Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

astrane
3. bře 2009

jé chybička-druhej měl být tento osmipérák http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20953865&tab=2
Holky ale mě se to fakt líbí....jen nevím,jak se stím jezdí.No na chodníku to bude asi docela v pohodě,ne?

blka
3. bře 2009

No, tak s tím druhým by se mohlo jezdit krásně. Takový velký péra a ta kola taky vypadají dobře 🙂

astrane
3. bře 2009

No mě by se ten první líbil třeba na doma místo košíku....jen kdyby stál tak polovinu,to už bych ho za 2,5 asi i koupila... 😔

yanna.o
3. bře 2009

s tím pohodlím, ovladatelností, vahou a použitými materiály (umělými) si nejsem jistá... 😕 😀 Jak se s tím jezdí, netuším. Jsou to různé typy, to by se muselo zkusit, ale snad všechny znám z našich rodinných fotoalb 😉 😀

astrane
3. bře 2009

však se tam dá nějaká matrace s bavlněným potahem a peřinky...Koneckonců dneska se ty korbičky dělají z umělé hmoty-třeba roan marita-tak to už je pak skoro jedno... Ale co myslíte-ty z těch 30. až 50.let na doma ....to by šlo ne?Akorát,že je to pořád moc peněz...no třeba časem natrefím na něco trochu levnějšího...onehdá tam byl modrej-ten nízkej za 3,5...v takovým se vozila moje mamka 😀

blka
3. bře 2009

Astrane, super 🙂 . Ten jsem měla / mám na seznamu a úplně jsem na něho zapomněla 😅 . Už si teda nepamatuju rozměry, ale já si je někde najdu. Má krásné barvičky a ten sporťák vypadá dobře.

astrane
3. bře 2009

http://www.promi.cz/detail.php?25034 tady jsou rozměry.... 😉

blka
3. bře 2009

Jéj, ty jsi šikovná. Zrovna jsem se na to chystala. Děkuji 🙂

yanna.o
3. bře 2009

ten popis vypadá dobře 😉 vanička je prostorná a polohování zad má. Cena je supr, v ceně je sportovní sedačka i taška a možná i další věci. Zajímala by mě váha, jak snadno se přehazuje po a proti směru jízdy a zda má bouda větrání (já měla letní mimi a uvítala jsem to), přip. zda se dá alespoň vzadu posunout a vytvořit průduch, kdyby byla velká vedra nebo dusno.. Pás textilní, mezinožičkový mám u golfek - dítě nemůže podjet pod madlem. V zimě se ale dítě hůř přikrývá.. 😒 😅 Pás lze odepnout, pak se tam válí, ale to nevadí. Ze sporťáku (magnuma) mi malý zatím nevyjížděl (tam pás nemám). U golfek to zkouší. Uvidím, až se oteplí.
Takže ty chceš nějaký houpací nebo zatím nevíš?

astrane
3. bře 2009

Někde jsem četla 15 kg ...ale nevím to jistě.je tady teď diskuse o něm,jsou tam nějaký odkazy,tak třeba to tam bude...

astrane
3. bře 2009
yanna.o
3. bře 2009

a píšou i trochu jiné rozměry lůžka, jestli blbě nekoukám.. jestli má 13 kg, tak supr. Ale známe ty udávané údaje.. Jedině přizvedávací testík a srovnat v krámě s dalšími kočáry (bez ohledu na typ). vím třeba, že pokud jde o přizvedávání, tak inglesina a roan jsou si podobné, ten roan působí lehce. Možná má o kilo víc nebo o 2 (já netuším), to by se ale muselo zvážit nebo zkusit potěžkat 😀

blka
3. bře 2009

Ano, hlubokej chci určitě houpací 🙂 . U toho sporťáku si to moc nedovedu představit, jak se s ním jezdí, když houpe, ale to je celkem jedno 😉

