Kočárek Mura 4. Máte zkušenost?

evca.rk
5. lis 2007

Ahoj holky, začínám se poohlížet po kočárku, potřebuju nějaký do terénu, takže trojkolka nepadá v úvahu. Moc se mi líbí Mura 4 od Maxi.cosi. Nemáte s ním některá zkušenost? Díky

andrea999
8. pro 2009

...madlo mi nechýba,my sme aj pri mure nepoužívali madlo.Ja som zasa chcela,aby sa dala otočiť sedačka proti smeru,lebo keď malý spí,tak naňho vidím.Ale aj na Bee sa madlo dá dať,som to čítala v téme Bugaboo.A máš pravdu,ideálny kočík neexistuje.Mura sa aj do auta zle skladá,všetko treba skladať zvlášť a keďže často chodím autom,tak mi to išlo na nervy.

annei
8. pro 2009

Souhlasím se skládáním do auta, je to děs, i střecha sporťáku se musí sundat a pak jde špatně nasadit, jsem fakt ráda, že nejsem nespokojená sama...GT je velké, ale máme kombika, tak tam se vleze určitě. Pak ještě jedině PP pliko switch completo, to má přehazovací rukojeť, ale pořád jsou to golfky, takže na zimu, do sněhu a terénu určitě nic moc, ale maminy si obecně Plika moc chválí...

mirka1979
10. pro 2009

Dobrý večer, vlastním kočárek mura 3 A VŠE UŽ JSEM NAPSALA NA DISKUSI MURA3. Podala jsem reklamaci z důvodu rozpor s kupní smlouvou z důvodu toho, že výrobcem a prodejcem je uváděno, že kočárek je vhodný pro děti do 4 let věku a hmotnosti 18 kg což je LEŽ, jelikož náš prcek již v 9 měsících se do sporťáku skoro nevešel. Nyní je nám 12 měsíců , prcek má nohy z kočárku venku a hlava mu přesahuje přes opěrku zad a navíc polohování opěrky zad, když v něm leží prcek je strašné!!! K reklamaci se mi vyjádřili tak, že máme utahovat šrouby a promazávat nejty, sprosťárna 1 třídy. Kočárek drahej jako prase, ale jednou koupíte a pak se sním třeba po..., protože pak už to nikoho nezajímá a navíc vedoucí prodejny, kde jsme kočárek koupila byl dost hustej, hrůza děs, ještě teď jsem pekně nasraná. ☹

lendaxy
7. led 2010

Ahojte, tak já můžu napsat ke kočárku Mura4
oba s manželem měříme přes 158cm, takže jsem scháněla velký kočár kvůli předpokladu většího miminka
máme ho od srpna, a teď půjde malá asi na konci ledna možná v ůnoru do sporťáku.(Ale to by šla i u jiných sporťáků při její výšce)
Takže nejdříve k hluboké korbě, je perfektně prostorná srovnávala jsem s casualplay s4 je fakt, že bouda je dost otevřená a nánožník krátky, ale mám dobrý fusak a deku a na malou tam fakt nefouká.
konstrukce se výborně skládá a korbička drží není vůbec rozhrkaná nic, zadní kolečka jsou odpružená.Celková manipulace s tímto kočárkem je super.

ke sportovní sedačce, jde po i proti směru jízdy což je velké plus, sedačka má pevná záda a jde až do úplného lehu, to madlo nejspíš taky nevyužijeme, ale jsou tam dobré 5bodové pásy.Celkově materiál je kvalitní.
Jediné mínus je ta bouda s tou látkou a, že kočárek nemá nánožník.Jinak jsme kočárek kupovali v UK za dobrou cenu.U nás je ten kočárek fakt předražený.

