Kočárek Mutsy Igo, máte?

mamac
29. kvě 2014

Holky, máte některá tento kočárek? Chci vědět, jestli jste s ním spokojené, jeho klady a zápory 😉 Díky.

lucildol
26. črc 2015

Kočárek jsme kupovali v Brně. Čekali jsme na něj oproti slibovanému termínu dlouho (prý nebyly podvozky od výrobce) a když už nám došla trpělivost, řekli jsme, že buď bude do týdne nebo odstupujeme od smlouvy, najednou kočárek sehnali. Jenže zřejmě to bylo kdo ví co - dovezli jsme ho domů a nešly adaptéry= uchycení sedačky na podvozek. Nezacvakly.
Dle servisního technika v Chebu jsme ho mechanicky poškodily (asi tím přenosem domů) a vyměnili podvozek. Jenže vada se objevila znovu, ale už "jen" v posazení sedačky v protisměru jízdy (opět jsme s kočárem ani nevyjeli ven) a vyměnili adaptéry na sedačce s vyjádřením, že se jedná o mechanické poškození. A že máme kočár používat dle návodu - nevím jak vy, ale my návod v češtině ani nedostali.
Podle mého byl ten první kdo ví odkud vyhrabaný a dali nám ho, abychom neodstoupili od smlouvy. Na adaptérech byly i nějaké rýhy, které na druhém kočáru nemáme.

panda_brnenska
26. črc 2015

@lucildol Kde v Brně jste ho prosím tě kupovali? To je hrozné chování. Mám ho v úzkém výběru kočárků a ráda bych si ho objednala někde, kde se na ně můžu spolehnout.

lucildol
27. črc 2015

@panda_brnenska
Prodejna na Božetěchové v Králově Poli. Ale znám i lidi, kteří tam byli spokojení 😉

pettrus1210
7. srp 2015

Holky nestrašte mě, kočárek už máme schovaný u tchýně. Doufám, že s ním nebudou problémy. Já se do něj zamilovala hned na první pohled a jiný jsem nechtěla. Rozmýšlela jsem jestli objednat na i-medvidek.cz, ale nakonec jsem ho vzala z Ondálka, přišel hned i se zavinovačkou jako dárkem.

verca252
16. srp 2015

Mame od unora, korbicka hluboka mi prijde moc otevrena na zimu, opravdu velka (dira) hodna fouka dovnitr takze jeste pri vetru na jare jsme museli jezdit s platenkou. Nevim jak u korbi lite ja mam comfort ale kryt pres boudicku,pres nohy poradne nedrzi. Je jen na patenty u boudicky a u nohou nijak nedrzi. Ted je nam 6 mesicu a mame sportka. Ten je dost otevreny ale chybi mi na nem, mezi nozicky zabrana aby dite neprojelo. Musi byt tedy porad zapnute ve ksirech. Nanoznik na sportak je uchytava jen suchymi zipy a kdyz je dite smerem ke me nejde to.
Asi bych volila jiny kocar i presto ze jsem se do tohoto zamilovana na prvni pohled. 😉

fifina86
16. srp 2015

@verca252 taky mám comfort korbičku a otevřenější je, ale žádná hrůza (malá v ní jezdila květen - konec prosince a pláštěnku jsem dávala jen když v zimě sněžilo). Kromě patentů u hlavičky má kryt i magnety po obvodě, takže to drží.
S tím nánožníkem souhlasím,když máš dítko k sobě (já teda dceru jinak nevozím), upevnění je nadlický výkon. Ale vyřešila jsem to úplně jednoduše, koupila ve švadlence kousek stejně širokého suchého zipu a ten prodloužila a teď je to v pohodě.
A zábranu mezi nožičkama není moc běžné. Ale zase to má řešení, vzhledem k tomu, že pás je 5bodový, zapíjen jen tu spodní část, ty vrchní popruhy můžeš úplně vytáhnout a je to v pohodě 😉
A sporťák je právě díky krásně dlouhé střeše pěkně uzavřený, kamarádky mající Joolz či Bogaboo ale i kámoška s Dorjanem Prestige mi jen závidí 😉
@pettrus1210 od Ondálka bych se nebála, je to fakt super shop, škoda, že jsem o něm nevěděla dřív.