Astrane, a zrovna ten delfinek je v Olomouci, což je super 🙂 . Taky jsem na něho narazila. Akorát tady píšou vnitří rozměr 77cm a na tom webu promimi měli 80cm 😕

yanna.o
3. bře 2009

blko, jasně, sporťáček si pak pořídíš 😉 😀

astrane
3. bře 2009

Nejlepší je si to oměřit sama,i když by to snad taky stačilo....S houpacím sporťákem se jezdí dobře a lehce.Je o něco níž než vanička a protože na to budeš zvyklá,nepřijde ti to nijak divný...taky jsem taovej kočárek měla 😀 A byl supr,měl jen 12 kg..

yanna.o
3. bře 2009

aha, tak hlavně ne něco těžkýho jako třeba tenhle silver cross http://www.silvercross.cz/?show=produkt_detail&...

yanna.o
3. bře 2009

je nějaký houpací kočár, který má přehazovací rukojeť, ale nevím název

yanna.o
3. bře 2009

jasně, to je fakt jen o zvyk, nejde o nic problémového 😉 A výběr sporťáku bude taky sranda 😀 😀 😀

astrane
3. bře 2009

http://kocarky-postylky.cz/index.php?p=products...
http://kocarky-postylky.cz/index.php?p=products...
Myslelas tenhle?Ten druhej myslím má přehazovací rukojeť-první jsem zatím nezkoumala 😉

yanna.o
3. bře 2009

Caren (Caren Gondola) - bingo!!! 😀
Hele, Liberta 🙂 délka vnitřní 85 cm http://ishop.centel.cz/?p=productsMore&iProduct...
(http://ishop.centel.cz/ )
nevím, kolik má roan, ale korbičky jsou prostorné 😉

astrane
3. bře 2009

Já se na ně kdysi dívala,ale 19 kg za komplet je dost,tipla bych teda pak 16kg sportovní verze určitě... 😒 Je fakt,že je tam vložená hluboká korba a ne taška,takže může mít i 4 nebo dokonce 5 kg,tak pak by to bez ní už šlo...Prostorná je pěkně,i košík je super,jen mě vadí,že je tam obojí-být to vyměňovací,rozhodně to bude lehčí a půjde líp na prodej....ale kdybych někde na nějakou natrefila,ráda bych si to vyzkoušela komplet a pak sporťák.... 😀

blka
3. bře 2009

Yanna, na silver cross jsem ani nenarazila a za tu cenu bych ho nekoupila 😔 . No, s tím sporťákem máš pravdu. Když vidím, jaká kovbojka je vybrat teďka kočárek, kdy mám čas sedět u internetu a hledat, tak si to hledání pak nedovedu představit 😅
Ta Liberta je nějaká zmodernizovaná 😉

yanna.o
3. bře 2009

silver cross lze polohovat jako magnum, akorát že 18 kilo je fakt síla 😝 akorát nevím, co znamená ve výčtu: * Bílý povlak na kolébku, * Ručně montovaný dřevěný stojan na kolébku 😕 to prodávaj i s kolíbkou jako nebo co? 😀

mně se líbí tenhle golfosporťáček, který se už neprodává http://www.ajuty.cz/shop/babywelt-kocarek-s-vlo... jako je starý a ošklivoučký, ale je lehčí než inglesina zippy, má obří košík a přehazovací ručku. Jen mi vadí krátký leh a že nožičkami vede na konci kulatá tyč - přes tu je napnutá látka nožiček. A jak nožičky přesahují, tak jsou položené v místě achylovky na té tyčy a to může být vcelku nepříjemné. Aspoň by mi ho nikdo neukradl před samoškou 😀 kolečka má větší než gofláče, no mám k němu vztah prostě 😅

