Kočárek Mutsy, jste spokojené?

tkarlikova
26. zář 2013

Ahoj holky, hledala jsem diskusi na kočárky MUTSY, ale nenašla jsem, tak zakládám novou 🙂. Kdo máte tento kočárek, jak jste spokojené, přednosti X nevýhody. Potřebujeme spíš terénní kočárek než do města. Děkuji

prdlinka
22. říj 2013

@tkarlikova jestli vyberes kocarek budu rada za tip, my cekame v breznu, Mutsy se mi take libil, mam podobne pozadavky, vsude vidim 3kolku ( jane Slalom r., Quinny,...) a tech se bojim kvuli stabilite, ja budu jezdit lesem, po sterkove ceste, v zime po nevyhrnutych cestach... takze 4 kolka mi prijde vhodnejsi, nafukovaci kolecka, idealne lomene ( ne vytahovaci) madlo kvuli páce, oboustranny sportak...

petkula
22. říj 2013

@tkarlikova ,
@prdlinka ahoj holky. My máme Mutsy Urban Rider. Používáme ho celkem 4 roky - při dvou dětech. Jsem s ním spokojená. Nejdříve mi trochu vadil ten zatáčecí mechanismus ale rychle jsem si na něj zvykla a jezdí se mi s ním pohodlně. Má velká, nafukovací kola, takže se s ním jezdí výborně v terénu. Bydlíme sice ve městě ale babičky na vesnici a tam jsme s ním jezdili i v lese a zvládl to dobře 🙂

tkarlikova
autor
22. říj 2013

@petkula A jak moc malá je ta korbička?

petkula
22. říj 2013

@tkarlikova korbička měří 74 cm. Myslela jsem, že je moc krátká ale prý je to standardní délka u většiny kočárků. Jasně, jsou kočárky s delšíma korbičkami ale z nich jsem si žádný nevybrala, nesplňoval to, co jsem hledala. Jsou to takové koráby - asi pohodlné na ležení ale hůř ovladatelné. Syn v korbičce vydržel zhruba do 7 měsíců (narodil se v srpnu, takže až do února). Při narození měřil 54 cm, takže byl od začátku velký, už si nepamatuji, kolik měřil v těch sedmi měsících (asi kolem těch 74 cm) ale byl tam v kombinézce a fusaku a vlezl se tam. Ona ta miminka do určitého věku stejně neleží s rovnýma nožkama ale mají je spíš trochu do "O", tak možná proto se tam vešel. Nechali bychom ho tam ještě déle ale chtěl se už dívat do světa, zajímalo ho okolí, takže se zvedal a vztekal se, že nic nevidí. Proto jsme ho pak přendali do sporťáku. Hodně maminek řeší, že dnešní korbičky jsou hrozně malé a že se tam mimčo nevejde, i já jsem to řešila. Ale jak jsem psala, kolem toho půl roku jsou mimina už vnímavější, chtějí se dívat více ven, takže i kdybychom měli větší korbičku, tak bych ho stejně do sporťáku dala.

alisek
22. říj 2013

Ahoj taky mám mutsy urban rider, spokojená jsem, zatíčecí mechanismus je super věc, velká nafukovací kola taky, do terénu skvělý. dobře se skládá. rukověť kočárku jde nastavit dle výšky rodičů, dlouháni si nebudou hrbit záda. vyrobený z dobrého materiálu a celkem i lehký.
nevýhody?? má menší korbičku, i uzčí než jiný. Mám pro porovnání druhý kočár concord fusion 2010 a ten má ve velkou korbu. Malý má teď půl roku a zimu v korbě mutsy určitě neodjezdíme. V základu malý koš, určitě si připlatit a koupit větší.
sportovní verze lze dát skoro do lehu, jen boudička je pro větší dítě nízká, my v ní jezdili do 2 a čtvrt roku, dál by to nešlo, hlavně v zimě.