verca252
17. srp 2015

@fifina86 magnety po obvodu ja nemam u nanozniku na korbicku, pouze je magnet na rohach jakoby u boudicky u patentu. Chybelo mi uchyceni treba i magnet u nozicek, kdyz zacala kopat nozkama zvedala to.
Jeste bych chtela maminky upozornit... mam easygrow jidelni zidlicku. Do ktere je potreba pro mensi dite dokoupit podsedacek - prikladam foto. K podsedacku jsou na strankach mutsy i na original videu ksiry. Asi mesic patram po vsech ceskych eshopech kde maji podsedacek,zda maji i ksiry. Z nekolika obchodu mi bylo odepsano za ani zidle ani podsedak ksiry nemaji. A ze pravdepodobne pro ceskou republiku je nedodavaji :D prijde mi to dost zvlastni.... kdyz jsem si ji kupvala jeste jako tehotna nenapadlo me to. Cena zidle + znacka opet trosku zklamani.I levne zidle maji ksiry....Treba to nekomu pomuze jako rada. Jinak je zidlicka super.

fifina86
17. srp 2015

@verca252 my mame cvoky hned u hlavicky,kousek dal magnety a dalsi byly jeste na urovni kotniku 😉
S zidlickou zkusenost nemam,ale co napsat primo vyrobci 😉

fifina86
7. zář 2015

@lucildol tak nám reklamaci vyřizovali v Praze (Libfin) a nevím, kdo je víc pomalý, jetsli Malvik (tam jsou ještě pěkně neochotní a protivní) a nebo servis, který nebyl ani schopen zjistit, jak dlouhou má Mutsy dovolenou. Jako obě firmy k pláči. Jediné pozitivum je, že to nakonec dopadlo k naší plné spokojenosti 😀

lucildol
17. zář 2015

@fifina86 Reklamaci vám uznali nebo to bylo mechanické poškození z vaší strany podle jejich vyjádření?
Od té doby, co nám vyměnili adaptéry už jezdí kočárek dobře a problém s ním nemám. Snad jen trochu vrže přední odpružení. Nemáte zkušenost čím a jak namazat?

fifina86
17. zář 2015

@lucildol máme uznanou reklamaci (nový podvozek), vzhledem k vadě se nemohlo jednat o mechanické poškození ;) Nám ty přední kolečka zavrzaly párkrát na začátku, ale od té doby nic a jezdí v pohodě, takže bohužel neporadím ☹

verca252
17. zář 2015

....mužů se zeptat jak vám jde igo podvozek skládat? Mě od začátku dost špatně musím s ním několikrát lomcovat aby práva strana se otevřela. Premyslim o reklamáci... 🙂 jinak přední kolečka mi taky vrzala,chlap mi je prostrikal nějakým olejem a od té doby dobry...

verka_s
18. zář 2015

@verca252 urcite bych reklamovala.....meli jsme stejny problem a podvozek nam vymenili....

cernovlaska
30. zář 2015

Ahoj ženy🙂

čtu, že máte už nové podvozky Igo, já mám 2014 ještě bez odpružení, i když s nafukovacími koly a ježdění je velmi tvrdé☹. Kočárek je úžasný, nechci ho měnit, i když jsem o tom uvažovala a mám ho i tady na bazárku, ale nakonec jsem se tady dočetla, že je nový podvozek, tak o něm hodně uvažuju. Malé jsou 2 měsíce, takže jezdit budeme ještě hodně dlouho, ale zase je to celkem investice, tak bych potřebovala vědět, jestli se s podvozkem jezdí dobře a jestli je to odpružení znát a jak se vám jezdí třeba po kostkách. No a kdyby ho měl někdo na prodej za rozumný peníz, tak by to bylo naprosto dokonalý 😀 😀 😀
Díky moc 🙂

verka_s
30. zář 2015

Ja mam teda podvozek 2014 air a kola nafukovaci....a nam proste kocarek pruzi a houpe....nikdy jsem nemela problem s tim, ze by byl tvrdy.... :-/

cernovlaska
30. zář 2015

@verka_s já nemám air, víš, když jsem ho kupovala, tak jsem vůbec netušila, že air existuje, mám ho od maminky, která ho kupovala na jaře 2014 a já od ní za rok.....

veronicka89
30. zář 2015

Mam mutsy 2014 jezdim s nim mesic ! Je krasny lehky skladny ...ale na kostky a trosku kaminky hruza ... min.tyden jsem pres inzerat musela koupit 2. Kocar ... quinny freestyle xl a ten komfort jizdy se neda srovnat a ten me stal jen 1800 kc 😀

Budu ho prodavat 🙂 akorat nevi co misto toho ...ptz ten quinny je tezky a do auta strasne blbe skladny ...

