Kočárek Mutsy. Máte zkušenost?

campi
20. črc 2008

Je tu nejaka mamka, ktera uvazuje o tomto kocarku nebo ho uz ma? Neco jsem vygooglovala, ale tech informaci neni moc. Rada bych koupila Mutsy z druhé ruky nebo pro nej zajedeme do Nemecka - nevim, jestli jsem nasla spravne info, ale da se tam koupit podvozek + hluboka korba + sportovni nastavba kolem 14 tis., to snad ani neni mozny, takhle levne.

Konkretne bych chtela 4rider.

leni5
22. únor 2010

Ahoj holky,
nemáte někdo podvozek Mutsy s hlubokou korbou Maxi Cosi? Mám termín v červnu a bojím se, že v zimě s fusakem bude prckovi korbička Mutsy malá...

martinamil
22. únor 2010

Leni, já mám sice Urban Rider a korbu taky Mutsy, ale Kryštof se narodil 26.5. (termín jsem měla 25.6.) a do poloviny ledna jsme byli v hluboké. Pak do sporťáku. A to je docela dlouhý (nyní má 80cm), takže ta korbička klame a fakt v ní dítě vydrží. Jinak jsou hluboké korby +/- 1-2 cm stejné.

Foogy, stejný názor na tašky jsem měla taky (když jsem byla těhu). Teď jsem ráda, že je ta taška taková veliká, třeba když jdeme na plavání, 1. osuška, 2. osuška atd. Takže až bude dítě větší a budeš balit něco na převlečení, jídlo, hračky atd. tak velkou tašku skutečně oceníš. Abych jí neměla na rukojeti, tak jí dávám do košíku pod kočárek.
Ale jinak na takové to normální běhání (2 plenky, ubrousky, peněženka, mobil) mám univerzální tašku EMITEX a jsem s ní taky spokojená.

majkali
24. únor 2010

No my máme korbu Mutsy joey, Kryštof se nám narodil 23. září a už se do ní vleze jentaktak, venku máme fusak emitex a je ještě v kombinézce, neumím si představit, kdyby byl starší než 5 měsíců, to by se asi nevlezl. Malej má 69 cm, nevím, jestli tahle korbička s plastovou vanou není o fous menší, neměřila jsem. už se těším, až bude ve spor´táku.

martinamil
28. únor 2010

Majkali, Joey je menší než normální mutsy korbička prý o 10cm, ale neměřila jsem to. Proto nám jí při nákupu vymluvili.

Pozdravujeme taky Kryštůfka 🙂

martinamil
28. únor 2010

Majkali a oba Kryštůfkové mají i stejné křesílko 😉 😀 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30296532&...

slavkah
4. bře 2010

mam taky kocarek mutsy a ted uvazujeme jakou autosedacku, chtela jsem taky od mutsy safe 2 go - zda se mi jednoduche ze ji muzu nacvaknout na kocarek, ale divala jsem se na testy a nepatri v hodnoceni zrovna k tem nejlepsim. Mate nekdo zkusenost?

martinamil
5. bře 2010

Slavko a co to řešit autosedačkou Maxi-Cosi? Mutsy prodává adaptéry na MC. Ta má testy dobré. 😉

slavkah
5. bře 2010

nad tim jsem taky premyslela, ale zda se mi to slozitejsi napred adapter pak na to autosedacku, navic cenove to vyjde o dost draz nez jen sedacka od mutsy, na druhou stranu si rikam, ze to vajicko neni na tak dlouho a nemuze byt zase tak spatna kdyz testy prosla, budu to muset promyslet, skoda ze tu neni nikdo kdo s ni ma zkusenosti.

martinamil
5. bře 2010

Pokud budeš cestovat s autosedačkou, tak adaptéry můžeš mít nacvaklé a skládat podvozek i s nimi. Není to takové jak to vypadá.

Já vajíčko nekupovala, ale kamarádka ano a nadává jako špaček (budeš-li mít zájem, dám jí Tvůj nick, ať Ti pošle IP). Je prostě malé. Pokud necestujete pravidelně a nepotřebujete ho pravidelně v sedačce transportovat, zvaž koupi sedačky 0-18kg, nějaké kvalitní. Protože ve vajíčku od Mutsy Ti dítě vydrží max. 6-7 měsíců.

Já měla do auta Bebe Comfort, právě kvůli testům a následné manipulaci a podvozek Loola jen na autosedačku a hlubokou (měla jsem předčasné a to do vajíčka nesmí, proto certifikovanou hlubokou korbu s pásy). Do ní se sice na délku ještě vejde, ale je mu úzká, nepohodlná. Takže nám Ježíšek donesl sedačku Römer First Class 0-18kg, kde sedí stále proti směru a pohoda i pro mě. Protože na rovinu 10kg dítě + autosedačka není tak jednoduché na podvozek přicvaknout, i když je to přímo. Je to prostě těžké. Takže vyndám dítě, přendám do sporťáku. A že se vzbudí? Ano někdy vzbudí, ne vždy, a když se vzbudí, tak hned zase usne.

slavkah
5. bře 2010

diky za tip, muj nick dat muzes, ja se na Romer taky divala patri k tem nej ....

