Kočárek, na kterém lze vozit i staršího sourozence

ev.ka
21. srp 2013

Prosím o tipy, na kterých kočárcích vozíte staršího sourozence posazením na nějakou součást klasického kočárku pro jedno dítě.
uvedu příklad, kamarádka vozí starší holku na Jane slalom na te destičce nad předním kolečkem.
Nešlo to ale s korbou.
Tak jsem si vyhlídla chicco s3, tam by to šlo snad i s korbou (vyzkoušené to tedy nemám).
Nechci vyloženě kupovat sourozenecký, rozdíl budeme mít 2 roky a 4m... ale přeci jen únava někdy asi bude a na stupátku si neodpočine, když stojí.
Montované sedátko vedle kočárku také nechci.

máte i jiné tipy? budu ráda i za případné fotky 😉

ev.ka
autor
21. srp 2013

@jiy díky, ale psala jsem, že nic montovat nechci

jiy
21. srp 2013

tak to asi už neporadím, buď je vše na montování, nebo vyloženě sourozenecké kočáry.
nebo ještětoto, ale to je už sourozenecký kočár
http://www.nasekocarky-mj.cz/philteds_explorer_...

vilibalda
21. srp 2013

@ev.ka U babičky máme kočárek Deltim (netuším jaký model, asi Travel), který je něco mezi hlubokou korbičkou a sporťákem. Když jsem potřebovala, posadila jsem starší dítě jakoby do nohou miminka a na krátkou vzdálenost se to dalo, ale dítě tam nemělo moc pohodlí... Nevím, jestli to s tím souvisí, ale za 2 dny poté, co jsem v něm vezla 2 děti mi praskla plastová konstrukce v kolečku (a nové stojí skoro tisícovku ☹). Je možné, že se kočárek přetížil nebo to prostě byla jen únava materiálu, odvozil totiž už minimálně 4 děti.

ameliejulliette
22. srp 2013

@ev.ka Na Janéčku si to moc nedovedu představit, to Chicco vypadá celkem dobře, ale s korbičkou fakt nevím... Ještě jsem viděla takhle vozit na Phil and Teds (to by byl momentálně můj favorit, kdybych čekala dvě děti krátce po sobě 😀 ). Jestli něco zajímavého najdeš, dej prosím vědět, taky se nám ještě hodí a mně se teda skejtík moc neosvědčil...

ameliejulliette
22. srp 2013

@ev.ka Ještě jsem viděla děti posazené na stříšce od golfek (i na tom Phil and Teds jsem viděla i na stříšce), takže u některých kočárků je asi dost pevná ta konstrukce... Ale na hlubokou by to teda nešlo (vím, že dřív se dávala přes hlubokou prkýnko, na které se posadil starší sourozenec 🙂 ).

imzadi
22. srp 2013

Ja vozim na teutonce sportaku na predni casti,kde jsou pri sezeni oprene nohy a da se to dat do vodorovne pozice...ale tez to nejde s korbou...

konidana
22. srp 2013

Starý kočár, možná liberta? Nízká a prostorná korba-dvouleťáka šlo posadit zadkem do nouhou mimina (vešlo by se tam na dýlku dvakrát), nohy měl přes a držel se madla jako já, ale z druhé strany. Ani jsem nepoužívala jiný kočár. Když bylo menšímu přes půl roku a uměl sedět, tak vevnitř seděli klidně oba - nejmíň do doby kdy jim bylo rok a tři roky.

konidana
22. srp 2013

A nebo takhle: starší spát do kočáru a mimino do šátku (přece jen se lépe nese). I když doma jsem to zhusta dělala naopak. Holka, když jí byly necelý 2 roky, tak mi nechtěla přes den spát, ale to pak byla protivná jak noc. Tak jsem ji šoupla na půl hoďky do šátku a šla na prochajdu s miminem v kočáru.

hojda
22. srp 2013

Myslím, že ikarkulka tu měla fotku jak vozí starší dítko vepředu na té plošině u Stokke. viděla jsem to i u Jane, každopádně kolečka dostávají řádně zabrat. Myslím, že většina běžných kočárků není na toto zatížení konstruovaná, takže si ho s velko pravděpodobností zničíš ☹ .

konidana
22. srp 2013

Nedá mi to, a přidám ještě poslední fotku. Škoda, že takovýhle kočár se už asi nedá sehnat. Ano, přetěžovali jsme ho, taky jsme oddělali kostru, ale dostali jsme druhou náhradní a hlavně všecko šlo jednoduše spravit . A další náhradní kolečka, místo těch z kterých jsme nadělali osmičky, jsme našli kdesi na vesnici na smetišti:D.