Kočárek Mikado Oxford. Máte zkušenost?

bambusek
5. kvě 2007

Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit jestli mate zkusenosti s kocarkem mikado oxford? Videla jsem ho v krame a docela se mi libil a cena je super, jen se bojim, ze je to Polsky vyrobek

helca76
24. črc 2008

Ahojky,
ivkaa - my jsme k tomu návod dostali 🙂
astruska - tý brďo, se fakt potkáváme častěji tady než doma, co? 😀 😀 😀 😀 Když ty jsi furt v luftu. To ti teď budu závidět - vy už sporťák, my pořád korbu 😝

sklenicka24
1. srp 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak se vám s kočárkem jezdilo v zimě? 😒 Zdá se mi, že moc do sněhu není co??? 🤐

helca76
1. srp 2008

sklenicka24 - já jsem s ním v zimě ještě nejezdila, ale myslím si, že když zaaretuješ kolečka, tak by to nemělo být tak strašný 😉

kamka.1
7. srp 2008

Ahoj holky 🙂 ,jsem ráda,že existuje diskuse ohledně kočárku mikado ox ford.Poprvé jsem ho viděla před třemi dny a velice nás zaujal.Manžel je rozhodnutý pro něj,ale já mám pořád nějaké obavy.Mám strach,že je to polský výrobek.První kočárek jsme měli právě polský BEBETO TIGER,který jsem po dvou měsících dala pryč,protože to byla hrůza,špatně brzdil,byl moc těžký,nešla přehazovat rukojeť,atd...Potom jsme pořídili sprťák Hoco stricer a s ním jsem byla na 100% spokojená.Teď jsem chtěla pořídit Hoco smaragd,ale paní prodavačka mi řekla,že na Hoca má pořád nějaké reklamace,že z 8 kočárků,co měla na prodejně,šlo 6 reklamovat,tak teď nevím.Prý se stejně všechny kočárky vyrábí v Číně nebo v Polsku.Můžete mi nějak poradit?Je opravdu Ox ford tak bezva?

helca76
7. srp 2008

kamka.1 - já si na oxford opravdu nemůžu stěžovat. Jezdíme denně 3 měsíce a pořád super 😉 Těžký mi nepřijde, i když teď už jo, malej má 6,5 kg, tak to se pronese 😀 Ale kočárek sám o sobě těžký není 😉 První měsíc jsme hodně využívali autosedačku místo korby. Bylo to šikovný třeba k doktorce - podvozek jsem nechala na chodbě a autosedajdu vzala s malým dovnitř. Bylo to i podstatně lehčí než hluboká korba - nosím malého do druhého patra, tak přeci jenom v tý autosedačce to bylo snažší 😉 I když má dost široký rozestup kol, tak jsem s ním zatím jsem všude (výtahy, vchody....)Myslím si, že problém můžeš mít i u kočárku za 20000,- Stačí, když se zrovna jeden kousek nepovede, ale to se ti může stát i u kočárku vyrobeného v Německu, Holandsku....

kamka.1
7. srp 2008

helča76-děkuji Ti moc za odpověď 🙂 .Snad budu stejně spokojená,jako ty

gajda
10. srp 2008

Ahoj holky,

jeden problém bych s Ox-fordem měla. Máme trojkolku a přední kolečko pořáda vrže ikdyž je namazané. Rozdělali jsme ho a zjistili jsme, že je nasazené na takové trubičce z tvrzeného plastu, v které už je pěkně vydřená rýha od toho, jak se kolečko otáčí. Obávám se, že to moc dlouho nevydrží. Nemáte, prosím, některá s tímto zkušenost? Nebo je to normánlí a ničemu to nevadí? Docela mě to mrzí, protože jinak jsem s kočárkem nadmíru spokojená. Jsem z vesnice a nikdo tu takový kočárek nemá, a zatím každý, kdo ho viděl, ho moc chválil.

kamka.1
12. srp 2008

prosím,dejte ještě nějaké informace ☹

sklenicka24
14. srp 2008

Ahoj Helčo76, zrovna jsem koukala na tvé fotečky a nedá mi to, abych se nezeptala. Copak se Vám stalo, že jste byli v nemocnici.?? Bobíček malej tam vapadá v té čepičce jako skřítek. Pochopím, když se ti nebude chtít odpovídat. A předem děkuj

