Kočárek Mutsy. Máte zkušenost?

campi
20. črc 2008

Je tu nejaka mamka, ktera uvazuje o tomto kocarku nebo ho uz ma? Neco jsem vygooglovala, ale tech informaci neni moc. Rada bych koupila Mutsy z druhé ruky nebo pro nej zajedeme do Nemecka - nevim, jestli jsem nasla spravne info, ale da se tam koupit podvozek + hluboka korba + sportovni nastavba kolem 14 tis., to snad ani neni mozny, takhle levne.

Konkretne bych chtela 4rider.

schnek
5. srp 2008

protože chci mít možnost usazení dílů pro a proti, resp mi jde o sporťák a to na Xlanderu nejde 😉

schnek
5. srp 2008

tak teď jsem objevila na MMB pěknej bazar s Mutsy, tak nevím, jestli fakt nejí to použitýho... ach jo, to je dilema 😀

schnek
5. srp 2008

tak jsem okoukla MMB a asi jsi mě quinny ukecala na použitej 😀 hele, jakej si myslíte, že je dobrej podvozek?

lucija
5. srp 2008

Schnecku, já mám podvozek 3rider, ten je dobrej do města, do obchodu a tak. A pak mám freerider a ten je výbornej všude. Ten urban jsem nezkoušela, ale ten se mi ani moc nelíbí. Ale ten freerider fakt nemá chybu 😉

schnek
5. srp 2008

ten free se mi moc nelíbí.... a nevím, jak trojkolka, minule jsem k ní byla celkem odmítavá... budu okukovat kočáry, nakukovat sem a dávat vám pitomý otázky a časem něco vyberu 😉 😀

schnek
5. srp 2008

je na Mutsy vyloženě něco, co vám přijde nedodělaný, blbě vymyšlený, něco, co považujete za nedostatek?

lucija
5. srp 2008

No každý podvozek má něco co nemá ten druhý.Ale já jsem spokojená. Hlavně ten freerider se dá složit že jedeš jen po dvou kolech, což já oceňuju při nástupu a výstupu z autobusu, po schodech v metru atd. A ovládáš ho jednou rukou bez problémů 😵 😵 😵 😵

schnek
5. srp 2008

to zní celkem dobře 😉

lucija
7. srp 2008

jj, je to dobrý 😉

quinny
7. srp 2008

jů schnecku a aby to pak nebylo na mě, kdyby se něco pos++++ 😀
kampak ti zmizela fotečka 😲
k podvozkům- přečetla jsem diskusi myslím na emiminu- byla dost rozsáhlá zkus ji pohledat, kdyby se moc nedařilo zkusím ti dohledat odkaz 😉 - a na trojkolky bylo nejvíc stížností, jakože je holky hodně chtěly a pak velký zklamání. Já mám urbanridera tu klasiku čtyřkolku- manžovi se líbila nejvíc a mě nakonec asi taky, chce to chvilku cviku ale za chvíli jezdíš jak profík, ta zatáčecí zadní náprava je dokonalá.

Tím že jsem z kočárku totálně nadšená tak zase až tolik nedostatků nenacházím, ale něco asi přece.
Trošku vyšší váha, ale to zas až tak není s čím srovnávat, ona většina kočárků je těžších (já srovnávám s lehoučkou trojkolkou od quinny kterou jsem chtěla původně, než jsem zjistila, že se s ní ani náhodou nenarvu do výtahu 😖 )- zase to má plus že tím je ten kočár velmi stabilní i ve velmi špatným terénu (a že ho teda vážně nešetřím- hory, lesy atd 😎 )
a trošku větší rozměry při složení, to mi vadí hlavně v kufru auta- ono zbyde vlastně jen kolečka a ta konstrukce se schová dovnitř (mám to někde nafocený v albíčku) ale dost z toho kouká ta rukojeť- podle mě zbytečně moc- sice se do kufru vejdu, ale jakoby natěsno a nepohodlně se mi to tam dáívá. To je ale hodně subjektivní, nevím jak moc potřebuješ kočík vozit v autě, jaký máte kufr, a asi nakonec vybereš i jiný podvozek 😉

Nic dalšího mě zatím nenapadá, takže kdyžtak se fakt ptej 🙂

pebi
8. srp 2008

hele, taky jsem řešila velikost korbičky (já mám nakonec x-landera, ale z jiných důvodů), my teda dávali Anetku do sporťáku už v 5ti měsících, protože se chtěla koukat ven, ale teď jsem měla korbičku vytaženou a jen ze zvědavosti jsem tam Anetku dala a pořád tam vlezla, sice natěsno, ale vlezla, a to má rok 😉
Takže si myslím, že půlroční dítě, pokud není nějak moc velké se musí vlézt i s fusakem 🙂

quinny
10. srp 2008

schnecku: ještě k Mikrusu- teď o víkendu jsme byli na jedné akci (nějaké trhy či co) a tam bylo kočárků k vidění spousta, a potkala jsem i 2 Mikruse, a nevím jestli to byla náhoda, a ani jak byli starý, ale vypadali teda nově, a oba šíleně vrzaly 😖 😖 to jen můj nový poznatek- si jich teď nějak všímám 😀