lendaxy
7. led 2010

pardon 185cm měříme

danulik
7. led 2010

ahojte, predavam nasu muru, uz nam staci len golfac, ak ma niekto zaujem, info v bazare a cez IP 😉

katka157
8. led 2010

AHOJ
moja kamaratka ma tento kocik maxi cosi mura 4 , ja som mala jane slalom a ked to mam porovnat ,,, tak maxi cosi je sice pevny kocik ale urcite je tazky !!! neda sa ovladat jednou rukou , strieska na sportovej casti je velmi tenucka , takze si myslim ze urcite prefuka , ak by to malo zalezat na mne tak by som si ho nekupila ... urcite by som si nasla nieco lahsieho , ak ho chcete pouzivat aj v lese alebo na neupravene chodniky tak sa musite do neho riadne opriet a to iste plati aj do mierneho kopca ... ved vazi 20kg (a oproti 10kg jane slalom je to dost velky rozdiel ) ... musite si pripocitat k vahe kocika aj vahu babetka a taska s vecami pre babetko a pre vas + neaky malicky nakup ... katka

petrunka2008
15. led 2010

Ahoj holky, prosím vás, můžete mi některá poradit? Rozmýšlím se mezi sporťákem Mura 4 a Casualplay S4....Maxík je velmi pěkný a bytelný kočár, ale přijde mi, že sedačka je strašně úzká. Kočárek budu kupovat na jaře a v zimě bude mít Samík rok a tak si nedovedu představit, že do té úzké sedačky se vleze ještě on samotnej s fusakem. 😕 Můžete mi některá z vás změřit šířku tohoto sportovního kočárku? Na internetu totiž uvádějí 28 cm a paní z obchodu mi psala 40 cm. Tak jsem z toho jelen!!! Na živo jsem ho zatím neviděla, proto sem píšu. Kočárek Casualplay mi přijde široký opravdu dost, akorát mě odrazuje to přední dvojité kolečko. Maxík mě odrazuje od šířky a toho madla!!!! Kdyby se spojil Maxík s Casualplay, tak máme asi super sporťák!!!! 🙂 Děkuji předem za odpovědi!!!! 🙂

exupery
16. led 2010

Ahojte baby,chcem sa vyjadrit a prispiet prispevkom o kociku Mure 4.Cakam svoje prve babatko a kedze som sa s tymto kocikom stretla u svagrinej,a ona s nim bola nesmierne spokojna,kupili sme ho aj mi.Vsetky tvrdite,ze je dost tazky,co je pravda,ale zase tazky kocik-dobra stabilita.Neviem,ci by som prezila,keby sa mi v nom mala zacala knisat a on by sa prvrhol,tak ako napriklad Casualplayko-to nema taku stabilitu,nehovoriac o trojkolkach.Radsej silu do ruk,ako poranene dieta.A tiez sme chceli riadny kocik do terenu,preto sme s nim spokojny.Co sa tyky striesky na sportaku kolekcia 2010 ju ma uz spevnenu a vynovenu,prave koli tomu,ze boli staznosti,ze je tenka.Tiez tu ide aj o velkost-kamaratka mala CAsualplayko a mala sa jej tam v osmich mesiacoch uz nevosla-do sportaku,ma polohu aj na spanie a uplny sed,takze na rozdiel napr.od Qinny,ktory ma len pololah a neda sa natocit tvarou k vam.
Je to na kazdom,co mu vyhovuje,ale ja len odporucam,pokial chcete stabilny,kvalitny a bezpecny kocik Muru 4.

petrunka2008
16. led 2010

Exupery - děkuji za příspěvek, no sto lidí, sto názorů. 🙂 Mě osobně zaujala hodně Mura 4, ale mám strach, jestli dám do sporťáku kluka v 1 roce i s fusakem???? 😕 Je super, že je polohovatelný až dolů, že je to 4 kolka! Já mám totiž hluboký Mutsy 4 Rider, taky 4 kolku s předníma kolečkama mírně u sebe a taky není nejlehčí, zato ovladatelnost a sjízdnost na sněhu tento kočár zvládá levou zadní....takové plastové kolečka na sněhu můžou jít do háje jak tomu bylo včera, kdy jsem šla s kamarádkou a ona chudák měla co dělat, aby vůbec ujela pár metrů. Asi se divíte proč nekoupím sportovní verzi na Mutsy...protože ta sedačka má pouze 30 cm širokou sedačku a není polohovatelná až dolů. Mura 4 má prý 28 cm, takže to je ještě horší než Mutsy. Casualplay měří 40 cm. Fakt nevím, který teda koupit. 😖 Bude asi nejlepší, když v půlroce vezmu malého do prodejny a vyzkouším sama. Pro mě je prostě důležité, aby se do sporťáku v zimě vlezl i s fusakem - takže šířka sedačky a nafukovací kola, nejlépe 4 kolka. Kdybyste ještě některá věděla o jiném a podobném jak tyto zmiňované, budu ráda za příspěvek!!!! Děkuji

