Kočárek Mutsy. Máte zkušenost?

campi
20. črc 2008

Je tu nejaka mamka, ktera uvazuje o tomto kocarku nebo ho uz ma? Neco jsem vygooglovala, ale tech informaci neni moc. Rada bych koupila Mutsy z druhé ruky nebo pro nej zajedeme do Nemecka - nevim, jestli jsem nasla spravne info, ale da se tam koupit podvozek + hluboka korba + sportovni nastavba kolem 14 tis., to snad ani neni mozny, takhle levne.

Konkretne bych chtela 4rider.

kacka.va
21. črc 2008

naše sousedka ho měla, jezdilo se s ním dobře, ale má snad nejmenší korbičku, jakou jsem zatím viděla. Naštěstí měli hooodně malinkatou holčičku, naše by se tam nevlezla pomalu ani po narození.

campi
autor
21. črc 2008

A kolik mela tvoje holcicka po narozeni?

Ty velikosti se bojim na zimu - jeste by se tam mel vejit fusak..

kacka.va
21. črc 2008

3,5 kg, což je celkem normální váha 🙂

campi
autor
21. črc 2008

hmmm, to je doost velky minus

eho
21. črc 2008

Ahoj campi, u nás ve městě je teď hodně oblíbený, jezdí jich fakt hodně. Kamarádka ho má, je moc spokojená, holčičku měla v květnu a na podzim jí musela přendat do sporťáku dřív než chtěla protože se tam s teplým vybavením nevešla a to se narodila poměrně malá (kolem 3 kil). Sporťák je ale super. Ale ty budeš mít ledňáčka, tak bych se toho nebála 🙂

kacka.va
21. črc 2008

jojo, sporťák je lepší, ale zase sousedka ho pak nepoužívala, protože to podle jejích slov bylo dost těžké, takže šla dost brzo rovnou do golfek

campi
autor
21. črc 2008

Eho: to si taky rikam, ze ten fusak nebudeme pouzivat u vetsiho miminka, protoze to uz bude jaro. Kdyby se narodilo koncem ledna, tak bychom vyrazeli nekdy po polovine unora a kdovi jaka bude zima, jestli se ten fusak vubec nejak vyuzije.

Mutsy ma nekolik typu korbicek, tak treba bude nejaka vetsi.

A v jakym meste bydlis? Zatim jsem jich na ulicich moc nevidela - hodne se jezdi s Jané a ted vyrazil Bugaboo. Ale az nejakou mamku potkam, tak ji vyzpovidam.

No, mam jeste cas na rozhodnuti. Prechazi me prvotrimestrove nevolnosti, tak se objevila nalada na vybavu🙂

kacka.va
21. črc 2008

kousek od Říčan

quinny
21. črc 2008

Tak přidávám se do diskuse 😉
Mutsíka máme zatím pouze s hlubokou korbou, ale vejdeme se zatím s přehledem a to jsme teda macíci - při narození 4,25kg, 54cm 😎 na zimu už to samo nebude ale s tím jsem počítala 😉
na lednový mimi myslím ideální kočík 😉
jinak nejmenší je ta korbička joey, všechny ostatní mají klasický rozměr kombinovaných kočárků..dokonce bych si dovolila tvrdit, že je větší než třeba u x-landera nebo quinny 😅

campi mám tedy podvozek urban-rider, ale kdyby tě zajímalo něco konrétního, jsem k dispozici 😉

campi
autor
21. črc 2008

Quinny: a kolik jsi platila za podvozek, hlubokou korbu a sportovni sedacku? Plusminus...
A jakou mas barvicku? A nebudes tu hlubokou korbu pak prodavat? 😉 Teda jestli by sla nasadit i na 4rider... Uvazuju o tom, ze bychom koupili novej podvozek a sportovni nastavec a hlubokej z druhy ruky.
To je Honzik pěknej macík. V zime budes jezdit se sportakem a nanoznikem?

