Kočárek Mutsy. Máte zkušenost?

campi
20. črc 2008

Je tu nejaka mamka, ktera uvazuje o tomto kocarku nebo ho uz ma? Neco jsem vygooglovala, ale tech informaci neni moc. Rada bych koupila Mutsy z druhé ruky nebo pro nej zajedeme do Nemecka - nevim, jestli jsem nasla spravne info, ale da se tam koupit podvozek + hluboka korba + sportovni nastavba kolem 14 tis., to snad ani neni mozny, takhle levne.

Konkretne bych chtela 4rider.

petkula
4. led 2010

a tam se nedala nastavit rukojet? U Urbanu to jde a jezdi s nim muj tatka, ktery ma skoro 2 metry..a taky se to da zmensit i pro uplneho prdolu 😉

majka79
4. led 2010

petkula rukojeť se nastavit dala ale i poloha jedna, nejnižší, nebyla pro prdolu jako já, snad je Urban opravdu níž bylo by mi líto kočík vrátit líbí se mi

petkula
4. led 2010

a kolik meris?

majka79
4. led 2010

měřím 162cm, jde hlavně o to, že když jsem dala rukojeť do nejnižší polohy byla hned nad boudičkou a tak byla dost krátká a nešlo se mi o ni opřít, měla jsem prostě ruce nad boudičkou

petkula
4. led 2010

ja merim 1,70 a mam rukojet na 3, takze tobe bude 2 snad stacit. Je pravda, ze ta korbicka je trochu vys nez maji ostatni kocarky ale myslim, ze to je spis vyhoda, nemusim se do kocarku moc sklanet. Tak snad ti bude vyhovovat.

majka79
4. led 2010

doufám že bude, mám jen sporťáček, nevyhovoval mi jen ta výška rukojeti, jinak na další mimi vidím t, že bude korbička výš jako plus
mám jen trochu obavy jestli se naučím řídit "housenku"

majka79
4. led 2010

omlouvám se za překlepy 😠

petkula
4. led 2010

housenka mi delala zpocatku problemy ale ted jsem za ni moc rada..ale treba mamka si na ni nezvykla dodnes a jezdi s aretaci.

aklus
4. led 2010

Ahoj maminky, nemáte některá golfky Mutsy Spider? Uvažuji o nich, ale nevím o nikom, kdo je má vyzkoušené? Jinka doteď jsme měli Urban, maximální spokojenost, ale teď, když už je malý ve sporťáku, je to docela váha, nějakých 12 kg kočárek, 13 kg Vojtík...k tomu nákup v koši.
Díky případně za recenzi na Spidera.

majka79
6. led 2010

prosím Vás čím nebo jak nafukujete kola u Urbanu dnes nám přišel nový a nejde nám to originální punpičkou se vůbec nedostanem ke šlaufku a naší obyč to také nejde prosím poradí nám někdo

petkula
6. led 2010

ahoj, tak ja jsem zatim nefoukala ale manzel jo a rika, ze pry u te pumpicky je nejaka packa-pojistka, ta se musi uvolnit, pak to narazis na ventilek a zase zajistis a pumpujes. Tak nevim, jestli jsem ti trochu pomohla. Kdyz tak reknu manzelovi, at ti to popise (lepe 😉

majka79
7. led 2010

díky za radu tohle s tou pojistkou víme ale pumpička se nám tam jednoduše nevejde nástavec je širší než místo mezi disky dnes zkusíme půjčit od dědy jinou a uvidíme

petkula
7. led 2010

hm..to je divne, ze by to nepasovalo? Ten ventil prece docela vycniva ven, ne? Zkouseli jste kdyz tak vycvaknout tu pneumatiku? A kde jste kupovali kocar? My ho mame z Ondalka a pumpicka sedela dobre, tak nevim.

momonka
7. led 2010

majka: měli jsme stejný problém u obou mutsy, takže se kola nafukovala na benzínce a pohoda 🙂
urban rider je super, já předtím jezdila 3rider, a ten je děsný.

majka79
7. led 2010

petkula kočárek mám také z Ondálka a pumpička kterou jsme dostali je nám prostě nanic ani když kolo sundám nejde to
dnes jsem to nafoukala starou obyčejnou pumpičkou se šlaufkem ale dost jsem se nadřela
momonka ta benzínka mě zaujala to je super nápad my nemáme auto tak mě to vůbec nenapadlo, jen bych asi nevěděla jak kompresor použít a jak moc to mohu nafouknout aby to neprasklo je na benzínce nějak vidět ten tlak vím že to co je povolené je napsané z boku na plášti
jo a k těm podvozkům Urban je super trochu jsem se bála té "housenky" natáčecí ale po chvilce jsem si zvykla 4rider je asi taky fajn ale pro mě byl vysoký a když je porovnám já
Urban je podle mě stabilnější a s manipulací ve městě jsem dnes neměla žádný problém

svataterezicka
7. led 2010

Já teda nevím, ale já měřím 165 cm a že bych nedošáhla na rukojet? Dám si to na dvojku a jsem spokojená.. a že je to lůžko výš mi vůbec nevadí spíš naopak. Ted už jezdíme ve sportáku, tam jsme přesedlali v půl roce.