verka_s
1. říj 2015

@veronicka89 to me vazne prekvapuje, ja mam totiz Air a lesni cesta uplne v pohode....a na kostkach teda hrka snad kazdy kocar :-/

verka_s
1. říj 2015

@cernovlaska ahaaa....to jsem si nevsimla 🙂 no ja postupne rozprodavam nas kocar, tak pisnu zpravu 🙂

veronicka89
1. říj 2015

Na kostkach hrka ale o hooodne min ... s mutsy maly nadskakuje ... s quinny jen trepota 😉

lucildol
1. říj 2015

Máme podvozek 2015 a odpružení koleček je fakt výborné. Nerovnosti na chodníku přejede s naprostým komfortem. Zvládne i kočičí hlavy a tramvajové koleje. A když jsem v terénu třeba na kamenité cestě (jakože vysypaný hrubý štěrk a kameny) vezmu to po zadních nafukovacích kolech. Ale my už máme sportovní sedačku a dítko má 9,5kg. Tak to je taky trochu něco jiného než dvouměsíční mimi.

fifina86
1. říj 2015

@cernovlaska @verka_s holky, první byl podvozek Air nebo jen pěnová kola. @cernovlaska koukni, zda máš na zadních kolech ventilky, pak máš Air (přední nikdy nafukovací neměl). Tenhle typ ale neměl žádné odpružení. Byl to úplně první model z roku 2014. V roce 2014 ale Mutsy vyšla ještě s jedním podvozkem, ten má odpružení (zhoupnutí) u zadních koleček. A v roce 2015 dali odpružení i k předním (taková pérka). Mám ten nejnovější typ a je to paráda, odpružený je krásně, kostky zvládáme v pohodě. Jen prodávat ho určitě nebudu, nechávám ho na druhé ;)
@verca252 skládá se mi v pohodě, zmáčknu ty dva čudlíky na konstrukci a je to ;)

cernovlaska
1. říj 2015

@fifina86 jooo, to je přesně ono, dokonce jsem včera volala do Ondálka, pže jinde ho nemají, abych se ujistila, že jsem to pochopila správně. Co mě tedy ale štve, je ta cena 😖 skoro 11tis je tedy mazec ☹ .
Nicméně jsem našla paní, co prodává sporťák, 2 měsíce starý, takže už na tom novém podvozku a já sportovní nástavbu ještě nemám, takže ho koupíme a původní podvozek prodám. Moc díky za poznatky🙂.

@verka_s Věrko, moc děkuji za nabídku, písnu zprávu 😉

fifina86
1. říj 2015

@cernovlaska tak určitě ho má i Malvik, ale to je šílený obchod. Jen si u té paní ověř, že má opravdu vepředu i vzadu ;) My teď budeme přikupovat skate pro starší dítko.

cernovlaska
1. říj 2015

@fifina86 na stránkách Malvíku jsem ho nenašla, ale asi ho mít budou. Jj, má oboje odpružení, jen nemá zadní kola nafukovací, což už asi nebude takový rozdíl, ne?

cernovlaska
1. říj 2015

a skate už naštěstí řešit nemusím, staršímu bude 7, tak už maže po svých 😀 😀 😀

fifina86
1. říj 2015

@cernovlaska oni tam mají blbý fotky, my ho tam kupovali ;) Já mám zadní nafukovací s nenafukovacíma jsem nejela, nedokážu soudit (ale myslím, že odpružení je důležitější ;) My skejt musíme řešit, mezi dětma bude méně než 2 roky 😀

cernovlaska
1. říj 2015

@fifina86 ty jo, tak to bude první i docela malý na skate, nebude??? My máme mezeru velkou a vůbec toho nelituju, syn už je samostatný, teď šel do první, takže ho můžu vozit a vyzvedávat, dělat úkoly a tak 😉 . S těmi koly ještě uvidím, když tak se dají dokoupit 😉

verka_s
1. říj 2015

@fifina86 tak potom mam 2014 vylepseny se zhoupnutim u zadnich kolecek 🙂 a jako je to super! Proto ja se furt divim, co vsichni maji s tim, ze je tvrdy a nehoupe -D

lucildol
1. říj 2015

Nafukovací kolečka jsou vhodnější do terénu. Ale jsou jen zadní. Já osobně bych se nezlobila ani za nafukovací přední. Pěnová přední vypadají po ťrech měsících už dost nehezky. Zapichují se do nich ostré malé předměty. Typicky drobné ostré kamínky. A největší neplechu na kolečku nechala skořápka od ořechu - vyložeňe promáčklinu a dírku :( Na toto nás upozornili v obchodě, proto jsme dokooupili nafukovací sadu. Ty vypadají stále jako nové.