Kočárek Mutsy. Máte zkušenost?

campi
20. črc 2008

Je tu nejaka mamka, ktera uvazuje o tomto kocarku nebo ho uz ma? Neco jsem vygooglovala, ale tech informaci neni moc. Rada bych koupila Mutsy z druhé ruky nebo pro nej zajedeme do Nemecka - nevim, jestli jsem nasla spravne info, ale da se tam koupit podvozek + hluboka korba + sportovni nastavba kolem 14 tis., to snad ani neni mozny, takhle levne.

Konkretne bych chtela 4rider.

petkula
22. lis 2009

nerekla bych, ze Urban je jen do terenu. Bydlime ve meste a vyuzivame ho kazdodenne, v obchodech se taky otocim na miste.

lulii
22. lis 2009

Petkula, neříkám, že je jen do terénu, ale jako že je nejlepší tereňák z mutsy kočárků 😉 . V manipulaci je stopro lepší 4rider, to mi nikdo nevymluví 🙂

kubinkov
22. lis 2009

Můžu porovnávat a urban je super, ale 4rider je ještě lepší. Nemá v manipulaci slabé stránky a to u Urbanu je jednoznačně couvání a velký poloměr zatáčky. 4rider se otočí opravdu na místě.

foogy
22. lis 2009

Holky, tak jsem právě zhltla tuhle diskuzi, protože máme vybranej Urban Rider.
My bydlíme na vesnici a na prochajdy budeme chodit do přírody, tak jsem chtěla velká nafukovací kola. A protože nám tady v zimě nevyhrnují sníh, tak si myslím, jestli nejsou nejlepší všechny čtyři kolečka stejně velká a za sebou, že když si projedu cestu předními, tak už zadními nebudu muset tolik tlačit. Co vy na to?

A jukali jsme na něj v Babyparku a ještě víc jsem se do něj zamilovala 😵

kubinkov
22. lis 2009

My bydlíme ve městě a navíc v nížině. Do sněhu asi bude Urban lepší. 🙂

foogy
23. lis 2009

Jo a s tím couváním - taky jsme z toho byli v obchodě trošku překvapení, ale myslím, že se to časem poddá. Hlavně to chce praxi, že? 😀

kubinkov
23. lis 2009

U mě se to nepoddalo. Prostě jsem na couvání aretovala kolečka. 😉

luthien.k
23. lis 2009

U mě se to taky nepoddalo, taky aretuju, obzvlášť když couvám delší trasu. Ale popředu jezdím naštěstí o dost častěji 😀

majka79
26. pro 2009

Ahoj všem uvažujeme o koupi Mutsíka líbí se mi 4rider. Je tu někdo kdo by mi poradil s fusakem nebo je lepší koupit originál. Stejně tak by mě zajímala jestli je nutná originální pláštěnka nebo na sporťák pasuje některá z Emitexu? Moc děkuji.

svataterezicka
26. pro 2009

My máme 4Rider a spokojenost. Na hluboké lůžko jsem pláštěnku nekupovala, na sporták mám emitex pláštěnku i fusak a sedí to, pláštěnku sjem koupila přes net za 250 kč a fusak myslím kolem litru.

medvik
26. pro 2009

Máme 3rider, zvykla jsem si na přední kolečka a teď už ho miluju. Vyzkoušeli jsme už všechno, včetně jízdy ve sněhu a po ledu a je super. Jen není dobrý na kamenitý povrch, tam přední kolečka vadí.Zatím ale používáme jen hlubokou korbičku. A originální pláštěnka je fajn, pěkně přiléhá a do kočárku nefouká, tak jsme ji použili i v mrazu.

majka79
26. pro 2009

díky za zkušenosti
svataterezicka Emitex dělá spoustu tipů pláštěnek mají různé názvy, vzpomeneš si prosím jakou máš

svataterezicka
26. pro 2009

Majka: koupila jsem v Praze ale jde i přes net v http://www.babystyle.cz/kocarky-mutsy/plastenka...

majka79
27. pro 2009

děkuji, originál je jistě originál, ale je doooost drahá

majka79
27. pro 2009

tak a je objednáno v barvičce college green, jsem zvědavá jestli najdu i já v Mutsíku kočárek, který mě nezklame

hupcza
28. pro 2009

hlásím,že urban zvládá závěje naprosto bravurně 🙂

renatajjj
29. pro 2009

Mutsyho hodně nakupují v Německu. Vychází tam se vším cca na 14 000. Dokonce tam i reklamovala a úplně v pohodě. Když tam kamarádka jela s německy mluvícím přítelem, tak jim prodavačka říkala, že Mutsyho nejvíce berou Češi 😀 . Tak se usmáli a paní potvrdili, že asi tak nějak, protože oni jsou taky.

majka79
31. pro 2009

Tak kočárek už máme doma barvička se nám líbí, trochu nám dalo než jsme pochopili seřizování sportovní sedačky, ale jinak se zdá super
Byli jsme na procházce a protože nám nejde naše původní taška na kočárek moc dobře připevnit přemýšlíme o batohu Mutsy nebo nevím jestli dělají i nějakou tašku, která nebude sjíždět jako ta naše od Emitexu.
Máte některá batoh nebo mi poradíte jakou tašku používáte a ještě nás docela zajímá jaký by byl ten přídavný nákupní koš? Je tu někdo kdo ho má?

