Kočárek Mutsy. Máte zkušenost?

campi
20. črc 2008

Je tu nejaka mamka, ktera uvazuje o tomto kocarku nebo ho uz ma? Neco jsem vygooglovala, ale tech informaci neni moc. Rada bych koupila Mutsy z druhé ruky nebo pro nej zajedeme do Nemecka - nevim, jestli jsem nasla spravne info, ale da se tam koupit podvozek + hluboka korba + sportovni nastavba kolem 14 tis., to snad ani neni mozny, takhle levne.

Konkretne bych chtela 4rider.

luthien.k
7. lis 2009

Tak jak je to s tím nánožníiem? Ještě nemám sportovní korbičku doma, ale už ji mám i s nánožníkem objednanou a nenapadlo by mě, že čelem ke mně nebudu moct ten nánožník připnout (což se v zimě bude jistě hodit...), obzvlášť dokud bude ještě "malej malej", tak bych ho chtěla vozit čelem k sobě... No, asi budu stejně v zimě víc využívat nosítko, už jsem si zkusila urban rider na sněhu a nošení mi přijde pohodlnější než rvát kočár (byť je jinak opravdu dobrej).

ducky
8. lis 2009

Luthien příspěvek před tvým píšu, že to jde 😉
Musíš ho ale chytnout za uchycení boudy. Až ti to přijde, tak na to koukni a ty otvory zcela jistě najdeš.
Já vozím sedačku proti směru, taky chci na malou vidět. 😉

svataterezicka
9. lis 2009

No já to nakonec připla za tu konstrukci ale jde to strasne spatne a taky mi tam nahore uplne nedoliha proste tam mam misto na deku 🙂 zadne otvory jsem tam nenasla no jeste juknu. Jeste me napadlo co pasy? Nechate je pod fusakem nebo mate fusak s dirama na pasy? Ja mam fusak Emitex a jsou tam naznacene diry (ale zasite) tak premyslim jestli rozstrihnout nebo ne.. ona mi mala v tom fusaku trochu sjizdi...

klubo
9. lis 2009

svataterezicka neboj se ten fusak proříznout. Manžel mi ho prořízl klasickým řezákem. Malému dávám tedy ty pásy jen mezi nožičkama a je to Ok.
Jinak jsem se chtěla zeptat, když ten nánožník dáte proti směru jízdy a zatáčíte, nedře vám o ty kola? Mně tedy jo. 😝

svataterezicka
10. lis 2009

No nedře.. možná máš to na ty nožičky moc dole? Dá se to polohovat tak přizvedni trošku ne?

hupcza
10. lis 2009

tak mám emitex fusak - prořzla jsem a stejnbě jako klubo zapínám jen mezi nožkama

za uchycení boudy mě nenapadlo ..dělal jsem to podle fotky mutsiny ze tránek libfinu 🙂
prubnu

svataterezicka
10. lis 2009

Hupczo ale tam je obrazek akorat kdyz je sedacka po smeru jizdy ne?

kubinkov
11. lis 2009

Ahoj, nevíte nějaký fígl, jak sundat kola z Mutsy Transporter?

ducky
11. lis 2009

Terezičko ono to úplně nedoléhá ani když to připneš za boudu, ale žádná katastrofa to není. 😉 Já nevím, jak bych ti to popsala, ale jak je ta bouda uchycená ke konstrukci, tak kousek za tím úchytem je mezera, za kterou se to dá připnout. Nevím teda, jestli ještě není rozdíl v těch sport. sedačkách, já mám Mutsy Joey.

Nánožník mi určitě nedře a fusak Emitex jsem prořízla sama manželovým perořízkem a šlo to báječně. 😉
Je lepší to proříznout, aby to dítě nejezdilo i s fusakem 🙂

Kubinkov bohužel neporadím, tento typ nemám.

svataterezicka
13. lis 2009

Jojo mám taky Mutsy Joey, fusak už mám taky prořízlej, zatím používáme ty pásy jen dole.
Ale co mě štve ještě že tam nejde dát ten košík nákupní když je sportáček čelem ke mě. Včera jsem byla na nákupech a dost mi chyběl :(

ducky
14. lis 2009

Jé, tak o něm jsem uvažovala a tohodle jsem se teda taky obávala. ☹
Tak jediné, co ti můžu poradit na menší nákupy je taška z DM, tu mám já. Připneš jí na madlo a docela se tam i něco vejde 😉

svataterezicka
15. lis 2009

No až sportak otocim tak se tam vejde... já mám právě i origoš tašku mutsi ale ta je jen do 3 kg.. tam mam veci pro malou...

luthien.k
18. lis 2009

Holky, nemáte některá origoš fusak Mutsy? Jaká je spokojenost?

kubinkov
19. lis 2009

Mám fusak Mutsy Transporter a překvapilo mě jak je dlouhý, přestože nemá prodlužování. Malému je 23 měsíců a má přední díl až do podpaží. Ani jsem v to nedoufala a nechala si i Emitex. 😉 Jen boty sundávám, aby měl pohyb pro nohy. S jeho botkama by se tam nahnul. 😀 😀 Materiál na vrchu i fleec uvnitř je pěkný.

