Kočárek Mura 4. Máte zkušenost?

evca.rk
5. lis 2007

Ahoj holky, začínám se poohlížet po kočárku, potřebuju nějaký do terénu, takže trojkolka nepadá v úvahu. Moc se mi líbí Mura 4 od Maxi.cosi. Nemáte s ním některá zkušenost? Díky

zuzule
8. lis 2009

Tak tenhle kočárek má moje kamarádka a vypadá moc dobře 🙂 a musím říct, že se s ním i super jezdí. Ale korba se mi nezdá zrovna největší a o ceně ani nemluvím 😅 Já osobně bych do něj nešla, ale to je můj názor...Bude nám stačit kočárek po Kubíkovi a ještě budem mít retro proutěný, to je bomba, nemůžu se dočkat, je krááásnýýýý 😵 😵

verusinek
8. lis 2009

Markett díky, já taky doufám, že budem spokojeni, zatím teda jsem moc, protože se fakt perfektně ovládá..... však už se teď těším jak odpoledne vyjedeme 😵
Zuzule, korbička je dost velká, teda alespoň co jsem viděla jiné kočárky, tak mi přijde prostorná.

markettt
8. lis 2009

no, ja bych teda rekla, ze korbicka je jedna z nejvetsich na trhu, kdyz pominu klasicky kocarky. Anicka v ni jezdila az doted a vesla se tam i s fusakem a dekou, jen uz se ji tam proste nelibilo, protoze chce videt ven, ale neni to tim, ze by ji to bylo male. Ale souhlasim. ze cena neni zrovna mala, i kdyz nejdrazsi kocar to taky neni.

hogofogo
11. lis 2009

zdravim vsetky maminy, tiez mam doma kocik mura 4 a uz takmer sest mesiacov s nim brazdime ulice i luky a zatial spokojnost. sice je nam hlboky uz maly, ale to je mozno tym, ze moj synak je trochu dlhsi, inak tiez myslim ze korba je dost velka. takze v blizkej dobe prejdeme na sportovy, z coho plynie moj problem a sice vyber fusaku. sedim tu uz treti vecer a jedine, co sa mi podarilo je, ze vyberam medzi emitexom, kaarsgaren a dita angel. vie mi niekto, kto tento kocik tiez vlastni, poradit, ktory fussak donho najlepsie sedi? tu v okoli sa to bohuzial nikde neda vyskusat nazivo. tiez neviem, ci je treba k tomu aj nanoznik kupovat, alebo staci fusak. mam prve babo a tak tieto veci su pre mna trochu ehm nejasne. dakujem za radu. inak jediny problem, ktory ja zatial vidim na mure, je sirka tych kolies, ale zase zatial sme sa vosli takmer vsade..

markettt
11. lis 2009

Tak me dnes dosel fusak i nanoznik od emitexu a zatim jsem maximalne spokojena. Oddelala jsem akorat to madylko, aby nam tam nezavazelo, ale jinak tam oboji sedi jako ulity. Dokonce je vyresena i tenka boudicka, protoze ten fusak ma takovy limec, ze uz nemam strach, ze by Anicku nejak ofouklo. Je zabalena jako v pelisku, krasne vidi ven a nikde na ni netahne. Ja bych urcite koupila k fusaku i nanoznik, nevim, uz pro muj pocit, ze vim, ze ma na sobe jeste jednu vrstvu a proti vetru. Jinak ty ostatni fusaky, co jsi psala neznam, tak nemuzu poradit. Ale nam ten od emitexu asi bude plne vyhovovat...

verusinek
11. lis 2009

Markett prosím byla by jsi tak hodná a hodila mi do ip odkaz na ten nánožník co jsi pořídila.... díky moc....
jinak hrkání trochu vyřešeno, stačili malinko odfouknout kolečka 😀 😵

anomiska
12. lis 2009

Ahojky, mám kočárek muru 4 a koupila jsem do něj fusak combi a nánožník universal od Emitexu. Obojí ke kočárku perfektně pasuje. Taky jsem uvažovala, zda koupit obojí, protože ten fusak sám o sobě je dost teploučký, ale nánožník jsem využila už tehdy, když ještě nebyla taková zima. Přišlo mi, že zakrýt Samíka pouze dekou nestačí (proti větru žádná ochrana), takže nánožník byl výborné řešení. Obojí současně jsem ale zatím nepoužila, dosud ještě nebyla taková zima 😉

gandalfka
28. lis 2009

Ahojky maminy,
jsem taky majitelkou kočárku Mura 4, a doposud moc spokojenou. Malému je 5 měsíců, a přesto, že už máme 70cm a kvůli zimě ho dávám do hluboké korbičky i s fusakem, se stále vejdeme, i když už asi jen chvilku a musíme do sporťáku.
Nicméně mě velmi znepokojila zpráva České obchodní inspekce, kuk... http://www.coi.cz/cs/spotrebitel/rizikove-vyrob...
Mimo jiné se zde píše:
"Z výše uvedených důvodů musí být tyto výrobky neprodleně staženy z trhu. Pokud spotřebitel jeden z těchto dětských kočárků již zakoupil, doporučujeme mu, aby kočárek reklamoval u prodejce pro rozpor s kupní smlouvou."