medvik
1. led 2010

majka: používáme tašku Avent Urban Bag, jsem s ní moc spokojená a nesklouzává mi.

lulii
1. led 2010

Majka: moje segra má mutsy a ten přídavný koš. Ten ti fakt doporučuju, to je to první, co bych si k tomu kočárku koupila 😉 Už se stalo, že jí jiné maminky na ulici zastavily a řekly, že ten koš jí upřímně závidí, že už neví, kam mají všechny ty věci dávat 😀 Podle mě je zapotřebí, určitě ho oceníš.

svataterezicka
1. led 2010

Já mám taky ten koš (taky mi ho všechny závidí) ale co je blbé u sportáku když je čelem ke mě tak tam ten koš prostě nevejde. Hoodně mi chybí a to mám i origoš tašku Mutsy (stála myslím 1200).. takže vyčkávám až budu mít sporták čelem ven a koš tam zas půjde dát.

felina
2. led 2010

Prosím můžu se zeptat jestli ten přídavný koš používáte i u hluboké korbičky. Mutsynu mám po dceři (velká spokojenost 🙂 ), teď čekame každým dnem druhé a ten koš jsem vždy viděla jen na fotce a v kombinaci se sportákem. Díky za info

majkali
2. led 2010

Já používám koš i s hlubokou korbičkou a naprosto v pohodě.

foogy
2. led 2010

Holky a kdepak jste si koupily kočík Mutsy vy?
My koukali v Babyparku na Zličíně. Je to tak kráásnej kočárek! Už se těším, až se s ním budu prohánět 😀

majina
2. led 2010

Ahojky...Můžu se zeptat jak jste na tom s váhou kočárků? Co takhle pozoruji tak je to zrovna ten těžší s kočárků....nemáte s tím problémy?

petkula
2. led 2010

taky používáme koš i s hlubokou korbou. A co se týká váhy, nepřijde mi těžší než ostatní kočárky. Je stabilní, proto něco váží 😉 Ale je fakt, že ho nemusím nikam nosit...

karamelka10
3. led 2010

Ahojsky. Možná teď budu vypadat jako úplněj kočárkovej debil 🙂 , ale z těch info na netu a diskuzích už začínám fakt blbnout.

Uvažuju o mutsy, ale pořád mám pár nejasností a dotazů.

Je lepší Urban Rider nebo 4 Rider? Jedná se mi hlavně o jízdu v terénu, sněhu apod. Dá se s nima houpat? Měla jsem X-lander a ten byl v tomhle naprd. Taky maj celkem malý nakupovací košíky, ale to se dá vyřešit dokoupením toho nasazovacího.

Co hluboká vanička, zdá se mi malá, to je tak do 5 měsíců. Pak taky již tady zmiňované couvání mě dost zaráží.
Jo a co sporťák, je dostatečně velkej s polohováním nohou?

No a ta váha, i když stabilní kočárky musejí být těžší, je tak cca do 14 kg?

lulii
3. led 2010

Na ovládání je lepší 4rider, to jednoznačně. Co se týká korby, můj synovec se narodil na konci června a byl tam i přes zimu, až do konce února, i s fusakem. Ale to je o tom, jak moc to dítko je velké. Sporťák si nemůžeme vynachválit, polohování zvlášť zádíček i nohou. Fakt je prostorný, malýmu je rok a půl a teď v zimě se tam vejde s fusakem, huňatou dekou a ještě tam má místo až do další zimy, jenomže to mu už bude dva a půl a pochybuju, že se bude chtít vozit v kočárku 😀 . Řekla bych, že Urban je víc do terénu, ale s 4riderem jsme ho zvládli taky na 1 s hvězdičku. A že to byl terén 😉 A myslím si, že 4rider je lehčí než urban.

petkula
3. led 2010

My máme Urban Rider. Bydlíme ve městě a rodiče máme na vesnici, takže se nám osvědčil v každém terénu. A ve snehu v pohode. Dá se i trochu houpat - ne teda hodně ale určitě víc než s X-landerem, který má kamarádka. Váha myslím vychází do 14 kg. Korbička má 74 cm, Vojtík ted meri 72 cm a vozíme ho v kombinéze, zatím se to jeste da. Stejne ty mimca maji nozky vzdycky trochu pokrcene. KOncem ledna uz pujde asi do sportaku. Radim urcite dokoupit kosik, ten co tam je - nestaci. A z couvani se neboj, staci zaaretovat a je to - tu packu na aretaci ma vedle brzdy, takze nemusis nijak obchazet kocar. Jezdi se s nim skvele, hlavne manzel je z neho nadseny 🙂

majka79
4. led 2010

Tak se chci podělit o svou zkušenost. Minulý týden jsme objednali 4 rider a nadšená jsem byla jen chvíli , a to než jsem zjistila, že je pro mě vysoký a těžko by se mi s ním najíždělo na obrubníky. Po dohodě s obchodem kde jsme objednali měníme podvozek za Urban prý je i pro nižší postavy vhodnější. rider je prý určen pro vyšší lidi, ale to jsem netušila. Trošku se bojím natáčecí nápravy, ale snad se řídit naučím.