foogy
10. bře 2010

Máme domna kočár - juchůůů a je úúúžasnej!!! Mám z něho fakt velkou radost!
Ale potřebuju radu - někdo tady psal, že si na kočár koupil tašku od Emitexu. Nemáte některá tuhle tašku? http://www.emitex.cz/k-taska-s-kapsami.php

ducky
11. bře 2010

Foogy nevím, jestli ti tohle bude držet na rukojeti. Mutsy tam nemá ty klouby ohýbací, takže se obávám, že ti to bude sjíždět. U hluboké korby to ani tak nevadí, ale když si pak nasadíš sporťák proti směru, tak bude dítě mít tašku na nohách.
Já mám tašku z DM, přidělávání je na suché zipy, takže to vždycky pevně omotám a taška mi nesjíždí. A cenově je taky velmi přijatelná, s vnitřním prostorem jsem hrozně spokojená. 😉

martinamil
11. bře 2010

Foogy, ano mám tuto. Na pěnové rukojeti drží dobře. Používala jsem jí i hluboké a i teď u sporťáku. A bez problémů.

ducky
13. bře 2010

Jé, oni dělají na Mutsy i pěnovou, jo? My to koupili s koženou, tak ní by to asi nedrželo, se obávám. 😅

martinamil
20. bře 2010

Holky, dnes jsme vytáhli na zkoušku Fun set. Malému se fakt hodně líbilo. Už se těším až bude fakt teplíčko.

majkali
23. bře 2010

Martinamil: teprve jsem zkoukla tvoji odpověď - odkaz na facebook nejde ☹ jaké křesílko máš na mysli?
Funseat vypadá dobře, asi to není ale na dlouhou projížďku, že?

martinamil
23. bře 2010

Majkali toto: My ho využíváme do teď.

Ne na dlouhou projížďku to ještě není. Není polohovací a náš Kryštůfek je na to ještě malý. Ale pro dítko, co chodí a v kočárku odpočívá, ale nespí to bude super. Ještě jsem teď objednávala černou letní stříšku. Střecha ze sporťáku tam sice jde nasadit, ale je to nízké a drhnul by si hlavou.

medvik
8. dub 2010

Tak jsem objevila pěknou věc. Už jsme potřebovali novou přebalovací tašku, co největší. Tak máme krásnou z Orsaye, je to normální kabelka. A existují náhradní úchyty na tašky JJ Cole, mají to např.v Malviku a krásně pomocí takové gumy taška drží, nespadává a neodře podvozek, mám ji těsně pod rukojetí 😉

luciiaa23
9. dub 2010

Ahojte babule,
idem za vami s radou...máme tiež Mutsy(4rider standart),ale ani nie po polroku používania mi celý "vrže",stalo sa to aj niektorej z vás?som z toho nešťastná,je to super kočík,ale toto ma sklamalo,navyše som sa pýtala milion mamin,čo ho majú a žiadnej nevrzga...musím ho reklamovať,je to fakt na palicu...

martinamil
9. dub 2010

Luciiaa23 a provádíte pravidelnou údržbu? Mazání? Mutsy je na to náchylné. Je potřeba pravidelně (každý měsíc) prostříknout mazacím olejem. ALespoň toto info jsem dostala já při nákupu. A že pokud se to nedělá, tak se na to reklamace nevztahuje.

enny3
9. dub 2010

Jo jo vržou mrchy,ale je to námi holky,já mažu každý týden min. jednou,a nevrže- a začal hned po týdnu!!!
Jinak super!!!
Mart iolejem neee- přečti si návod- píšou jen čistou bílou vazelínou,vážně to pomáhá 😀

martinamil
9. dub 2010

Enny3, buď bílou vazelínou nebo nějaký speciální olej ve sprey (nevím jak se jmenuje, myslím že WD) byl docela drahý a doporučili ho v Libfinu (dovozce). Obyč. olejem se nesmí, já vím.

enny3
9. dub 2010

Jo,jo promiň- prodavačky říkaly vazelínou,tak hlavně,že slouží 😀

medvik
10. dub 2010

martinamil: jo, je to WD40. Nebo ta plastická vazelína, je to sice hnus, ale funguje.

majkali
11. dub 2010

Tak já mám Mutsy půl roku a nemazala jsem ani jednou a nevrže - to jsem ho kupovala po dvou dětech jetý - nějak jsem se k údržbě ještě nedostala 😕
Martinamil: jejej, no to je náhoda, super lehátku 🙂 my ho dostali jako dárek 🙂 Váš kryštůfek je fešák, kouzelnej.

radi
11. čer 2010

Ahoj holky, taky mame kocarek Mutsy. Jsem s nim po vsech strankach spokojena. Mala se narodila13.8. jezdili jsme s nim 7 mesicu a asi by vydrzela i dela, ale brzo zacala sedet, tak jsme pak dali sedacku. Jinak v zime diky velkym nafukovacim kolum jsem nemela zadne problemy. Hlubokou korbu ted prodavame, pokud budete mit nekdo zajem, mam ji na bazaru. Muzete juknout.

pet.s
20. čer 2010

radi..já přesně o téhle korbě přemýšlím, tak uvidíme. 😉
Četla jsem, že se na mutsy podvozek dá nasadit maxi cosi corba? Nebo jsem se spletla?

medvik
20. čer 2010

radi: parádní barva, máme ji na sporťáku a vypadá fakt luxusně 😵

kubinkov
21. čer 2010

@pet.s To asi bude maxi-cosi sedačka. 😉

pet.s
21. čer 2010

kubinkov..to je škoda z maxi-cosi korbiček bych si vybrala 😉