Tak nevím, co dál. Psala jsem ne ČOI, jak postupovat, tak jestli mi odpoví, dám vědět. Budete nějak závadnost kočárku řešit? Chjo, je to pech...

verusinek
28. lis 2009
gandalfka
28. lis 2009

Veru díky, jsem ráda, že to vypadá na dobré cestě, nezbývá tedy než čekat, jak dopadne správní řízení...Hezký večer 😉

vladkaz1
28. lis 2009

Kocky mna by zaujimalo ,ci neviete kde sa dobre zohnat MCM3 velmi sa nam paci ,ale ta cena 😕 😀
na ebay v UK je za 199L to je rozdiel co? aj s taskou s pevny dnom ,fusakom ,taska na rukovat ,nakupny kosik
Tu mi to pride hrozne predrazene ,keby som vedela ,ako si ho z UK nechat poslat hned ho beriem

anomiska
30. lis 2009

Ahoj holky, navazuji na tu věc ohledně reklamace Mury. Verusinku, taky mě potěšilo tohle vyjádření výrobce, ale problém je v tom, že jsem se hned poté spojila s ČOI, abych si to ověřila, a tam mi řekli, že žádné jejich "protitesty" neobdrželi, a že si to ověřovali i u dalších kolegů na ČOI, a nikdo o žádných protitestech nic neví. Dobré, že? Tak teď komu věřit 😒 Kočár je drahý jako prase, tak jsem myslela, že budu mít od takových starostí klid, ale tohle jsem fakt nečekala 😖 Ale víte co holky? Já na to kašlu. Stejně nic nezmůžu. Reklamovat se dá jen varianta Golden Oak (já mám Fantasy Green) a než se tahle věc vyřeší, tak maličký bude běhat po svých! A kdo ví, jak by dopadly jiné kočárky... Taky se mi zdá divné, že z celkem 3 kočárků testovali zrovna 2 kočárky od jednoho výrobce.

adricc
30. lis 2009

ahoj hoky zrovna mam takovej problem. mam mcm 3 a v breznu premejslim ze bych chtela dat kluka uz do sportaku aby mohl koukat ale furt bude zima a nevim jak to vymyslet s nanoznikem mam zavinovacku do autosedacky tak mu mozna jeste bude ale ten nanoznim je treba original neni k tomu kocarku jsem nic nenasla to je divny ale jinak jsem spokojena poradte mi ják jste to vyresili me by i zajmalo jak to vypada s jinym nanoznikem jestli to nevypada blbe 😉

verusinek
30. lis 2009

anomiska já to taky neřeším, kočárek je super, jsem s ním moc spokojená..... stejně kdybychom koupili jiný kočár, tak kdo ví co by měl za chyby ten....
adricc holky tady kupovali nánožník od emitexu, pošlu ti odkaz do interní pošty....

anomiska
1. pro 2009

Adricc, mám nánožník univerzal od Emitexu a sedí výborně. Přijde mi i takový vysoký, takže má Samík schované nejen nožky, ale i hrudníček 😉 Vřele doporučuji 😎 Navíc i cena cca 400 Kč je přijatelná.

vladkaz1
2. pro 2009

Cafte kocky nik mi neodpovedal ,ale nevadi ,maleho bude mat v lete v maji ,Je vhodny na zimu tento kocik resp. sportak .. zda sa mi zle ma nejaku len tenucku striesku, neprefukne to???? Diki moc za kazdu reakciu 😵
A este by ma zaujimalo ,ci tu mal niekto miesto vanicky tu vloznu tasku 🙂 ,nad tym uvazujem skor ..