tkarlikova
autor
22. říj 2013

@petkula Děkuju. Vidíš, délku korbičky jsem nezkoumala, šlo mi spíš o šířku, aby tam neleželo jak sardinka 🙂

tkarlikova
autor
22. říj 2013

@alisek Já z něj nejprve byla nadšená. Ale jak se postupně víc dozvídám, tak mě to opouští. Akorát se bojím, že to bude u každého kočárku 🙂

alisek
22. říj 2013

@tkarlikova korba, syn 6týdnů a je to mrně

alisek
22. říj 2013

@tkarlikova ted koukám že seš taky z churidmi 🙂 otázka je zda kočár do terénu fakt potřebuješ ale jestli budeš jezdit po chrudimi na těch šílených kostách co jsou v centru tak budeš, já tam s concordem jezdila nerada a s novorozencem vůbec, bych z něj vyhrkala duši...a na zimu určitě lepší ten mutsy..ve sněhu byl skvělej a že sem se s ním najezila

petkula
22. říj 2013

@tkarlikova já nevím, jak jsem psala, syn měl při narození 54 cm a vážil 4,2 kg a nekecám, opravdu v ní vydržel těch 7 měsíců a nijak jsme ho tam nemačkali. Jsou větší kočárky ale se s nimi hůř manipuluje a zaberou celkově víc místa a nejsou tak hezké 🙂 Nejlepší je si je vyzkoušet někde v obchodě.

tkarlikova
autor
22. říj 2013

@alisek Jsme ze Sobětuch. A manžel závodí na koni, takže potřebujem, aby to zvládalo aj terény s koňmi :D

tkarlikova
autor
22. říj 2013

@petkula Právě, je krááááásnej :D. No ještě je varianta gesslein, ale ten mu krásou nesahá ani po kotníky :(

alisek
22. říj 2013

@tkarlikova no nejen na koně koukám ale i na tu cestu do města od vás..páč je hrozná..máte v rodině mimčo? mohla bych ho zapůjčit na vyzkoušení..a viděla bys jestli koupit či ne.

tkarlikova
autor
22. říj 2013

No mám 8měsíčního synovce a to je teda kluk jak buk a zrovna teď s ním segra přijede. To by bylo super, kdybych ho tam mohla strčit 🙂

tkarlikova
autor
22. říj 2013
alisek
22. říj 2013

@tkarlikova a v jaký den?

alisek
22. říj 2013

@tkarlikova hele myslím že 8mi měsíčni bude mít problém se tam vlézt s fusakem, Ondrovi je půl roku a ještě to vidím tak na měsíc, možná dva a pak finito..půjde do druhýho kočárku (ještě že mám dva), kupovala jsem ho z druhé ruky tak jsem si mohla dovolit koupit ještě jeden (nový) super do města (bez kostek), skvěle se ovládá, a sice do terénu teda moc není ale zvládnul s námi cestu z ještědu přes les..a ani to moc nedrhlo, syn ji skoro celou prospal 😎

alisek
22. říj 2013
tkarlikova
autor
22. říj 2013

@alisek Bude to od soboty asi do dalšího víkendu. No pokud se tam Honzík nevleze, tak budu mít Mutsy asi vyřešený, i když mi to asi urve srdce :D :D :D. Je to vtipný, máš Honzíka a Ondru a ségra má Ondru a Honzíka 🙂

alisek
22. říj 2013

@tkarlikova půjčím ti komplet a můžeš vyzkoušet jak se sním pracuje a jezdí..jen na začátek každýmu to zatáčení přijde neovladatelnbý ale jak se s tím naučíš jezdit tak je to super

alisek
22. říj 2013

ještě fotky sporťáku, syn tam jezdil dlouho, seděl až ve 20 měsících takže ta, jezdil hodně v lehu/pololehu, žádný problém nebyl, u sportáku je velká boudička, což je super, že do kočáru nefouká