quinny
10. srp 2008

pebi: to je zajímavý info, děkujeme 😵
i když je fakt že já počítám s tím, že do tý sportovní verze půjdeme z důvodu rozhledu a ne velikosti-protože naše dítě je pěknej zvědavec, a to mu ještě nejsou 2 měsíce 😀

andulkasafarova
28. srp 2008

ahoj holky a mozte mi nektora poradit jaky je rozdiel medzi tim 4 riderom a sliderom? my teda chceme kupit uz le sportak takze hlboku korbicku ani nezvazujem, riesim len podvozok a sportovu sedacku. A maju tie podvozky aj rucnu brzdu?aky je 4 rider alebo slider do terenu? budem rada za kazdu odpoved. nejsom velky znalec mutsy kociku ale vzdy sa mi velmi pacili 🙂

jaja5
13. říj 2008

Ahojte, mate niekto skusenosti, konkretne s 4rider-om? Zda sa byt pre dieta pohodlny a vhodny aj do terenu. Trosku sa ale obavam tej vahy. Nie je to problem pri tlaceni napr do kopca, alebo pri nakladani a vykladani z auta? Povodne som mala vyhliadnuty bugaboo, alebo concord neo, ale od nich ma dost mamiciek odradilo, ze pri sportovej verzii sa neda polohovat uplne dorovna (stale musi mat nozicky hore) Tak ak mi viete poradit pls napiste.

jannicka
20. říj 2008

ahojte. necitala som to cele ale ak ide o mutsy my mame 4rider a som maximalne spokojna! 🙂 vyber kociku bola dlha tortura a skoro sme kupili hartan ale som stastna ze nie 🙂 4rider ma styri kolesa, predne otocne a su nafukovacie. to bolo moje hlavne kriterium a splnal ho jedine polsky xlander :( ten sme nechceli. mutsy je fajn. vanicka je sice jednoducha ale nam staci. da sa vsak kupit aj luxusnejsia. zachvilu ideme na sportak. vyhoda je ze je uplne iny clovek to moze nakombinovat 🙂 pravda je ze je aj po zlozeni dost velky ale my mame auto combi takze nie je problem prip davame vanicku za sedadlo sofera ked mame plno veci inych. najlepsie je ze vanicka je vysoko, najvyssie co som doteraz videla takze je kontakt s babom lepsi, nepsini sa tak ked je mokro a chrbat menej boli 🙂 buda sa da preklopit aj dozadu. nas drobec v tom totiz teraz jazdi na bruchu a kuka sa po svete 🙂 pravda je ze je trosku uzka tak neviem ako s fusakom, ja zatial s hrubou dekou nemam problem. kazdopadne podvozok je najsamlepsi, rukovat nastavitelna vyska jednym tahom, kozena rucka, pevny 🙂 odporucam!!

jannicka
20. říj 2008

minule som niekde videla ten slider. ma mensie predne kolesa neviem preco tento trend :( mne sa to nezda stabilne. ja som za 4rider. keby mal niekto zaujem, predavam vanicku mutsy sports farba olive.

jaja5
25. lis 2008

ahojte, neviete nahodou ci sa da na sliderovi polohovat zvlast nozky a zvlast chrbatik do uplnej roviny na sportovej casti ?

helik3
28. lis 2008

ahoj,

taky uvažujeme o tomto kočárku, dnes jsme se na něj byli i zeptat. Paní říkala, že si máme vzít ten podvozek, kde jsou otočná ty zadní kolečka - mám za to že je to ten urban rider (ale možná se pletu) a že tam jak jsou v tom podvozku otočná pření kolečka-to se prý často reklamuje, že to příliš nedoporučuje 😅

jinak jsem lovila pro přehled, třeba Vás to bude zajímat http://www.mutsy.libfin.cz/vyrobky.php přehled podvozků popis plus nějaké technické údaje plus doplňky.

Jenom tedy taky nevím jestli tak korbička je dost velká? Budeme mít prcka v dubnu, tak to asi riskneme, na zimu půjde do kárky 😉

Jinak barvy mají super, hlavně ty neutrální-neznáme pohlaví, takbudeme vybírat právě z nich-hnědá, šedá, stříbrná, měděná apod 😉

martinamil
9. únor 2009

Ahojky, holky dá se sporťák dát do úplné roviny? Uvažujeme o Urban Rideru. Díky moc

mimap
9. únor 2009

Ahoj marti, sporťák do úplně roviny nejde, je to trošku nakloněný, ale jen málo. Já tam teď budu malou dávat od 6,5 měs. a vím o maminách, které tam vozili i 5. měs. dítě. Jinak dost obsáhlá diskuze o tomto kočárku je na emiminu. Já jsem měla Implast Bolder a jako sporťák budem mít Mutsy UR, přijde nám ve středu, tak už se nemůžu dočkat...🙂 Myslím, že je to dobrá volba. 😉

bubla
12. únor 2009

Ahoj holky taky uvažujeme o mutsy. Mimčo se narodí v květnu, takže na zimu půjde do sporťáku. Byli jsme se na něj kouknout ale v obchodě měli jen korbičku. Prodavačka mi říkala že sporťák nejde dát do úplného lehu a při polohování je komplikovaná manimulace (musí se nějak natáčet posouvat oběma rukama) Taky říkala, že je dost úzky.