ivika18
16. led 2010

petrunka, můžu doporučit Jané slalom pro, i když je to 3kol., ale sporťák je úžasně široký, malý má skoro 22 měs. a je pěkný macek a dlouhán a krásně se do něho vejde a každý den v něm spává, teď ve fusaku a s pořádnou dekou a místa má hromadu.

petrunka2008
18. led 2010

ivika18 - děkuji moc!!!! To je náhoda...já se právě totiž teď dívám na Jané Slalom Pro 2010 a moc se mi ten kočárek líbí. Je teď navíc inovován o další vychytávky, jako je otočné sezení a "C" oblouk na zadních kolečkách pro lepší chůzi a řízení a má nafukovací kolečka. Moc se mi líbí i barvička černožlutozelená....jediné mínus je 3 kolka ☹ Můžu se Tě prosím zeptat jaká je ovladatelnost 3 kolky a tohoto typu kočárku na sněhu a šířka sedačky? To je pro mě hodně důležité, protože příští zimu v tomto období bude mít malej 15 měsíců, tak jestli se do kočárku vejde i s fusakem???? Děkuji moc!!!!

ivika18
18. led 2010

Petrunka: 3 kolka úplně v pohodě, jsme na vesnici, takže sněhu teď je tady hromada, zatím jsem jenom párkrát musela zaaretovat přední kolo - když bylo hodně břečky, jinak čerstvý sníh projedu i 15, 20 cm bez aretování. Jediný mínus - při najíždění na obrubník je chvilku kočárek jenom na jednom předním kole, ale zas až tak mi to nevadí, někdy jedu zboku, takže přední a jedno zadní - tak je to stabilnější, ale obrubník nesmí být moc vysoký. Ale pro mě je toto muška, jinak jsem fakt max. spokojená. Rozměry jsem teď přes víkend psala do diskuze Jané slalom pro 2009 i s dalšíma ódama na tento kočár, tak mrkni tam. Jenom bacha, 2010 má užší sedačku - nevím o kolik, neviděla jsem naživo, ale jestli to otočný sezení je na úkor velikosti, tak bych to nebrala. Malýho jsem chvilku vozila v jiným kočáru proti směru jízdy a stejně o mně pohledem nezavadil, zajímalo ho spíš všechno okolo. A to měl asi 7 nebo 8 měsíců.

talinka
18. led 2010

petrunka, tak si kup novy jane unlimit 2010, su neskutocne alebo jane nomad to mas presne ako slalom,ale viac koleciek, mam osobnu skusenost, s nomadom sme velmi spokojni 🙂

http://www.malvik.sk/Kociky/sportove-kociky/Jan...

alebo tento concord ,ked chces take farby

http://www.matko.sk/baby-shop/kocik-concord-fus...

talinka
18. led 2010

a presne jane su jedny z najpriestrannejsich kocikov a zaorven najlahsich 😉
ivika, dikes za tip, ze mozu mat mensiu velkost....musim kuk,lebo prave sa chystam kupit asi ten jane unlimit 😉

talinka
18. led 2010

a zabudla som, mam 13 mesacneho syna a vo fusaku , nanozniku sa mi tam v pohode zmesti 🙂

petrunka2008
18. led 2010

Taky se dívám na ten Unlimit...ale nevím, zda jsou ty kolečka nafukovací????????? Mám zkušenosti, že nafukovací jsou prostě lepší - to má Slalom, jenomže 3 kol....Unlimit si myslím, že má plasťáky a pro mě lepší 4 kol....tak zase půl na půl.... ☹

