Kočárek Mura 4. Máte zkušenost?

evca.rk
5. lis 2007

Ahoj holky, začínám se poohlížet po kočárku, potřebuju nějaký do terénu, takže trojkolka nepadá v úvahu. Moc se mi líbí Mura 4 od Maxi.cosi. Nemáte s ním některá zkušenost? Díky

anetka1701
27. kvě 2011

@nasekuratko jezdíme s ním 4 měsíce, takže zatím mám zkusenosti jenom s korbičkou a nacvakáváním autosedačky. Obecně "obsluha" kočárku je jednoduchá, krásně se skládá i rozkládá do auta, nandat na něj korbičku i sedačku jde v pohodě i jednou rukou, takže z tohohle hlediska super. Dobře se sním i jezdí - hodně oceňuju aretaci koleček i možnost nechat je zatáčet - hodí se to podle terénu. Nekopu si do podvozku, co se mi občas taky u kočárků co jsem si zkoušela u kamarádek stávalo. Korbička je velká dost - když srovnám, jak miminko "vypadá" v korbičce proti kamarádkám s jinejma kočárkama a podobně starýma dětma, tak tam opravdu vyloženě plave. Zatím má ještě hodně velkou rezervu, než jí korbička bude malá. Myslím, že ani v zimě s fusakem u tebe nebude problém.

Nevýhoda je podle mně velká váha (mně to nevadí, mám docela "páru", ale přeci jenom, drobnější slabší mamina by asi měla problém, to, že boudička je hodně otevřená - fouká do ní. To se dá řešit tim, že si necháš vyrobit - nebo vyrobíš - ještě nějakou "zábranu" proti větru na nánožník, ale ten je nízkej a prostě tam fakt táhne... Jinak mně takhle narychlo nenapadá nic, co bych tomu vytkla...

nasekuratko
27. kvě 2011

@dexonka
@anetka1701
Dekuju za rady a zkusenosti. 🙂 A je v cene alespon plastenka, taska a sit proti hmyzu? Kolik tak vyjde ten emitex a jaky typ pro tento kocarek mate?

anetka1701
27. kvě 2011

@nasekuratko já měla v ceně síť proti hmyzu :oD Jinak na Emitex se mrkni na web, maj víc druhů věcí... P.s. udělala jse to s kočíkem tak, že jsem koupila novej podvozek a sporťák a korbičku koupila za dva tisíce starší, ale v perfektnim stavu :o) Ušetřila jsem dva a půl tisíce a dala je do doplňků. Koukala jsem na bazos a aukro a nějaký korbičky se tam daj za tuhle cenu najít :o)

dexonka
27. kvě 2011

@nasekuratko nevim jak je to ted asi uz jinak,ale jeste nemela tasku v doplnkach......jinak sitku mame a plastenku,ta pasuje i na korbicku i na sportak,mam muru 3 hnedou...

nasekuratko
27. kvě 2011

@anetka1701
@dexonka
Holky a zabere hodne mista v aute? Nemame velke auto,takze se bojim,aby ten vyber neztroskotal zrovna na tomhle... ☹

anetka1701
27. kvě 2011

@nasekuratko jako to ale každej kočárek... v tomhle je úplně nejlepší zajet do obchodu a zkusit naložit :o) Nedělám si srandu, já to tak udělala a prodavačka úplně v pohodě, prej je zvyklá :o) Jinak máme krátkou Octávku dvojku, vejde se tam krásně všechno a ještě hromada věcí kolem :o)

dexonka
27. kvě 2011

@nasekuratko nam se taky kocarek vlezl do trech typu aut,

nasekuratko
27. kvě 2011

@anetka1701
@dexonka
holky a autosedacku mate jakou?Jaky je rozdil mezi Cabriofix a Pebble?Krome ceny....

anetka1701
27. kvě 2011

@nasekuratko netušim :o) Mám Cabriofix a fakt nevim... Pebble jsem mo nezkoumala - na Cabriofix byla děsná sleva (vyšel lehce přes 2000), tak jsem šla do něj :oD

zuzi26
27. kvě 2011

ja mam na vas otazku, dostali sme par mesiacov pouzivanu muru 4, ale netusim co s budickou - konkretne neviem ju uplne sklopit na placku - su tam akesi gumicky...neviete co s tym, uz som skusala youtube ale mudrejsia nie som. Nemam totiz ku kociku navod ☹

exupery
27. kvě 2011

@zuzi26 myslis zlozit do auta,ci len sklopit budu,ci ako?Nechapem naco konkretne sa pytas 😉

zuzi26
27. kvě 2011

myslim sklopit striesku na sportaku, aby dieta videlo..neviem ci to dobre vysvetlujem. tu slnecnu clonu zasuniem pod stiesku, ale neda sa mi dalej sklopit. Ci to sa uz viac neda? Chapete? 🙂 proste chcem striesku sklopit do placky k sedacke ako to ide na kazdom kociku, aby dieta videlo do bokov. Mne osobne sa zda tento kocik dost neforemny, dost tazko ovladatelny a masivny - plus mi vadi ze tam dieta zaspi len s rucickami dole popri tele, lebo to formovanie sedacky mu nedovoli mat ich hore. No na taku masivnu konstrukciu som cakala priestranejsiu sedacku. Ale vyzera pekne 😉 darovenemu na zuby nepozeraj 😀