anomiska
3. pro 2009

Vladkaz1, my máme většinou opěradlo u sporťáku zvýšený na prostřední polohu, takže tam ta stříška normálně dosáhne. Je pravda, že pokud dám malého ležet, tak musím vytáhnout ten šusťák a to žádná sláva, co se týká ochrany před zimou a větrem, bohužel není. Každopádně, máme fusák Emitex a on ve sporťáčku vytvoří takový hrubý límec, takže celý ten šusťák je vlastně zakrytý a na prcka netáhne ani omylem 🙂 Jinak nikoho, kdo má vložnou tašku, neznám ☹

vladkaz1
3. pro 2009

Anomiska ,ako si ty s nim spokojna ?
Jasne, ze by som to nejako riesila s fusakom ,pacia sa mi aj tie fusaky so strieskou ,tak uvidim ak sa rozhodnem pre tento kocik ,potom budem nad tym uvazovat .
A ty by si isla zas do neho druhy krat? 🙂 Dakujem za odpoved 🙂

annei
3. pro 2009

Ahoj holky,
mám MCM 4, a protože s ním drandím už téměř 9 měsíců, tak možná poradím nebo snad odradím?....
😝 Hluboká korba na zimu je dle mého nevyhovující, malého jsem měla na jaře, tak jsem to neřešila, bylo už pak jen teplo a teď jsme ve sporťáku. Patřím asi k náročným maminkám a tak vidím spoustu chyb, ale to bych našla asi u více kočárků...Ve finále jsem s hlubokou korbou byla víc spokojená než se sporťákem. Hluboká korba má velmi nízko uložený ochranný lem na nánožníku. Mimi prakticky není moc kryté, zpočátku jsem řešila zvedlým fusakem a dekou.. 😖 .V létě se vyšisovala vnitřní barva polstrování od sluníčka...
Sporťák se špatně skládá do auta, zpravidla se na tom podílíme s manželem oba, jeden drží sedák, druhý skládá podvozek...navíc ten nánožník...nechala jsem si ušít a je super, kde kdo mi ho závidí. Nechápu, že spousta drahých kočárů nemá nánožník...😖 Navíc mi sporťák příjde malý, mimi nám zatím víc leží a nožky nám docela vykukují, máme 74 cm. Pokud je mimi menší a není ve fusáčku, tak si v leže a kovovou konstrukci boudy sporťáku - není nijak chráněná, vesele obíjí ručičky když s nimi rozhazuje - řešila jsem omotáním lemu od letního fusaku, který jsem používala...
Látka boudy je opravdu tenká, ale řeší to fusak...
Mně vadí slída proti dešti - je velká, špatně skladná, takže nám leží doma, pod kočár se vleze, ale nic jiného tam už nedáte a přebalovací taška je pak plná...řešila jsem nepromokavým nánožníkem...bouda zas tak rychle nepromokne...
Prostě se těšíme na jaro...
Vadí mi i setřené nápisy - nosím jej do 1 patra a nechápala jsem, jak je možné, že se stírají. Nenosím prstýnky a pouhý pravidelný úchop je částečně setřel!
Vypadá to, že spokojená nejsem - no, už jsem si zvykla...
Výborná je možnost sedu po i proti směru jízdy,
jízdní vlastnosti jsou super, je lehounce ovladatelný, krásný, super systém i na autosedačku
😎

vladkaz1
6. pro 2009

dakujem 😉

anomiska
7. pro 2009

Vladkaz1, já jsem s Murou 4 opravdu moc spokojená. Sice bydlíme ve městě, ale kolikrát je tady horší terén než v nějaké zapadlé vesničce 😀 Taky jezdíme na hory na chatu, takže když to shrnu, kočárek bychom s manželem neměnili. Opravdu je výborně ovladatelný i na horším terénu. Je sice těžší, ale nám to nevadí, protože MHD nejezdíme a doma máme výtah, takže ani do schodů jej nemusíme vynášet. Na druhou stranu je pevný a vypadá to, že i konstrukce je velice kvalitní. Teda alespoň my Muru rozhodně nešetříme 😉 Jediné, co bych na něm opravdu pozměnila, je ta stříška. Ale už jsme si na ni zvykli. A co se týká jeho skladnosti, jednodušší jsem ještě u žádného kočárku neviděla. Takže tak... Pokud budeš chtít vědět další info, klidně se ptej 😅

vladkaz1
7. pro 2009

anomiska
si zlata ze si mi napisala ,mam 2 kociky do ktorych by som isla casualplay a Mura ale 3 ku .. ty mas asi 4 rku jak citam .. musim ju ist omrknut na zivo .. lebo ma hlavne zaujima ,ci sa v zime do kolesa nedostava sneh..a nebrani to nejako fungovaniu..
Fakt ho musim ist omrknut .. precitala som celu diskusiu a som prekvapena ze co nazor to iny .. neviem sa preto s toho zorientovat ...
Neda sa na tu striesku dat nasit nejake zateplenie .. ,myslim nieco pevnejsie ...
Ja budem mat maleho na leto v maji takze chcela by som tu tasku do sportaku a v zime nejaky dobry fusak do toho aj so strieskou ,po pripade dat zateplit origos striesku ,aby ju neprefuklo ..
Skladat ho nebudeme .auto nemame ,MHD nechodim ,vsade peso .. a prenos autom mam iny kocik po malej ze nakliknem len vajicko na to .. no a byvame na prizemi ... takze by moje poziadavky max. splnal okrem tej striesky .
jediny kocik co mi schvalil MM, 🙂
A este by ma zaujimalo ci je fakt ten sportak maly .. 😒