helca76
18. srp 2008

sklenicka24 - v nemocnici jsme byli se zánětem močáku. První dva dny toho měl brouček opravdu "plný kecky" 😢 Nebaštil, poplakával, byl strašně unavený a já nad ním brečela 😔 Pak zabraly antibiotika a byl to zase náš rošťáček 😉 Začátkem září si jdeme lehnout do nemocnice zase, tentokrát na tři dny a budou mu chudákovi zavádět cévku, aby zjistili, jestli se mu nevrací moč z močáku do ledvin. To zase ořvu, jak se znám 😒
gajda - hned zítra se dám do prozkoumání předních koleček. Já jsem si zatím ničeho nevšimla, ani nám to nevrže 😨
kamka.1 - nemáš vůbec zač 😉
Teď jsme byli na návštěvě u známých, mají X-LANDER a přijde mi, že má proti oxfordu hrozně malou korbu. Jejich prcek je menší než náš Jiřík a už se jim tam skoro nevejde. To náš cipísek tam má ještě rezervu. V těhotenství jsem se rozmýšlela mezi xlanderem a oxfordem a jsem faaakt ráda že jsem zvolila oxforda 😉

helca76
19. srp 2008

gajda - tak jsem dneska rozebrala přední kolečka a všechno tam je OK. A nedostal se ti tam nějak kamínek, že se ti ti tam tak vydřelo? 😲

gajda
19. srp 2008

helca 76 - moc děkuju, že sis kvůli mně hrála na montéra, těší mě, že ti není můj problém lhostejný a že se mi snažíš pomoci. Abych pravdu řekla, na ten problém přišel švára. Mazal vrzající kolečka na jejich kočárku a když slyšel ta naše, namazal je taky. Nešlo mu do hlavy, proč to přední pořád vrže, tak to rozdělal a tohle zjistil. Pak to zkusil ještě promazat indulonou, ale vrzalo to dál. Je to pár dní a kolečko vrzat přestalo. Tedy zatím. Jestli se tam dostal kamínek opravdu netuším, vydřená rýha je souměrná, tak si myslím, že ne. Počkám ještě nějaký čas a pokud by problém přetrvával, zkusím kočárek reklamovat. Za pomoc ti moc děkuju, alespoň už vím, že to vrzání nemám považovat za normální.
Taky jsme se rozhodovali mezi ox-fordem a X-landerem, a právě to, že ox-ford má větší, hlavně širší, korbičku, nás přesvědčilo o koupi ox-forda. 😉

helca76
19. srp 2008

gajda - vůbec nemáš zač 😉 Koukala jsem ti do albíčka - Fanoušek je šmudlínek a těch vlásků co má. To my máme doma takové kolínko 😀 Ta ohrádka co máte je bezvadná 😉 Taky by se mi něco takového líbilo 😵 Používáte to i na spinkání nebo je tam Fanoušek jenom přes den?

gajda
19. srp 2008

helca76 - za Fanouška moc děkuju. Z toho, co lidi říkají, převážně maminy a mé kamarádky, soudím, že Fanda je jediný na světě, který se narodil s tolika vláskama. Ještě jsem se nesetkala s maminou, která by mi neřekla, že měli nebo mají doma "holátko" 🙂
Ohrádku jsem pořídila přes internet http://www.andy.mimishop.cz/katalog.php?kategor..., i s poštovným mě vyšla na Kč 3.305,--. Fandu jsme měli nejdříve v košíku, ale z toho nám rychle vyrostl. Další postýlku jsem kupovat nechtěla, protože se v pěti týdnech začal otáčet na bok a v postýlce, kde končil mantinel, mi prostrčil nožičky a nemohl zpátky. Tak jsem se rozhodla pro ohrádku, praktičtější s třemi polohami dna. Jak Fanda poroste, budem posouvat dno dolů. Jinak je v ohrádce jen přes den, máme jí v obýváku, v noci s náma spinká v ložnici v postýlce. Ale přes den v ní spinká. Dám do albíčka fotku, abys vyděla, jak se v té postýlce šprajcnul.
Jinak dodatečně vše nej k včerejším jmeninám. 😎
Taky jsem se chtěla zeptat na fusak do Ox-fora. Dá se sehnat přímo ke kočárku? Chtěla bych takový ten prodlužovací, abych ho mohla použít i na sporťák, až Fanda povyroste. Díky 😉

helca76
20. srp 2008

gajda - díky za přání 😵 a za info k ohrádce 🙂 Ukážu jí manžovi, snad mi ji schválí. Přesně jak je zapresovanej Fanoušek v postýlce, tak se mi vždycky zašprajcne Jiřík, vzbudí ho to začne kňourat a je po spinkání 😒 Mantinel máme jenom přes půl postýlky a náš cestovatel se vždycky sesune tam, kde už mantinel neni 😀 Jinak ten fusak do Oxforda jsem zatím neviděla. Budu se muset taky podívat. Shánět to pak v prosinci asi nebude to pravý ořechový 😀 Na konci zimy už se nám asi kluci do korbičky nevejdou, co? 😀