majka79
7. led 2010

svataterezicka také jsem dosahla i u 4 rideru ale byla jsem zvyklá mít ruce níž lépe se pak alespoň mě opírá když chci najet na chodník Urban je nižší a vyhovuje mi mnohem líp hlavně že jsi spokojená 4 rider se mi líbí víc 🙂 ale s Urbanem se mi jezdí parádně

svataterezicka
7. led 2010

tak hlavne ze jsi spokojena nakonec 🙂

majka79
8. led 2010

spokojená jsem a moc dnes jsme byli na výletě v Praze jeli jsme vlakem, metrem..... a hlavně sněhem jede skvěle 🙂

marcela72
9. led 2010

Já měřím 167 a taky jsem "jezdila na dvojku" s korbičkou. Taky jsem byla ráda, že se nemusím do kočárku moc shýbat. Když jsem viděla, jak jsou ostatní kočáry nízko, tak jsem byla ráda, že mám tento. Teď jsme přešli do sporťáku a nejsem vůbec spokojená. Nevím, jestli si zvyknu. Kočár jsme vybrali hlavně kvůli tomu, že jde dát jak po směru, tak proti směru, ale když je malá čelem ke mě, tak se to vzadu upíná nějakým sucháčem a pak když to rozkládám, tak to musím zase oddělávat, nejde totiž složit, když je v tomhle směru a taky mi na něj nejde pláštěnka... Když je opačně, tak mi zase překáží přebalovací taška. Jak dám malou do sedu a chci to pak zklopit, tak mi tam drhne taška. O nánožníku ani nemluvím. Ten se mi tam zatím nepodařilo přidělat, tak jezdím bez něho. Za ty prachy by mohl být ten kočár trochu víc vymakaný. Podvozek chválím pořád, ale ty vršky mi přijdou nic moc. Nemám ale srovnání s jiným kočárem. Vybírali jsme dlouho a ideální kočár prostě neexistuje.

majka79
9. led 2010

marcela my jsme kupovali sporťák až teď a Lukášovi bude brzy 11m a tak jezdíme po směru otočím ho asi jen vyjímečně kvůli počasí mám ho sice jen pár dní ale jsem moc spokojená hlavně proto, že nádherně jede, polohování nám taky vyhovuje a nánožník nepoužíváme máme fusak Aesthetic a zatím stačí malý má uvnitř krásně teploučko, máš pravdu, ideální kočárek neznám, zkusila jsem už tři a tenhle je pro mě nej 🙂

svataterezicka
9. led 2010

Marcela nechápu jakt o myslíš s tím upínáním sucháčem???
Je pravda že proti směru je ten nánožník těžko zapínatelnej, ale už jsem si zvykla, malou vyndavám bez rozepnutí nánožníku.

marcela72
9. led 2010

majko, naší malé je teprve 8 měsíců a měla jsem takovou představu, že jí ještě ze začátku budu vozit tak, abych na ní koukala. Fusak máme berana od Kaisera, tak ten je krásně teplý a dávám přes něj flísovou deku. A je mi divný, že ti nepřekáží přebalovací taška, když polohuješ opěrku zad dolů. Mě to tam tedy překáží. Nebo dělám něco blbě? 😕

svatatericko, ten sucháč je zespoda a přidělává se tím ta sedačka v těm železům od podvozku. Když chceš tu sedačku sundat z podvozku, tak to musíš oddělat.

majka79
10. led 2010

aha marcela přebalovací taška, zatím jsem ji měla dole v košíku, protože mám takovou obyčejnou a na rukojeti mě nedrží, sjede mi až dolů, když malý sedí nevadí to, když usnul dala jsem ji do košíku pod kočár, právě řeším to jakou si pořídit, aby držela nahoře, ale máš určitě pravdu, že bude převážet to mě fakt nenapadlo, zatím to nemám vyzkoušené sporťáček nemáme ani týden

marcela72
10. led 2010

majko, mě to taky nenapadlo, až v praxi mě to nemile překvapilo 😠 No a tašku mám tuto: http://www.aaahracky.cz/prebalovacitaskasportyg... Mám tedy jinou barevnou kombinaci, ale ta už na netu není a na držadle mi krásně drží, když omotám dvakrát ty šlahouny, kterými se to tam přidělává. Ta jejich originál se mi vůbec nelíbí 😝 Do košíku tašku dávat nechci, jednak aby se mi tam neušpinila a taky tam vozím psa 😎