Jinak já musím rozlišovat, jestli je to hluboký na houpacím podvozku, ačkoliv se to třídí jako Hluboké (a zpravidla se tím myslí houpací), jelikož těch kočárků jsou mraky a já v tom pak mám chaos.. v hlavě 😅

yanna.o
3. bře 2009

ačkoliv ta modrá a medvídci jsou náhodou pro dítě hezký! 😝 (to si zas budou maminky ťukat na čelo, až si tohle přečtou 😅 )

yanna.o
3. bře 2009

on ten silver cross má vůbec podobný kočáry jako inglesina 😕 taky mají korbičku přenastavitelnou na sporťák, taky lze vybrat mezi houpacím s nafukovacími koly a áčkovým podvozkem s otáčecími koly (u inglesiny je to ergo bike a allum) a v těch luxusních mají vzhledově podobný jako je inglesina classika (nebo tak nějak), akorát silver cross je poněkud dražší.. No nevím.. Inglesina je na trhu od roku raz dva..

yanna.o
3. bře 2009
tereziep
3. bře 2009

blka jde to. Já hledala sporťáček, když mi malá usnula v postýlce. Taky to byl docela horor. Napřed jsem myslela, že s inglesinou vydržím do 1,5-2 let, ale malá docela vyrostla a už o vánocích jsem musela vyndat tu hygienickou vložku, aby měla prostor pro nožičky a teď už je tam jen tak, tak. Tak jsem hledala sportovní. Chtěl jsem přehazovací rukojeť nebo sedačku, velká nafukovací kola a lůžko min 85 cm. Původně jsem ho začala hledat už před vánocema, ale jen tak, abych věděla co mají a koupi jsem ho chtěla až na léto. Protože jsem zjistila, že sportovní na houpacím podvozku nic moc, ale okolnosti mě donutili ke koupi dřív. Našla jsem ten ideální pro mě. Jediné co jsem oželela jsou nafukovací kolečka. Zato ale mám kočárek o hmotnosti 11 kg, velká kole, přehazovací rukojeť a lůžko, které jsem změřili na 93 cm. Pro mě ideál, který se ale přestal vyrábět a je jen posledních pár kusů v republice, takže jsem ho koupila okamžitě. Kdybych čekala do léta, tak byl prodný a kočárek č.2 - ten byl taky hezký stál už 10 tisíc a zjistila jsem, že tento typ se už taky nevyrábí. No a č.3 měl už 14 kg.
Uvidíš, že se to dá. Už budeš vědět, co od kočárku očekáváš a podle toho budeš vybírat sportovní. Já chtělo aby se co nejvíc podobal inglesině. Docela mě mrzí, že nedělají nehoupací podvozek na velkých nafukovacích nebo bezúdržbových kolech.

astrane
3. bře 2009

Já sporťák vybírat nemusela-vystačila jsem si s kombinací.Těch 14 kg se ještě zvládnout dá,zatím si nestěžuju 🙂 Jen jsem přikoupila golfky a prodala,protože se tam malýmu nelíbilo a museli jsme kupovat nový...vyžadoval kolmý sed a madlo k držení 😀 A většina golfek má sedačku šikmo a opěrku taky a dítě tam trochu jakoby zapadne ☹ a malej to nesnesl.Taky se do spousty golfek ani nevešel,ještě že jsem to na něm zrovna testovala 😀 Takže máme takový bytelný a těžší golfky,co váží jak lehkej sporťák...no hlavně že je mimi spokojený a navíc jsou pěkný... 😉 😀

yanna.o
3. bře 2009

astrne, multiwaye jsou pěkný a poměr cena výkon je paráda. Na to, že jsou to berany, se líp přizvedávají než ostatní s beranama.. Já taky i u těch golfek koukala na pohodlíčko, takže malý se může předklonit k madlu, může si stoupnout na opěrku nohou, širší to je taky, má to dlouhý leh (asi 85 cm je slušný), opěrka zad jde vcelku kolmo, boudička lze překlopit jako sluneční stříška, má to kšilt a kapsičky. Jen mi vadí špatně přístupný koš, lezu tam ze strany, mám jednu patentku odepnutou..