gajda
20. srp 2008

helca76 - vůbec nemáš za co, oplácím jen tvé dobré služby 😉 S tou ohrádkou mi taky dalo zabrat než jsem manžela přesvědčila, že je to opravdu výhodná koupě a že to Fanda bude mít na dlouho. Nakonec se mi to podařilo a držím pěstičky, abys byla stejně úspěšná. 🙂
Taky jsem koukala do tvého albíčka a váš Jiříček je taky nádhernej, jen mě mrzí, že musí trávit čas po špitálech už takhle malej. Tak doufám a pevně věřím, že vám vše dobře dopadne. Mám podobnou zkušenost s těma špitálama. Synovce druhý den po narození převáželi do Kolína na JIP, protože přestal dýchat, měl nějakou vrozenou infekci, a strávil tam asi 17 dní. A bez maminky, ta mu vozila každý den mlíčko a na pár minut ho mohla pochovat. Ale pryč od toho, naštěstí je to za náma a Tomášek už je raubíř, zítra mu bude 14 měsíců a zaplať pánu bohu, že to na něm nezanechalo následky.
Jinak co píšeš o postýlce a Jiříčkovi, tak je to uplně přesný. Nevím, jak to dělají, že vždycky dolezou tam, kde mantinel není. Začala jsem ho na noc dávat do spacího pytle, protože v něm nožičky skrz šprincle neprostrčí a chrupká celou noc, i 10h v kuse. 🙂
Jen doufám, že zimu a část jara ještě odjezdíme v korbičce.Pak už asi přesedláme na sporťák. Netušila jsem, že Fanda tak rychle poroste, dost lidí už mi řeklo, že se za chvíli do té korbičky nevejde. Tak se budu modlit, abychom to zvládli alespoň přes tu zimu 😀

vm72
21. srp 2008

Ahoj holky! Náhodou jsem narazila na vaši diskusi a měla bych na vás dotázek.

Sice jsem stále ještě ve fázi snažení,ale jak jsem teď doma a mám plno času-snažím se už nějaké informace sehnat(a hlavně doufám,že je jednou opravdu využiju).
Mým velikým favoritem je kočárek Implast Bolder4,ale zjistila jsem že Mikado Oxford je hoooodně podobný.Jen nejsem zrovna příznivkyně tříkolek a tak jsem se chtěla zeptat,jestli existuje taky čtyřkolková verze a popřípadě,jestli by jste mi mohly poslat nějaký odkaz na něj.
Moc vám děkuju! VM

helca76
21. srp 2008

vm72 - jo, jo čtyřkolky také dělají. Odkaz mám jenom na polské stránky http://www.wozki-mikado.pl/ox-ford/dostepne-kol... 😉
gajda - no, tak zatím mi ohrádka neprošla 😢 Zkusím ještě chvíli otravovat😀 Už jme taky vytáhli na spinkání pytel 😀Já nevím jak to Jiřík dělá, ale on prorve skrz ty šprycle obě nohy i s pytlem (spí na boku), se z něj fakt picnu 😀 No, my asi zimu v korbičce neodjezdíme. Teď tam má Jiřík tak necelých 10 cm rezervu, až ho tam narvu se zimním fusakem tak to vidím max. do ledna 😅

helca76
21. srp 2008

vm72 - tak jsem ještě našla české stránky 😀 http://www.medvidekshop.cz/35-Kocarky-Kombinova...

astruska
21. srp 2008

Ahoj!!
Hlavně zdravím helču 76!!!!! 😉
Hlásím že už jezdíme s Oxfordem ve sporťáku a včera se náš 9ti měsíční brouček rozhodl prozkoumat bok a následně kolečka.... ☹ takže než jsem se otočila,tak byl hlavou k zemi a děsně si to užíval 😅 ....popruhy držely, já nechápala,ale FORDÍK se ani nehnul a držel....takže trojkolka v ""testu"" obstála a dávám známku JEDNA!!!! Sebe bych raději neviděla...byl to šok....ten náš rarach je fakt děs běs...
Jen jsem vám musela písnout další poznatek.
Mějte se všechny prázdninově a zase někdy pa A.