majka79
11. led 2010

ahoj marcelo, ta Tvá taška je moc pěkná, já mám takovou co nemá ty šlahouny jak píšeš a tak mi sjede není ji za co přichytit, dole v košíku ji taky nechci vozit bylo to jen teď než si koupím nějakou pořádnou originál taky nechci taky se mi nelíbí docela uvažuju o nějakém podobnéém batohu jak má Mutsy, ten se mi celkem líb,í až na tu cenu teda
ju nikdy by mě nenapadlo, že se dá vozit pes kočárkem, ale je to super ne, nahoře malá a dole baf baf 🙂

kaninka2
14. led 2010

ahoj maminky, čekám své druhé miminko a o to víc se snažím vybrat ten nejvhodnější kočárek. Mutsy 4 Rider s nafukovacíma kolama mě ohromil, ale je spoustu věcí, které mě trošku odrazují, ale jak už tu bylo zmíněno, dokonalý kočárek neexistuje. Chci se zeptat, zda má některá z vás zkušenosti s cestováním autem. Bydlím na vesnici a minimálně 2x týdně jezdím autem do města, proto potřebuji kočárek, který je praktický do horšího terénu a zároveň šikovný na převážení. U sporťáku jsem se dočetla, že pokud je sedačka proti směru jízdy, musí se demontovat a podvozek tak složit zvlášť. To by mi nevadilo, pokud je to otázka chvilky a je zapotřebí jen pár šikovných chmatů. Pokud je to ale složitější proces, pak by pro mě tento kočárek asi nebyl ideální 😖 Můžete mi napsat vaše zkušenosti?
Na první dítě jsem měla Casualplay S6, což teda do terénu opravdu nebylo, ale na skládání a převážení byl super. Mutsy se mi zdá lepší v mnoha směrech, hlavně otáčení sportovní sedačky, hodně mi vadilo, že na své mimi do kočárku nevidím. Hluboká korbička je sice malá, ale to je u novějších kočárků běžná věc, tak že to neřeším. Ještě by mě zajímalo, jak na kočárku vypadá ten přídavný košík, nebyla by nějaká fotečka? Předem moc děkuji 😉

marcela72
14. led 2010

majko, ten batoh se mi taky moc líbí, ale prodavačka mi sama řekla, že je hodně malý a pak když mi ho přinesla, tak jsem musela uznat, že má pravdu. Pes má dvě kila a nerad chodí na vodítku, tak běhá volně a jak ho dám na vodítko, tak šup do kočárku 😀 Taky je to fajn, že můžeme takhle do krámu a nikdo nemá řeči a lidi dost koukaj, jak se tam veze 😀

kaninko, já tedy měla hlubočák v autě za pár vteřin. Jde jen o cvik. Já tedy jezdím hlavně autem a jak jsem "vypilovala styl" tak to šlo krásně. A to se mi ten podvozek do kufru vejde snad na mm. Nemáme kufr u auta moc velký. Se sporťákem jezdím zatím chvíli, tak snad se vyjádří někdo další. Podvozek je složený ve vteřině a ten hořejšek si teď nevybavuju, jestli se musí sundavat i ta boudička, ale myslím že jo. Já s tím ještě sama nejela a minule jsme to s manželem nějak dali dohromady. 😉

kaninka2
15. led 2010

marcelo, moc děkuji za odpověď 🙂 Dnes se chystám do jednoho malinkého obchůdku, kde zrovna 4rider mají vystavenej, tak paní prodavačku trošku vyzpovídám a snad i omrknu to skládání. Problém je v tom, že tam mají opravdu malilinko místečka a nevím, jest-li to bude vůbec možné 😀 (fungují spíš jako e-shop).
Ale i tak prosím i ostatní maminky, jest-li mají zkušenost se skládáním do auta a mohou mi své poznatky napsat 😉

petkula
15. led 2010

kaninko, my mame UrbanRider a zatim jeste pouzivame hlubokou korbu. Slozit jde uplne rychle, pokud mas maly kufr, muzes i pouhym zacvaknutim vytahnout kolecka. Auto nemame ale kdyz jsme u rodicu, tak jezdime a do kufru se vleze kocar i s korbou (maji Renault). Kdyz jedeme se znamyma, tak ti maji dvoudveraka Nissana, tak tam se vleze jen podvozek a korbicka jede s nama v aute.
Tesim se na sportak, ten se da slozit cely, tak se usetri misto 😉
A kos mame ale bohuzel nemam zadnou fotku...vypada ale moc hezky a vleze se tam obrovsky nakup 😉