kubinkov
19. lis 2009

opravuji: nehnul

luthien.k
19. lis 2009

kubinkov, je to tento fusak?
http://www.ondalek.cz/produkt/mutsy-fusak-eskimo
Nebo ten slabší? Chtěla bych ho hlavně na zimu...

kubinkov
19. lis 2009

http://www.mutsy.nl/products/transporter/access...
Já mám tenhle. Ten je k Transporeru. Teplý je hodně.

luthien.k
20. lis 2009

Aha, takže je to ten "méně" teplý z těch dvou, co Mutsy ke svým modelům kočárků nabízí... Takže na zimu OK?

kubinkov
20. lis 2009

Až až. Srovnatelný s Emitexem. 😉

linor
20. lis 2009

Ahojte! Nevim ci mame koupit Singlespoke nebo Urbana. Ten Urban mi prijde jako traktor a take ten divny system zataceni... ale zas toho zvladne vice 😒 Zvladne Singlespoke i rozbitou asfaltovou cestu nebo na to je jednoznacne lepsi Urban?

linor
20. lis 2009

A take me zajima co Singlespoke ve snehu. Poradte prosim!

marcela72
20. lis 2009

linor, já mám 4rider a jsem s ním spokojená. Je super na ovládání a otočím se s ním na místě, ovládám jednou rukou, fakt jsem z něj nadšená. Urban mi přišel na mě moc složitý na ovládání. Prý se na to dá zvyknout, ale mě to dost odradilo už v obchodě. Možná bude trošinku stabilnější, ale já jezdím hlavně po městě a tak jsem zvolila 4rider. Jezdíme i na výlety do lehčího terénu a je to ok. Jen ta kolečka nejsou odpružená, ale to u Urbanu asi taky ne? To ale nevím jistě. Ve sněhu jsem ještě nejezdila, tak to neporadím, zatím jsme ještě v korbičce.

luthien.k
21. lis 2009

Náš Urban zvládá jak kamenitou cestu (dokum malého bavilo být v hluboké korbě, tak jsme jezdili opravdu hodně po lesních a polních cestách), tak i sníh (v říjnu jsme ho tu už měli požehnaně). Na zatáčení se dá opravdu zvyknout, jen na delší couvání většinou aretuju, jinak jezdím jako ožralá 😀 . Je sice trochu robustnější, ale co je to proti těm všem možným polským "korábům" 😝

lulii
21. lis 2009

linor, 4rider doporučuju. Super kočárek i do terénu. Ve sněhu taky krásně projede. Nemá chybu. Urban nás taky odradil už v obchodě, ale tím neříkám, že je špatný 😉 Ale v manipulaci vede 100% 4rider.

linor
21. lis 2009

Holky dekuji za refernce 🙂 Kamaradka ma Lightweight a ditko ji v tom snad citi kazdy hrbolek jak pri jezde podskakuje, vazne jako vetsi golfky, pry lituje, ze nesla do jineho podvozku. Vyresi to nafukovaci kola toho Singlespoku nebo i na nem bude mimco tak hopsat?

medvik
21. lis 2009

Máme 3rider. Jsem s ním spokojená, ale příště bych volila radši podvozek se 4 standardními koly-z důvodu snadného přístupu všude, kvůli tomu zdvojenému kolu musím kočár naklánět.
A mám dotaz-jaký jste měly fusak do hluboké korby-délka, značka,...?

linor
21. lis 2009

medvik My jsme meli/mame Lodger bunker, ten se musel do hlubokeho kocarku ohnout. Ale zas ted nam bude akorat i do sportacku. Predtim lehci z Benettonu.

petkula
22. lis 2009

mame Urban rider a je skvely, hlavne manzel s nim rad jezdi. Ten zataceci podvozek dela problem jen zpocatku, nez se s nim clovek nauci jezdit. Pak uz je to v pohode. Chodime hodne na vylety ve meste i na vesnici, po kamenite ceste i na asfaltce, vsude se s nim jezdi vyborne. Navic vypada moc hezky a diky tomu zvlastnimu podvozku i elegantne. Jen bych doporucila prikoupit nakupni kosik, protoze ten co tam je, je dost maly 😒 A jak pise luthien, aretuju jen kdyz couvam, jinak "housenku" vyuzivam porad. A robustni mi nepripada vubec 😉

aklus
22. lis 2009

Také máme Urban, teď už rok používáme sedačku,v hluboké vydržel malý do 6 měsíců. Byl leden, takže už se mi tam pak nevešel teplý fusak. Jsme maximálně spokojeni, jezdí denně i v terénu a není na něm žádná funkční vada. Kloub funguje skvěle, košík jsme také dokupovali už i k hluboké korbě, i tak to vypadalo krásně. Je to krásný, elegantní a hlavně skvěle funkční kočárek.

lulii
22. lis 2009

linor, singlespoke má nafukovací kola, takže je to lepší než ten lightweight a to o dost. Taky jsme nepoznali, že jedeme přes hrbolek, kdežto ten lightweight je vyloženě městský. A ta manipulace s ním je fakt super. Otočíš se s ním na místě, takže nakupování v menších krámech je bez problémů. Urban je taky dost dobrej, ale s manipulací to vyhrává singlespoke. Kdybych to shrnula, tak lightweight je vyloženě městský, urban je do terénu a singlespoke je na obojí. Já bych volila 100% singlespoke 😉