petrunka2008
18. led 2010

ivika18: DĚKUJI MOC!!!!! Tak jsem četla ty rozměry, ale...jedná se o Slalom? Přečetla jsem, že to píšeš o Utopia a to je úplně jiný kočárek 😕 Tak teď jsem z toho vedle... ☹ No prostě...rozhoduji se mezi Jané Slalom pro 2010 a Casualplay...jinak, já jsem taky z vesnice a potřebuji kočárek do lesa, přírody, na pláž, do pole... 😀 tak nevím, jak s tou 3 kolkou... 😕 budu ráda za každé návrhy a připomínky...

ivika18
18. led 2010

petrunka: já jsem se sekla, utopia je barva myslím z kolekce 2009, ale máme urban 2008, oboje od U, tak jsem se spletla, každopádně jde o barvu ne o kočár, máme fakt Jané Slalom pro. No a v lese jsme byli, v poli taky, na pláži ne, tak to nevím, ale v tom písku myslím nepojede nic nějak dobře. Jinak při nejhorším zablokuješ to přední kolo a jede se v pohodě. To by jsi ale ale určitě musela i se 4kolkou pokud má přední kola otočný. Manžel taky nechtěl o 3kolce ani slyšet, říkal, že si s tím budu jezdit sama a nakonec byl nadšený, jak se lehce ovládá. A casulaplay se mi taky strašně líbí, ale proti slalomu je dost malý. Takže záleží, jestli pak budeš chtít vyměnit za golfky (na vesnici nedoporučuju, máme a nejezdíme s nima, protože po slalomu už s ničím jiným jezdit nechci), anebo už zůstat u slalomu, který ti velikostně určitě bude stačit určitě mnohem déle.
Jo a ještě ty plastový kolečka, jestli jsou jako u Concordu Fusion (vypadá jako Unlimit), takl na ně dost nadávali, že po 14 dnech vypadají jak po roce. Ale zase je nepíchneš. Podle mě pokud je kočár dobře odpružený, tak ani do terénu nemusí být nafukovací kola, ale Jané asi to odpružení až tak úžasný nemá, aspoň slalom ne, ale s nafukovacíma kolama je to dobrý.

talinka
18. led 2010

no ja mam Nomad a to nema plastove koliecka to len tak vyzera plast je len to vnutro ale po obvode je guma a neviem preco na to nadavali, stale su v pohode...a kazde koliesko sa casom preco znici v terene, nemozte cakat, ze bude stale ako nove 😉

a com su vlastne dobre tie nafukovacie kolesa? ja zas v tomto nemam skusenost???

petrunka2008
18. led 2010

ivika18: tak to jsem zase příjemně překvapená! Já myslela, že Casualplay je právě větší??? 😕 Takže šířka sedáku u Slalomu je 38 cm ano? Na některých stránkách o novém Slalomu pro 2010 psali, že je ba naopak prostornější. Já moc nemám šanci vidět kočárek naživo, bydlím fakt na vesnici a pro to, abych ho viděla naživo musím 30 km. Takže proto už hledám teď ať pak jen přijdu do krámu, vyzkouším, vyberu a jedu s ním dom. 🙂 Mě se strašně líbí tento:

http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-jane-slalo...

jo a ještě ta rukojeť....jde i nahoru a dolů nebo jen ohnout jakoby v tom kloubu? A sedačka jde prý až do lehu....