ivana999
7. pro 2009

ahoj vladka, nasa malinka ma 9 mesiacov a uz mala hlavicku zarovno vrchneho okraja sedacky a ked som ju naobliekala tak som nemohla mat nasadene madlo, lebo jej tlacilo na nozicky a bez madla ked som chcela vyjst tak musela byt priputana a este som ju pridrziavala rukami, aby nevypadla. Mura bol moj sen, ktory mi manzel splnil a musim priznat (hoci nerada) ze je veeeelmi neprakticky kocik ☹ , mrzi ma to, ale je to tak. Kolesa su uzasne a chodi sa s nim perfektne, ale inak je veeelmi otvoreny a nechrani pred velkou zimou tak ako by mal. Teraz sa to este da, ale uvidite ked estelen zacne mrznut. My sme ho pred tyzdnom predali a aj ked je naaadherny, tak nebanujem, ze som ho predala.

ivana999
7. pro 2009

strasne rychlo som sa rozpisala a nestihla som napisat, ze ked s nim chcem vyjst na chodnik, na obrubnik ... 😉

vladkaz1
7. pro 2009

Ahoj a to sa neda dat na tu Muru ine madlo? neskusali ste???? 🙂

annei
7. pro 2009

Kočárek je fakt malý, hluboká korba je super, měli jsme do 7 měsíce, ale sporťák je nám na ležení v 9 malý, madlo mám sundané, teď ho nepotřebujeme, malý je ve fusaku a ještě tolik nesedí, myslím, že jiné madlo tam nedáš, je to tak specifická konstrukce...Nicméně jsem ráda - teda bohužel, že ivana999 má podobný názor, kdybych měla znovu kupovat kočár, tak jdu do Peg Pérega GT 3, nádherný a super praktický kočár, menší hluboká korba a proti směru jízdy jde s převrácenou stříškou sporťáku, ale mimi neposadíš... Pořád uvažuji, že ho koupíme, zatím jsme se nerozhoupali, ale myslím, že to nebude dlouáho trvat, má na délku lehu tuším 105 cm, veliký koš a vůbec....osahala jsem ho a mohu srovnat s Murou, měnila bych hned, Mura je krásný kočár, ale tak na jaro...Casual mi přijde stejný jako Mura, hluboká korba je lepší než u Mury, ale za to menší...sporťák máš navíc jen po směru jízdy, no zvaž a dobře promysli a na PP GT koukni a napiš.... 🙂

vladkaz1
8. pro 2009

na PP su zevraj dost velke reklamacie s loziskami .. a kolesami ,na to ze je to tak drahy kocik .. ma tiez moc nefacninuje ,, ale necham si poradit pojdme okukat.

andrea999
8. pro 2009

Caute..ja som bola s kočíkom veľmi spokojná,ale hlavne s hlbokou korbou...tam malý spával do konca 9.mesiaca.Ked som dala športový,musela som si trochu zvykať,ale dalo sa.Strieška mi išla po čase dosť na nervy a kedže malý už väčšinou spí doma , tak som ho predala a kúpila B.Bee,veľmi ľahký,super na cestovanie...ale maxi cosi som mala rada ,hlavne hlboký a keby som bola ešte raz tehotná,kúpila by som nejaký veľký klasický hlboký a potom super šporťák.Ale muru asi nie...

annei
8. pro 2009

Vladkaz1, PP není zase tak drahý, mura je podstatně dražší, koupíš loňské modely za 9900,- tedy v Čechách... 😉

ivana999
8. pro 2009

andrea999 nechyba ti na bee madlo? uz by som totiz po skusenostiach pri prvom dietati a teraz aj pri malej asi nekupila kocik bez poriadneho madla. Bohuzial musim skonstatovat, ze mura ma ovela viac nevyhod ako vyhod a preto zostaneme asi pri PP Pliko P3, ten sme mali pri prvom a jedinou nevyhodou je, ze sa neda otocit sedacka proti smeru jazdy, ale kedze nelinka radsej sleduje ked sa kocikujeme tak mi to nejak nevadi. GT sa mi zda straaasne robusny kocik a niektory dokonca musia odmontovavat predne koleso, aby sa zmestil do kufra auta, tak neviem, mam pocit, ze idealny kocik neexistuje 😉