exupery
28. kvě 2011

@zuzi26 no malo by to ist,zalezi od kolekcie,aku mas-starsiu,novsiu,aka je to strieska?Ma sustiak predlzovaci,ci klabiky,alebo cim sa sklapa?Lebo je ich viac modelov,podla roku vyroby

exupery
28. kvě 2011

@zuzi26 spominas nejake gumicky...myslis dolu na strieske take tmave obdlznickove cupliky?Tak tie treba ohnut naraz oba k sebe a mala by sa ohnut strecha,ak nie je to pokazene,presne tuto reklamaciu sme mali aj mi...nesla nam sklopit strecha

zuzi26
29. kvě 2011

Mam tu verziu bez sustiaku,su tam klbiky a take dva ohmute plasty a gumicky, vobec neviem co s tym robit skusala som to stlacat a tahat, nejde mi to...

zuzi26
29. kvě 2011

exupery dakujem za info..ide teda o chybu?

exupery
29. kvě 2011

@zuzi26 no ja mam verziu s klbikmi a ta ide sklapat len tahom ruky,nic nestlacam,predtym som mala verziu bez klbikov,a bez sustiaku,tiez dolu s gumickami a tam som musela vyhynat cupliky smerov von od kocika a tak sa to malo sklapat,ale neslo to hned od zaciatku,tak sme zreklamovali...

zuzi26
30. kvě 2011

exupery tak my mame gumicky, cupliky, bez sustiaku..a nejde mi to...ja uz neviem co robim zle..ako mohli vymysliet nieco tak komplikovane na takomto kociku - nechapem!

exupery
30. kvě 2011

@zuzi26 tak ty mas presne tu strechu ,ktora sa zacala vyrabat hned potom ako prestali robit tie mso sustiakom,nerobili ich dlho,pretoze boli kazove a neprakticke...ja som ju mala tiez a hned nam ju vyreklamovali za lepsiu bez cuplikov...takze chod reklamovat....daju ti novsiu verziu...

zuzi26
30. kvě 2011

no len ja som kocik dostala bez papierov ☹ tak neviem, skusim sa popytat..ale dik exupery za ochotu!

dexonka
3. čer 2011

no uprimne ta novejsi striska taky neni žádná vyhra,ale aspon je vyssi kdyz uz nic......

exupery
3. čer 2011

@dexonka veru,veru....cele to pos...ali

smarowa
27. čer 2011

Ahoj chci se zeptat, nevim zda se to zde probiralo. mam maxi cosi Mura 4 2010 a dneska jsem chtela vyprat sportak a nejak nevim jak na to
??
mate zkusenosti s pranim? vim ze tenkrat, kdyz jsem ho kupovala, tak psali, ze se da potah sundat. A ja jsem asi pako, ale nejak nevim jak,? zasekla jsem se hlavne ve fazi tech pasu, ze nevim jak je mam oddelat??
Prosim moc o radu, dikky!!!!

/Sarka

verusinek
29. čer 2011

@smarowa my máme pod těmi černými výplněmi na pásech, háčky, tak to stačí odháknout a pás vyndat 😉

hannik11
10. říj 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, máme tento kočárek a v předních kolečkách pořád něco rachotí. Máte kočárek tichý? Tohle se mi totiž vůbec nelíbí. Taky mě hodně vytáčí, že kdy je malinkatá nerovnost, tak malé hrozně lítá hlavička, ta přední kolečka nemají vůbec žádné odpružení?

magik
24. říj 2011

Hannik11, máme ten samý problém.. Ze začátku to nedělalo,ale za 3 měsíce používání se začaly přední kola hýbat v ose a při jízdě začaly rachotit.. Zkoušela jsi jet pozpátku se zaaretovanými koly? Jak svítilo slunko malé do kočárku, tak jsem to zkusila a po chvilce se kočárek rozvibroval tak, že se tak nedalo vůbec jet.. Tak dlouho jsme vybírali kočárek, aby byl ten nejlepší a teď tohle.. Zkusíme reklamovat :(

verusinek
24. říj 2011

@hannik11 kočárek máme a používáme dva roky a toto mi tedy nedělá, asi bych zkusila reklamovat.

hannik11
25. říj 2011

@magik no prsne tak, taky jsme vybirali, aby byl fakt dobry...tohle bych cekala od kocarku za 5 tisic a ne za 20 tis....no a ted nasi znami maji uplne ten samy problem, tak nevim, jestli to prehanim...ale kdyz pak nekdo rika, ze je kocarek naprosto tichy, tak kde je chyba? ☹ 😠

hannik11
25. říj 2011

@verusinek Veru a je uplne tichy? My kdyz zacvakneme ta predni kolecka, tak je tam furt trochu vule a pak to pri jizde rachoti...ty mas kocarek z jakeho roku?

verusinek
25. říj 2011

@hannik11 záleží co považuješ za úplně tichý, ale ano pokud jedeme po rovince, tak je tichý..... z roku 2009