helca76
21. srp 2008

astruska - ahoooj 🙂 Teda ty jsi matka 😠 😀 😀 Hlavně že je Maxík v pořádku 😉 Já když vidím, jaký hyperaktiv je náš Jiřík, tak ten bude viset hlavou dolů několikrát denně 😀 😀 😀 Takže díííík, že si to za nás otestovala. Jinak my dvě než se sejdeme, tak se odstěhuju 😝 Stěhujeme se už v září 😢 Já už se taaaak těším, až budeme drandit ve sporťáku 😵 😵 Zase se tu někdy ukaž babucho 😀

gajda
21. srp 2008

helca76 - tak to je Jiřík šikovnější, než jsem si myslela. Kam se na něj Fanda hrabe, ten se v tom pytli vrtí jen tak, že hlavičku má u mantinelu a nožičky šikmo do prostřed postýlky, ale v pytli šprinclema neproleze. 😵
V korbičce už taky moc místa nemáme, tedy na délku, tak uvidíme, v čem nakonec tu zimu odjezdíme. 😉
astruska - taky děkuji za otestování, ale hlavně jsem ráda, že toto "testování " přežil tvůj rarášek 🙂

vm72
22. srp 2008

helca76-moc děkuju! No,ale jak jsem koukala,je u něho podvozek do tvaru X,což se mi nelíbí.Takže bych si leda musela zvyknout na trojkolku.Ona to vlastě čtyřkolka je taky,akorát že ty kolečka jsou u sebe... 😉

helca76
22. srp 2008

vm72 - nemáš zač 😉 Mě se dřív trojkolky taky nelíbily, ale u oxfordíku, tím že jsou tam asi ty dvě u sebe, tak to není tak stračný 🙂 Nelíbily se mi ty trojkolky s velkým kolem ve předu, to vypadalo divně 😕
gajda - no jo Jiřík je takovej náš hypertonicko - hyperaktivní rarášek 😀 On usne na boku, sesune se jak píďalka a jak má ty nožičky nad sebou, tak mu prostě mezi těma špryclema prolezou a on spustí vyrvál 😀 😀

gajda
22. srp 2008

vm72 - jestli teda k tomu můžu taky něco říct, tak já jsem taky nikdy tříkolku nechtěla. 😠 V obchodě jsem zkoušela zaaretovanou Cortinu a dost mě vyděsilo, jak byla vratká, takže až by Fanda seděl na sedačce a udělal prudší pohyb, tak by celý kočárek převrátil. Tak jsme se rozhodli pro čtyřkolku, ale s otočnými předními kolečky. Ale to byl X-lander a docela drahej a oproti korbičce Ox-forda úzkej. Pak jsem uviděla Ox-forda, čtyřkolky bez otočných koleček, pouze trojkolka. Tak jsem ji otestovala zaaretovanou, zabržděnou a kočárek se ani nehnul. Je to právě tím, že je to přední kolečko zdvojené. Manžel byl, a pořáda ještě je, odpůrce klasických tříkolek, ale u Ox-fordu nemá problém, právě kvůli zdvojenému přednímu kolečku, tudíž lepší stabilitě. A jsme s ním tedy zatím spokojení, až na to vrzání. 😒 Ale to je pouze detail. 😎

helca76
22. srp 2008

gajda - Fanoušek je květňátko?

helca76
22. srp 2008

Jsem blbá, já jsem si říkala, že jsem někde viděla že je květňátko a ty to máš v albíčku 😀 Ty asi nechodíš na dikusy do květnovek, co?

gajda
22. srp 2008

helca76 - nechodím, ale ráda zavítám 😉

sklenicka24
28. srp 2008

Ahoj kočky, tak jak se tu máte, koukám, že se Vám to tu pěkně rozjelo. To je super. Helca76, moc na Vás budu myslet, neboj , bude to určitě zase v pořádku. Kamarádka na tom byla taky a dnes je vše jak má být a její malej čůrá jako drak. Chápu tě, já když jsem byla s Danem v nemocnici, tak jsem to tam taky ořvala. Nejhorší to bylo, když mi někdo řekl, abych nebrečela. To jsem se rozjela ještě víc. 😀 Ale musím to zaťukat, že teď máme klid. Tak se držte a pak písni. Posílám malému hubana 😉

peta.28
30. srp 2008

Ahoj holky,
jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi. Také máme Mikado Oxford a jsem s ním spokojená. Zatím ještě jezdíme v hluboké korbě, ale brzy se chystáme přesedlat na sporťák S kočárkem hodně cestuju a do mého malého auta (opel corsa) se mi skládá perfektně. Jediné, co mi vadí je tvrdost lůžka Obzvlášť teď, co jsme začali využívat polohování Chtěla jsem se zeptat, co dáváte mimčům pod sebe? Nekupovala jste některá třeba nějakou univerzální vložku?
Díky za odpověď a přeju krásný zbytek léta 🙂