mimap vy už ho máte doma, mohla by jsi mi prosím napsat rozměry (šířka, délka) sporťáku a popsat manipulaci, ze sedu do lehu. Díky moc za odpověď.

mimap
12. únor 2009

Ahoj Bublo, tak Mutsík došel nakonec až dnes. Do úplného leho opravdu dát nejde, ale jen to nakloněné jen malinko. Naši malou jsem tam dala úplně bez obav a vím i o mladších mimčech, které se tak vozí. v návodu je napsáno, že sportovní sedačka je od 6 měs. a věř, že kdyby to byl nějaký polosed, Nelinku bych tak určitě nevozila.
Nevím, co si prodavačka představuje pod pojmem složitá manipulace - zmáčkneš jeden čudlík, nastavíš sklon sedačka a pustíš čudlík, nic složitého... 😉 Možná myslela nastavení hloubky sedu, tam se mačkají čudlíky dva, ale to je věc, kterou nastavuješ jednou za čas, jestli teda vůbec a nic složitého v tom taky nevidím. Polohování nožiček taky jednoduchý. Kočárek je složený hned, to jsem spokojená, hodně cestujem..
Nijak extra široký teda není, naměřila jsem 32 cm.
Máme za sebou první zkušební jízdu...docela fajn, trochu nezvyk, jezdily jsme předtíms tříkolkou, tak si to musíme nejdřív osahat. Je teda fakt, že je docela težký..
Kdybys potřebovala s něčím poradit, tak se kontaktuj s paní Vinterovou z Kočárkova. Mutsíkům opravdu rozumí a poradí. Sama je "Mutsařka"..

bubla
12. únor 2009

Ahoj mimap, moc děkuji za odpověď. V sobotu jdeme ještě do jednoho obchodu, a tam si snad vyzkoušíme i ten sporťák.

krista
6. bře 2009

autko • Včera ve 20:34
Ahojky, chtela jsem vas poprosit o radu, nemate nektera z Vas zkusenost s timto kocarkem?
Jizdni vlastnosti , pripadna poruchovost ... jak dlouho vam vydrzela hluboka korba...
Dekuji Vendula

verundost
9. bře 2009

Ahojky, nikde jsem nenašla informaci, jestli se můžou potahy vyjmout a vyprat. Děkuji za informaci 🙂

gretka31
22. kvě 2009

Ahoj, chtela bych se zeptat nekoho kdo ma Mutsy, koupila jsem z druhe ruky, velmi zachovaly, ale ted jsem zjistila, ze boudicka nejde jakoby uplne vypnout, nevypada to nijak hrozive ani ze by to necemu vadilo, ale nevim jestli je to zamer nebo spise uz opotrebeni, poradi nekdo?Diky Marketa

vavik0204
24. kvě 2009

Ahoj, my mame mutsy a uz jazdime v sportiaku. Pravdupovediac bala som sa tych istych veci ako ty ked som ho kupila ale aj tak nelutujem. Je pravda, ze maly nam v hlbokom vydrzal len do 5 mesiacov, viac sa nam tam s fusakom nenarval ale teda on je aj dost velky. A hlavne jemu sa nepacilo ani to, ze tam nema vyhlad. Sportiak je pomerne uzky ak ho porovnas s Jane ale inak vacsina kocikov ma jeho sirku a to 35cm. Treba vsak davat pozor pri sportiaku ked ho skladate aby si vyrovnala vzdy na strieske tu cast, kde je ten igelit na pozeranie abatka, co viem takmer kazdemu sa to praskne... Inak je fajn, sklada aj rozklada sa uplne super.

krista
12. srp 2009

lenickan • 17tt • Dnes v 15:19
Milé maminky, plánujeme koupi kočárku a je to větší oříšek než jsem si myslela. Zatím vyhrává Mutsy - 4 kolka s otáčivými koly, ale ta korbička se mi zdá opravdu malinká.
Nemáte některá praktickou zkušenost s tímto kočárkem?
Budu Vám vděčná za zprávu🙂))

kacka.va • 1d • Dnes v 15:27
sousedka měla, korbička byla fakt mini, ale prý záleží, jakou korbičku koupíš. Druhý má kamarádka a ta si teď stěžuje, že už je to s ročním dítětem šíleně těžké.

soanpe • 1d • Dnes v 17:26
debata o Mutsy je na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

annerri
12. srp 2009

Ahoj, taky zvažujeme koupi kočárku Mutsy, už jsme jich okoukli fakt hodně, ale Mutsy 4 rider s nafukovacíma kolama asi vyhraje. Byli jsme se kouknout v Brně v babyparku, měli jich tam hodně vystavených. Prodavačka říkala, že korbička je na půl roku a potom rovnou do sporťáku. Sporťák se mi zdál docela vyhovující a hlavně sedačka se dá otáčet.