schnek
21. črc 2008

holky, pokud chcete mutsy, ale zdá se vám malinkej, mrkněte na kočárek Micrus alu Sprint 😉

campi
autor
22. črc 2008

Nenašla jsem nikde rozměry korbičky, ale tento typ se mi líbí (na barvu nekoukejte)
http://www.mutsy.nl/products/slider/colors

V Německu o cca 7 tis. levnější.

lacostina
26. črc 2008

Ahoj, taky se podělím o zkušenosti. Já ho pořídila svýmu mimču, které se má narodit za 9 dní. Myslím že s korbou není problém, já měřila přímo v obchodě, než jsem objednala korbu deluxe a ta má cca 33-34 na šířku. Ségra má zase kočár Mura 4 a ta je stejně široká!!! Jen pozor nekupuj Joey...jako já, protože tahle korba má umělou vaničku a není zvenčí ničím potažená. Vypadá to dost divně, jako když mám vanu z plastu. Kyž mrkneš na obrízek na netu tak to stříbrný je plast. Já to vracela. Jinak další výhoda je, že se ti při připnutí potahu na nohy k vaničce a boudičce ( nevím jak se tomu říká)...tak se ti ten konec zvedne a nefouká ti do kočáru....obličej miminka je chráněn. Jinak korba nemá žádné větrání, což je mínus..., ale myslím že ten kočár je moc dobrý, nejlepší jsou otočná aretující kola...to by měl mít každej kočár...jinak podobný kočár, je ta Mura 4 i kvalitně. Jestli budeš ještě něco chtít vědět, tak ráda napíšu...já koupila v on-line shopu ONDALEK.cz, maj super ceny, nej na netu a ještě při větším odběru udělají slevu. Taky vrácení korby bylo bez problému a byli velice ochotný. Jen dlouho čekáš na dodání, takže objednat dopředu.

quinny
3. srp 2008

Campi: já platila: podvozek (UR next s koženou rukojetí) + hlub. korba + adaptéry na autosedačku + slunečník ---cca 17 tisíc. Sportovní sedačku ještě nemáme. Nemáme přiliš místa a myslela jsem si, že budu chtít třeba jinou barvičku, ale absolutní spokojenost- máme barvu active coffee a i ten povrch mi přijde hodně praktický na údržbu (jukni do našeho albíčka) takže koupíme opět tuhle barvu a vyplatilo se počkat, teď mají na sportovní verze akce 😉

jj korbu prodávat budu, nemáme místo na skladování, když se ti bude líbit barvička, napiš mi do IP a určitě se domluvíme 😉 na 4 ridera určitě půjde, to je stejný mechanismus 😉

jjj na zimu počítám sporťák nánožník a fusak. Sporťák jde dát i směrem ke mně což je super, a ono upřímně půlroční mimi už stejně většinou ležet moc nechce 😉

quinny
3. srp 2008

Schnek no nevím nevím, napodobenina je napodobenina a originál je originál, ale proti gustu 😉

schnek
3. srp 2008

quinny, a je v tom krom originality nějakej funkční rozdíl? 😉¨tedy samozřejmě vzhledem pouze k typu, který má stejný podvozek? 😉

quinny
3. srp 2008

Lacostina grartuluji k výběru 😉 já jsem fakt max spokojená 😵
korba sice větrání nemá, ale dá se lehce vzadu odepnout (je tam suchý zip) a překlopením trochu dopředu si tam větrací otvor lehce vytvoříš 😉
tak přeju lehkej porod a at se vám s Patričkem super jezdí 😉

jinak teda nechci šířit nějaký poplašný zprávy, ale co se týká Ondálka...snad jde o neoficiální distribuci a bývá velký problém pokud chceš reklamovat- samo všem přeju aby reklamovat nebylo třeba 😉 pro nás to byl tedy důvod kupovat u oficiálního dovozce

quinny
3. srp 2008

Schnek netuším, nezkoumala jsem to 😉 Já si kočík vybírala podle praktičnosti i vzhledu a vybrala jsem myslím naprosto dle svých představ. A mikrus je podle mě naprosto jiná třída, čímž ho teda nechci hanět, ale mlůj šálek kávy to prostě není 😉