petrunka2008
18. led 2010

talinka: no rozdíl mezi nafukovacími a plastovými kolečky je ten, že ten povrch u plastových se odře, poškrábe a co se jízdních vlastností týče, tak jsem si povozila s plasťáky po náměstí, kde máme dlažební kostky a hrůza!!!! Vibrovalo mi z toho celé tělo 😲 Nafukovací máš trvanlivější, neodřou se, ani nepoškřábou, hlavně pruží a třeba konkrétně na těch kostkách paráda jízda! Mám Mutsy Rider 4 a nemůžu si ho vynachválit, bude se mi s ním těžko loučit. ☹

ivika18
18. led 2010

petrunka: co jsem viděla, tak casualplay má dost krátké to opěradlo a zdá se mi i užší než slalom. No a o 2010 jsem četla, že je sice otočný, ale těžší a užší, tak nevím, rozměry jsem nikde nenašla a stejně - nedávno jsem vybírala korbu a rozměry psali všude jinak a skutečný taky jinak, tak nejlepší to změřit 😉 . A myslíš, že už ho mají na prodejnách, mi přijde, že všude jenom berou objednávky?
O sedačce píšou, že jde do lehu, ale 180° to není, to ani nejde, protože sedák je malinko skloněný dozadu. Takže to leh sice je, ale ne vodorovný, doufám, že chápeš jak to myslím.
A rukojeť má tři polohy a polohuje se v tom kloubu jak píšeš.
Akorát mě teď napadá, že jsme v diskuzi o koč. Mura, tak se omlouvám, že řešíme jané.

ivika18
18. led 2010

petrunka: ještě mě napadlo, jestli jsi nepřemýšlela o Teutonii Spirit S3, sice taky není tak široká jak slalom, ale líbila se mi. Mrkni na diskusi k ní, dokonce je tam srovnání se slalomem.

talinka
18. led 2010

petrunka, dakujem za popisanie rozdielov 🙂 no nafukovacie su dobre, az na to, ze mozu dostat defekt ...no ale na JANE nie su plastaky, ani na kockach na namesti to neva...ved je to guma.... 😉 teda aspon ja nemam taku skusenost s nimi...ze by bol nejak rozhegany alebo tak ... 🙂

petrunka2008
18. led 2010

ivika18: jo, taky si říkám, měli bysme jít do diskuze Jané. 🤐 Máš pravdu, na Slalom pro 2010 se teprve přijímají objednávky, i na stránky Jané to píšou, který model je kdy k dostání v obchodech. Jsou tam i popisky, co je nového na daných kočárcích. 🙂

ivika18
18. led 2010

petrunka : tak jdem na "jané 2010"

petrunka2008
19. led 2010

ivika18: ok 😉

anomiska
20. led 2010

Petrunka2008, já mám taky skoro ročního Samíka 😀 (dnes má 11 měsíců) a taky mám Muru 4 kolekci 2009. Nemůžu souhlasit s tvrzením holek, které tady píšou, že je sporťák malinký. Mrňousek váží cca 10 kg, měří cca 76 cm a do sporťáku se mi krásně vleze i v opravdu hrubém a bytelném fusaku (Emitex combi). S madlem jsme zatím zkoušeli jezdit jen po bytě a bylo to bez problémů. Samík tam měl místa na rozdávání a zvláštní způsob držení madla mu očividně vyhovoval 😉 Jak už jsi tady asi četla, Mura 4 je dost těžký kočár, ale pokud jej nemusíš tahat např. do MHD či do výtahu, tak si myslím, že je to jen a jen výhoda. Kamarádka má Quinny Buzz 3kolku a ve větru měla dost velký problém jej i s dítětem udržet. Já jsem se svou Murou byla úplně OK 😎 Dále se mi Mura jeví opravdu jako prostorný kočár (i korbička k němu je velká). Jasně, že má pár nevýhod, ale nejspíš neexistuje kočár, který by vyhovoval všem maminám 😵

petrunka2008
20. led 2010

anomisko děkuji za zprávu!!!! Tak zdravím taky Samíka!!!! My máme ale zatím ještě 3,5 měsíce. No vidíš, tak každý má hold ten svůj názor. Mě se taky líbí Mura, hlavně proto, že je to 4 kolka. Líbí se mi prostě celkově. Jediné mínus bych dala tomu madlu uprostřed, ale říkáš, že SAMÍK v poho. Zkrátka, půjdu do obchodu a uvidím až na vlastní oči. Zatím u mě vede Jané Slalom pro 2010 a Mura 4. Tak uvidím...pozdravuj Samuelka!!!! 😀