mi teď kamarádka poslala adresu, kde si můžete prohlédnout různé barevné kombinace 😉
http://www.2o2.pl/index.php?p450,wozki-mikado-t...

bambusek
autor
7. kvě 2007

To jsi hodna dik 🙂 , ale stejne se mi nejvic libi ta kombinace orazovo-bezova, jakou mas ty barvu kocarku?

noelka
8. kvě 2007

My máme khaki s oranžovou - můžeš nahlédnout ke mně do alba. Barvy jsou sice trošku zkreslené (ve skutečnosti působí veseleji), ale aspoň pro představu to stačí.

kim
8. kvě 2007

Noel: díky, stejně prostě ten pistáciový u mne vede 😀

zachy
14. kvě 2007

ahoj všem,
dnes jsem objevila na netu tento kocarek a taky tuto diskusi. Chtěla bych se zeptat těch, co s nim maj zkušenosti, zda tento kočárek má přenosnou tasku a nebo zda je možné korbu odendat a přenášet v ní mimi? Bydlime totiž v 5. patre a kocarek asi nebudem brat do bytu. Dale bych se chtela zeptat, jestli je hluboka korbicka dost velka (cekame mimo v srpnu a jsme s manzelem celkem vyssiho vzrustu, takze ocekavam, ze se nam asi nenarodi "drobek") 🙂 .
Diky moc, za odpoved. 🙂

noelka
15. kvě 2007

Ahoj zachy,
hluboká korbička se dá jednoduše odendat. Navíc má tato verze po stranách zipy - po rozepnutí z nich můžeš vyndat popruhy, díky kterým jde korbička přenášet (boudička se dá samozřejmě odepnout). Jen nevím, jakou má nosnost.
Přeměřit ti ho teď bohužel nemůžu, protože jsme už kočárek převezli k mamce (zkus se juknout na odkazy, které jsem do této diskuse vložila). Ale když jsme porovnávali rozměry ostatních kočárků (nemluvím o hlubokých kočárcích - ty jsou extrémně velké), tak tento kočárek patří spíše mezi ty větší. Dost nás to zajímalo, protože se nám má mímo narodit na začátku července. Jinak v záruč. listu je uvedeno, že nosnost kočárku je max. 20 kg, nosnost nákupního košíku max. 5 kg a kabely max. 1 kg.

zachy
16. kvě 2007

ahoj Noel,

diky. Koukla jsem se na odkazy a byla jsem i v obchode v Hostivari. Vypadaj fak hezky (trosku mam strach, z toho kdyz dam pak mimo do hluboke vany a budu s nim muset do pateho patra, ale zas tak tezka se mi nezdala)...Mozna se na konec rozhodnu pro trikolku, kterou jsem vubec nechtela 🙂. tak si uzivej posledni necele dva mesice s briskem 🙂

kacikgirl
18. kvě 2007

Ahojte holky, prosím někdo tu psal, že pořídil tento kočík v Liťáku, prosím kde? My jsme z TP a do Liťáku je to blíž než do Práglu a nechce se mi nechat si ho poslat, raději si ho vyzkouším osobně ještě před nákupem jak je to se skládáním a tak. Díky moc