quinny
3. srp 2008

Schnek jestli se tedy můžu ptát, jaký máte kočík vy? 🙂

quinny
3. srp 2008

jinak k tomu funkčnímu rozdílu- co jsem viděla jezdit mikrus (viuděla jsem jen asi dva)- tak ten podvozek se dost prohýbal jestli mi teda rozumíš, u mutsyny jsem to neviděla, zatím 😅 ale to jen na okraj 🙂

schnek
3. srp 2008

měla jsem bebetto, pak Xlander a teď už golfky. Já bych nerada, aby to vyznělo jako rýpání, v čem vidíš ten rozdíl? vždyť je to kopie Mutsy... 😕

schnek
3. srp 2008

tak to netuším, co myslíš... jako tan střed, kde se to lomí? nebo ten kus od rukojeti dolů?

hlavinka
4. srp 2008

Campi: opravdu to v Nemecku vyjde levneji, plus minus jak pises na 14 15 tisic. Otazka je, zda se to vyplati i s benzinem, co clovek projede. Kamoska ma 4 rider a je spokojena. Nyni je na trhu novy, jmenuje se Mutsy slider a ma prehazovaci rukojet na sportaku. V CR vyjde cca na 20 tisic se vsim vsudy, ale v Nemecku je taky levnejsi.
Vice v CR na: http://www.babypark.cz/search.asp?EXPS=mutsy+sl... a Nemecko: http://www.babyshop.de/Unterwegs/Kinderwagen/Ko...

quinny
5. srp 2008

schnecku: ono právě v tom středu se to nelomí, ta konstrukce je vcelku (teda předpokládám stejně jako u mutsyny)- lomí se to dole u těch koleček tam co se to skládá. Nevím kolik vážilo dítě v kočíku, který jsem viděla, ale celá ta konstrukce byla prohlá opravdu hoodně dolů a vypadalo to hooodně divně. To jen můj názor 🙂
Jestli se můžu zeptat proč ta změna z bebetta na xlander?? 😉

To Německo je asi dobrá alternativa na zlevnění kočíku, ale já bych se asi bála případný reklamace 😒

quinny
5. srp 2008

Jinak ještě jeden detail: pro mě tedy podstatná věc - na mutsynu jde přes adaptéry autosedačka maxi-cosi 🙂

schnek
5. srp 2008

quiny, protože mi nevyhovoval. Funkci samozřejmě plnil, ale vadila mi vysoká hmotnost, šílený skládání a rozkládání a celkově neskladnost a nakonec mi ohromně vyhovovala možnost nasadit na podvozek uatosedačku 😉 jo, souhlasím, že i pro mě by byl vhodnější orig. Mutsy, kam jde M-C, tak jdem i naše BeSafe sedačka. S Micrusem mě čeká operace výroby adaptérů, ale prostě nemám a nedám 20 tis za kočárek a chtěla bych nový... 😔

schnek
5. srp 2008

hele, jak vlastně vypadají vaše adaptéry na autosedačku?

quinny
5. srp 2008

http://www.babystyle.cz/zbozi/117-adaptery-na-m...

schecku- adaptéry jsou tyhle 😉
samo chápu že pro někoho je limitující cena - kdyby manža nesouhlasil s cenou koupila bych ho z druhý ruky, ale když chceš nový tak asi radši ten micrus 😉

schnek
5. srp 2008

kdybysme na to měli, tak by mi to bylo celkem jedno... nebo kdybych si ho byla vybrala na první dítě, ale tentokrát už další nebude, resp když, tak za dlouho, takže si nenechám nic kromě oblečků a autosedaček 😉 a na micruse je ten spodek adaptéru jinej, tak nic, asi bideme vyrábět 😉

quinny
5. srp 2008

tak úspěšnou výrobu snad bude někdo šikula zmákne to 😉
ještě dotaz proč ne xlandera 😕